Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit pračku
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scol



Založen: Aug 28, 2005
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 9:38    Předmět: Jakou koupit pračku Citovat

Servisáci ! Končím se svoji 18 let starou Romovkou které teče nádrž a potřebuji nový stroj, který mě nebude příliš ekonomicky ruinovat. Stačí mi průměrná pračka asi do 12 000 Kč která nebude vynikat nadměrnou poruchovostí a provozními náklady. Prosím o radu, kterou značku na trhu pokládáte za spolehlivou, nenáročnou a se slušnou životností, kterou byste si za uvedený peníz sami koupili. Za vaši pomoc díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 9:55    Předmět: Citovat

Prodejce TESCO Stories ČR - pračka ALASKA WA3008. Cena v roce 2002 kolem 7kKč. Plastová vana, nerez buben, plynulá regulace motoru, 5,5kg prádla, ždímací otáčky 500/800. Výroba tuším Turecko - ale co dneska není Turek...
Nejsem servisák, ale člověk co servis dělá, mi ji doporučil. Máme ji asi 5 let, jediný problém, který se řešil, bylo zadrhávání otevíracího mechanismu dvířek - pár kapek parafínu rozpuštěného ve směsi izopropanol/benzín 50/50 do bowdenu a vnitřností knoflíku vše napravilo. Je používaná pro 4 člennou rodinu se dvěma dětmi 4 a 7 let - pro ilustraci zatížení.

Předtím Popradská Tatramatka TAMAT 500.1, měli jsme ji 11 let, pak povolila smaltovaná vana - prorezla v místě svaru se zadním úchytem tlumení. Jediné závady, které jsem na ní řešil, byl silně poddimenzovaný pojistný vypínač u dvířek - šel přes něj celý příkon pračky i při ohřevu, což bylo 3,6kW - takže se mi 1x rozpadl na kousky a pračka se nedala zapnout a pak se naopak 2x spekl dohromady a nerozepínal vůbec, což mělo za následek jedno vyplavení sousedů o patro níž...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 10:00    Předmět: Citovat

tu je ťažko radiť - záleží ako sa vydarí......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1767
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 16:54    Předmět: Citovat

Neber Juguslávce ani Itala (sice dělají dobrá auta...) Asi bych šel do Němce (Siemens, Aeg, Bosch). Ital se rozpadne vždy po skončení záruky. Doma mám sice tatramatku T246V z 86. bez závady (paneláková koupelna a podhorská měkká voda)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 21:12    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
ani Itala (sice dělají dobrá auta...)

Talianske auto by som si fakt nekupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 21:24    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
vrky napsal(a):
ani Itala (sice dělají dobrá auta...)

Talianske auto by som si fakt nekupil.
NO, NO vem si jaký mají vozový park taliáni a jaký má ČR. Ani nemluvím o tom co bylo před revolucí, v jakém jsi jezdil autě ty a v jakém taliáni. Sice tu byla totalita ale i tak.
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 22:39    Předmět: Citovat

Pred revoluciou ma vozili v skodovici. A teraz mam Mazdu Smile
Ale k tej pracke: mame stare Philco a stale sa tam nieco serie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 22:50    Předmět: Citovat

hehe.. švagor má 4 roky nemeckú práčku a servisáka doma každý tretí mesiac. a potom ver tomu čo je dobré...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 11:09    Předmět: Citovat

Počítaná střední doba života je u spotřební elektroniky 8let bez ohledu na pořizovací cenu. Osobně jsem si počkal na akci v obchoďáku a koupil jsem pračku v třídě A za 5000Kč bez ohledu na značku. Pereme už 5 rokem bez poruchy. Takže jsem na více jak 50% života pračky za 10 000Kč. Můžu si koupit znovu novou za 5000Kč a jsem na tom stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 11:51    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Počítaná střední doba života je u spotřební elektroniky 8let bez ohledu na pořizovací cenu. Osobně jsem si počkal na akci v obchoďáku a koupil jsem pračku v třídě A za 5000Kč bez ohledu na značku. Pereme už 5 rokem bez poruchy. Takže jsem na více jak 50% života pračky za 10 000Kč. Můžu si koupit znovu novou za 5000Kč a jsem na tom stejně.


za predpokladu ze nenarazis na horsiho bratricka stavajici pracky(nektere serie se radoby ku*vi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 16:25    Předmět: Citovat

Ale koukám, že i když si ledaskdo stěžuje, málokdo dal konkrétní příklad závad a problémů.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
...anebo vlastností, se kterými byl spokojen - výjimkou je kolega Vombat... Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 16:53    Předmět: Citovat

My náme Whirpoolku a asi po dvou letech začala dělat blbosti, přijel servisák, zkoušel přehrát program v procesoru, ten s ním nekomunikoval, tak chtěl vyměnit celý modul za 4000Kč. Tak jsem si pohrál, procesor vyměnil za 89S51, naprogramoval a pračka pere už další dva roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 21:38    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ale koukám, že i když si ledaskdo stěžuje, málokdo dal konkrétní příklad závad a problémů.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

No to Philco mame uz vymenene asi cele Confused Bolo tam pokazene uz asi vsetko - programator, odrusovaci clen, vypinac, otvaranie, cerpadlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
007
Moderátor


Založen: Nov 11, 2003
Příspěvky: 220
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2007, 21:19    Předmět: Citovat

Měl sem pračku OTCEIN (nebo tak nějak,už si to jméno nepamatuju),byl to takovej levnej model a vydržel 11 let s 1 výměnou tělesa (pasovalo tam Tatramat za 200Kč).Potom sem koupil Whirpool a ten už mi nikdy nesmí do bytu.Nová pračka a tekla při ždímaní.V záruce vyměnili víko,téct na chvíli přestala,ale přestala i vyplachovat prášek.Vyměněno servo na trysce,začala opět tect.Výměna za novou (stejnou) pračku-po 14 dnech opět teče při ždímání,a to tak,že vytopí koupelnu.Další oprava,a zase teče.Nakonec výměna za Elektrolux EWT 1026 (podstatně dražší model s posvíceným LCD) díky solidnosti prodejce bez doplatku a zatím (2 roky) bez jediného problému.Jediná výtka je k nemožnosti libovolného nastavení teploty,teploty jsou pevně dané (30,40,60,90) a navíc svázané s příslušným programem,ale je to částečně vyváženo množstvím programů.
_________________
007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martousek



Založen: Mar 30, 2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 13 2007, 8:30    Předmět: Citovat

Těžko říct. Pračky jsou dnes spotřebním zbožím a tudíš po uplynutí záruční doby se rychle spotřebují. Zatím mi chodí obě dvě mrchy, jedna Tamat 800.1 a druhá Tatramat 246 mini. Obě prodělaly přetěsnění vany, výměnu ložisek a gufer a kompletní přestavbu silové elektrické části topného tělesa. V Tamatce jsem dal těleso 2000W, 2800W původní příliš hřálo zásuvky. V obou pračkách jsem přívod k OT nahradil stykačem s cívkou na 220V, který spíná těleso zapojené přímo na svorkovnici pračky. Jediná nevýhoda je, že při dosažení teploty termostatu stykač chvíli zapíná a vypíná v rytmu chování termostatu. Takže i mnou řádně poučený uživatel se děsil, cože mu to tam mezi buben a vanu spadlo... Asi bych šel do nějaké s vrchním plněním a šestým smyslem. Dobré je i pojištění, které hradí pozáruční opravu. Stalo se mi, že prášek rozpustil slitinové čepy bubnu, na kterých je uchycen v ložiscích. Výrobci zkrátka šetří, až piští.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další
Strana 1 z 28

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund