Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Past na hryzce VN
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 8:55    Předmět: Citovat

Krtince sice fakt nevypadají esteticky, ale nedráždí mě tolik jako vidina souseda, který za plotem blbne s trabantem nebo který dokonce odpaluje 100 petard. Takového souseda bych asi napustil propanem radši než ten krtinec.
Co se týče stromů, chodím 17 let na zahradu, kde je asi 200 ovocnýchstromů a sem tam krtinec (no někdy sezónně dost krtinců) ale jestli ty stromy odcházejí, tak je to proto že je jim 60-80 let. Na jabloň nebo třešeň už je to moc. Ti krtci tam asi byli už v mládí těch stromů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 9:10    Předmět: Citovat

Já tam nemám ale krtka. Krtince dělají i hryzci ale chodbičku mají pouze mírně šikmo na rozdíl od krtka, který mívá chdbičku téměř kolmo směrem dolů. Hryzec se tak jmenuje proto, že hryže kořeny od všeho co mu příjde na zub. Krtek by mě asi tolik nevadil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silver



Založen: Mar 09, 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 9:15    Předmět: Citovat

To Crifodo: Tak o tom jsem už psal, že mi nějaká ta hromádka nevadí, ... co je moc, to je moc. S tím sousedem, který odpaluje 100 petard - asi ti nedošlo, že pokud tu díru s petardou přišlápneš, aby ti krtci z toho měli co nejvíc, tak ti ručím za to, že slyšíš jen slabé plesknutí a - odhadem - ve vzdálenosti 20-30m neslyšíš vůbec nic. Trochu jsi to s odhadem rámusu přehnal.

Naposledy upravil Silver dne ne duben 08 2007, 9:37, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 9:17    Předmět: Citovat

Možná ti krtci hubí a vytlačují hryzce Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 22:25    Předmět: Citovat

To VOMBAT:
Na vlastní oči jsem Tvůj návod na propanbutanové vyhánění krtků a hryzců viděl v akci. Naštěstí pro mne z dostatečné dálky. Nejdřív to autorovi ošlehlo koule okamžitě potom, co upustil hořící sirku, protože místo 2kg láhve použil "sporákovou" 10kg a vyfoukal ji tam celou, takže měl na zahrádce jezero propanbutanu o výšce cca 0,5m, a vzápětí odstartovaly systémem PERSHING II angrešty a rybízy o 2 zahrádky vedle - tam už v chodbách nebyl skoro čistý propanbutan, který jen tak "pomaličku" prohořel chodbou, ale výbušná směs propanbutan+vzduch. Kdo si chce zadělat na osud Jana z Husi nebo Jana Palacha, můžu vřele doporučit. Jinak radši zůstanu u dědovy osvědčené elektriky, klidně i se rtuťovými spínači...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 23:23    Předmět: Citovat

Ekkare tak to s tím plynem chodí. Propanbutan je navíc zákeřný v tom, že výbuch má směrové účinky. Na propanbutan a zemní plyn jsem si vyrobil detektor, kde používám čidlo FIS SP12. Podle normy se citlivost detektoru nastavuje na 10% spodní meze výbušnosti. Jinak si pamatuju, že se vysazovala rostlina tuším, že pryšec. Údajně hryzcům nevoní. Pozor! tato rostlina je dost jedovatá a citlivým lidem způsobuje při styku ekzém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 17:55    Předmět: Citovat

Právě proto zůstanu u elektriky - po ní ekzémy ani alergické reakce nemám ani já, ani žádný člen mé rodiny, a když se náhodou zadaří a někoho to trefí opravdu na tvrdo, už ho to moc bolet nebude. Je to jako modifikovaný Kalašnikov na ráži 5,45mm (původní originál má 7,62 x 43), ten má "kulku" 23mm dlouhou s těžištěm asi v 70% délky od špičky. Mezi veterány z Afghánistánu se této verzi říká "humánní kalašnikov", protože prej nezanechává tolik raněnejch jako původní verze...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 20:26    Předmět: Citovat

EKKAR: No, mám pocit, že ta původní ráže sedí, jen ta délka je 39 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 20:45    Předmět: Citovat

Nikoliv, jestli jde o AK74, ten je doopravdy malorážný a lehčí, víc se blíží samopalu. http://cs.wikipedia.org/wiki/AK-74
Ovšem munice s posunutým těžištěm je neúčinná proti neprůstřelným vestám, používá se i munice jiná, která má tuším ocelové plášťování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 21:47    Předmět: Citovat

Ocelový plášť a teflonový potah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 22:06    Předmět: Citovat

Kalašnikov AKM 47 používá náboj vz.43 shodný s nábojem zbraně zvané SA vz.58, neboli toho, z čeho jsme my všichni stříleli na vojně. Správně mne opravil Stasek, ta nábojnice má opravdu "jen" 39mm. Kalašnikovův náboj byl vzorový v rámci unifikace výzbroje v rámci armád tehdejšího Varšavského paktu. Nenazýval bych naši zbraň ani jinou podobnou samopalem, když má parametry útočné pušky až lehkého kulometu, samopal je podle mezinárodních zvyklostí zbraň schopná střelby dávkou a používající pistolovou munici, což je například náboj 9 x 19 Luger (klasické Parabellum - všecky H&K MP5, Stengun, MP40 Schmeisser...) nebo .45 ACP (výborný americký smeták jménem THOMPSON...) anebo CCCP 7,62 Tokarev (kromě CZ vz.52 i legendární PPS a PPŠ z WW II. respektive Bolšoj Otěčestvennoj). Mezi útočné pušky patří britský FAMAS, americká M16 (M16A1M2), historický Sturmgewehr MG 42, všeobecně známá 58ka i onen Kalašnikov. Kalašnikov 74 je zkrácená modifikace 47, původně určená pro tankisty a výsadkové jednotky, mimochodem velmi oblíbená zbraň Usámy s Fusáma. Je vyráběna v několika různých rážích kvůli exportu, ale nejčastější je původní 7,62. Ráže 5,45 byla speciálně "vyšlechtěna" na popud balistických expertů, kteří prosazují vysokorychlostní malorážové střelivo (má rychlost vyšší než 1km/s), kulka této ráže za letu při lehkém kontaktu s jakoukoliv překážkou začne kromě normální podélné rotace i příčně rotovat na způsob cirkulárky a její dráha se zakřivuje směrem většího odporu - lidově řečeno "jede po kosti". Výsledkem je, že skutečně zanechává minimum zraněných, protože i minimální zásah touto střelou znamená těžké až smrtelné zranění - trefí vás do končetiny, a nemáte končetinu, lízne vám bok, a nemáte půlku trupu...
Omlouvám se za OffTopic, případné zájemce o další debatu odkazuji na weby o zbraních a střelbě.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne ne červen 07 2009, 8:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út duben 10 2007, 5:46    Předmět: Citovat

Byl jsem taky dva roky na vojně. 9 X vzorné střelby. Doma ČZ 75, a Luger je 9 X 19 a ne 9 X 21. Mě už to trochu pustilo ale protože mě vykradli, tak lsem si to koupil. Taky jsem byl u myslivců a měl 8 X 57 JS, ale nic jsem nezabil a k vůli tomu jsem toho taky nechal. Ještě tam taky je 12 X 70 PV, ale ta bude taky na prodej. A už toho tady necháme ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund