Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Desulfatácia PB Akku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 45, 46, 47  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31980
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 7:31    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
...

EKKAR zase tvoje zapojení mrhá energií, kterou spaluje v žárovce. Cry
A je nepřenosné. Omezení proudu taky není ve tvém zapojení řešeno.
Trafo musí shořet. Takže jedině tam přidat kond pro trafo TOS mi vyšlo nějakých 1m0/35V.

S tou 555 to můžu dát třeba i do auta přímo na baterku. Samozřejmě by se muselo nastavit, aby to vypínalo až při poklesu napětí na 12V. Protože alespoň u mě se to rozmezí na baterce pokud nejede altík pohybuje mezi 12,6 a 12V. Při nižším napětí už by to moc nestartovalo.
Co to blábolíš? Jaký "není řešený omezení proudu"? Od čeho myslíš, že tam je ta žárovka, kterou považuješ jen za "zbytečnej spalovač energie"? Kdyby šlo jen o "spálení energie", bylo by asi jednodušší nacpat tam odpor - jenomže je tam namalovaná žárovka - PROČPAK ASI?

A už vůbec nechápu, proč by mělo to trafo shořet - vysvětli a popiš důvody, proč si to myslíš. O přenosnosti zařízení není potřeba debatovat - ta záleží jen na tom, jak to namastíš do nějaký skříňky nebo přímo do nabíječe.

Jediný co se jednoduše nedá, je používat univerzálně na široký rozpětí hodnot kapacity baterie - protože tam je potřeba nastavovat dvě různý hodnoty proudu pro každou polaritu zvlášť, ale i to by se dalo v určitým rozmezí realizovat přepínačema a několikadílnou sadou odstupňovanejch zátěží - žárovek.

Ale to by ses s tím musel chtít živit - naopak konstrukce obsahující jednoúčelový zapojení je nejvhodnější právě pro případ, že potřebuješ TEĎ HNED NĚCO UČUNIT S TOU SVOJÍ ZASULFÁTOVANOU BATERKOU - všecko navrhneš právě pro tu jednu kterou máš na stole...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 14:46    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Zvonkáč bude mít asi na sekundáru málo voltíků. Já jsem použil rozptylový tráfko ze starých rozvaděčových žárovkových hlavic T6. Kostka 4x4 cm s packama na šroubky. 24V, snese i trvalej zkrat. Ale moje baterka měla jen 18Ah, na větší kapacitu to bude chtít větší proud.
Totok: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS-PQvym4N_Hae9QgDC04YFZJwG7JR99dNqzKiuZqYsEXK40ISf
Jirka


Tomu tráfku se kdysi říkalo tos(ka), protože to vyráběl TOS a byly v každém rozvaděčí, mám i v červeném plastu celkem asi 6ks, jak jsem rušil nějaké rozváděče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 14:51    Předmět: Citovat

[quote="EKKAR"]
Mira_A napsal(a):
...
je tam namalovaná žárovka - PROČPAK ASI?


To ano ale pro vybíjení pro nabíjení není proud nijak omezen, asi tam samozřejmě něco dám pokud to budu dělat tím tráfkem.
Tak jsem to jen zkusil a trafo se začalo docela dost hřát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4051
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 24 2014, 11:56    Předmět: Citovat

sis2 napsal(a):
No jo, to je po nabíjení. Nech ji v autě pár dní a pak to zopakuj. A to ještě po ránu není - 10. To už asi bude jiný.
Jinak já mám v autě původní baterku od výrobce (VW, do provozu 2/2004). I po 360 tis. km startuje dobře. Ale jezdí denně...


Opravdu, po dvou týdnech stání to už při současných teplotách natočit nešlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 18:54    Předmět: Citovat

Zběžně jsem pročetl téma, tak snad jsem to nikde nepřehlédl, ale postavil jsem desulfátor dle návodu na mypower, který s f=6kHz posílá asi 30A pulzy do baterie. Desulfátor funguje, ale potřebuju k němu udržovací zdroj a řeším problém s tlumivkou, která by měla zamězit pronikání pulzů do zdroje a tím ho zatěžovat.

Doporučená byla tlumivka 220uH (5A, já budu mít 3A, protože budu desulfataci provádět jen v plně nabitém stavu a ne při nabíjení, takže nepotřebuju tak velký proud (3A je ještě s rezervou)). Řeším ale problém s nějakým "zhasnutím" té tlumivky, protože jestli se nepletu, tak až odpojím zdroj a přeruším obvod, tak na té tlumivce se vyrobí špička možná i 100V a střelí to zpět do toho udržovacího zdroje resp. do DC/DC měniče, který používám pro snížení napětí z 19V na 14.7V (použil jsem nabíječku ze starého notebooku 19V 90W). Chtěl jsem zapojit paralelně k cívce diodu, která by byla v otevřeném směru po rozepnutí obvodu vzhledem k napětí na cívce a vybila by ji tak, jak se to dělá, jenže tím, že je na to paralelně zapojen desulfátor, který posílá ty pulzy do baterie, tak nevím, jestli si můžu dovolit tam tu diodu dát, abych ji v závěrném směru při provozu neprorazil pulzama z toho desulfátoru - údajně tam vnikají napěťové špičky přes 100V. Jakou diodu bych tam vzhledem k situaci mohl zapojit? Pokud jsem něco vymyslel špatně, budu rád za nějaký kopanec/radu, jak to udělat líp. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 19:19    Předmět: Citovat

Ty udajne spicky 100V jsem tam nikdy osciloskopem nenameril. Pry jsou tak rychle ze je ani osciloskop nezaznamena. Asi to bude jako s virou v boha. Taky mam k tomu tlumivku co pises ty a nikdy nic neodpalila. Jestli to funguje nevim, krome toho ze mi to vic nez tyden pistelo v pokoji zapojene na baterce, to jiny efekt nemelo. Baterce to nepomohlo stejne sem ji vyradil. To verim ze spise funguje ekkaruv trafo desulfator.

Ale bud rad ze sis to postavil sam, videl sem presne tuhle konstrukci desulfatoru (jenom s profi U profilem chladice) prodavat za cenu 2390Kc. To sem sel malem do kolen. Nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 19:41    Předmět: Citovat

Dobrej zlatej důl Very Happy safra. Já to postavil asi za 4 stovky a to jsem kupoval skoro všechno. No četl jsem, že to prej pomáhá. Akorát já doteď desulfatoval jen se slabým zdrojem - dával max 300mA a při měření jsem naměřil 160mA a baterku to dostalo na 13.3V a po sepnutí desulfátoru to padlo na 12.8 a desulfátor sice píská, ale má studenej chladič a podle mě se "fláká", takže jsem hustotu elektrolytu zvýšil asi o 0.01 kg/m3 za týden desulfatace, protože to ani nejelo nepřetržitě. Psali, že ideální napětí je 13.6V nebo víc, aby desulfatace v nabitém stavu byla účinná, tak to chci zkusit. Smile Dám vědět, jestli to frčí. EKKARovo trafíčko jsem bohužel našel později než tohle zařízení, ale EKKAR je bedna, takže jestli nebude fungovat tohle, zkusím jeho řešení Smile

K tý konstrukci. Já na to mám menší chladič, ale má pěkných pár žeber a je celkem masivní ze starýho zdroje a celý i s DC/DC měničem a tlumivkou jsem to umístil do krabičky od toho starýho zdroje, kde je i větrák na aktivní chlazení toho chladiče, takže z toho udělám krabičku, na jedný straně krokosvorky na připojení k baterii a na druhý straně díra pro zdroj napájení pro udržování. Kondíky na desulfátoru se aspoň budou nabíjet po přípojení na zdroj přes omezující odpor a až připojím na baterii, nebude to házet jiskry. Smile

Ad dioda - koukám, že závěrný napětí obyč diody 1N4937-TAP je 600V, takže jsem v klidu a dám tam asi tuhle.

Btw. co se stane, kdybych tam dal tlumivku, která nemá 220uH, abych ušetřil a nemusel jí za cca. 80Kč kupovat? Mám tu ze staršího zdroje, netuším, jakou má indukčnost, ale jsou na ní dvě vinutí, který bych sériově spojil (snad to není na závadu Rolling Eyes ) a dal bych jí tam. Pravděpodobně bude mít menší indukčnost než 220uH, co to udělá s účinností té filtrace? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 10:44    Předmět: Citovat

Nakadah napsal(a):

Ale bud rad ze sis to postavil sam, videl sem presne tuhle konstrukci desulfatoru (jenom s profi U profilem chladice) prodavat za cenu 2390Kc. To sem sel malem do kolen. Nak


Sám si to vyrobí skoro zadarmo. Jedinným nejvyšším nákladem je plošný spoj. Takže bych se vešel cca do 150Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 10:58    Předmět: Citovat

Já něměl doma vhodný železoprachový toroidy, takže jsem 2 koupil nový z GESu, tak jsem to měl dražší, ale pak byly nejdražší ty kondy a byl by chladič, kdybych neměl doma kupu chladičů z různých vyřazených zařízení Smile

A jak ta tlumivka? Co kdyby měla menší indukčnost? Jak to ovlivní tu filtraci oproti 220uH? Přemýšlím, jestli za ni dneska vyhodit 80Kč a nebo je ušetřit. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 11:28    Předmět: Citovat

No, tak na to, že to nefunguje je to docela drahý. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 0:25    Předmět: Citovat

No já to právě dostavěl, zadělal jsem to do krabičky, ale nemám tu teď AKU, abych to vyzkoušel, ale brzy to vyzkouším, tak pak dám vědět, jestli ten můj funguje a nebo to je taky k prdu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 6:51    Předmět: Citovat

Řekl bych, že to dobře funguje jako plašič koček. Když to jede a piští, tak do toho pokoje moc nechodí a nelibě se ohlížejí co to tady tak otravně piští Very Happy Nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 12:21    Předmět: Citovat

Aspoň vím, jako co to prodám, když to nebude fungovat
"Účinný plašič koček" Původní cena 2900, pro vás exkluzivně za 1900Kč + provozní baterie plná sulfátu zdarma Very Happy (A dost OT Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 12:43    Předmět: Citovat

Podarilo sa mi vybit aku 12V 8Ah, do mrtva spustil sa alarm cez silvestra, je sanca ze to rozchodi, napojil som to na.desulf, ale napatie sa drzi na 6V tak neviem, bateria bola nova cca 6m stara ;(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 13:05    Předmět: Citovat

Ak to bola "prémiová" značka SHIMASTU od chobota, tak je možné, že už to má za sebou. (bohužiaľ vlastná skúsenosť).
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 45, 46, 47  Další
Strana 42 z 47

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund