Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prosim vas o vyjadrenie_zrusena zaruka GSMOBIL oxidacia
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 19:23    Předmět: prosim vas o vyjadrenie_zrusena zaruka GSMOBIL oxidacia Citovat

Tyka sa to mojho telefonu, napisal som to na semaniu ale nech to vedia vsetci akych mame grazlov v servisoch tak to supnem sem vsetko telefon nema este ani dva mesiace, napisali mi z GSMobilu ze v telefone bola voda , zistena oxidacia pod tym integracom a zrusena zaruka
môj nazor je ze v servise pri odletovavani to znicili a preto mi zrusili zaruku lebo keby tam bola voda alebo co tak ten telefon nezacnu opravovat... naco by preboha odletoval chip s mobilu ... potom odfotil az a az potom ze oxidacia ?? Nejak to maju v GSMobile pomylene, ved uvidim ako to bude, ale pochopte ma k telefonu sa spravam ako k najvecsiemu pokladu ,, mal som ho novucicky 1,5 mesiaca, na display-i folia screenprotector , fakt neposkodene nic , anilen kontakty na datovy kabel niesu zoxidovane co byvavaju, a oni mi toto spravia .

Prave som si spomenul odkial ja som si vryl do pamete ze GSMobile su svine na oxidaciu ...
a v televizii som to videl !!! je to neco ako vase obcanske judo ci co to je ... a jedna pani dala reklamovat sony ericsson ,, a presne to iste ze servis z prahy jej zrusil zaruku z dôvodu oxidacie a znalec v obore nic nenasiel tak nakoniec jej vratili peniaze za telefon !!!!!
Cize som sa uz skontaktoval zo znalcom, bol mimo niekde tak sme sa dohodli ze zajtra rano mu zavolam medzi 7:30 - 8:00 , a uvidime.... ja som slepy neni a GSMobile si somnou nebude zametat a este to bude mat aj dohru som zvedavy co mi odpisu na email, ale na 90 percent tam znalec ziadnu oxidaciu nenajde, lebo som ten telefon mal rozobraty vrukach ked mi ho predomnou technik rozobral a aj on povedal ze ziadna oxidacia tam neni ... a je pitchovina aby len pod integracom bola oxidacia a nikde inde .Tak dufam ze coskoro budem mat vypracovany znalecky posudok ... a velmi ma mrzi ze takej dobrej znacke ako je SE robi zle meno taky lajdacky servis .

Moja foto dokumentacia :







Ako by mohla do telefonu cez joystick vniknut voda ako tvrdi servis ?!?! ked Nic nieje zoxidovane ani nikde niesu stopy po vode alebo inej kvapaline, a ten integrovany obvod ma realnu velkost na PCB 4x4 milimetre, fakt take mini volaco... a vsetko vyzera ako nove ... a servis podla jeho slov zistil oxidaciu az po odpajkovani IO ... a potom ho tam napajkoval naspet cim zrejme uz zrusil dôkazy oxidacie alebo neviem co ... a ak si vsimnete odbornost odpajkovania IO servisom tak sa ani necudujem ze telefon sa uz neda opravit podla vyjadrenia technika teda neopravitelny .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 20:00    Předmět: Citovat

Asi tě zklamu, ale opravdu je tam vidět stopy, co vypadají jako oxidace po zatečení nějakou tekutinou, je to ta stopa na plechu. Jestli je to opravdu tak, lze posoudit jedině v reálu.
Co se týká odletování, je to pouzdro BGA, které se odpájí tak, že se zahřívá celé, to co zbude na DPS se pak očistí od přebytku cínu a přez speciální masku se nanesou nové kuličky cínu a stejným způsobem se zapájí. Nevidím na té opravě nic odfláknutého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 20:10    Předmět: Citovat

Na tom plechu je lepidlo pretoze je tam nalepena taka vecicka co ide na display a nanej je este klavesnica ,a pripominam ze tekutina konstrukcne môze prejst jedine cez joystick, a v okoli joysticku niesu viditelne stopy po tekutine a oxidacii, v poho ze si myslel ze je to tekutina na tom plechu od citacky kariet ale to tam ma byt tak ako je, kde ale vidis viditelne stopy po oxidacii ?? A ako by sa dalo vysvetlit ze teda oxidacia je len pod IO co priznal aj samotny servis kedze oxidaciu zistil az po odpajkovani IO, ak by si bol taky dobry budem rad ak mi na jednej stych fotiek nakreslis len nejaku sipku ktora presne ukaze na miesto alebo miesta zasiahnute oxidaciou kedze ja sa rad poucim a uz by som to konecne chcel vediet kde to je presne lebo neviem takto .
Ja chapem ze jedine v reale by ste to posudili fakt dobre, ale mna len zaujima kde v okoli joysticka alebo hocikde je viditelna oxidacia pretoze viem ako oxidacia vyzera no zistujem ze asi neviem ked na tychto fotkach ziadnu nevidim .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 20:16    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to bude OT nebo in Theme - brácha dostal firemní Sony-Ericsson, už nevím, jestli 300 nebo 310 - je tu už asi rok. Ten mobil přestal po měsíci komplet fungovat všem, co ho tenkrát v rámci přechodu celé firmy k tehdejšímu Oskartovi dostali - firma koupila 10ks. Samozřejmě šly všecky do servisu, ten prohlásil do detailu totéž, co píše MaTTo výše - poškození vlhkostí vteklou do přístroje, přitom nikdo svůj služební mobil nenamočil. Šlo to na znalce, ten prohlásil, že vlhkost musela v jinak hermetickém přístroji zkondenzovat z prostředí, ve kterém byly montovány, neboli NEBYLA DODRŽENA TECHNOLOGICKÁ KÁZEŇ A POŽADAVKY NA KVALITU PROSTŘEDÍ PRO MONTÁŽ takto náročné techniky - znaleckým posudkem bylo potvrzeno, že nebyly nalezeny stopy průniku vlhkosti jakoukoliv spárou v pouzdru. Následné odstoupení od kupní smlouvy pak už byla jen závěrečná formalita...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 20:22    Předmět: Citovat

Kludne sem môzem prekopirovat dalsich 20 pripadov kedy ludia aj napriek tomu ze sa o telefon starali a urcite ho nevykupali alebo nepoliali vodou tak servis napisal ze oxidacia na doske PCB a zrusenie zaruky .
Jedna sa tu len o to ze nikde na fotkach niesu znamky toho zeby sa do telefonu dostala cez joystick tekutina atd. a ani okolite suciastky niesu zoxidovane ... cim viac ludi tie fotky uvidi a vyjadri sa knim tym lepsie, a najlepsie bude ak niekdo presne , PRESNE oznaci oxidaciu a nie ze servis da do kruzku nieco kde ja nic nevidim .Mal mi to presne oznacit .
Samozrejme uvitam ak vsetci napisete rovnake pripady z mobilnym telefonom sony ericsson ... bud je to najhorsi vyrobca na svete kedze ma viditelne len same oxidacie ... ale tak na 99 percent je to chyba servisu ktory na kazdu blbovinu napise oxidacia a hotovo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 20:50    Předmět: Citovat

Neviem si osobne predstaviť čo môže v telefóne oxidovať. Voda sama o sebe neuškodí. Videl som mobily, ktoré spadli do vody, vysušili sa a ďalej riadne fungovali. Horšie by to bolo samozrejme so slanou vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 21:01    Předmět: Citovat

Tipoval bych nějakou oplachovou lázeň po pájení - k odstranění zbytků pájecích past atp. Moderní "ekologické" jsou na vodní bázi, jakési suspenze nebo emulze. Nebyl dodržen postup, buď se montovalo ve vlhku, nebo nebyl zbytek kapaliny před kompletací MT dostatečně vysušen, ona mrcha voda se vzlínavostí stáhne do nejtenčích spár - a pokud někde cestou sebrala cokoliv chemicky aktivního, zahájilo to vesele chemické procesy souhrnně zvané OXIDACE... A když je MT navíc utěsněný, nemá ta H2O kudy vyschnout, jen vzlíná z místa na místo nebo se podle ohřátí/zchlazení pouzdra odpaří a zase zkondenzuje...
Jednoznačně vina výrobce, přesněji řečeno montážní = kompletační firmy...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 21:16    Předmět: Citovat

Lenze keby tam oztaj bola voda resp ina tekutina ci uz chemicky reaktivna priamo ci nepriamo otvori zaloval ze zaruka padla lebo tak oblavil stopy niecoho azakrytuje a nestara sa...nema co spajkovat a skusat kokotiny... najskor ho ojebali a ja by som to dal asi do novin nech si ludia na to daju pozor...toto je porusovanie prav spotrebitela... Este jedna vec...Mam telefon SDA kvaplo mi nan sekundove lepidlo...pod tecucou vodou som ho okupal za chodu samozrejme a nic a stavim sa ze uz vobec mi z toho nezacala oxidovat doska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 22:20    Předmět: Citovat

No ja som len zvedavy ci servis uhradi naklady za znalecky posudok ktore budu vyssie ako cena mobilneho telefonu ... neviem co je to za rozmyslanie v dnesnej dobe ked je lacnejsie uhradit 5000 skk , ako dat 200 korun za novy IO a opravit telefon .Mno dost pochybujem ze mi niekdo dokaze nejaku oxidaciu spôsobenu mojou vinou .Uz ked tak tak ako hovorite vyrobna chyba lebo mal som uz desiatky mobilnych telefonov, vzdy ich nosim vo vrecku a ci je zima ci leto tak nikdy neboli ziadne problemy a o oxidacii sa nedalo ani hovorit nikdy nic nezoxidovalo a tento telefon tiez nie, su to len reci servisu .
Ak znalec vypracuje znalecky posudok tak silne uvazujem ze to este pôjde cez pravnika nech sa servis nezacne vyhovarat napisu sa jasne podmienky, a nech si pravnik zauctuje este aj jeho sluzby pekne servisu ved ma na to pravo, lebo sa bojim ze ja kebyze osobne donesem znalecky tam tak neuvidim ani telefon ani peniaze uz .... takto pravnik urci termin dokedy sa servis musi vyjadrit a uhradit naklady na znalca a nemôzu sa zacat vykrucat... sice znovu sa to predrazi ale tak ja som servisu sancu dal ale podla nich je technik neomylny a ma pravdu ze je tam oxidacia .--- a podla znalca servis ked aj nasiel oxidaciu nemal IO pripajkovat naspet do mobilneho telefonu, pretoze pripajkovanim vlastne znicil dôkazy oxidacie takze vela faktorov hra proti servisu a ja pevne verim ze pravda si najde svoje miesto ... a nebolo by odveci poslat do servisu obchodnu inspekciu ... taka 50 000 pokuta by im nezaskodila ... kedze urcite na ruseni zaruk novych telefonov pekne zarabaju .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2007, 23:44    Předmět: Citovat

Ja jsem taky dopadl podobne jen kvuli tomu, ze Siemens Mobile zkrachoval, tak si vymysleli stejnou idiotskou vymluvu. Pritom stacilo prehrat FW a mobil slape dodnes (to same udelali i v prvnim pripade, akorat napsali studenak).


zuz.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zuz.jpg
 Velikost:  29.06 kB
 Staženo:  224 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2007, 2:23    Předmět: Citovat

Já měl služební Alcatel a spadl mi do hajzlu. Tak jsem ho umyl, rozebral, umyl díly ususšil a běhal asi rok a půl než uhnila baterka. a nic neoxidovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
patex



Založen: Jan 24, 2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Trnavský kraj

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2007, 6:18    Předmět: Citovat

Mal som t610 po roku som reklamoval nabíjačku a odpísali mi že mobil už nie je v záruke pričom som doložil doklad o kúpe od autorizovaného predajcu.Páni spoločnosti ktorá robí záručný servis pre SE to majú trochu pomýlené a je vidieť že robia dobré meno tejto firme ,len tak ďalej.Jedno je isté sú to inteligenti s IQ 27-28.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2007, 6:18    Předmět: Citovat

2 Mourek : To vieš ,lieh konzervuje Very Happy
Podobne sa stalo aj švagrinej , padol jej do záchodu, tak som ho vyčistil, usušil, vymenil mikrofon ktorý to neroschodil a už polroka funguje dalej.

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2007, 8:11    Předmět: Citovat

Tak to je sila, mne sa z telefonom nestalo nic nikdy zivote mi ziaden telefon neprisiel do styku z vodou , a 1,5 mesiaca stary telefon kupeny ako uplne novy v obchode je dnes neopravitelne pokazeny .ô--- stym ze je tam niekde niaka oxidacia .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2007, 9:34    Předmět: Citovat

Já jsem všechny svoje kamrády už taky vychoval, že když utopí mobil, okamžitě vytáhnout baterku,rozebrat, vysušit - vyfénovat a jede se dál. Kromě jednoho, co spadl do hovězího vývaru a druhýho,co byl čištěnej hřebíkem (!) zatím všechny přežily.

V servisech jsou občas diletanti a výmluva o tekutině je známá. Někdy dostanu "neopravitelný" zařízení a dost se divím, co je např. na výměně dvou součástek za pár korun neopravitelnýho.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund