Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

COLOR 470
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 19:10    Předmět: COLOR 470 Citovat

Neviem prečo,po oprave v rosklade thto TV,zostalo "S" v lavom hornom rohu.Ako to odstranit?Poradi niekto?Vopred dakujem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: út duben 17 2007, 6:08    Předmět: COLOR 470 Citovat

Najskor vyskúšaj stlačiť a dlhšie pridržať na DO tlačítko TELETEXT.
Keď nepomože, tak potom zapni a vypni Servisný režim takto:
Pri vypnutom TV stlač a drž na paneli TV tlačítka program+,program-
a pameť a zapni hl. vypinač. Po 1,5 sekundy tlačítka pusť (čas je doležitý)
zobrazí sa ti tabuľka SERVICE.
Potom stlač naraz program+ a pameť, TV sa vypne.Po zapnutí by už
písmeno S malo zmiznúť.
!!!! v tabuľke žiadne hodnoty nemeň !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út duben 17 2007, 7:58    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 16:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brajara
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 20:47    Předmět: otf 470 Citovat

OTF 470
Dobrý den.
Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak svůj dotaz vmáčknu sem.
Před časem se mi na obrazovce začaly objevovat nepravidelně vodorovné čárky. Dával jsem to za vinu kabelu od bezdrátového internetu, který vede za TV. Postupem času jich začalo být čím dál víc, až se "rozechvěl" skoro celý obraz. Posledním stádiem bylo to, že při zapnutí (síťovým vypínačem) byla obrazovka tmavá (zvuk šel) a obraz naskočil asi za 5-10minut (samozřejmě rozechvělý). Ptal jsem se na to v servise, kde mi s úsměvem na rtech sdělili, že to dube asi vyschlý kondík a s cenou opravy se vlezu do 1000Kč. Což se mi zdá (aspoň podle mě) dost. Vím, že se takhle na dálku radí těžko. Kdyby někdo z Vás měl s touto závadou nějaké zkušenosti, byl bych rád, aby se o ně se mnou podělil. Děkuji Jarda

jaroslav.brachtl@quick.cz
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 21:18    Předmět: Citovat

Robi to takmer na 100% kondik 200M v baze vykonaku RKS. Vymen ho a daj tam nieco kvalitnejsie na 105 stupnov. Vymen preventivne aj blokovaci kondik napajania +12V TDAcka, ktore budi ten vykonak(tiez 200M).
Nie som proti tomu,aby si servis zauctoval normalne peniaze za robotu (200-300 by hadam mohlo stacit,ved za 30min by to priemerne zrucny opravar so skusenostami mohol zvladnut), no 1000Kc ani nie za hodinu roboty a dva kondiky po par Kc sa mi zda naozaj vela. Ale mozno len tomu len nerozumiem, lebo pochadzam z dediny : Laughing
No a ak sa Ti to podari opravit,tak tym usmievavym servisakom dones tie kondiky ukazat a s usmevom na perach im povedz kolko Kc to stalo Teba.
PS:Keby ma tym "Smetanom" ti profici nevyprovokovali, tak by som Ti poradil aby si tu hladal, ze urcite najdes riesenie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 21:45    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Robi to takmer na 100% kondik 200M v baze vykonaku RKS. Vymen ho a daj tam nieco kvalitnejsie na 105 stupnov. Vymen preventivne aj blokovaci kondik napajania +12V TDAcka, ktore budi ten vykonak(tiez 200M).
Nie som proti tomu,aby si servis zauctoval normalne peniaze za robotu, no 1000Kc ani nie za hodinu roboty a dva kondiky po par Kc sa mi zda naozaj vela. Ale mozno len tomu len nerozumiem, lebo pochadzam z dediny : Laughing

Stokrát omýlané a stále zbytečně : Servis má cenu složenou z práce opraváře , materiálu a : provoz dílny tel. , el. , topení atd. pravidelné školení řidičů , pravidelné kontroly el. zařízení , školení opravářů , nákupy pájek , školení na nové technologie , musí zaplatit za opr. soc. a zdravotní poj. Mám omýlat další blbé povinosti . To je režie , kterou amatér nikdy nepozná a veškerý výdělek jde do něj . Tebe se tyto položky netýkají , tak na ně máš svůj zhovadilý názor , leč kdo okusil servisovat jako profik , tak ví o čem píšu . Tisíckrát Ti mohu tvrdit , že 1000.- , které vydělám nejdou celé do mě , ale bohužel se musím dělit a to dost značně se státem . Přesto se vždycky najde blbec , který to nepochopí , nebo nechce pochopit a děsně se tomu diví ,jako teď zrovna Ty. Zdravím Ivan
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út červenec 10 2007, 22:47    Předmět: Citovat

Ja to chapem a ver mi, ze velmi dobre,ze byt opravarom nie je sranda, ale keby si to menil Ty, kolko by Ti to skutocne trvalo? Verim,ze aj za 30 min by si stihol oba kondiky vymenit. Vsak je to tak znama a casto opravovana chyba, ze vy, chalpi profici, to uz musite zvladnut aj so zaviaznymi ocami. Kolko je v Tvojom servise hodinova taxa podla cennika? 500 Kc?.
Keby sa ten opravar aj flakal a robil to hodinu, aj tak sa mi zda 1000 Kc za hodinu prace vela. Takze moj navrh ceny za opravu v prispevku vyssie vychadzal z tychto predpokladov.
Chcel som ukazat to, ze vynalozeny cas na opravu by mal realne odrazat cenu za opravu a nie automaticky za akukolvek opravu ohanat sa Smetanom.
Nechcel som sa dotknut chalpov, co to robia ferovo, ale nemam rad spekulantov, ktori z neznaleho zderu kozu (v ziadnom priapade to nie myslene na Teba Ivan, pretoze Ta ani Tvoj servis v podstate nepoznam).
Tot vsjo, HOWGH z mojej strany, aby sa to nezvrhlo inam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 7:04    Předmět: Citovat

Miroja: teď se musím zastat servisáků, i když jím nejsem.
Zavázané oči při opravě znamenají jen tolik, že to mají nacvičené.
Jenže nacvičené to mají i auditor z berňáku a pan domácí, co čeká na nájemné, výběrčí zdravotní pojišťovny, elektroměrák, zkoušející u padesátky i na ITI, pošťák, když vybírá peníze za dobírku při předávání náhradních dílů... ti všichni by také mohli přitápat se zavázanýma očima, ale neudělají to. Skásnou tě, a to tak, že do halíře.
Při té opravě se může zjistit, že výměna dvou elektrolytů odstranila pouze jeden problém, druhý přetrvává nebo je na něj teprve teď vidět. Z půlhodiny jsou hodiny dvě, tři, zákazník kvete netrpělivostí a zkus mu pak vysvětlit, že k tříkilu, na které to odhaduješ ty, bude muset zaplatit další sedmikilo či víc za druhou závadu. A už vůbec mají zákazníci nejradši, když se v tom "odborně" pohrabali, a servisák se jich zeptá, kdo že jim to naposledy opravoval (nevím jak teď, ale v opravárenských dílnách se nejméně dvakrát denně ozval řev: "který prase?!!!").
Prostě rutina nerutina, to, že někdo něco u nás umí, je pořád ještě asi trestné, zvlášť, když to také dělat chce a ještě k tomu se tím chce uživit, no představte si tu drzost!
Komu každý měsíc na kontě naskočí výplata z práce a tohle dělal jako koníčka, tomu ta cena opravy vyjde někde jinde. Ovšem časem hrozí problémy kvůli nedovolenému podnikání - ty se živnostenským listem odpadnou, zato povinné výdaje ostře stoupnou. Tak u nás vypadá podpora drobného podnikání.
Takže chápu, že se zákazníkovi nebude ta odhadní tisícovka líbit. Ale pořád je lepší, když na faktuře uvidí konečnou částku nižší, než aby musel přitlačit víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 8:19    Předmět: Citovat

Fajn , zeptám se Tě klidně a s chladnou hlavou kolego miroa . Kolik jsi konkrétně zaplatil daní ze své činnosti . Opakuju znova tvé počty jsou hodné totálního blba . Když odevzdáš opravu testuješ např. opravený výrobek na izol. odpor , neseš za něj záruku a jak dlouho . Hill Ti to vypsal poměrně dobře . Bohužel v ceně opravy se projeví vše a ne pouze ta výměna součástek . Profik si dost těžko dovolí dát součástku jetou t.j vyndanou z nějakého zařízení , amatér nikoliv . To jsou ty rozdíly mezi náma a také cenou opravy . Ty když něco neopravíš , tak výmluva je pro Tebe poměrně snadná :"Nemám (nemůžu sehnat) dokumentaci ". Profik si to dovolit nemůže . Toto jsou jen některé důvody , proč oprava stojí to co stojí . Zkus si otevřít opravnu na Praze 1 za nájem cca 40 000.- a na periferii za cca 8 000.- Myslíš , že cena opravy bude v obou servisech stejná . Pokud ano , pak se omlouvám , že jsem bacal do klávesnice .
Na závěr Ti dám příklad od strýce z Austrálie . Audio nejde stereo . Zapnutí tlačítka mono stereo za cca 80 aust. dolarů je adekvátní , nebo ne ? Zdravím Ivan
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 9:08    Předmět: Citovat

Aj ked som pisal, ze sa nechcem k tomu uz vyjadrovat, predsa mi neda nenapisat par slov.
Este raz zopakujem, ze mi islo o rozlisenie podnikatelov a podnikavcov.
Napisal som,ze opravy robim len vynimocne.Je to takmer vzdy len za cenu suciastok (maximalne nejake naturalie), takze finacne zisky z toho nemam ani nechcem mat.
Pre ilustraciu len dva konkretne priklady: V nasom regione je opravovna, ktora si za vymenu bazoveho kondika uctovala 1130SK. Keby to po polroku neodislo znovu a nevidel som, ze menili len jeden kondik, tak by som to tu neuvadzal.
Teraz z ineho sudka. Kolega si dal pred nedavnom namontovat rolety na okna. Chalpi prisli,pomerali,namontovali, dodali. Kolega chcel zaplatit a zrazu zistil, ze mu pri vypocte nebralali do uvahy rozmery skla (na com su skutocne rolety a v ceniku to bolo definovane na metre stvorcove),ale rozmery otvoru v panele, takze by zaplatil asi o 15% viac a za nic.
Vazim si podnikatelov, ale podnikavcov nemam rad.
Ak som sa mojim prispevkom dotkol poctivcov, tak sa im dodatocne ospravdlnujem,skutocne to nebol ucel,ale podnikavcom a spekulantom sa nemam za co.
PS: Je skutocne nutne ludi, ktori maju na nieco iny nazor oznacovat expresivnymi vyrazmi ?
A uz naozaj HOWGH !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 9:47    Předmět: Citovat

To Miroja: kolko moze niekedy trvat najdenie chybneho bazoveho kondika?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin-H



Založen: Jun 27, 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 11:20    Předmět: Citovat

nedá mi to,abych se nepřidal,svrbí mne ruka...
sám se tímto oborem živíma podnikám v servisu tv.Vidím skoro na každém školení,jak těch servisáků ubývá stále více a více.Mladých to už taky moc nedělá,pokud chtějí kromě své provozovny ještě nějak uživit rodinu a ti starší se to "nějak" pokouší doklepat do důchodu (ale jakého jako živnostník ?? jakého ?vždyť sis podle státu nahrabal dost,co ještě chceš?).
Já sice měl "štěstí" na nájemné,tak i tak jsem každý měsíc vysolil nějakých 15 tis. na poplatcích,nájemném,pojištění,sil. dani,telefony....
(na dovolenou zapomeň a být nemocný ? - šílenče...dostaneš h....)
Navíc jako paradox ti sice zvednou kdeco,na druhou stranu ti srazí cenu nového tv 51cm pod 2500,-,takže vadné vn trafo nebo proc=automaticky konťák.
A k tomu odhadu ceny - je samozřejmě lepší vyšší s tím,že upozorníš zákazníka,že může zaplatit méně,že je to "jen" odhad.Proč JEN v uvozovkách??opravář totiž do té bedny nevidí a nemá věšteckou kouli,neví,který dobytek se v ní už hrabal a co tam všechno podělal:Musel by si totiž k ní sednout a diagnostikovat před zákazníkem,pak možná.
Měl jsem kdysi případ a velké štěstí,když přinesli malou tv po pádu z židle,vždyť doteď šla - otevřel jsem před nima a zahýbal s deskou obrazovky - no krk držel jenom na silikonu na vychyldách.
Já se radši zákazníka zeptám,do kolika-kolik do toho chce investovat a to pak napíšu do opraváku,pak se se zákazníkem případně domluvím.
Ono pokud napíšeš odhad třeba 300,- , pak do toho vlezeš a zjistíš proc v háji - cena 800,- , jseš navíc za blbce,který neví,co s tím je.A navíc nesmíš odhad překročit s urč. toler.
Jo a nezapomeň ještě ke všem nákladům investice do vybavení,nákup dokumentace,která taky něco stojí,pravidelná školení z vyhl. 50 a školení záruční.Dnes už na tv moc s avometem a starým oscilem moc nezměříš,bez paměťáků např. inicializ. puls v pdp ani nechytneš.Nehledě na to,že po každé opravě by jsi měl provést kontrolu izol. stavu a unik. proudu dle čsn331610 a provést o tomto zápis do OL.Přístroj musí samozřejmě odpovídat normám (mám mašinku od Illka Blansko za necelých 10tis. akční ceny z Amperu výstavy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 12:03    Předmět: Citovat

Tak se mi zdá, že se toto vlákno OPĚT zvrhlo v hloupé hádání o tom, co všechno servisák musí a co všichni ostatní neví atd. Taky dělám v servise a vím co to obnáší (jak už jsem tu nejmíň stokrát napsal).
K problému bych řekl asi tolik - 1000kč za výměnu pár elytů je dost, to se nikomu nedivím že se nechá odradit a že to všechno vypadá tak jak to vypadá. Na druhou stranu je dobré říct, že třeba papírově je to 1000kč ale pravděpodobně to bude asi polovina. To už bude pro zákoše přijatelné. Záleží na strategii každého servisáka, protože to je boj o práci. Já se vůbec nedivím že s tím kdekdo končí a i sám sobě se divím že to vůbec dělám.
Takže bych z toho udělal takový závěr, že to jde do pr**** a nikdo s tím teď nic neudělá, můžem se tu hádat o čemkoli ale nic na tom nespravíme. To by se musel změnit přístup celé společnosti a hlavně státu a to hned tak nebude.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 12:29    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st červenec 11 2007, 13:10    Předmět: Citovat

Kde jsem napsal , že jsi blb . Pouze konstatování , že tvé výpočty ceny opravy jsou hodné totálního blba . Jednoduché bez jakýchkoliv úvah o balastu (přítěži) , který zvedá cenu opravy . Věř mi , že za tím si stojím . Jinak se Ti upřímě omlouvám za kolegy roletáře , ale prosím do tohoto pytle s nimi mě nestrkej . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund