Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AUJ 636
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2008, 15:07    Předmět: Citovat

Je tato deska, je na ní vylepšení - lepší zapojení vazby proti kmitání. A nějaká úprava v zapojení koncových tranzistorů. Potřeboval jsem rychle nějaký konec, tak jsem sáhl do šuplíku, vykuchal výstupák a zapojil podle zde uvedené rady, ale bohužel to zakmitává a nedaří se mi to odstranit. Zkoušel jsem různé varianty RC členu na výstupu, dále zapojit RC člen mezi kolektory vstupního diferenciálního zesilovače - a některé úpravy už proti tvému schématu tam udělány jsou. Vyhodil jsem i desku pojistky, zkoušel měnit nastavení zpětné vazby, ale nepomáhá nic. Teď se tím zabývám už jen ze zvědavosti, kde je zakopaný pes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2008, 17:45    Předmět: Citovat

Taky jsem narazil na nějaké změny u těchto ústředen, s podobnými problémy - modul po opravě kmital a musel jsem ho umravňovat. Nakonec se podařilo, a na místě pak kolega zjistil, že opravovaný modul je jediný, který funguje korektně, další 3 neopravované kmitaly - ale jen při vybuzení a do dlouhého vedení, do odporové zátěže ani prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2008, 21:16    Předmět: Citovat

Je to tak, jak píšeš. Těch modulů mám asi 5, ale všechny k ničemu. Vyzkoušel jsem všechno možné. Když jsem ho zapnul bez buzení, všechno ok. Při buzení generátorem po 1kHz do cca 16kHz taky ok. Při zkoušce z MP3 přehrávače nic moc, začaly se hřát tranzistory na budící desce KF506 - KF517 , 517 víc. Při signálu z modeligového kytarového procesoru to vydechlo naposled, ale jen budící deska, vlastní konec to je držák. Nechtěl jsem to jen tak vzdát, vykuchal jsem budící desku a desku pojistky a místo nich jsem tam nacpal desku z nějakého TV, takovou tu s MBA810- odpojíš drát z budícího trafa, který vede z původní budící desky, druhý drát na BT je zem ze středu napájecích kondů, tam se zapojí zem TV modulu, na druhý konec logicky logicky výstup, Přes zenerku cca. 6V jsem připojil napájení z ss zdroje 18V(na prázdno má přes 20V, což nechutná MBA, proto ta zenerka), na vstup modulu přímo signál z malého mixu(původně střižna VHS), do mixu jde zmíněný procesor. Žádná zpětná vazba z výstupu, není VT a ani vedení z rozhlasu s případnými zkraty apod. Zatím to hraje, nic se nehřeje, není to žadné hifi, není to ani potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2008, 22:21    Předmět: Citovat

Já už si nevzpomínám, co vše jsem s tím dělal, ale jednak to byly úpravy na té budící desce - dával jsem tam nějaké RC členy, měnil nějaké kondy ze styroflexu na kvalitní keramiku, a dělal jsem nějaký zásah v kabeláži - tuším doplnil nějaké stínění a dal nějaké kondy mezi GND vodiče a rám modulu. Ale pak to chodilo bez potíží i do venkovního vedení, i do kapacitní zátěže při testu, popsaném v servisce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetaKlic



Založen: Jun 19, 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 10:48    Předmět: Citovat

tak AUJ 636 mám jeden modul doma ( dva KD503, dvě velký trafa, dva plošáky jeden s budícím stupněm a jeden asi bude elektronická pojistka ).. výstupní trafo jsem vymontoval a dal tam rovnou bednu, pracuje bez tý ochrany a asi bych ji tam měl nějak zase zapojit :-X hraje pěkně chystám se do toho nacpat dvě elektronky ECC83 a udělat z toho dvoukanálovou hlavu jako aparát pro baskytaru případně zpěv / jiný nástroj / linku. elektronkovej preamp i s korekcema mám vymyšlenej i odzkoušenej čekám už jen až mi dojdou obědnaný patice. chtěl jsem se nesměle zeptat jestli ke 636 by měl někdo nějaký schémátko a mohl poskytnout dííííík
_________________
<div>ředitel zeměplochy</div>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund