Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stavebnice CHIPON 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrs22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne květen 20 2007, 7:50    Předmět: Stavebnice CHIPON 2 Citovat

Nestavěl někdo stavebnici CHIPON 2 z KTE? Po připojení k PC přes zavaděč - program Loader (COM1) vůbec nekomunikuje. Vše jsem už zkontroloval. Přitom když naprogramuju PIC 877, který je uvnitř, přes ICSP, tak to je v pohodě. Neřešil to náhodou někdo?
Dík za info.
Petrs
Návrat nahoru
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: ne květen 20 2007, 10:09    Předmět: Re: Citovat

Dobré ráno,

Samotnou stavebnici nemám ale ten zavaděč od chipona2 jsem používal v pic 16F876 a fungoval celkem dobře,ale dokud byl můj program v první stránce programové paměti tak to fungovalo,ale jak byl jinde nebo delší tak už samotný program nejel,ovšem samotný zavaděč ano.Můžete zkusit ten bootloader http://www.etc.ugal.ro/cchiculita/software/picbootloader.htm mám ho otestovaný v pic 16f876 a funguje spolehlivě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tmz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 03 2007, 12:48    Předmět: CHIPON2 Citovat

Zdravím, CHIPONA2 jsem asi před týdnem dostavěl a nejdřív mi nešlo programování přes ICSP programátor k CHIPONU (možná tím, že není pro WIN XP), tak jsem naprogramoval program test.hex a všechno fungovalo. Zavaděč se mi dodeška nepodařilo rozchodit. Možná by to mohlo být verzí MAXe232. Já mám MAX232CPE od MAXIMU, ale vyrábí ho taky Texas Instruments a má snad jiný rozložení pinů, tak nevim....
Návrat nahoru
petrs22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 03 2007, 19:26    Předmět: Stavebnice CHIPON 2 Citovat

Zkoušel jsem oslovit i autora konstrukce, ale neodpověděl mi. Zkoušel jsem vyměnit i MAX232, mám tam tantalový kondenzátory, ale nic, pořád hláška "Zavaděč se nehlásí". Takže se to bude muset holt programovat přes ICSP.
Návrat nahoru
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po červen 04 2007, 17:55    Předmět: CHIPON2 Citovat

Dá se ještě sehnat tato stavebnice když ano tak kde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: po červen 04 2007, 21:07    Předmět: Citovat

Snad si nechat poslat DPS,viděl jsem ji u bučka kolem 50kč si ji budu kupovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tmz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 17:23    Předmět: chipon Citovat

Tak se mi podařilo spojit s autorem konstrukce a u mě bude problém ten, že jsem použil PIC16F877A - tato verze má jiný zápis do flash paměti, takže to nepojede. Napsal jsem mu, jestli neví, jak by se to dalo zprovoznit (jiný bootloader...) a jestli to vůbec půjde. Až mi odpoví, dám vědět.
BTW buček, že prodává DPS za 50,-? Tak to sem se s tim nemusel patlat, i když v KTE ji měli za 175,-
Návrat nahoru
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 18:14    Předmět: Citovat

jojo má ji za 51kč a ten bootloader použij ten co jsem posílal odkaz výš ten by ti měl chodit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tmz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 05 2007, 19:22    Předmět: Citovat

Už jsem ho zkoušel, ale bohužel mi nešel
Návrat nahoru
petrs22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 7:21    Předmět: Stavebnice CHIPON 2 Citovat

Já mám použit ten procesor, který předepisuje autor, tedy 16F877, tuším 20 MHz, vše jsem proveřil, na tom zapojení MAX 232 nic není, jsou tam jenom čtyři kondíky (mám tantaly), zkoušel jsem a měřil tišťák a prostě nic. Přitom pokud do ty stavebnice píchnu přes ICSP konektor jinej programator, tak programuju v pohodě. Takže nevím, zkoušel jsem to na WIN XP i 2000,tak ještě možná ještě na W98. Škoda, protože ta stavebnice i ty texty k tomu jsou dobrý, mám postavenýho i CHIPONA 1, ten je vůbec skvělej pro toho, kdo chce začít s procesorama.
Návrat nahoru
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 8:36    Předmět: Citovat

a chodí vám samotný max? třeba seriová komunikace s pc? co zkusit vyjmout procesor z patice zkusit spojit vývody RX/TX a posílat z terminálu znaky jestli se budou vracet..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tmz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 17 2007, 16:53    Předmět: Citovat

Autor konstrukce se mi bohužel neozval, ale přesto se mi to podařilo rozběhat s bootloaderem, o kterém psal nop -(http://www.etc.ugal.ro/cchiculita/software/picbootloader.htm). Bylo ale nutné udělat na DPS mensí úpravu - přehodit vývody na konekoru canon. (viz obr) A chipon se mi s bootloaderem spojí jenom při nejvyšší rychlosti (115200). Hodně štěstí
Cool



chipon2_pcb.jpg
 Komentář:
úprava

Stáhnout
 Soubor:  chipon2_pcb.jpg
 Velikost:  62.94 kB
 Staženo:  157 krát

Návrat nahoru
petrs22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červenec 07 2007, 21:33    Předmět: Stavebnice CHIPON 2 Citovat

Tak už ti šlape. Chyba byla opravdu v plošném spoji. Po úpravě, která byla na obrázku (prohození vývodů od CANON9 2 a 3) se to rozeběhlo i s původním bootloaderem (autor v KTE uveřejnil asi dva měsíce po vydání novější bootloader i ovládací aplikaci). Také to skutečně musí jet pod W2000, pod XP to nefunguje.
Takže díky moc za radu.
petrs22
Návrat nahoru
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2007, 8:12    Předmět: Citovat

ještě jedna věc,používal jsem ten ůplně první bootloader od chipona2 ale ten asi neumí zapisovat jinam než do první stránky programové paměti,zkoušel jsem to tak že jsem měl funkční program v první stránce a do druhé jsem uložil tabulku a program přestal fungovat proto jsem přešel na jiný bootloader,ovšem upozorňuju že jsem to nezkoušel na originální desce chipon2 ale na kousku bastldesky kde mám max232 a pic 16F876 !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jinx



Založen: Apr 29, 2004
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2007, 10:29    Předmět: Re: Stavebnice CHIPON 2 Citovat

petrs22 napsal(a):
Já mám použit ten procesor, který předepisuje autor, tedy 16F877, tuším 20 MHz, vše jsem proveřil, na tom zapojení MAX 232 nic není, jsou tam jenom čtyři kondíky (mám tantaly), zkoušel jsem a měřil tišťák a prostě nic. Přitom pokud do ty stavebnice píchnu přes ICSP konektor jinej programator, tak programuju v pohodě. Takže nevím, zkoušel jsem to na WIN XP i 2000,tak ještě možná ještě na W98. Škoda, protože ta stavebnice i ty texty k tomu jsou dobrý, mám postavenýho i CHIPONA 1, ten je vůbec skvělej pro toho, kdo chce začít s procesorama.
Ten CHIPON 1 by me zajimal, je nekde na webu k dispozici stavebni navod? Chtel jsem si koupit z webu KTE celou edici cd-romu s casopisy v PDF ale ta firma uz bohuzel nefunguje Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund