Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě osciloskopu do asi 4000Kč
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 6:49    Předmět: Koupě osciloskopu do asi 4000Kč Citovat

Dobrý den,

uvažuji o koupi osciloskopu a prosím o pomoc a o dobré rady. Používal bych jej jen občas na opravy a amatérský vývoj zařízení. Ještě žádný nemám a už mi začíná silně chybět. Hledal jsem na internetu a narazil jsem na tyto kousky:

- BM 556 - 2000Kč
- BM 566 (+schemata na CD + sonda) - 3500Kč
- Hameg HM-203-4 - 4500 Kč

Je mi jasné, že ten Hameg bude asi nejlepší (kromě šířky pásma). Jde mi hlavně o cenu, těch 4500Kč už je celkem moc, raději bych levnější. Jsou ty ceny adekvátní? Jaký byste mi doporučily? Prosím, porovnejte mi je z hlediska poruchuvosti, kvality zobrazení, dostupnosti a cen náhradních dílů.

Budu vděčný za každou odpověď, která mi pomůže ve výběru. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 9:09    Předmět: Re: Koupě osciloskopu do asi 4000Kč Citovat

smartinss napsal(a):

- BM 556 - 2000Kč
- BM 566 (+schemata na CD + sonda) - 3500Kč
- Hameg HM-203-4 - 4500 Kč


ty jsou vsechny z annonce vid? ,byt tebou,mrknul bych se na AUKRO,sezenes tam levneji

ja sam mam 556tku("odlehcena 566") a staci mi to i na rychly prechodovy deje,protoze to cim se zabyvam neni zadny vf,zalezi na tom co po tom chces

sama chvala se peje na 566tku,sice ty tesly jsou velky jako krava,ale 566 je velmi kvalitni scop a podle mne se sehnat urcite za min penez,ale tech 3k5 neni zas tak moc vysoka cena,kdyz u toho jsou sondy

o dilech do tesly v CR se nema ani cenu zminovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 9:32    Předmět: Citovat

Osciloskopy jsem našel různě po internetu, ta 556 byla ještě před chvílí na Aukru a zrovna mi ji někdo vyfouknul. Prošel jsem snad všechny bazary na internetu a levnější jsem nenašel. Nevíte někdo náhodou u nějakém?
Ty díly si myslel, že se dají sehnat jednoduše, nebo je to problém?
Také ho nechci používat na VF, spíš zesilovače atd. Samozřejmě, že pokud bude potřeba změřit něco rychlejšího, rád bych aby to také uměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 9:51    Předmět: Citovat

smartinss napsal(a):

Ty díly si myslel, že se dají sehnat jednoduše, nebo je to problém?
Také ho nechci používat na VF, spíš zesilovače atd. Samozřejmě, že pokud bude potřeba změřit něco rychlejšího, rád bych aby to také uměl.


no jasne ze soucastky sezenes jednoduse,k teslackym soucastkam existuje spousta alternativ,nehlede nato ze se toho mrte vali doma.

tak nema cenu tady diskutovat 556x566...25Mx120M ,je jasne ze ta je na tom o moc lip s rychlosti,zalezi na tobe...tech 25M je tak dolni hranice univerzalnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 10:04    Předmět: Citovat

Oba osciloskopy, at uz BM 556, nebo BM 566 jsou velmi kvalitni pristroje, ale maji jeden zasadni nedostatek: V generatoru casove zakladny se pouziva tunelova dioda, tusim typ GE132. Pokud tato dioda odejde, tak je osciloskop k nicemu, protoze nahradni GE132 je uz prakticky nesehnatelna. Ale vzhledem k te nizke cene techto pristroju se asi vyplati je koupit i pres toto riziko, protoze srovnatelny osciloskop za tak malo penez tezko sezenes.
Návrat nahoru
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 11:11    Předmět: Citovat

Já jsem toto dilema nakonec vyřešil koupí C1-92 za výhodnou cenu.
U rusů je určitě problém s opravitelností a spolehlivostí, jestli máš možnost koupit za 3500Kč BM566 tak bych do toho asi šel. Hlavně zkontroluj jas obrazovky, možnost zaostření a synchronizaci.
Jinak dobrý osciloskop je také BM550(25MHz), umožňuje měření časových intervalů pomocí modulace jasu. Mám jej také doma. Dá se koupit za 2-3 tisíce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 12:38    Předmět: Citovat

O těch diodách jsem slyšel. To případně nelze ani nijak nahradit časovou základnu za modernější zapojení? Bohužel asi nebudu mít možnost vyzkoušet si ho, jelikož prodejce je asi 300km daleko.

Co říkáte na ten Hameg? Je už pro mne opravdu dost drahý, aly kdyby byl nějak výrazně lepší než Tesla co se týče sehnatelnosti součástek a kvality, tak bych možná investoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 12:48    Předmět: Citovat

Rozhodně si pro něj zajeď ať víš co kupuješ. Cena cesty je proti 3500Kč malá. Vem si sebou nějaké generátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 13:00    Předmět: Citovat

No, generátor taky bohužel nemám. Sad Jedině, že bych alespoň naprogramoval 8951 aby mi vyhodila nějaké obdélníky a na krystalu by bylo 12MHz sinus. Wink

A co si myslíš o tom Hamegu? Stáhl jsem si k němu dokumentaci, ale nedokáži posoudit a porovnat s teslou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 14:24    Předmět: Citovat

Je na slovensku nieco podobne ako ceske AUKRO?? Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 17:27    Předmět: Citovat

NEONI napsal(a):
Je na slovensku nieco podobne ako ceske AUKRO?? Cry


Very Happy brecis na spatnym hrobe..napis panum z aukra,provozujou to u nas,v polsku,madarsku,ukrajine,rusku...kua koukam jenom na SVK zapomeli Very Happy ...asi se zastrelujou a nemuzou trefit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 19:03    Předmět: Citovat

Toto si mi nemal hovorit Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 20:38    Předmět: Citovat

Tak je to vyřešeno, vzal jsem tento:

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=203196130

snad bude sloužit dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smartinss



Založen: Jun 16, 2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 20:42    Předmět: Citovat

Mohl byste mi někdo dát info, na co si dát pozor při osobním převzetí? Jak poznat špatnou obrazovku atd. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 20:55    Předmět: Citovat

smartinss napsal(a):
Mohl byste mi někdo dát info, na co si dát pozor při osobním převzetí? Jak poznat špatnou obrazovku atd. Díky.


osobka je dobra jenom na neco...domluvil sis s tim typkem nejakou zaruku na odzkouseni? aspon tyden? vetsinou tam jsou lidi v pohode..ja jsem se zatim domluvil s kazdym

-no tak hlavne ho u nej "nazhav" ,chvilku trva nez se ustali paprsky (cca 1min)...proste lezou po stinitku nahoru(aspon me to teda dela),pripoj na to nejakej generator,ten typek tam mel asi nejakej zapojenej,bo ma fotky jak to kresli
-vyzkousej vsechny rezimy kanalu(single,soucet,rozdil),samo vsechny cudly co jsou na nem,hlavne casovka,napetove rozsahy a ty kanaly,potom vyzkousej spousteni paprsku(TRIGGER),projed ho po cely draze
-potom vyzkousej zaostreni paprsku,jas,atp....
-videl jsem tam sondy,tak vyzkousej ty sondy
-pak bych taky zkusil zapijit nejakej ss zdroj na oba kanaly,treba prasivou baterku 1,2V ,jesli to napeti na stinitku odpovida realu
-a dal co te napadne

hlavne nebud zbrklej a nezbal ho po 5ti minutach...nech ho u nej jet treba pul hodiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund