Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s návrhem detektoru s optočlenem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:06    Předmět: Citovat

mimoto děkuji uživateli Jankpop za upřesnění výstupů na COM portu, ale zajímalo by mě spíše když dám na výstup com portu log. 1 tak kolik napětí a proudu naměřím na výstupu abych si dopočítal odpory k diodám ... vypadá to tak, že si to budu muset navrhnout sám Surprised(

Mimoto Optek vysílá infra paprsek který při přerušení přenese na výstup Opteku log. 1. To pak zachytím na vstupu COM portu. Oko neni totiž kulička ale oční duhovka je vystouplá. Tudíž při pohybu oka zaznamená paprsek nějaké nevůle ...
Návrat nahoru
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:15    Předmět: Citovat

Mimochodem, proč ti vadí, když tvrdím, že to nebude fungovat. Je to pravda a negativní názor je také názor a rada. Mluvím teď výhradně o technickém řešení. Mužeš mi věřit. S jednoduchými systémy pro stimulaci mozku jsem skončil v době, když jsi nejspíš ještě nebyl na světě. A i ten nejjednoduší alfa monitor, který jsem tehdy vyrobil, byl asi tisíckrát složitější než si dovedeš se svými znalostmi elektroniky představit.

Sendyx:
Tudle jsem v hlubokém spánku ladil komparátor ..... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:23    Předmět: Citovat

jankpop: mozna ti tehda nechodili protoze to bylo moc slozite Smile ... to ze mi tvrdis ze to chodit nebude je pravda. Chyby mi tam par soucastek a vybrat vhodné čidlo. Jenže proti tobě stojí fakt, že přístroj s tímto principem funguje ... jak jsem psal, už byl postavený. Jedinné co je jinačí je COM port a to, že jsem nedal za diody odpor a za snímačem byl spínač - nechápu proč. .. + pár odporů. Chtěl jsem od někoho poradit jak to navrhnou pro COM port. Jediné co jsem se dozvěděl je to, že jsem blb a že návrh vypadá jak elektrárna ..
Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:37    Předmět: Citovat

Sám pišeš že to fungovalo-'PRÝ',keby tam napísali že to vyrába vysoké napätie tak tomu asi uveríš-nevieš o tom nič a kydáš tu bludy na ľudí ktorým nesiahaš ani po kotníky-evidentne máš asi 15rokov...nič proti 15ročným.
Keď si taký múdry už si to mal mať hotové. Keď ti niekto radí aby si sa na to obrazek_cenzura ber to naozaj ako dobrú radu. Nema to hlavu ani patu, Nemáš popísané vývody, typy súčiastok, nič...nemáš nič a chceš všetko Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:52    Předmět: Citovat

Přijde mi že je to zde zbytečné odpovídat. Pokud nad tím někdo přemýšlel tak by se dal použít tento infrasenzor:
http://www.hobbyrobot.cz/sensors.htm pod označením QRB1114

... snímá do 10mm, což by stačilo. Když si totiž dáte prst na zavřené oko a budete s ním pohybovat, tak určitě ucítíte, jak se pohybuje. Myslím, že takovýto pohyb by mohl tento senzor rozpoznat ...
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 17:57    Předmět: Citovat

A nebo by se to dalo udělat třeba úplně jinak. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kucik



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 18:06    Předmět: Citovat

Hele neděláš si z nás legraci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 18:20    Předmět: Citovat

navrh verze 2.0 Smile


navrh.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  navrh.JPG
 Velikost:  22.87 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 19:37    Předmět: Citovat

unknow napsal(a):
Přijde mi že je to zde zbytečné odpovídat...


plne s tebou súhlasím Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 19:54    Předmět: Citovat

Asi jsem se špatně vyjádřil, mě ten alfamonitor tehdy fungoval. Ale o to nejde. Ty prostě nechceš pochopit, že někdo dokáže posoudit reálnost návrhu, aniž by tvůj "obvod" konstruoval. Já a spousta dalších si dovedu bez velkých výpočtů představit, jak se takový obvod může chovat. Tomu se běžně říká zkušenost. Nejsi schopen akceptovat ani faktická, již daná doporučení, protože zjevně netušíš žádné souvislosti. Můžeme se bavit o maximální zatížitelnosti portu, počtu vstupů a výstupů, o fototranzistoru, logických úrovních, ale k čemu by to vedlo, když je pro tebe problém strčit odpor k LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 19:56    Předmět: Citovat

Teď půjde do sebe... a zkusí to s USB portem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 20:18    Předmět: Citovat

Panejo ... proč jsem asi lezl do poradny když s tím chci poradit? ... nevíte někdo? ... To že mi tam chybý odpory a jejich hodnoty píšu asi proč? ... Je jasné že to chodit nebude takhle ... ale jediné co jsem dostal za odpovědi viz. ostatní příspěvky ...

Ale zapomeň na to ... zkusím jinačí diskuzi.
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 20:29    Předmět: Citovat

Skvělých výsledků v podobných případech dosahují poradci z diskuze na www.christnet.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 23:51    Předmět: Citovat

Sorry, ale chybí mi v tom schématu zakreslení jaké barvy budou mít ty LED!

Nic proti, ale opravdu mi připadá že si ten člověk z nás dělá legraci. Viz. dotaz jestli čáry můžou být kolmý, aby se signál nerušil nebo co!?
Na to už se nedá napsat fakt nic jinýho. Promiň chlape, ale pokud chceš dělat s elektronikou, tak ti nebude stačit pouze fakt, že jsi někdy držel pájku.

A další věc: Pokládáš tady naprosto elementární věci, který se řešili už milionkrát a v dnešní době (zejména díky googlu) není těžké je ve smetí internetu najít, ne?
Kdyby sis nejdřív nastudoval něco málo elektroniky a pak se ptal, možná bys tu nebyl za blbce.

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2007, 14:29    Předmět: Citovat

Já bych měl strach, že si vypíchnu oko.

Napadla mě detekce ultrazvukem, odráží se líp než světlo, ale tohle mít v noci na hlavě, nevim, nevim....

Každopádně bude potřebovat oddělovací trafo na počítač, protože by taky mohl přijít o život, např. při použití "kvalitní" stánkové prodlužovačky nebo nekvalitní elektroistalace.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund