Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U116
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2007, 19:50    Předmět: Citovat

Bohužel naskenované to nemám. Na upload to nemá cenu dávat, to už nikdo nebude dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2007, 23:31    Předmět: Citovat

Radixi, tak to máš zřejmě unikát: když to nesehnal ani kolega Bader, pocházející z kraje, kde se tyto šváby dělaly (i když dnes sídlí ve Frankfurtu), tak by se nějaký ten sken hodil.
Odepsal mi:
Hallo Jarda
Danke für die ihr Tipp der Webseite. Ich werde, wenn ich Zeit finde diese Seite sicher besuchen. Ich schätze treue Besucher meiner Page sehr. Leider hatte ich die letzte Zeit wenig Gelegenheit Neuerungen und Schaltungen zu präsentieren.
Dennoch habe ich mir die Arbeit gemacht einige meiner Unterlagen und Sammlungen zu durchforsten und doch leider ohne Erfolg. Auch das Internet gab keine Informationen preis. Das bedaure ich sehr, denn es ist relativ selten, dass ich nicht helfen kann.
Ich wünsche trotzdem viel Erfolg mit diesem Projekt.
Mit freundlichen Grüßen. R. Bader

A tohle to znamená po našem:
Díky za tip na webové stránky (poslal jsem odkaz na Bastlírnu). Určitě, jak najdu zase chvili času, tyto stránky navštívím. Velmi si vážím věrných návštěvníků mých stránek. Bohužel mám v poslední době málo příležitostí představit novinky a schémata.
Přesto jsem si dal práci prohledat mé dokumentace a sbírky a přece bohužel bezvýsledně. Ani na internetu jsem nenašel informace, které by měly cenu. Velice lituji, protože se stává poměrně zřídka, že bych nemohl pomoci.
Přesto vám přeji hodně úspěchů v tomto projektu.
S pozdravy....


Takže je jasné, jak jsme dopadli. Jinak na jeho stránkách se najde dost zajímavých věcí, i když nerozumíte německy: http://www.bader-frankfurt.de/start.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 9:51    Předmět: Citovat

No tak ja už teda neviem Nevím
Ale ten IO by mal byť kópion nejakého západného typu , nie ?
Potreboval bysom aspoň rozloženie vývodov a frekvenciu kryštálu pre oscilátor.

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 10:01    Předmět: Citovat

Tak já to pro srandu během dneška naskenuju a dám to na upload. Ty AR mám ale svázané, tak to moc kvalitní nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 10:35    Předmět: Citovat

Radix: Kvalita nevadí ide len o zaujímavosť !

Ale tu U116 nie a nie nájsť. Prelistoval som aj starú Sdelovaciu tchniku kde sú popísané snáť všetky súčiastky s NDR okrem U116.

Nemá niekto hodiny s U116 ? Ak hej pošlite mi prosím fotku plošáku a hodnoty súčiastok ja sa už s toho dáko vymotám.

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 10:41    Předmět: Citovat

Tak už tam jsou obě kuriozity - hybridní digitální hodiny s pohonem synchronním motorkem z přílohy AR 74 o hodiny s Ge tranzistory z AR 73.
Jinak jsem zjistil, že mám v zásobách IO U114. Zapojení s těmito obvody asi bylo v nějakém modrém AR, ale mám je volně ložené a probírat se tím ohromným množstvím je nad moje síly.
Ten U114 je pro krystal 4,194304 MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 19:05    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Tak už tam jsou obě kuriozity - hybridní digitální hodiny s pohonem synchronním motorkem z přílohy AR 74 o hodiny s Ge tranzistory z AR 73.
Jinak jsem zjistil, že mám v zásobách IO U114. Zapojení s těmito obvody asi bylo v nějakém modrém AR, ale mám je volně ložené a probírat se tím ohromným množstvím je nad moje síly.
Ten U114 je pro krystal 4,194304 MHz.


Tie riešenia hodín sú celkom zaujímavé ! Hlavne tie digi hodiny pre "chudobných" elektrikárov Wink Tak toto byma teda nenapadlo digitálne hodiny pohánané motorom Exclamation Vydel akurát jedne ktoré boli riešené pomocou nejakých automatických prepínačov s telef. ustredne.

U114 nemám ale ten je aj bežne v katalógu. Mám len U116 a U118 ktorý je tiež v katalógu ale ten mi nevyhovuje pretože nemá funkciu TEST čo je vlastne zvýšenie impulzov výstupe frekvencie na 16Hz čo sa hodí pri nastavovaní hodín a tak by so musel doplniť daľší AKO a teda ďalšíe IO a aj tak ich tam bude až až !

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 19:21    Předmět: Citovat

Měl jsem kdysi hodiny z U116. Představte si U114D se 32,768KHz krystalem a bez vazebního kondenzátoru pro motorek. Jinak zapojení sedí. . Měl jsem tady radiobudík - rádio a analogové hodiny TRAVELLER od východoněmeckých soudruhů a ty ten švabus obsahovaly.
Edit:

Mám tady teď kuchlý český spínačky "Chronotechna Brno Typ:90 33 10" a ty ten IO mají taky a má ten vazební kondenzátor taky.. (220uF/6.3V)

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/75312/spinA.jpg_430.57KB.html

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/30506/spinB.jpg_361.34KB.html

Jsou podrobné fotky PS z obou stran
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 20:08    Předmět: Citovat

Artaban001:
Díky !!! Takže zapojenie a hodnoty súčiastok presne ako u U114 ?

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 20:30    Předmět: Citovat

Meno, U118F je určený pro náramkové hodinky, kde se počítalo s mechanickým nastavováním ruček. Takže žádný vývod TEST nepotřeboval. Hlavně, když dělil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 21:30    Předmět: Citovat

meno napsal(a):
Artaban001:
Díky !!! Takže zapojenie a hodnoty súčiastok presne ako u U114 ?

V podstatě když jsi vyměnil krystal za klasiku hodinkovej a vyhodil jsi jednu kapacitu u krystalu, tak na místo U114D můžeš dát U116D. Ta U114D "běhá" na vyšší frekvenci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 21:54    Předmět: Citovat

Takže takto ??? V schéme je síce značka U114 ale je zapojená ako U116 Wink
Question Question Question



Přípona 'bmp' nebyla dosud povolena administrátorem tohoto fóra. V této chvíli proto není přiložený soubor dostupný.


_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 22:13    Předmět: Citovat

Tak, jak jsi to namaloval, je zapojena ta U116D.
Jinak pak se začalo na místo U116D používat e1466D. který se chvíli vyráběl jako integrovaný obvod DIL8, ale v současné době se již dodává pouze hodinářským firmám asi velmi levně ve formě holého čipu, protože mechanický hodinový strojek Quartz se dá koupit u Conráda za 30Kč.

Datasheet toho obvodu je zde:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/86579/ATMEL/E1466DA.html
dá vydolovat ve formě plošného spoje z "plivancem" uprostřed z jakéhokoliv budíku z rafikama na baterie.. "digitální" nastavování je ovšem nedostupné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: po květen 14 2007, 22:22    Předmět: Citovat

Artaban001:
Dobre díky za pomoc ! Zajtra to vyskúšam !

Ináč ten niečo podobné ako e1166 vyrábali aj NDRáci pod názvom U117X takisto ako holý čip pre náramkové hodiny akurát mám pred sebou katalóg v Sdelovacej technike 83/8

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bomba
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červenec 14 2007, 21:41    Předmět: U114 Citovat

Ahoj hoši, vlastním časovací spínač, určený pro starší kotle, v němž se nachází právě obvod U114. Bohužel integráč je spalenýa potřeboval bych nějakou náhradu..nemohl by mi někdo prosím nabídnouu tento funkční obvod? Nabídky rád uvítám a můžu nabídnout i výměnu, tak určitě pište přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund