Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přenosová rychlost v 100Mb/s síti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 17:19    Předmět: Přenosová rychlost v 100Mb/s síti Citovat

Propojil jsem si dva PC kroucenou dvoulinkou a přenosovku mam max. kolem 4.8MB/s. Není to nějak málo ? Mám natáhlou ještě jednu síť 10Mb/s pomocí koaxu a tam je přenosovka kolem 800KB/s, tak mě to příjde jako nepoměr oproti tý 100Mb/s . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 17:31    Předmět: Re: Přenosová rychlost v 100Mb/s síti Citovat

Máš originál kupovaný kabel nebo dělaný? Jaké máš karty? Máš to připojeno napřímo nebo přes switch nebo něco jiného? Jak je to daleko? Jaké máš nastavení síťovek (half nebo full duplex atd)? Máš ovladače od výrobce nebo z windows?
Tyhle všechny informace tu chybí.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 18:27    Předmět: Citovat

Kabel je dlouhej tak 3m. Je to propojení mezi notebookem a stolnim PC. V hlavnim PC je síťovka 3Com 3C920B - je integrována na základní desce jako druhá síťovka (ovladače Microsoft). v notebooku je Intel(R) PRO/100VM (ovladače Microsoft). Kabel byl puvodně přímej, ale v jednm místě jsem ho přešmikl a přepojil na kříženej. Kabel to je kvalitní protože má pletený stínění + alobal + nějaká fólie. Na hlavním Pc je nastavená IP: 192.168.0.1 a maska: 255.255.255.0. Na notebooku je nastaveno "Zjišťovat adresu IP ze serveu DHCP automaticky". Na tohle jsem pouzil tu věcičku co je ve win s názvem "Nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář". Zkoušel jsem to nastavit i ručně, ale nešel mě net net na notebooku Confused ale síť fungovala. A to jsem dokonce na hlavním PC povolil sdílení internetu a stejnak nejde. Jedině jak to mám nastavený teď přes ten server DHCP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 19:12    Předmět: Citovat

Inu je otázka jaké máš připojení k inetu a jakou máš přidělenou IP adresu od poskytovatele. Na jednom počítači, na kterém je připojení k inetu musíš mít nastaveno sdílení připojení k internetu a nasměrováno na druhou síťovku (kterou propojuješ s druhým PC). Tam už je zcela na tobě, jaká bude IP, jen bys měl mít oba počítače na stejném rozsahu (takže např. 1.PC 192.168.1.1 a 2.PC 192.168.1.2), nejlepší je IP nastavit natvrdo, předejdeš tak zbytečným problémům. (samozřejmě za předpokladu, že je sdílení připojení správně nastaveno)
V tvém případě ale možná bude problém spíš v té úpravě kabelu s přešmiknutím. Je docela možné, že jsi tím způsobil nějaké impedanční nepřizpůsobení a na tohle je 100Mbit síť docela náchylná.
Ještě mě napadá - co máš za systém a jaké to jsou sestavy? (zajímá mě CPU, RAM a HDD)
A taky zkontroluj zda při kopírování dat nemáš CPU na některém PC vytíženo naplno. Potom se taky do nastavení síťovek podívej na ten duplex, pokud to není možné nastavit tak si stáhni pořádné ovladače a tam to půjde. Na obou by měl být stejný, automatické nastavení nebývá nejlepší.
Jo a ještě - s tou Intel PRO 100 síťovkou nemám nejlepší zkušenosti, měl jsem s nimi v minulosti dost problémů.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 19:25    Předmět: Citovat

Ak tu rychlost merias kopirovanim cez windows file sharing, tak to je normalne. Skus namiesto toho pouzit FTP a hned mas 10MB/s.
A ak tam mas nahodou kerio firewall, tak ho skus vypnut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 19:37    Předmět: Citovat

I přes ten sharing by to mělo jet rychleji, ale je pravda že přes FTP je to lepší. Na slabých CPU to Kerio dost brzdí a zbytečně zatěžuje procesor, na silnější sestavě to nepoznáš. Já mám Athlon 3100+ na Win2000 a i s Keriem bez problému 9MB/s, zatížení CPU okolo 40%.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 21:20    Předmět: Citovat

No mel jsem to nastaveny jak jsi me psal a stejnak ten net nefungoval, jen sdileni souboru. Driv me to chodilo, ale ted ne. Jinak Hlavni PC je AMD Athlon XP 2600 @ 3200+, 512MB RAM, 40GB HDD Seagate. Notebook je HP Omnibook 6100 PIII 1.13GHz, 512MB RAM, 60GB HDD IBM. V kabelu bych fakt problém neviděl. Nijak jsem to nezkracoval a dal jsem si fakt zalezet. Internet je priveden sitovým kabelem a v hlavnim Pc je pevne nastavena IP adresa. Uz asi 3x se me stalo ze to kopirovalo 7MB/s, ale bylo to vzdy jen jednou a podruhe ten samy soubor jel jen 5MB/s . . . (na obou PC je Win XP)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Premek_k



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 21:25    Předmět: Citovat

Ahoj,
problém je v tom kabelu. Pokud není "pořadí" vodičů v celé délce stejné (a správné), dojde k tebou popsanému jevu. Udělej, nebo si nech udělat nový křížený kabel a uvidíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 21:27    Předmět: Citovat

Kabel je zapojenej dobre, to by jinak nefungoval vubec a zkracenej taky neni, ani jeden dratek, je to vse delany uplne presne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Premek_k



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 21:42    Předmět: Citovat

nene, tak jsem to nemyslel. Duležité je nakrimpovat spravne pořadí vodiču (v tvém případě pro křížený kabel) již v konektorech.

Laicky vysvětleno si to představuji takhle: UTP kabel má vždy dva vodiče spleteny k sobě, to znamená 4 páry (8 vodičů). Pokud nezajistíš správným nakrimpováním již na konektorech správné pořadí, pak se ti může stát (a je to předpokládám tvůj případ), kdy dva signálové vodiče jsou spleteny k sobě a jejich země opět spleteny k sobě (namísto správného signál+zem, signál+zem). Takto se pak navzájem ovlivňují a klesá rychlost a jsou problémy s konekty.

Hodně jsem se na tom kdysi vytrápil, když jsme dělali přímé kabely s pořadím bílooranžový-oranžový-bílomodrý-modrý-bílozelený-zelený-bílohnědý-hnědý. Na takovýchto kabelech se projevovaly problémy, které popisuješ, i když byly logicky dobře zapojené. a přitom u těchto přímých kabelů stačí krimpovat v pořadí bílooranžový-oranžový-bílozelený-modrý-bílomodrý-zelený-bílohnědý-hnědý. (to jsou právě přehozeny ty dva vodiče ve dvou párech)

U křížených kabelů je to potom úplně stejné, jen pořadí barev teď z hlavy nevyplodím, ale to už jsi určitě najdeš. Jak říkám, překrimpuj kabel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2007, 22:22    Předmět: Citovat

Na obrázku je monitor site jmenem DU metr. První cerveny blok je kopirovani jednoho souboru o velikosti 78MB z notebooku do hlavního PC. Rychlost kopirovani byla kolem 9MB/s. Je tam videt ze ta rychlost byla stabilni a nekolisalo to. Hned za tim je dalsi cerveny blok a to je kopirovani zase toho sameho souboru, ale ted uz rychlosti jen 4MB/s a vsechny dalsi cervene bloky vypadaji stejne. Tohle je merene po restartu obou dvou PC. Takze uplne prvni kopirovani z notebooku do PC probiha vysokou rychlosti, ale jakekoliv dalsi kopirovani jde pomalu. Zelene bloky jsou kopirovani jednoho souboru z hlavniho Pc do notebooku. Tam se rychlost drzi stale kolem 8MB/s bez ohledu poctu kopirovani. To vazne nechapu Confused Kdyz to jde jednou rychle tak proc ne furt ???


sss.jpg
 Komentář:
DUmetr

Stáhnout
 Soubor:  sss.jpg
 Velikost:  12.12 kB
 Staženo:  65 krát



Naposledy upravil drabek06 dne pá květen 04 2007, 1:13, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2007, 1:02    Předmět: Citovat

Nechápu proč fotíš celou plochu a snažíš se ji uploadovat, nebylo by lepší vystříhnout jen ten graf DU metru? Idea
Jinak ten DU metr taky používám a je to pěkný prográmek.

Výkon CPU budeš mít dostatečný, ale kabel bych asi radši jen na zkoušku vzal jiný. Pokud by to nepomohlo, bude myslím problém v automatické volbě rychlosti a duplexu. Musíš ty hodnoty na obou síťovkách nastavit natvrdo.
Jinak veškeré souborové transakce (kopírování, přesouvání, mazání atd) prováděj v Total commanderu. Explorer je strašný krám, pokud tcmd dobře nastavíš tak poběží všechno líp, nehledě k mnoha dalším možnostem které nabízí. To ale až vyřešíš ten problém.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2007, 1:08    Předmět: Citovat

Ja nepoužívam Total comander, nevyhovuje mě. Radši kopíruju mezi oknama, pro mě lehčí. A kde se nastavujou ty rychlosti ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Premek_k



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2007, 17:02    Předmět: Citovat

ano, chování, které popisuješ je o čem mluvím.

Ještě jsem chtel doplnit své příspěvky: Problém se špatně krimpovaným kabelem se projevují jen u nastavení rychlosti na 100Mb, u 10Mb se neprojevuje.....

To jen pro úplnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2007, 17:09    Předmět: Citovat

Tak jsem ted koukal jak jsoz zapojeny kabely v tech konektorech. Je to presne jak jsi psal - (bílooranžový-oranžový-bílozelený-modrý-bílomodrý-zelený-bílohnědý-hnědý)
Takhle to je na obou koncich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund