Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka z PC zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: út září 04 2007, 15:01    Předmět: Citovat

možná pak ještě vadný některý z IO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st září 05 2007, 8:21    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):
možná pak ještě vadný některý z IO
Zítra to vyzkouším s novými IO. Myslím že vadné ale nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 05 2007, 15:39    Předmět: Citovat

mám postaveno... když vyskratuješ zem která ti jde z toho bastlu a + tak se nic nestane pže výstup je automaticky odpojen a pokud není odpojen tak ho to vyskratování odpojí... ale když si + škrtneš o kostru... jako ja.... tak ti odejde zdroj.... resp. mě explodovaly kondenzátory.... dva za sebou.... rána jak z děla a pak druhá a kldyž sem to rozdělal tak střeva z kondíků všude... tak sem vzal jinej zdroj a nabíječku mám ale bohužel nabíjeci proud se dá regulovat pouze od 0,00A do 0.76A tím bych 44AH akumulátor nabíjel hodně dlouho.... nevíte kde je chyba??? zkoušel jsem to jak bez odporu místo cívky tak s odporem 1k a bez výsledku....
Návrat nahoru
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 6:23    Předmět: Citovat

PCmaniac napsal(a):
mám postaveno... když vyskratuješ zem která ti jde z toho bastlu a + tak se nic nestane pže výstup je automaticky odpojen a pokud není odpojen tak ho to vyskratování odpojí... ale když si + škrtneš o kostru... jako ja.... tak ti odejde zdroj.... resp. mě explodovaly kondenzátory.... dva za sebou.... rána jak z děla a pak druhá a kldyž sem to rozdělal tak střeva z kondíků všude... tak sem vzal jinej zdroj a nabíječku mám ale bohužel nabíjeci proud se dá regulovat pouze od 0,00A do 0.76A tím bych 44AH akumulátor nabíjel hodně dlouho.... nevíte kde je chyba??? zkoušel jsem to jak bez odporu místo cívky tak s odporem 1k a bez výsledku....
A co na to ten LM358?

Info pro mě jaké máš výstupní napětí z toho pc zdroje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 7:16    Předmět: Citovat

2 Maja19: nevím co ten lm358 ten tam je a celá nabíječka funguje přesně tak jak má.... výstupní napětí jsem si nastavil trimrem na 14,4V
Návrat nahoru
PCmaniac
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 10:16    Předmět: Citovat

akorát mám condenzátory C1 a C2 větší... 470nf pže s těma co sou v návodu mi obvod kmital....
Návrat nahoru
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 12:35    Předmět: Citovat

Já to mám postaveno a funguje to OK,akorát jsem v rozporu s tím,že po zapnutí zdroje je sice výstup zdroje odpojen,ale po připojení na baterii zůstává už trvale připojen a není odolný proti zkratu.Pokud zkratuji,tak se mi vypne celý zdroj díky proudové ochraně ve zdroji.Jinak mě dává až 10A,potom už v něm začíná vrčet a má co dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so září 08 2007, 6:38    Předmět: Citovat

jaké máte napětí na zamotných zdrojích? a jaké máte napětí na pin3 obvodu TL494? Kdo vlastně dodává napětí do toho pinu3? Ten bastl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so září 08 2007, 6:41    Předmět: Citovat

Kocur napsal(a):
Já to mám postaveno a funguje to OK,akorát jsem v rozporu s tím,že po zapnutí zdroje je sice výstup zdroje odpojen,ale po připojení na baterii zůstává už trvale připojen a není odolný proti zkratu.Pokud zkratuji,tak se mi vypne celý zdroj díky proudové ochraně ve zdroji.Jinak mě dává až 10A,potom už v něm začíná vrčet a má co dělat.
TAk to je věc, která mi zase funguje. Zapnu zdroj a pak vyzkratuji. Rosvítí se nalé napětí a při přiložených svozkách se rozsvítí červená LED. Fungovalo ti to před tím nebo to je od začátku? Jo a ještě mě po přečtení napadlo, do těch 10A je to OK? Pokud ano, vůbec bych to neřešil. Stejně ve svých autech máme 70-90Ah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: so září 08 2007, 11:49    Předmět: Citovat

Fungovalo to s tím skratem od začátku,připadalo mi to logický,protože jsem si říkal,že při větším odběru by to mohlo taky vypínat,což by byla blbost,ale ted vidím,že to asi nefunguje jak má,záleží na tom,na kolik A tě to pustí,mě to sice při zkratu vyhodí celej zdroj,ale můžu jít zase zátěží na max.Těch 10A vypadá,že to tahá v pohodě,záleží asi taky na zdroji a jak jsou dymenzovaný vodiče a chladič toho T.Já to v praxi na baterce ještě nezkoušel,jen na zatěžovacím odporu a tam jsem to měl asi jen 10min.Mám dělanou pulzní nabíječku,tak nabíjím s ní,tohle mě lákalo ohledně jednoduché výroby a dostupnosti zdrojů,kterých mám hromadu.
Jo jinak jak jsem psal,ta ochrana mi funguje jen do té doby,než připojím svorky na baterii,do té doby je ten tranzistor zavřenej,po připojení se otevře už na furt než vypnu zdroj.
Jestli ti to funguje jak píšeš,tak je dosti problém změřit a sladit ten zdroj,protože,jak ho odpojíš od baterie,tak se ti musí ten T zavřít jestli je to jak píšeš.A nebo to měřit před T,taky řešení. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: so září 08 2007, 12:09    Předmět: Citovat

a proč to měřit takhle blbě? ....... normálně pichni měřák na + a - co jdou přímo ze zdroje a měř to tam ...... na te bastldesce nastavíš přesné napětí (tak jsem to udělal já)
Jinak když nabíječku zapnu šťáva do káblů nejde .......... když připojím baterii výstup se připojí a tranzistor se otevře. Moje nabíječka je schopna dodávat až 11A. Po odpojení baterie zůstává výstup připojen (to je logické ...... sice ten obvod na otevření tranzistoru nezjistí připojení baterie ale je "krmený" z druhé strany (přez tranzistor), který je otevřený) ..... , ale hned jak výstup vyzkratuješ tak se T zavře a výstup odpojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 8:22    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Já ti víc neporadím, než že to musíš pospojovat podle návodu. Pokud to napájíš ze stabilizovaného zdroje, tak to samozřejmě nemůže chodit.

Pin č.3 TL494 nech zapájený v plošňáku zdroje - musí na něm zůstat připojené R13, C13 (podle obr.1)
Proč to nebude chodit na regulovatelném zdroji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 9:11    Předmět: Citovat

citace:
Proč to nebude chodit na regulovatelném zdroji?
Já asi nerozumím otázce.
Destička je zpětnovazební regulátor a funguje to celé jen dohromady se zdrojem z PC. Takže destička musí být napájená zdrojem z PC a její výstup musí vést zpátky do PC zdroje (do pinu č. 3 TL494)

Regulace probíhá tak, že napětí z výstupu PC zdroje se přes P2,R8 dostává na vstup IO1b (pin č.5). IO1b porovnává napětí PC zdroje s referenčním napětím na vstupu č.6 IO1b.
Když je napětí PC zdroje moc velké, tak výstup č. 7 IO1b zvedne napětí a přes LED2 se to dostane na pin č.3 TL494, což způsobí "přivření" PC zdroje , neboli snížení výstupního napětí.
Návrat nahoru
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 10:20    Předmět: VYŘEŠENO Citovat

Všem zůčastněným děkuji za pomoc a jakoukoliv radu. Nabíječka funguje. Na výstupu nabíječky je při zapnutí zdroje 14,4V. Dostal jsem z ní 7A. Možná by šlo víc, ale zkoušel jsem to přímo na baterce.Při vyzkratování svorek se výstup odpojí.


Chyba byla, že jsem měl otočenou LEDku.

PS. ten bastl bude fungovat na regulovatelném zdroji. Při 13V je na drátu na pi3 cca 7C a při 15V je tam cca 14V. Já měl problém, že jsem tam neměl nic a tak jsem nechtěl laborovat s PC zdrojem, protože z něj lezlo 30V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 10:49    Předmět: Citovat

to dokáže naštvat co Laughing .......... jen otočená ledka a kolik problémů Razz


PS: Můžeš to vytočit na chvilku naplno (jen abys věděl kolik dá) autobaterce to na chvilku vadit nebude ..............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Další
Strana 3 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund