Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nalepky na ovladaci panel
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
UnReSt



Založen: Jul 10, 2006
Příspěvky: 315
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 20:01    Předmět: Nalepky na ovladaci panel Citovat

Nepoznáte nejakú dobrú metódu, ktorá by mi pomohla pri označovaní ovládacieho panelu zosilňovača na plastovej krabici. Potreboval by som spravit nejake stupnice na potenciometre a podobne.
_________________
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 20:11    Předmět: Re: Nalepky na ovladaci panel Citovat

UnReSt napsal(a):
Nepoznáte nejakú dobrú metódu, ktorá by mi pomohla pri označovaní ovládacieho panelu zosilňovača na plastovej krabici. Potreboval by som spravit nejake stupnice na potenciometre a podobne.

natři krabici na bílo, na laserové tiskárně si na průhlednou fólii vytiskni, co potřebuješ, ale inverzně (nápisy bez toneru, zbytek s tonerem) a přilípni na krabici...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
UnReSt



Založen: Jul 10, 2006
Příspěvky: 315
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 20:18    Předmět: Citovat

krabicu by som však chcel nechať čiernu, rozmyšlal som aj nad tým že by som na fotografický papier vyplačil to čo potrebujem bielou farbou a okolie by bolo čierne, tak by sa to zhodovalo s farbou krabice a text, stupnica by bola biela. len som myslel či neexistujú nejaké "estetickejšie" metody.
_________________
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 20:38    Předmět: Citovat

Normální tisk na papír v negativní formě - bílý popis na černém podkladě, přilepit na panel třeba oboustrannou lepicí páskou a celé překrýt průhlednou samolepicí fólií. Není to tak drahé, můžeš si to vytisknout sám na své mašině a překrýt až finální verzi. Pokud máš barevný printr, můžeš tisknout i v barvách...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 21:25    Předmět: Citovat

Existuje kvalitná, pevná priehľadná nalepovacia fólia, na ktorú sa dá fotocestou tlačiť na spodnú stranu v čiernej farbe, povrch je preto nepoškrabateľný. Fólia má hrúbku asi 0,3mm a je veľmi problematické ju vôbec strhnúť dole. Asi pred 12 rokmi sme to vo firme takto robili. Neviem už aký to bol typ folie, ani čo to stálo, ale asi to nebolo lacné.
Pre farebné popisy som tlačil na farebnej tlačiarni na nalepovaciu fóliu a striekal priesvitným lakom. Toto už však bolo trochu amaterské.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
UnReSt



Založen: Jul 10, 2006
Příspěvky: 315
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 21:46    Předmět: Citovat

Kde by som mohol kupiť tu samolepiacu priehľadnú foliu a obojstrannu lepiacu pasku?
_________________
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Venda



Založen: Mar 22, 2006
Příspěvky: 431
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 22:18    Předmět: Citovat

Když potřebuju aby to trochu vypadalo, tak to namaluju v Zoner Callisto, zbytek dodělám třeba v malování - když je potřeba a tady kousek ode mě je kšeftík (ekoprint.cz) pošlu mejlem a tam mi to vytisknou na nějakou spešl samolepku A4, drží jako hrom, ale je matná, takže si to ještě nechávám laminovat, dokonce mi na to nechtěně kápnul z pájky cín a žádný stopy. Včetně nastříhání (většinou se mi vlezou 3-4 štítky do tý A4) platím celkem 40,-Kč za A4.

Když jsem to ještě tisknul doma, tak stačilo aby si špatně odplivla tiskárna a samolepka byla to v pytli. Takže tohle je zlatý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 10:06    Předmět: Citovat

existuje i metoda laserového značení, do plastu se CO2 laserem vypaluje obrazec, vím ale konkrétně jen o firmě která tak značí plechy. Vstupní data ve formátu dxf nebo podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19552
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 11:55    Předmět: Citovat

A co trochu historie? Obrazec (asi o 1% větší) tuší a propisotem na pauzáku, kontaktně zkopírovaný na polomatný fotopapír strmosti C nebo E, vyvolaný ve vývojce na pérové filmy. Bílá kresba na černém podkladu. Fotka se sušením o to 1% srazila, takže rozměrově to vyšlo. Papír se překryl plexisklem a bylo to.
To, co tady uvádím jako ukázku, už je verze 2 dělaná stříkačkou na matný papír pro fotky (předloha Word a WordArt, protože umožňuje nastavovat polohu objektů v kroku i po 0,05mm). Ten fotopapír šel do háje jen proto, že odpadlo pásmo OIRT, zbylo tlačítko pro další vstup a bylo užitečné překalibrovat a nakreslit novou stupnici, která je na samolepce přímo na plechu. Následuje 3mm plexisklo s otvorem navíc pro pohyb ručky před stupnicí a drážkami pro přívody k LEDkám, pak vlastní papírový panel a na něm krycí plexi s většími otvory, knoflíky jsou do nich zapuštěné. Šroubky jsou zevnitř, sbroušené na přesnou délku, aby je nebylo moc vidět, v čelním plexiskle jsou pro ně vyříznuté závity.
Je to možná anachronismus, když už existují chytřejší technologie, ale vypadá to dodnes slušně.
Popis v angličtině jsem zavrhl, nikdy jsem to nechtěl exportovat.



CM890_designpanelu.jpg
 Komentář:
celkový pohled na panel a pohled z boku.

Stáhnout
 Soubor:  CM890_designpanelu.jpg
 Velikost:  189.72 kB
 Staženo:  249 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 12:16    Předmět: Citovat

Laminovaný (RC) fotopapír problém s roztažností rozměrů vyřešil, na druhou stranu se lepí mimořádně blbě. Taky vývojky a podobné exotické věci se dneska už shánějí jen ve speciálkách v Praze nebo v HK.
Alternativou může být i digitální minilab až do formátu 40 cm, někdy ale může vadit zlatý "vodotisk" FUJI, KONICA, AGFA atd. na rubu papíru.
Nic proti krycímu plexi, ale perfektní obrobení je dost problém, v případě jiného než rovinného tvaru panelu taky a co s montáží přepínačů atd s 3 mm výškou závitu?
Na plast mě ještě napadá metoda tamponového potisku, dost firem to dělá na reklamní předměty atd., ale pro jeden kus to není tak úplně rentabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5677
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 12:31    Předmět: Citovat

Kresleno v programu FrontDesigner2 a vytištěno inkoutovou tiskárnou na samolepící fotopapír pro tiskátny a přelepeno transparentní samolepící fólií.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 12:35    Předmět: Citovat

Ta vrstva na rubu laminovaného papíru se dá krásně sloupnout a papír pak jde přilepit běžným lepidlem.
Takových panelů, jak uvádí Hill, jsem taky pár vyrobil a lepil jsem takto i lepená panorámata na tuhý papír, když ještě neexistovaly digitání fotoaparáty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19552
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 19:12    Předmět: Citovat

Jo, v době, kdy jsem ten panel dělal, byly RC papíry jen PM30, tedy barevné, na ně jsem ale dělal jen normální fotky, ne panely. A tohle byl černobílý polokartón, případné barevné rozlišení šlo dodělat pomocí štětečku a transparentní barvy na sklo.
Vývojky pro speciální účely, jako tento, jsem si míchal sám, dobrých receptů vycházelo dost.
Na výšku závitů a matic nestačila ani dvě plexiskla, u poťáků řady TP289 došlo proto na samostatný nosník "uskočený" za panelem. V každém případě to byl před výrobou slušný koncert pro šupléru, milimetrový papír a orchestr, aby všechno vyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 19:38    Předmět: Citovat

Já měl výhodu, že manželka byla kreslička diapozitivů, které se pak fotocestou přenášely na tiskové válce, které potiskují látky.
Tak nakreslit tu předlohu na profi fólii byla pro ni brnkačka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 19:44    Předmět: Citovat

Já měl na mysli opačný problém, když je ovládací prvek moc krátký pro panel+krycí plexisklo. Páčkové přepínače, zásuvky jack 3,5 mm atd.
na některé je 2 mm maximum aby se daly upevnit.
Kdo je frajer, může se pokusit i o sítotisk, ale je to fakt kanón na vrabce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund