Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

video modulátor
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 13:35    Předmět: video modulátor Citovat

Chtěl bych kompozitní nebo s-video signál z PC nebo DVB-T HDD rekordéru "vysílat" po anténím rozvodu v našem domě. Tak mě napadlo využít modulátor ze starého videa ale nevím jestli ej to vůbec možné a jak ten modulátor zapojit (myslím jeho vlastní zapojení - s anténím rozvodem si poradím). Mám tady modulátor z videa Daewoo VQ210K (nevím jestli není sloučený s ladicím dílem a kdo ví čím ještě) Samsung SSTMI DK2-S. Poradíte mi jestli je to takhle možné a jak ho zapojit? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1806
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 9:53    Předmět: Citovat

Z principu uvazujes spravne, len si treba uvedomit, za najbeznejsie modulatory sa dali naldit na na vystupny kanal niekde medzi 30-40 kanalom, cize IV TV pasmo,tak treba pocitat s tymito frekvenciami pri kalkulacii rozvodu.
Skus sem dat fotku,hlavne ofot piny. A ak mas plosak kde to bolo zaspajkovane pridaj aj obrazok s popismi na plosaku okolo pinov kde to bolo zaspajkovane. Mozno sa Ti potom bude dat lahsie poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 17:27    Předmět: Citovat

Na plechové krabičce je prolisem nápis Samsung a nalepena modrá nálepka s následujícími znaky:

SSTMI DK2-S
97P7614300
TCMK0600PD11B
000424 KAT
MADE IN THAILAND Surprised)

Ze spodní strany vedou do desky 7 nohou mezera 11 nohou mezera 6 nohou. Teď jsem po důkladném očištění rozpoznal zbytku popisu asi pinů. jé já jsem ale blbec - to jsem si mohl všimnout dříve ale fakt to nebylo moc vidět.

1 BB
2 A.IN
3 SDA
4 MB
5 SCL
6 V.IN
7 TV

8 AGC
9 GND
10 ARS
11 SCL
12 SDA
13 BM
14 BP
15 nezapojen
16 BT
17 TP
18 IF OUT

19 nezapojen (chybí propojky na DPS na GND i k neosaz. IO) A.OUT BG L/L
20 nezapojen (chybí propojky na DPS na GND i k neosaz. IO) A.OUT SCM L/L
21 A.OUT chybí propojka na DPS na GND, přes R zapojeno někam kdo ví kam
22 SIF
23 AFT
24 V.OUT

Vstupy budou zřejmě A.IN a V.IN. Znamená to tedy že je ten modulátor jen monofonní? To se dělaly ještě v červnu 2000 mono videa? Můžu tedy na ty vstupy přímo píchnout audio signál? Nebo to musím oddělit ještě jinak než jen kondy? Musím kompozit nějak symetrizovat nebo stačí stínění na kostru a živý přes kond na vstup? Nebo to má kond už v sobě? Omlouvám se za otázky ale opravdu nemám tušení jak je to konstruované.

GND je jasné + nevím není tam ani žádný blokovací kond. Zkusím doměřit.

Potřebuje to zapojit ještě něco aby to fungovalo?

Dá se ten modulátor přeladit někam do kanálu 1-21? Mám tu na to nový nevyužitý slučovač a přijímáme jen UHF a nechci laborovat s tím čemu to bude vadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 18:27    Předmět: Citovat

Tak to máš smůlu, jedná se o integrovaný tuner, detektor AV, modulátor a to vše řízený po I2C sběrnici. Ve starších videách který najdeš v kovošrotu jsou jen modulátory s průběžným anténním vstupem který mají piny-AUDIO, VIDEO, 5V MODULATOR a 5V PRUBĚŽNÝ ZESILOVAČ. Ladí se mechanicky. Jo a RF výstupy byly vždy jen MONO protože televize který neměly AV vstup byly stejně jen mono.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 18:33    Předmět: Citovat

Takže tento tedy použít nemohu? třeba ta modulace jede pořád i když se nic jiného neovládá. Jenže bez připojené I2C asi nejde naladit kanál a proto to celé asi nepůjde úplně Surprised(
Jak staré to video musí být? Mám se koukat zezadu jestli tam není nějaký šroubek na ladění a vybírat tedy podle toho? Jenže takhle stará videa asi nebudou stereo Surprised( Nebo se dělaly v nějakém mezidobí i mechanicky laděné modulátory které byly stereo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 19:38    Předmět: Citovat

Už jsem ti to napsal nahoře, výstup RF z videa nebyl nikdy STEREO i kdyby video umělo 5+1 Very Happy a ten tvůj modulátor fakt bez DATA a CLOCK opravdu nepojede vůbec. Znám borce kterej pomocí uPC ATMEL vytvořil prográmek a pak to tím ovládal ale nezkoušej to, byla to šílenost. Modulátory který ty potřebuješ byly tak 5x5x1,5cm a měly "šroubek" na nastavení kanálu, přepínač normy zvuku a přepínač TEST kterej vyrobill v obraze dva bílý pruhy na černým pozadí. Napájelo se to 5V (někdy i 12V)
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1806
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 19:39    Předmět: Citovat

No vidis co si sa vsetko dozvedel ked si bol trochu menej skupy na slovo Wink
Thales napsal(a):
Takže tento tedy použít nemohu? třeba ta modulace jede pořád i když se nic jiného neovládá. Jenže bez připojené I2C asi nejde naladit kanál a proto to celé asi nepůjde úplně Surprised(

Jedine ze by si k nemu pripojil aj povodny riadiaci procesor Cry
Thales napsal(a):
Jak staré to video musí být? Mám se koukat zezadu jestli tam není nějaký šroubek na ladění a vybírat tedy podle toho? Jenže takhle stará videa asi nebudou stereo Surprised( Nebo se dělaly v nějakém mezidobí i mechanicky laděné modulátory které byly stereo?

S videami nemam vela skusenosti, no bojim sa, ze asi ich nebolo vela, ktore mali stereo modulator (ak vobec nejake). Podobne na tom boli satelity. Preslo mi ich rukami slusne mnoztvo,ale stereo modulator ani jeden nemal a to hovorim aj o rade PACE1000, co boli vlajkove lode analogovej ery.
Ak chces stereo, asi budes musit investovat do novej krabicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 20:00    Předmět: Citovat

Hezkých pár přístrojů s laděním modulátoru šroubkem i po I2C jsem v parádě měl. Ale ani jeden neměl stereofonní modulátor zvuku, všechny vysílaly jen monofonně. U všech sloužil modulátor jen jako náhradní řešení pro TVP bez vstupů pro video.
Přednostní propojení mělo být konektory RCA, DIN nebo scart. Na těchto konektorech byly všechny potřebné signály dostupné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1806
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 20:47    Předmět: Citovat

Tu je par modulatorov, aj STEREO: http://www.eltis.sk/vf/vf.htm ale za babku to nebude Cry
Ale mozno u nasich severnych susedov najdes aj nieco lacnejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 21:24    Předmět: Citovat

No tak to to jste mě pánové moc nepotěšili. Myslel jsem že sehnat stereo modulátor nebude problém. Zase na druhou stranu jsem chytřejší o pár informací (třeba ta že i když je video stereo a nepřipojí se SCARTem tak to přehrává jen mono).

Zase na druhou stranu mě potěšilo když jsem si vzpoměl na náš starý alespoň 10 let nefunkční satelitní tuner, našel jsem ho a tam je skutečně modulátor s laděním šroubkem. Ten by použít šel. Označený je MDF8-UD3682 9133M. Kupovat se mi ho nechce protože na to nemám a chtěl jsem to abych mohl občas nějaký film pustit matce nebo dědovi kteří nemají ani DVD aby si něco pustili když v TV (soustavně) nic nevysílají. A ani jeden z nich mi to samozřejmě neproplatí ani nepřispějí.

Když už jsme u toho - co se mu mohlo stát když odešel? Závada se projevovala tím že přijímač se nesměl vypnout. Když se vypnul tak po opětovném zapnutí na displeji běhaly čísla kanálů od 1 do 96 pořád dokola Víc kanálů to neumělo a mělo to jen LED displej. Zpočátku se to dalo vychytat tak že se to zapínalo a vypínalo rychle za sebou až na displeji naskoila stabilní hodnota - pak to fungovalo normálně. Pak už to ani tímhle způsobem nešlo zastavit - točilo se to dokola pořád. Teď když jsem ho po letech zkusil zapnout tak svítí stále 88 ale u té druhé osmičky nesvítí ten segment nahoře. Stále svítí kontrolka přítomnosti levého stereo kanálu a pravá bliká. Uvnitř jsou jen standardní DIL švábi - žádný nový integráč nebo procesor (2x MC14052BCP, TBA229-2, LM700I, MC1406BCP, JRC4558, LM358 nic víc). Jinak je to PROSAT, žádné modelové číslo není uvedeno.

Jsem si totiž říkal jestli by nebylo na tu půdu lepší mrsknout to video tak jak je i když nefunguje (po zapnutí hlásí error ale signál přivedený přes vstup scart by to na výstup snad poslalo když se prostě jen zapne) a zkusit ten satelit opravit - určitě to bude nějaká blbost. Parabola na střeše pořád je ale je na nic protože nový satelit jsme si už nikdy nekoupili. Ale kdyby to v tom satelitu byla nějaká hovadina tak proč ho nepřipojit Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2007, 22:06    Předmět: Citovat

Ještě existuje jedna možnost - v počítačích ZX Spectrum je modulátor naladěný pevně na 36.kanál, ale nemá vestavěný modulátor zvuku. Má jen přívod napájení, vstup pro videosignál (a je mu jedno, jestli samotný nebo i s nosnou zvuku) a výstup vf signálu. Nevýhodou je, že nemá zrovna čisté spektrum a svítí ještě na několika dalších kanálech.
Stereofonní modulátor zvuku vyšel v nějakém Amáru kolem roku 2000. Kdybys jeho výstupní FM signály smíchal s videosignálem před vstupem do modulátoru, měl bys to i stereo.
V počítačích Atari a Commodore dokonce byly modulátory na kanály 3, 4 nebo 10, 11 (přepínatelné vždy mezi dvěma možnými), ale modulátor zvuku měly a mono.
Lidi se těchto osmibitových kousků zbavovali, možná se někomu někde válí.
Ale, jak říkám, je to dost výrazná komplikace. Prohnání signálu skrz video by to vyřešilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2007, 0:27    Předmět: Citovat

Díky. Mrknu na to AR ale asi to dopadne tak že zkusím nějak dokopat k činnosti to vadné vide. Chtěl jsem původně nějakou malou prachutěsnou krabičku. Takhle se nedá nic dělat.když to nepůjdu kuchnu ten satelit - tam by to do té krabičky šlo.
Nebyl by nějaký odhad té závady co se tomu satelitu stalo a jestli by to nešlo nějak snadno spravit než ho vykuchám? Popis závady viz výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2007, 4:53    Předmět: Citovat

Začal bych kolem tlačítek (vypadá to, že kontakt v jednom "lepí" a je jedno, zda jde o mikrospínač nebo vodivou gumu, u té by stačilo vyčistit dotykové plošky). Případně, pokud tam jsou nějaké "pull někam"odpory, studeňák na jednom z nich.
A displej vypadá na špatný kontakt v přívodu k němu - studeňáky, konektor atd.
Nemám schéma, ale tím jsem v podobných případech začínal, než jsem dokumentaci začal shánět. Často pak už nebyla potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33955
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2007, 7:21    Předmět: Citovat

A samozrejme skontrolovat klasicky elyty v zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2007, 9:30    Předmět: Citovat

Právě že tlačítkama to určitě nebylo. Jsou tam mikrospínače a když se to tím zapínáním a vypínáním celíého přístroje síťovým vypínačem podařilo trefit do stabilního stavu tak pak už to nornálně fungovalo. Když se to trefilo do přetáčecího stavu a nebo také do stavu že to zobrazovalo nesmysl tak se člověk mohl umačkat a nic. Řekl bych spíš že bude nestabilní ovládací obvod. Otázka je jestli je to zdrojem a nebo tam chcíplo ještě něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund