Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KD-1750 ziadny obraz (přesunuto)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: st červen 22 2005, 15:20    Předmět: KD-1750 ziadny obraz (přesunuto) Citovat

Tento monitor mi doniesol kamarát s tým, že mu nejde obraz, že je zrejme iná norma, ale ja si osobne myslím, že je chyba niekde inde, len neviem od čoho mám začať.

- Keď chcem merať zdroj a pripojím merák tak na meráku je nula a zdroj začne slabo vrčať, keď odpojím merák zdroj vrčať prestane.
- Obraz "reaguje" na signál tým, že keď ho pripojím k PC tak sa zmení farba kontrolky na zelenú, ale obraz nikde.
- Zháňal som servisný manuál, tak mám od neho schému, v nej je popis sig. konektoru a ktoré piny z neho využíva. Tak oproti väčšine našich monitorov využíva: 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15. Ta 15 sa tuším u nás nevyužíva?? Aspoň na väčšine starších nie..
- Jediná vec, čo funguje, tak je demagnetizácia..
- Ešte som skúšal, urobiť vlastný prepojovací kábel k PC, keďže v monitore je len samica, ale tiež to nepomohlo.. Skúšal som popripájať aj tie BNC konektory namiesto klasického sig. nepomohlo..

Viete mi k tomu niekto niečo povedať?? Či už len na náhradné diely?? Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 22 2005, 20:36    Předmět: Citovat

nejspis tam budes mit studenaky na koncovym stupni vertykalu nebo ho budes muset uplne vymenit ten integrak je vetsinou TDA8170 nebo TDA8172 a vys jiste ze ti funguje vn traficko to zjistis kdyz pri zapnuti monitoru priblizis ruku k obrazovce mel bys cejtit statickou elektrinu.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2005, 13:38    Předmět: a vys jiste ze ti funguje vn traficko Citovat

Ďakujem za odpoveď, dnes alebo zajtra to skúsim podľa toho koľko budem mať času a dám vedieť čo a ako. Fungovala by mi demagnetizácia keby nešlo vn trafo?? Stretol si sa s tým čo mi radíš u tohto typu monitorov, či všeobecne to zvykne robiť šarapatu?? A keď sú studené spoje na vertikále, tak by som tam nemal len pás cez obraz?? Či keď nejde vertikál, tak je tma??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 23 2005, 19:27    Předmět: Citovat

ja myslim ze by ta demagnetizace mela jit i kdyby bylo vadny trafo proto
ze je napajena ze zdroje zkrz pozistor a stema studenakama je to bezna vec protoze zvyroby ho tam moc nedaj a casem zvetra a vytvori se studenak je mozny ze budou taky studenaky na vn trafu nebo na patici
obrazovky me se neco podobnyho stim koncakem stalo u tv najednou vypad obraz a kdyz jsem do toho tuknul tak zase naskocil horsi by bylo kdyby bylo vadny to vn trafo protoze novy by te vyslo na 1000 az 1600kc
taky zalezi na tom jak je ten monitor starej jestli je to analog nebo digital
a jakej mel obraz jestli neni vysvicena obrazovka.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2005, 13:10    Předmět: vn trafo Citovat

Mam pocit ze bude problem s tym vn trafom, lebo som vcera skusal tu staticku elektriku a nic. Cez vikend budem mat snad viac casu tak to podrobnejsie vyskusam. Aka je ta obrazovka tak to netusim, mne to len doniesli ak chces oprav si.. Zatial dik, v pondelok dam vediet co a ako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: út červen 28 2005, 14:32    Předmět: Sorry, že neskoro.. Citovat

Sorry, včera som sa bol popýtať na brigádu, tak nebolo kedy napísať. Netuším čo je tomu monitoru Sad nevieš, prečo mi nejde zmerať to napätie na zdroji?? Môže mať merák malý vstupný odpor?? Alebo, čo to môže robiť??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 29 2005, 22:47    Předmět: Citovat

koukal jsi jestli nejsou naky studenaky u toho vn trafa nebo nadesce obrazovky na patici meril jsi ty tranzistory nebo diody ve skratu koukni na kondiky jestli neni nakej nafouklej nebo prasklej neoziva se po zapnuti
cvakani jako kdyz zapina a rozpina relatko kouknul jses na ten tda 8170
zkus taky potocit potakem na vnt trafu uplne dole s oznacenim screen
jestli se nestalo nahodu ze povotocil sam od sebe treba stim monitorem
nekde bouchnul.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: čt červen 30 2005, 11:10    Předmět: Urobil som nasledovne veci: Citovat

Popozeral som tie kondiky a vyzeraju ako nove.. Poprehrieval som tie spoje co sa mi nepozdavali, ale co mi je zvlastne nedarilo sa mi najst ten IO Sad ja netusim kde sa môže skrývať Sad alebo tam môže byť nejaký iný?? Meral som tranzistory pri zdroji ale meral som väčšinou tie výkonové.. Zatiaľ som prešiel podrobne len tú dosku, kde sú samotné konektory pre vstup signálu, premeral som tam všetky diody. Meral som aj napätie čo tam má byť na zenerke a bolo tam to, čo tam má byť. Zatiaľ som našiel len jednu chybu, ikeď neviem či to bolo niečo podstatné, ale isto by to bola skôr či neskôr nejaká závada. Bol to jeden uvolnený káblik na konektore a jeden takmer uvolnený, tak som to riadne popripájal. Tými trimrami som netočil, prosím skús mi popísať ako sa to má po správnosti nastavovať? Cvakanie sa neozýva, jemne počuť svišťať zdroj, ale ten zvuk sa zdá byť ok, za každú odpoveď vopred ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 30 2005, 21:00    Předmět: Citovat

ja nevim jak jsi zbehlej v elektronice ten integrak mas pod pozicnim cislem IC301 TDA8172 a utoho zdroje musis vedet jesli to svisteni neni piskani
to by ti moch piskat nakej vadnej kondik nekdy muze bejt ten kondik na vrchu trochu nafouklej jak je zvrchu na nem ten kriz nebo muze bejt v tom krizi prasklej to nafouknuti poznas bud pohledem nebo pohmatem muze bej prorazenej u ty diody kdyz ji meris multimetrem tak das cernej konec sondy na katodu a cervenej na anodu vzdicky by ti to melo ukazat nakou hodnotu napriklad 768 a podobne nemelo by ti to ukazat nulu jinak je dioda prorazena stejny to mas stranzistorem musi ti to ukazat nakou hodnotu kdyz meris prvni nozicku s druhou nebo treti nikdy nulu
ten screen tim se nastavuje jas je mozny ze se pri prenaseni toho monitoru ten potak treba narazem votocil ja pouzivam multimetr kde je pri mereni diody i bzucak tak ze je i slyset ze je v haji.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 14:47    Předmět: Neisom nejaký extra génius.. Citovat

No tak s tou zbehlosťou už na tom niesom až tak zle ale stále sa učím Very Happy Ako vyzerá kondík keď je v háji viem, ale škoda, že to nieje vždy vidieť Sad lebo môže mať veľký zvod pri väčšej frekvencii a si v háji Sad už som špekuloval nad jedným TV OVP v ktorom je do bázi BU508 kondík, ktorý postupne odišiel a bolo aj po BU.. A ten kondík popritom vypadal ako nový.. Ale to som trošku odbočil.. Pískanie zdroja, vrčanie zdroja, preťaženie, pulzovanie atď. to mi už niečo hovorý s každým som sa stretol, teda aspoň stých čo som vymenoval.. Všimol som si, že v spínaných zdrojoch, ale aj všeobecne sú kondenzátori pomerne častou závadou.. Zdiagnostikovať elyt (či nieje prerazený, nafúknutý atd.), diodu, bipolar tranzistor.. samo viem. Tie napätia nechápem Sad už som to písal aj do inej diskusie ale asi si o mne mysleli čo som to zač, že neviem zmerať napätie Sad Nechápem, v monitore na zenerkách na konektoroch hocikde napätie zmerať ide, ale priamo na vývodoch zo spínaného zdroja nie. Toto isté mi robilo video thomson. Skúšal som aj analóg. merák (PU501), aj digitál a nič.. Tak to by bola odpoveď na tvoju správu.

Podarilo sa mi zrejme nájsť poruchu, len sa mi ju ešte nepodarilo odstrániť.. Znova som meral tranzistori, ale tentokrát nielen BC a BE ale aj CE a tranzistor 2SC4924 má na prechode CE 58ohmov, čiže je v háji.. Oprav ma ak sa mýlim. Je to tranzistor Q425, ktorý je pred vn trafom. Vn trafo nedáva ani jedno napätie Sad Tento tranzistor je možné nahradiť 2SC4770, ale ani ten doma nemám, ale podľa mňa by odpochodoval znova Sad ešte stále som vlastne nenašiel závadu len čo vlastne nejde.. Mohol by to robiť eklyt C445? ALebo na ktorý by si to typoval?? Ja som sa s tým hral dneska doobeda pár hodiniek.. Alebo na ktorý kond by si to typoval?? Mohol by si mi to prosím ťa mrknúť?? Neviem na čo to mám odhadnúť a vymieňať všetko po okolí.. K takým veciam pristupujem až keď fakt nemám perdstavu čo by to mohlo byť, ale je to dosť zdĺhavé, hoci niekedy nevyhnutné Sad
Chcel som zmerať unipolárny tranzistor IRF630, ale akosi mi to nešlo Sad ako sa merajú mosfety?? Už som konečne našiel aj ten IO, tak som ho trošku skúmal, tak na jeho vývod č.2 ide 14,5V ale neviem či je to napájanie, alebo čo vlastne to je?? Ďalej som ešte meral napätia na konektore LM801 tak sú OK, teda až na jedno tam kde má byť 250V je 220V.. Tieto fakty som si nazhromaždil pekne na papierik a idem dumať snáď sa mi rozsvieti Idea lebo mi z toho Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 16:32    Předmět: Citovat

mne se spis nelibi ten kondik c447 1uf na 250v ja kdyz merim tranzistory
kdyz mi to mezi nozickama ukazuje nulu tak ho vymenim janze ja mam merak se zvukem typ DT830D kde je pri mnereni diody i bzucak a ty fet
tranzistory merim jako ty ty klasicky a co ti to ukazovalo kdyz jsi meril ten irf 630 tydle tranzistory se vetsinou pouzivaj v monitorech jako spinaci.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 16:51    Předmět: KD-1750 Citovat

Tiež som rozmýšľal aj nad tým 1uF, som ho aj chcel hľadať v krabici kde mám kondy, ale keď som prišiel na to, že nemám ten tranzistor.. Nevieš aká je najlacnejšia náhrada?? Ja som pozeral jeden podobný 2SC4542 (v GM cenníku) za 200Sk ale snáď sa nájde aj nejaká lacnejšia áhrada..Mám doma nejaké súčiastky z monitorov, tak snáď nájdem nejakú vhodnú náhradu, ale ak by si o nejakej vedel prosím daj vedieť. A ten tranzistor mi ukazoval nejaké bludy Sad dve nožičky medzi sebou (stredná a pravá) raz 632 potom keď som meral ďalšie dve (ľavú a strednú) tak mi neukazovalo nič. Potom som znova odmeral strednú a pravú a bolo tam 10, potom nula. Tak som skúšal, či nieje gate (báza) niekde inde ale na nič rozumnejšie som neprišiel, jedine sa mi podarilo nájsť v krabici taký istý, len neviem či je dobrý.. Ukazoval to isté.. Ešte mám jednu otázku: Keďže jem zlý ten tranzistor tak na vn trafe niesú žiadne napätia?? A ďakujem, že mi venuješ svoj čas Datlující
PS: Ja mám merák 830B, tiež meriam tranzistor ako diody otočené buď k sebe alebo od seba (PNP-NPN), ale keď mi to ukazuje nejaké halušky, tak to vždy prepnem na rozsah 200 ohmov a pozriem si to ohmicky, aj keď to vlastne robím zbytočne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 18:04    Předmět: Citovat

a meril jsi na tom tranzistoru levou a pravou nozicku a tu nahradu zkus se
podivat treba na naky BU508 apodobnej tranzistor taky se zkus podivat
na to vnt jestli v nem neni zestrany dira jestli neni zkrat na vinuti zkus taky to asi na dve minuty zapnout aby se trochu ohrali ty tranzistory a ten tda 8172 azkus vosahat na nich ty chladaky na kterejch jsou prisroubovany jestli se zahrejvaj pokud ten chladak bude studenej tak ten tranzistor nejde protoze kazdejtranzistor se zahrejva kdyz ma chladak a hlavne pred ti vochmatanim to nezapomen odpojit od site at nedostanes pecku.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 19:57    Předmět: KD-1750 Citovat

Bol som za kamošom a akurát sa rozoberal jeden monitor, tak sa mi ušli dva tranzistora, ale neviem či budú postačujúce parametre..
Toto sú tie, čo tam majú byť od výrobcu:
2SC4924 - Vcb 1500V, Vce 800V, Ic 10A, Icp 25A, Pt 70W
2SC4770 - Vcb 1500V, Vce 800V, Ic 7A , Icp 16A, Pt 60W
Tu sú tie dva čo som vybral z toho monitoru:
BU2508A - Vcb 1500V, Vce 700V, Ic 8A , Icp 15A, Pt 125W
2SC4236 - Vcb 1200V, Vce 800V, Ic 6A , Icp 12A, Pt 100W
Nevadí, že niesú presne určené na horizontálne vychyľovanie?
To vn trafo vyzerá byť v poriadku pozeral som ho ráno, trošku zaprášené, ale vyzerá ako nové.
Sorry predtým som napísal, že je tých 58 ohmov na prechode CE ale to malo byť BE
Som teraz stiahol katalógový od TDA8172 tak ten vývod č.2 je napájanie, takže napájanie na neho ide Razz
Skúšal som, či sa hrejú tie chladiče, ale na tomto IO som zrovna neskúšal, skúšal som ten chladič pri vn trafe kde sú ďalšie dva výkonové tranzistori a ten sa hreje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 01 2005, 20:17    Předmět: Citovat

to ti nereknu jedine to budes muset zkusit bud to pude nebo se ten tranzistor prorazi spis de vo to co ti rek kamos kdyz ti ho prines jestli kdyz to nepude jestli ho mas vyhodit nebo ho bude chtit zpet protoze kdyby si to dal do servisu taho oprava vyde mozna na vyc nez novej monitor este bych bejt tebou zkusil najit z nakyho monitoru ten tda8170
nebo tda8172 a zkusit ho v tom monitoru.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund