Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STOP honu na elyty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po červen 18 2007, 14:05    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 18 2007, 15:12    Předmět: Citovat

Jak je to s TESLA kondenzátory? Myslíte že jsou poruchovější, nebo jsou na tom lépe? Docela by mě to zajímalo, pracuji s nima prakticky furt a zatím se mi kupodivu ještě nestalo že by byl nějaký špatný, a to jsem i měřil kapacitu. Wink
Návrat nahoru
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po červen 18 2007, 15:17    Předmět: Citovat

A pracoval jsi i s TE002-006?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červen 18 2007, 16:30    Předmět: Citovat

Elyty jsou součástí tak zvaných "kurvítek", který zabezpečují výrobcům odbyt a autorizovaným opravářům práci. (Nic proti, ale sám jsem kdysi pracoval v jednom servisu, kde jsem měl výrobcem předepsán způsob opravy - výměnou za nový díl a nedej Bože, když jsem si dovolil opravit studený spoj výkonového odporu..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 18 2007, 17:00    Předmět: Citovat

Výrobce někdy předepisuje i náhradu jednoho kurvítka jinými dvěma - takto mi vyměnili nejednou i doposud funkční věc, se kterou do té doby nebyly problémy a ejhle, ony se po velmi krátké prodlevě (VŽDY AŽ PO PROBĚHNUTÍ ZÁRUKY NA OPRAVU) objevily!!! Co mne ale nejvíc dorazilo, byla "oprava" switch zdroje v TVP Grundig - klasika s TL494, vyschlé 4 kondíky kolem IO, to by nebyla žádná zvláštnost, ale to, jak byly vyměněny - za 105° byly dány jen 85°, navíc ve zdroji, kde pracují v kHz oblasti byly ponechány na nezkrácených cca 3cm fousech...
Jak říkával Julius Satínský, IŠLO MA TRAFIŤ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19552
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 19 2007, 6:11    Předmět: Citovat

Shrnul bych to: na to, jak pestrý sortiment aktivních a pasivních prvků se v každém zařízení najde, elektrolyty si titul "kurvítko" rozhodně zaslouží.
A teď trochu OT:
Artaban001 napsal(a):
....sám jsem kdysi pracoval v jednom servisu, kde jsem měl výrobcem předepsán způsob opravy - výměnou za nový díl a nedej Bože, když jsem si dovolil opravit...

Kdysi jsme s kolegou, který dělal v radiotelevizní službě (přeložím: v opravně), podávali do Přelouče jako zlepšovák potření řemínků a obložení mezikol magnetofonů a gramofonů obyčejným čistým saponátem, a nechat rozleštit, nevymývat. Měli jsme vyzkoušené na řadě B70, že místo sedmi měsíců životnosti (to tehdy bylo měsíc po záruce) se muselo znovu impregnovat až za dva roky.
V Tesle to viditelně ani nečetli: přišla ormigem namnožená odpověď, že podle předpisu výrobce se zásadně díly neopravují, ale mění za originální náhradní. Razítko, podpis, hotovo. K tomu byl průvodní dopis, že se zkouší už šestá gumová směs pro zvýšení spolehlivosti a že se omlouvají za přechodný nedostatek mezikol do modelů....

To jen na potvrzení.
Zpět k ellytům: životnost elektrolytů z Tesly a v Teslách je většinou úcty hodná. Ať už proto, že by byly tak dobré (přinejmenším slušné i byly), nebo proto, že konstruktéři je nezatěžovali v provozu až na doraz, natož kousek za.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Modemo



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 11:29    Předmět: Citovat

Dlhsie som tu nebol, tak reagujem az teraz, vidim ze sa diskusia celkom rozbehla Laughing

to ZdenekHQ:
Doufám, že to léčíš výměnou všech elytů /// Vymenil som, nepomohlo, furt mi obcas preskakuje Rolling Eyes

to kondik:
vídavam/// Berem na vedomie, ale nezarucujem, ze si zapamatam. V hlave drzim datasheety a nie kraviny Very Happy

Este taka podotazka, chodi sem niekto, kto navstevuje/chysta sa navstevovat VUT v Brne, FEKT?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 11:54    Předmět: Citovat

Modemo napsal(a):
Este taka podotazka, chodi sem niekto, kto navstevuje/chysta sa navstevovat VUT v Brne, FEKT?


pojd na CVUT na FEL Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 18:50    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Modemo



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 19:59    Předmět: Citovat

Vidim ze hon na "teba" sa ta nejako dotkol. Wink Hmmm zaujimava otazka, elektrika sa venujem asi od 10r, ked som pripojil 3V ziarovku na 220V. Opravujem co pride. Cize vsehochut. Kusy si naozaj nepocitam Laughing Ale ako priznam sa, ze mam racej digitalnu techniku, procesory a podobne. A v tejto oblasti aj tvorim. A nie len pre seba.
No ak ta otazka nebola myslena provokacne, tak som na nu odpovedal, ak hej, tak racej kasli na. Nemienim sa to vychvalovat, co som porobil a ake sutaze povyhraval. Inak myslim, ze kazdy pochopil, ze tato tema bola len taka na odlahcenie. Rolling Eyes
Inak ak chces, mozeme pokecat na ICQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 20:05    Předmět: Citovat

to Modemo: no jasny ze na odlehceni...hodil si navnadu a cekal kdo se chytne Laughing btw,kdyz do elektrikariny delas od deseti let,kolik ti je? 12? Pako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Modemo



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 20:18    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
to Modemo: no jasny ze na odlehceni...hodil si navnadu a cekal kdo se chytne Laughing btw,kdyz do elektrikariny delas od deseti let,kolik ti je? 12? Pako

Skoro, este mi par rokov chyba Wink Inak o rok mladsi ako ty Rolling Eyes


Naposledy upravil Modemo dne st červen 20 2007, 20:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 20:21    Předmět: Citovat

to Modemo: uf,to jsem si oddych Very Happy ,protoze ja bych se tady s nejakejma ustrelenejma keckama nemoh bavit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 21:00    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Modemo



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

PříspěvekZaslal: st červen 20 2007, 21:10    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
To: Modemo
Mna sa to nijak nedotklo, ale je zasadny rozdiel, ked niekto nieco vyraba a ked niekto nieco opravuje.
Mna uz "nadsenie" z vyrabania niecoho pred niekolkymi rokmi opustilo, radsej si nieco kupim hotove, ako to vyrabat, potom tomu vychytavat muchy a hlavne nato nemam cas. Pretoze sa venujem opravam, tak v tom je medzi tebou a mnou dooost velky rozdiel.

No ok, sak kazdy ma rad nieco ine, ale nepochopil som, preco nas dvoch porovnavas??? Shocked
No a nemyslel som tak, ze vyrabam veci co sa daju kupit, take to klasicke bastlenie. Ja robim jednoucelove zariadenia (LCD, procak, vstupy/vystupy), vacsinou pre priemysel.
Ale ved to je jedno, ci oprava ci tvorba, hlavne aby si clovek cosi privyrobil Friday
Zelam vela opravenych zariadeni Wink Pecek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund