Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oravan typ 4333
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 18:27    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
Kdyby tu náhodou někdo měl servisní dokumentace TV tesla koncem 80-tých let v digitální podobě, měl bych vážný zájem. Mnoho zkušeností s těmito obvody jsem získal laborováním, některé z AR ale servisní dokumentaci jsem nikdy neměl. I když už jsou tyto TV dneska na odchodu, některé věci by mě dost zajímaly. Na oplátku mohu poskytnout jiné.
Díky M.

Jeffe , na takovou "ptákovinu" dokumentaci . Místo ní vezmi osciloskop , najdi si tři po sobě jdoucí řádky ve zp. běhu a nastav to jako pilu s mírným náběhem . Všechny tři stejně . To je základ úspěchu . Alespoň takhle nás to učili nastavovat na Oravě .
Zdravím Ivan
Návrat nahoru
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 0:46    Předmět: Citovat

To:Ivan
Ale já nemyslel dokumentaci konkrétně od modulu G v Oravanu, já myslel dokumentaci od celé řady 416 včetně Orvana, Brožíka, Mánese atd a pak ještě Color 445 a 448, které nemá OTF ve svých dokumentacích. Schemata mám, ale některé teoretické věci bych si o tom docela rád přečetl. V době, kdy byly tyto TV aktuální jsem se opravama TV nezabýval (to jsem si tak akorát hrál na vojáky a nebo na indiány Laughing ) a později už to byl přežitek, takže to nebylo tolik aktuální.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 9:25    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
To:Ivan
Ale já nemyslel dokumentaci konkrétně od modulu G v Oravanu, já ......

A nebylo by lepší , než si zadělávat kotrbu manuály , naučit se zákl. princip a pak to jenom aplikovat . Věř mi , že pak i schéma se Ti často stane zbytečným balastem a nedopadneš jako někteří kolegové co chtějí před otevřením bedny s banální chybou , ihned schema a servisní kód . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 11:18    Předmět: Citovat

To:Ivan
Máš pravdu, že schéma je často zbytečné, já osobně minimálně z 50% pracuji bez schématu. Když jsem opravoval svoji první TV, ani jsem nevěděl kde bych mohl schéma hledat. Ale chtěl bych ty servisní manuály čistě ze zvědavosti, rád bych si početl.
No to je jedno, nikdo je asi nemá tak to nechme být.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 11:36    Předmět: Citovat

Kompletní schéma i s rozmístěním součástek na C445 mám, bez textu, ale i tak je toho pár velkých plachet.
Na řady C416 a Oravany tu schémata jsou, s celými manuály to bude poslabší kdekoli, přece jen je výrobce nerozdával na potkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 14:34    Předmět: Citovat

V starsich servisnych dokumentaciach boli schemy vo formate A4 alebo A3, tusim len ta 445-ka mala taky nestandardny rozmer schemy a osadzovacky plosaku (ak neratam OVP/OTF-ka, ktore sa robili o cosi neskor).
jef111 napsal(a):
To:Ivan
...No to je jedno, nikdo je asi nemá tak to nechme být....

Priznavam sa bez mucenia, ze mam aj take historicke servisaky (este aj od Viktorie,Saturnu,Univerzalu...), no nereagoval som zatial preto,lebo neviem kedy by som sa mohol k tomu dostat. Tak naco machrovat ak to neurobim Wink
Daco mozem zoskenovat,len keby bol cas Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 15:07    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Kompletní schéma i s rozmístěním součástek na C445 mám, bez textu, ale i tak je toho pár velkých plachet.
Na řady C416 a Oravany tu schémata jsou, s celými manuály to bude poslabší kdekoli, přece jen je výrobce nerozdával na potkání.

Byla to podoba "training manualů" a vydávala to TESLA . Sloužilo to pro vnitřní potřebu a určeno také lektorům a pod. Většinou to lidi odrazovalo funkcema (derivací a integrací) , ale ty tam byly spíše pro lepší pochopení . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 15:13    Předmět: Citovat

Škoda, že nemám skener (ani kontakt), ale pre informáciu:
Minicolor Tesla 4330A a Color Oravan Tesla 4333A = Techniké informácie č. 45 (88 strán + prílohy) - detailný popis obvodov.
Farebné TVP radu Color 416 = Technické informácie č. 52 (65 strán + prílohy) a
Color 445, Tesla 4445A = Technické informácie č. 66 (50 strán + prílohy).
Odporúčam hlavne TI č. 45. Predáva ich nejaká firma na Orave za prijateľné ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 15:32    Předmět: Citovat

A odfoťiť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 15:42    Předmět: Citovat

Robosand napsal(a):

Odporúčam hlavne TI č. 45. Predáva ich nejaká firma na Orave za prijateľné ceny.

Predava ichv Dokl.Kubine KISO,v Tvrdošine MNELNIK ELEKTRONIK.

_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 21:08    Předmět: Citovat

jano2 napsal(a):
..0Predava ichv Dokl.Kubine KISO...

http://www.kiso-tv.sk len neviem, ci Kiso vie este zohnat aj take vykopavky.

Tak hadam zacnem tou Ti c. 65 (Color 445),lebo tu mam este doma. Ostatne su uz v externom sklade.

Poucna je aj Ti c.61 (Color 428). Ta bola vtedy aj pekne masna - 169 stran+zo 30 priloh A5 Rolling Eyes To len na dokreslenie, ze aj neprofesionali investuju aj do svojho technickeho rastu a ani si to neodpisuju z dani Wink
Skusil som urobit par fotografii, ale nie je to ono. Tak snad skener, dufam,ze cez vikend,ak sa nenajde niekto sikovnejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 23:24    Předmět: Citovat

To:miroja
Kdyby se Ti chtělo něco ofotit, byl bych velmi rád. Schemata jsou k sehnání všelikde ale teoretické věci nikoli. Nějaký integrál mě neodradí (i když je jako zrovna nemusím) a rád si něco přečtu, zvlášť o té 428 a 445.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 23:50    Předmět: Citovat

To:Miroja: ...investuju aj do svojho technickeho rastu...

Súhlasím. A o tom je práve táto Elektro bastlírna (myslím si). Stačí sa pozrieť na SM napr. firmy Daewoo, alebo aj fy Philips. Neskrývajú ani postup merania a odstránenia charakteristických závad TVP. Rešpektujem nové TVP, kde sa sčasti skrýva technológia vývoja a výroby (a popisu činnosti obvodov), ale staré (prežité) technológie sú skutočne pre technický rast človeka, preto už nemá zmysel držať takúto literatúru zamknutú v trezore.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 10:43    Předmět: Citovat

K Si:.Skutocne je u mna problem len s casom. Rad sa stym podielim,ked vidim, ze by bol zaujem. Fotky som skusal, nie je to ono, lepsie to bude cez skener.V robote som v poslednych dnoch od siedmej do siedmej, popritom dake roboty v panleaku, pri dome u rodicov a sem-tam clovek chce pomoct aj pri TV ci PC susedom (pred styrmi rokmi som si vymyslel panalekovu LAN siet s pripojenim do netu a dotetaz dozeram na chod) a este chem menit v mojom PC MB...ale ked je clovek pod stresom, aspon dava lepsie vykony Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 9:58    Předmět: Citovat

Tak stalo sa,zacal som s TI 66 (Color 445 - Planar,neoficialne aj Klaus,udajne podla vtedajsieho premiera Wink ). Uz to mam naskenovane, len to este chcem nejako zlepit do jedneho pdf-ka a potom to sibnem kdesi na web. Dam vediet, snad zajtra...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund