Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oravan typ 4333
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pipola
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 9:15    Předmět: Citovat

Tak jsem to zase přechválil Rolling Eyes Já tam omylem dal ten nový modulG,takže to nefunguje Cry Vyměnil jsem zenerku a vedle byl nějaký 100pF kondík tak ten taky a pořád je to stejné.
Návrat nahoru
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1752
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 10:38    Předmět: Citovat

Dioda D4,je 7V5,teda7,5V.
_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipola
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 17:49    Předmět: Citovat

Tak nevím....už jsem vyzkoušel a proměřil všechno a pořád jsou ty čáry pod obrazem vidět .Tou ZD to není
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1801
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 21:06    Předmět: Citovat

Skus postupne odpajat katody od G-cka a napis ako sa to spravalo.
Teoreticky to moze byt IO,alebo nieco v obvodoch videozosilnovacov. Nie je tam nejaky studak? Skus skontrolovat kondiky, tranzistory...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 21:29    Předmět: Citovat

V první řadě by bylo dobré zjistit, která barva zpětné běhy způsobuje, nebo zda všechny (bílé nebo šedé). Podle toho se zaměřit na konkrétní část.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pipola
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 8:18    Předmět: Citovat

jo tak IO jsem vyměnil.Zkusím tedy postupně ty barvy.Jak proměřujete ty tranzistory?? Mám jen multimetr tak to prověřuju na diod testu jestli není porušený(proražený) přechod,ale abych vypájel všechny tranzistory tak to se mi teda nechce. Dík za rady
Návrat nahoru
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 8:31    Předmět: Citovat

galjo napsal(a):
Morálne zastaralé TV je dobre zahodiť a nes. rat sa s nimi. Ved čo potom firmy budú vyrábať, ked sa budú držať pri živote staré chronty. Spieva zelená je tráva a ona má skutočne ružový nádych... Na čiernom tak nevidieť tie farby -naštastie...


Staré mašiny byly krásné...
nevím jak TV tam se časem opbrazovka fakt asi vypálí, ale já mám dodnes mgf.cívkáč Tesla B-116A a velkou stojanovou hi-fi věž NEC starou cca 25 let, co se dovážela do ČSSR. A jak to hraje ! Poctivej analog. Dneska bakelitové atrapy z Koreje jsou hračky pro děcka - na jedno použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 10:55    Předmět: Citovat

Doporučuju (dělal jsem to u C425 - G modul je skoro stejný) vyndat zmiňovanou zenerku a buď nedávat žádnou, nebo dát místo ní odpor 68k a vyndat keramiku nad ní (22nF) - tím se vyřadí automatika závěru trysek. Dále doladit zmíněné G2 napětí a RGB vyvážení. Pokud to nepomůže, tak jedině odpálit katody na obrazovce. Dělal jsem to, obraz je super - zpětňáky zmizely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1752
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 11:23    Předmět: Citovat

warp napsal(a):
Doporučuju (dělal jsem to u C425 - G modul je skoro stejný) vyndat zmiňovanou zenerku a buď nedávat žádnou, nebo dát místo ní odpor 68k a vyndat keramiku nad ní (22nF) - tím se vyřadí automatika závěru trysek. Dále doladit zmíněné G2 napětí a RGB vyvážení. Pokud to nepomůže, tak jedině odpálit katody na obrazovce. Dělal jsem to, obraz je super - zpětňáky zmizely.

Ale on tvrdi,že skušal z inym modulom a šlo mu to dobre.Tak že chyba je zrejme v tom module.

_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 12:04    Předmět: Citovat

Vždyť na začátku této stránky píše, že se přechválil a nejde to !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipola
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 14:36    Předmět: Citovat

Ještě jednou- Mám náhradní modul-G když ho tam dám vše je OK.
Na tom vadném jsem vyměnil zenerku i kapacitu,všechny elyty,taky IO jsem vyměnil.Stále je to na pozadí pruhovaté
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2007, 14:58    Předmět: Citovat

konosuke mimo jiné napsal(a):
Staré mašiny byly krásné...
nevím jak TV tam se časem obrazovka fakt asi vypálí, ale já mám dodnes mgf.cívkáč Tesla B-116A a velkou stojanovou hi-fi věž NEC starou cca 25 let, co se dovážela do ČSSR. A jak to hraje ! Poctivej analog. Dneska bakelitové atrapy z Koreje jsou hračky pro děcka - na jedno použití.

Když k tomu připočítáš, že nad nápisem "hifi" na NECkách tehdy ohrnovali skalní hifisti nos i pysk (do jisté míry i právem, jen některé kusy téhož modelu vyhověly našim předpisům pro označení hifi a to ještě ne všem, ale pro ucho to hrálo a dodnes hraje skvěle), jak jim asi musí být při srovnání s dnešním vývojem k hranici hromadné přijatelnosti...

(Konosuke, a povol si značky v příspěvkách, nejlíp v profilu a trvale)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2007, 10:00    Předmět: Citovat

Konstrukce modulů G (dělaly se nejmíň 4 provedení) není zrovna nejšťastnější, jejich nastavení bývá docela kritické, a zřejmě díky toleranci součástek je to co kus to originál. Pokud je obrazovka trochu slabší projeví se to právě tak že s některým Gčkem to jede, s jiným ne. Sám jsem si s těmito moduly docela "užil". Mimo jiné vřele doporučuji proměřit i odpory v konc. zesïlovačích. Stalo se mi že měl jeden o něco větší odpor a úplně to rozhodilo funkci automatiky. Popisovanou úpravu s vypájením zenerky a paralelního kondíku nedoporučuji (ikdyž je velmi oblíbená), většinou se pak už nepodaří správně nastavit barvy (nebo se to podaří ale do měsíce se opět rozhodí). Někdy se podaří potlačit zpětné běhy laborováním s Ug2 a P5,P6,P7 na modulu G...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2007, 11:48    Předmět: Citovat

Co takhle měřit měrné impulzy a nastavovat . To už tu opravdu není nikdo z pamětníků . Mimochodem bylo to popisované v servisních dokumentacích a fungovalo to . Žádná metoda pokus-omyl . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2007, 23:06    Předmět: Citovat

Kdyby tu náhodou někdo měl servisní dokumentace TV tesla koncem 80-tých let v digitální podobě, měl bych vážný zájem. Mnoho zkušeností s těmito obvody jsem získal laborováním, některé z AR ale servisní dokumentaci jsem nikdy neměl. I když už jsou tyto TV dneska na odchodu, některé věci by mě dost zajímaly. Na oplátku mohu poskytnout jiné.
Díky M.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund