Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s návrhem detektoru s optočlenem
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 12:33    Předmět: Pomoc s návrhem detektoru s optočlenem Citovat

Zdravim,

mohl by mi někdo poradit jak navrhnou plošňák pro detektor REM pohybu (pohyb očí při spaní, kdy se zdají sny). Na obrázku je nakresleno jak by to mělo vypadat. Je zde použit COM port - v Delphi si už obsluhu naprogramuji, avšak nevim kde a jaké mají být odpory. Ani nevím jaký optočlen použít a také nevím jaké je výstupní napětí z COM portu. Má s tím někdo zkušenost? Opočlen by měl být schopný detekovat pohyb oční bulvy pod zavřeným očním výčkem. Počítač mi pak vyhodnotí situaci a spustí blikání LED diod. Diody jsou klasické. Pokud by byl někdo schopný navrhnout celý tišťák který by funguval, tak bych mohl připsat jeho jméno so finálního programu.
Díky za nápady.



Přípona 'bmp' nebyla dosud povolena administrátorem tohoto fóra. V této chvíli proto není přiložený soubor dostupný.

Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 12:39    Předmět: Citovat

Nezlob se, ale kdybys z toho plánku odstranil nápisy které tam máš a na vhodné místo dal třeba "skládka paliva", "dopravník", "chladící věž", "kotelna", "strojovna", tak máš perfektní plánek na elektrárnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 14:31    Předmět: Citovat

je to nadherne schema......

myslim ze REM se detekuje pres elektricke potencialy merene na povrchu hlavy, kdyz do koupaci cepice udelas par sond natres je vodivo vazelinou a pak pres zesilovace budes merit EEG (nezapomen nasadit na hlavu), tak podle phybovych artefaktu v EEG (po par merenich je odlisich od pripadneho epileptickeho zachvatu, ktery mozna dostanes kdyz si ve snu vybavis sve schema a od artefaktu zpusobechnych kosternim svalstvem) urcis cas, delku trvani a frekvenci opakovani REM, navic si budes moct primo odfiltrovat vysi frekvence a rozlisis i "zakladni vlny" (beta, alfa, delta ,theta).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 14:46    Předmět: to nikdo neporadí? Citovat

Děkuji za dosavadná nápady, ale elektrárnu nestavím a moc dobře vím jak detekovat REM spánek tak si prosím s podobnými komentáři hleďte svého.

... oprvadu by mi nikdo neporadil?

Děkuji za případné rady !K TÉMATU!
Návrat nahoru
Kucik



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:02    Předmět: Citovat

Doufám že sem správně pochopil tvůj záměr. Ale jak chceš zajistit, aby ty optický prvky byly po celou dobu spánku "nasměrovaný" na oční víčka? to budeš spát s připevněnou hlavou k posteli? A jen ze zvědavosti, proč to vlastně chceš sledovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:11    Předmět: ach muj béďo Citovat

Prosim Vás, mohl by mi někdo poradit s tím návrhem? ... a pro ty co nechápou ... objekt bude mít clonu na očích při spánku s tím, že optočlen bude zkoumat pohyby oční bulvy - jen jedno oko (sériový vstup je jen jeden Surprised( ... a v Deplhi si naprogramuji program co mi to bude vyhodnocovat. Je to jednoduché, ale zatím jsem to nikde neviděl vymyšlené. Jen někdo dřív to vyrobil pro paralerní port a game port a pro DOS - což je pro mě nevyhovující, zvlášť když za to chce keš. Vím jen že u LED diod má být nějaký odpor ... diody budou dvě ... napájené z com portu ... nevím ani jaké je napětí na výstupu Com portu při log. stavu 1 Surprised( ... poradí někdo?
Návrat nahoru
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:30    Předmět: Citovat

Ono sa mi zdá že to je výskumná téma akademie vied.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:32    Předmět: Citovat

Co je to ten REM spanok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:32    Předmět: Citovat

Sorry, nejsi náhodou vzděláním programátor ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unknow
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:36    Předmět: lidi !! Citovat

Lidi .. pokud nevíte, co je REM spánek tak se nic neděje. Všichni mi říkali, že na tomto fóru najdu největší borce přes elektrosoučástky a podobné ... kde jsou?

Jaké je napětí na COM portu při log.1 a 0 ???
Jaký optočlen použít pro výšeuvedený případ?
Jaké odpory použít?

Mimoto možná by bylo dobré za LED diody dát potenciometr a ršegulovat svítivost diod. Jaký použít? Pokud by vše šlo tak nabízím odměnu - ale púod patentem bude jen moje jméno Cool
Návrat nahoru
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:37    Předmět: Citovat

Za optočlen je obecně považován prvek, který obsahuje zdroj světla a fotodetektor v uzavřeném pouzdru. Je to vazební prvek a nejde s ním nic snímat. Navrhnout odpory je v dané situaci naprosto triviální ale bezpředmětné, pokud nespecifikuješ vlastnosti senzoru, který chceš použít. Z hlediska konstrukce takového zařízení je naprosto jedno, jestli ho připojíš přes COM nebo LPT či jiné rozhraní. Podstatný je funkčí senzor, který snímá co má. Pokud takový snímač máš, tak mi ho specifikuj a já ti rád pomohu, Mám pocit, že nevíš o čem mluvíš. Už skutečnost, že v době internetu si dovolíš říct, že neznáš logické úrovně COM portu je na pováženou. Když to nevíš, tak na webu to zjistíš do 30s.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:41    Předmět: Citovat

mozna by to slo nejak udelat, ale mozna jsi to nezduraznil nebo jsem zabedneny, co to je optoclen? me to pripada, ze je to neco co ma galvanicky oddelit dva signaly, ale pokud tim myslis fototranzistor, tak nerozumim 4 nozickam, pokud je to LED dioda a fototranzistor dohromady, tak potom na co tam mas ty dve ledky, nechapu proste co jsi chtel tim schematem rict, skust to popsat slovne, jak to ma fungovat, treba ti nekdo poradi
i ten obdelnicek s napisem COM PORT je podle me cosi zvlastniho co nevim co ma delat, jestli myslis seriovy port (RS232) tak si myslim ze po nem chces neco co neumi nebo alespon nema takto definovane vyvody
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:41    Předmět: Citovat

Napětí na COM portu
"H" -3 až - 15V
"L" 3 až 15V
Napětí se může dost lišit, často nebývá větší než 10V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:43    Předmět: Citovat

jankop:
ty rychliku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2007, 15:43    Předmět: Citovat

Za to ti někdo platí? lol
Sorry, ale tohle jsem si nemohl odpustit!

P.S.: proč svit LED regulovat potenciometrem? Udělej to pomocí pulzně šířkové modulace.
Pardon, jen si dělím legraci:-)

K tomu návrhu DPS, existuje program Eagle 4.16. Stáhni, spusť a zbytek už snad pochopíš. Poťák si tam dej jakej chceš (pravděpodobně budeš chtíl lineární). Napětí na COM (viz. google a RS232), ale log1=-12V a log0=+12V
Odpory použij obyčejné metalizované na 0,25W.

Docela se těším jak to dopadne.Smile


Edit:
Než jsem napsal svoje, tak se tu oběvili 4 příspěvky Smile

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund