Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Receiver
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Azuritko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 25 2007, 10:47    Předmět: Receiver Citovat

Prosím o radu aký receiver by sa mi hodil k tímto repro http://www.panasonic.sk/pdetail.php?itemid=125&prodid=899&@prod=CJ-A1723N a k tomuto pasívnemu subwooferu http://www.guenstiger.at/product_366388.html? Chcem to ako zostavu ku kompu. Ako receiver by mohol byť 5.1 ale čo najlacnejší by som aj použitý kúpil len nech má dobrý výkon k tomu subwooferu a nech ho rozbeha hlavne. Tak poradte hlavne aký tip mám kúpiť aby som to čo mám rozbehal. To že nech radšej kúpim nejaku hotovu zostavu za 3000 som už počul viackrat a viem aj že to su repro do auta ale ak sa to da riešiť cez komp receiverom a je nejaky vhodny na te moje repro a subik tak prosím radťe ak viete vdaka.
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 18:16    Předmět: Citovat

Teda po slovensky som sa učil takmer 5 rokov, ale napíšem len:

ROZUMÍTE/ROZUMIETE TOMU KU*VA NĚKDO/NIEKTO?

Azuritko, králiča malučké, ak napíšeš RECEIVER, myslíš tým debňu, do ktorej je vstavaný tuner, korekčný a výkonový zosilňovač, možno aj dekodér priestorového zvuku DOLBY ProLogic alebo DOLBY Surround a ktorá má aj ďalšie prepínatelné vstupy pre ďalšie vonkajšie zdroje zvukového signálu, alebo tým chceš označiť IBA PRIESTOROVÝ OZVUČOVACÍ SYSTÉM S 6 (5.1) ALEBO 8 (7.1) KANÁLMI, ktorý sa zapája ako výkonový zosilňovač pomedzi výstupy zvukovej karty PC a vlastné reproboxy?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 19:07    Předmět: Citovat

EKKAR:,
Zo slovenčiny jednotka!!!

_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
laco71
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 19:24    Předmět: noob Citovat

to co si tam napisal za traposinu robis sa ze nechapes alebo si us total vymlety ah tuje taka kopa magorov
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 19:52    Předmět: Re: noob Citovat

laco71 napsal(a):
to co si tam napisal za traposinu robis sa ze nechapes alebo si us total vymlety ah tuje taka kopa magorov

Chalan ma trosku pomylene pojmy, tak mu EKKAR chcel trochu pomoct,aby bol v obraze.
Ked si to pochopil Ty, tak nam to skus prelozit do zrozumitelnej reci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azuritko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 20:25    Předmět: Citovat

Priznam sa že som z toho sam vymlety a neviem čo presne by som mal chcieť preto sa pytam (a podla niekoho asi nezrozumitelne). Ale teda EKKAR možno by som tu odpoved s otazkami bral, ale tak urážať sa tu nenechám ak to nevieš napísať normálne tak sa opytam inde EKKAR lebo vidim že si nejaky moc profesional a nezapodievaš sa z niekym čo toho moc z tvojho oboru nevie, "diki moc".
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 21:15    Předmět: Citovat

Azuritko,to chce klid Wink ,EKKAR to myslel dobre...zkus napsat na diyfans.org,tam ti poradi spis nez na EB,my sme spis bastlirna Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 21:26    Předmět: Citovat

Myslím, že s podobným chováním ho vyfakujou po 3. příspěvku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 21:30    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Myslím, že s podobným chováním ho vyfakujou po 3. příspěvku.


no ja ho nechtel jebat znova,snazil jsem se v klidu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 21:38    Předmět: Citovat

Klid, Azuritko, zamysli se a napiš, co máš a co bys chtěl , aby to dělalo - máš komp a chceš zesílit signál zvukovky, abys tím mohl krmit ty Tvé vyhlídnuté repráky? No, autorepra nejsou do pokoje zrovna to pravé ořechové, jsou výsledkem kompromisního návrhu, aby hrály a přitom měly co nejmenší rozměry a co nejodolnější konstrukci s ohledem na teploty, vibrace a já nevím co ještě, čemu jsou v autě vystaveny. U Tebe hraje jistě i velkou roli jejich cena. Uvědom si, že samotný reproduktor nehraje, musí být namontovaný v ozvučnici - v autě ji dělají třeba dveře nebo zadní plato, doma je musíš zavřít do nějaké skříňky čili DEBNY - aby vyzářily to, co mají a ne nějaké duchy. Do volného poslechového prostoru musí být možné vyzařování jen přední strany membrány - výjimkou jsou bass-reflexové ozvučnice, ale to už je pro Tebe vyšší dívčí, zatím zůstaň u těch obyčejných, aspoň pro začátek. Bylo by lepší mít koupené bedýnky, nemusel bys je bastlit k těm autovým. Promysli to a ozvi se, sranda je sice sranda, ale teď to myslím vážně. Tvůj dotaz nebyl zrovna z těch srozumitelných, RECEIVER opravdu je trochu něco jiného, než cos napsal.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Azuritko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 22:06    Předmět: Citovat

Tak to napišem poporiadku. Tie dva repro panasonic som zabudoval do štvorcových bedničiek. Subwoofer je zabudovaný tak ako to je na obrázku na tej stránke. Ja som pred rokom kupil ten subwoofer lebo bol v akcii. A napadlo ma že by som si to rozbehal nejak ako repro ku kompu. Nie že by som chcel silnejšiu zvukovku. Teda nie som istý ako presne fungujú tie receivery, alebo AV receivery neviem či su to dve odlišné veci ale na nete som videl nejake receivery, ktoré sa napájajú ku domácemu kinu. A teda podla mna sa daju repro cez receiver zapojiť aj do PC.? Pôvodne som polroka mal tie repro rozbehane normalne ku kompu a to tak že som si kupil stavebnicu zosiku ktoru mi chlapik čo mi to predal aj poskladal. Ku zosiku toroid, aby šlo zosik napojiť zo siete. Hralo mi to perfektne ale po čase neviem z akych pričin mi v zosiku odišli z polovice, ktora je určena na subwoofer (druha polovica bola na tie panasonici) poistky. Ked som ich vymenil odišli dva kondenzatory. Tie som vymenil a už sa to bojim znova tam zapájať proste to nejak spolu neladí. Ale bez problémov to hralo asi pol roka. A tak som sa rozhodol že ten zosik rozpredam a podla stručneho popisu receiveru alebo AV receiveru (neviem čo je spravne) di myslim že to je to spravne cez čo by som mohol tie repro napojiť ku PC bez problemov. A preto ak to je možné a ak to už chápete ako to myslim tak sa chcem spýtať či to tak je s tým receiverom a ak hej tak aky by bol vhodny k tým repro čo mám. Lebo hlavne neviem čo a ako ale myslím si že nie všetky receivery majú výstup na pasívny subwoofer. Tak som toho napisal Smile možno to je ešte menej pochopitelne ako predtym ale ak sa z toho dá niečo pochopiť skúste, kto vie, poradiť. Jednoducho to môžem definovať tak že mám tie horeuvedene repro a chcel by som si ich pripojiť ku kompu len chcem vedieť cez čo by to šlo lebo?
Návrat nahoru
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 26 2007, 23:22    Předmět: Citovat

Ty nepotřebuješ receiver, ale zesilovač. Receiver je totiž název pro sestavu: tuner, předzesilovač, (+ nějaký ten dekodér atd) a koncový zesilovač jak už psal EKKAR. Pro Tebe je k PC naprosto zbytečné všechno kromě toho koncového zesilovače. To znamená, že potřebuješ právě ten zesilovač, který jsi už měl postavený. Tomu zesilovači se stalo to, že odešel pravděpodobně aktivní prvek, čímž bude patrně v tvém případě integrovaný obvod výkovového zesilovače. Odejít mohl z několika příčin, např. zkrat na výstupu (i když by to dnes většina IO pro tuto aplikaci měla vydržet), přehřátí (nedostatečně velký chladič), nevhodně vysoké napájecí napětí (chyba konstruktéra zapojení) nebo impedanční nepřizpůsobení (nižší impedance reproduktoru než může pro zesilovač být, taky chyba konstruktéra). Pro Tebe by bylo asi nejlevnější řešení zjistit proč Tvůj zesilovač odešel a opravit jej a nic jiného neshánět.
Za malý peníz dneska dobrou muziku nekoupíš.
Zkus trochu popsat konstrukci toho Tvého starého zesilovače a zkusíme přijít na to, proč odešel. Za jeho opravu dáš (podle mého odhadu) desetinu ceny nějakého receiveru Laughing

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Azuritko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 27 2007, 9:51    Předmět: Citovat




Tu je schéma SA500. Ten toroid je 2x20V 300W. Ono ked som mal zosik a toroid a snažil som sa ja ten toroid zapojiť tak to nefungovalo a poslal som to spátky chlapikovy a ten že som 3 TDA odpalil tak ma to už niečo navyše stálo. A ešte tie positky mi odišli okamžite po zapnutí a tie kondiky ked som poistky vymenil tiež okamžite po zapnuti najprv buchol jeden a o pol sekundy druhy. Neviem ja by som asi radšej kupil nejaky hotovy koncovy zosik do siete ak take su. A ak su vhodne nejake take na moje požiadavky tak poradte čo kupiť. Ako viem že zbytočne vymýšlam ale nedá mi to nechcem hotovu zostavu ku kompu ale niečo extra. A problem je že sa v tom nevyznam.
Návrat nahoru
Azuritko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 27 2007, 10:00    Předmět: Citovat

Ešte tie chladiče mám jeden na dve TDA o rozmeroch 10x4x5 cm. Ako vraj mohli byť o niečo väčšie ale neviem teda ak by boli oni na vine prečo to akurat hned po zapnutí a inak to hralo v pohode a nejake extremne teploty tam nevyzerali byť aj ked chladič na subwooferovej časti sa zahrieval viac ako na tej druhej. A ešte ak by som to chcel skúšať ešte nemôže mi to zničiť repraky? Lebo ja so to bojim znovu zapnuť by som to skôr predal niekomu skúsenému a ja si kupil fakt nejaky hotovy na istotu.
Návrat nahoru
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 27 2007, 12:01    Předmět: Citovat

Máš to NAPROSTO HNUSNĚ zapájené, určitě tam máš nějaký zkrat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund