Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě osciloskopu do asi 4000Kč
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12341
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 06 2007, 20:17    Předmět: Citovat

Moc nechytračte, už jen cena sond je pěkných pár set korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 06 2007, 20:34    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Moc nechytračte, už jen cena sond je pěkných pár set korun.


kliid Sendy Wink ,kdyz narazis na dobrou koupi tak se daji i za 300,ale dneska ta 7723 vylezla na 700 Evil or Very Mad ,coz uz bylo na me moc vzhledem k tomu ze to byla X krat vetsi cena nez jsem dal za ten scop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 6:32    Předmět: Citovat

Teda to byl skok, to jsem koupil moc dobře. Laughing

http://www.aukro.cz/item203450082_osciloskop_tesla_bm_556.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sob
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 13:10    Předmět: Citovat

Mám nabídku dvou osciloskopů:

BM-556
BM-566A

Ten BM-566A je trochu dražší. Je sice 100MHz, ale zase v něm prý dost odcházeli tunelky. Který byste mi doporučili?
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 15:28    Předmět: Citovat

smartinss napsal(a):
Teda to byl skok, to jsem koupil moc dobře. Laughing

http://www.aukro.cz/item203450082_osciloskop_tesla_bm_556.html


jako bych to nerikal...8 dni do konce a panove s nulou na konte prodeju/nakupu chteji mermomoci neco nakoupit Laughing ,tak to rozbalili zhurta uz na 2k...ten jeste pujde nahoru Smile


Sob napsal(a):
Mám nabídku dvou osciloskopů:

BM-556
BM-566A

Ten BM-566A je trochu dražší. Je sice 100MHz, ale zase v něm prý dost odcházeli tunelky. Který byste mi doporučili?


Jakej je mezi nima cenovej rozdil,resp. kolik je cena za jeden i za druhej?
podle ceny se pak da radit,pokud ti staci 556 a je za rozumny prachy,tak bych se ji nebal...ale jde o to co vsechno tim chces merit,rychlejsi scop neni nikdy na skodu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sob
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 21:20    Předmět: Citovat

Ten 566 je dražší asi o 50Kč, takže vlastně jsou za stejné panéze. Jde mi hlavně o to, že kdyby měl být 566 poruchovější, než 556, tak bych vzal ten 556. Nejspíš nebudu potřebovat měřit víc jak 20MHz, ale jak si psal, rychlejší se může někdy hodit. Zajímá mě, jestli je lze porovnat z hlediska poruchovosti a kvality. Cena je stejná, takže nerozhoduje.

Dík za pomoc.
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 21:38    Předmět: Citovat

podle me je z hlediska poruchovosti jedno jeslti 556 nebo 566,aspon podle toho co jsem kde slysel za info,zkusenejsi jako treba Sendy nebo Hill reknou vic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 22:17    Předmět: Citovat

Z hlediska poruchovosti nemám zkušenosti, ale BM566 má dalelo vyšší schopnosti. Díky tomu že je do 120MHz můžeš se bez problémů později zabývat vf obvody, osciloskop je koupě na delší dobu...
BM566 má dvě časové základny, můžeš si zobrazit vybranou část průběhu. Někdo tvrdí že má i lepší obrazovku, no já moc velký rozdíl nevidím. Jestli je rozdíl jen 50Kč, bral bych tu BM566, otázka je jestli by k té BM556 nebyly i sondy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Old_datel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 22:29    Předmět: Citovat

Zdravím,
mám oscilo BM 566A řadu let a pro moje potřeby je vyhovující.Chtěl bych se zeptat,existují nějaké náhrady za ty tunelové diody,nebo dají se někde sehnat origo ?
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 22:40    Předmět: Citovat

to Old_datel:

citace:
Oba osciloskopy, at uz BM 556, nebo BM 566 jsou velmi kvalitni pristroje, ale maji jeden zasadni nedostatek: V generatoru casove zakladny se pouziva tunelova dioda, tusim typ GE132. Pokud tato dioda odejde, tak je osciloskop k nicemu, protoze nahradni GE132 je uz prakticky nesehnatelna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2007, 0:22    Předmět: Citovat

Trochu jsem hledal...

http://www.denkl.cz/

Mimochodem, udělá někdo konečně něco s tím časem tady v diskusi? Aby odpovídal?


Naposledy upravil zdenekxxx dne pá červen 08 2007, 0:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2007, 0:40    Předmět: Citovat

zdenekxxx napsal(a):

Hoši, chtělo by to trochu hledat....

http://www.denkl.cz/

Mimochodem, udělá někdo konečně něco s tím časem tady v diskusi? Aby odpovídal?


ted jde o to jestli je denkl vubec ma,v katalogu toho muze mit napsanyho

jako sry,ale rict ti to musim....tady pises ze by to chtelo trochu hledat a ty pritom toho nejses schopnej taky,kdyz si to nedovedes nastavit v nastaveni(casovy pasmo),tak se nediv ze to mas rozhozeny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2007, 0:47    Předmět: Citovat

Tak promiň za tu poznámku. Je možné že to nemá, no alespoň je tu nějaký odkaz.

Už jsem našel to časové nastavení. Že by se nastavovalo časové pásmo, mě nenapadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sob
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červen 08 2007, 6:39    Předmět: Citovat

Lze měřit síťové napětí na osciloskopu? Kdybych udělal dělič 1:10, potom sondu 1:10, zem osciloskopu bych nechal odpojenou a připojil bych jenom signál. Neměl by být snad problém, ne?
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2007, 7:11    Předmět: Citovat

Sob napsal(a):
Lze měřit síťové napětí na osciloskopu? Kdybych udělal dělič 1:10, potom sondu 1:10, zem osciloskopu bych nechal odpojenou a připojil bych jenom signál. Neměl by být snad problém, ne?


no,zmerit by se to podle me dalo,ale pres oddelovaci transformator(pokud placam,prosim opravit),proc odpojovat zem scopu? trosku nebezpecny

stacit by nato mela sonda 1:10,nevim proc tam cpat jeste ten delic

//EDIT: no tak jsem koukal do parametru a max. vstupni 556 je 400V stř,takze tim i bez sondy 1:10 primo a 566 ma "jen" 260V stř,takže tam bych si to bez sondy 1:10 nelajsknul
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund