Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Led na 230V
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
han1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 20:33    Předmět: Citovat

Jejda, tak to by mě taky zajímalo. Mám v úmyslu postavit světelnou polici s LED. Tloušťka police nesmí být větší než 13mm, to znamená bez trafa. Takže 230V : 3,3V=70LED. Kdo mě to navrhne a spočítá Very Happy
Návrat nahoru
zbek



Založen: Nov 06, 2005
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 20:39    Předmět: Citovat

Já spíš počítal 60x 3,3V = 198V a proud bych nechal na těch 20mA . Ale ještě nemám led vybrané Shocked . Nakonec to chce stavět kámoš a mě požádal o radu a ja se zeptal tady . Co mu mám teda řict ? Rolling Eyes Zatím se mě zdá nejlepší usměrnovač a odpor. Chtěl jsem to nechat pod 230V aby to mohlo svítit ve větším napětovem rozsahu , zajímala mě hlavně zkušenost s delšího provozu, asi koupi led a zkusíme to Idea
_________________
zbek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 20:48    Předmět: Citovat

načo vám to je vyrábať??kúpiť sa dajú bezproblémov hotové 'žiarovky'-vyzerajú presne ako
normálne parabolické halogénové žiarovky akurát je tam 18Led.Vyjde vás to lacnejšie, nenarobíte sa a máte to s normálnou paticou-kúpte držiak na to a je vymalované.60bielych led 5mm vyjde dosť draho+robota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 20:53    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
meno napsal(a):
Len nechápem prečo chceš tie LED napájať takýmto spôsobom !? 60x20mA=1,2A !!!


Jsi si tím 100% jistý ? Wink



A prečo nie záleži ako to zapojíš !
Môžeš dať aj 30 paralelných vetiev po 2 LED do serie 30x20mA=600mA pri U=6,6V

Ja osobne sa snažím vo svojích konštrukciách vyhnúť napájaniu priamo zo siete ,predsalen galvanické oddelenie je galvanické oddelenie ! Jedine kvalitným zdrojom zaručíš najlepšiu svieivosť,najdlhšiu životnosť LED a bezpečnosť !

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy


Naposledy upravil meno dne so duben 07 2007, 21:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 20:57    Předmět: Citovat

no vidím že pán Ohm sa v hrobe točí ako vrtula!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OReX
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:17    Předmět: Citovat

Myslim, že aj hociktorý, už mŕtvy matematik(aritmetik) sa musí točiť ako 3 vrtule po zhliadnutí výpočtu tohto typu: 2x30x20=600. Na cintorínoch musí byť hotový kolotoč.
Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:23    Předmět: Citovat

s galvanickým oddelením plne súhlasím-stačí vám sieťový adaptér 230/12V dc...kúpite to za facku a výhody?myslím že sú jasné..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zbek



Založen: Nov 06, 2005
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:27    Předmět: Citovat

Co takhle místo smíchu si to pořádně přečíst , meno se jenom uklepl Výsledek má správný jenom se uklepl a tu 2 napsal navíc

Idea

_________________
zbek


Naposledy upravil zbek dne so duben 07 2007, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:29    Předmět: Citovat

OReX napsal(a):
Myslim, že aj hociktorý, už mŕtvy matematik(aritmetik) sa musí točiť ako 3 vrtule po zhliadnutí výpočtu tohto typu: 2x30x20=600. Na cintorínoch musí byť hotový kolotoč.


To bolo myslné ako 30 paralelne spojených 2LED zapojených do série !
Každou z 30tich vetiev potečie prúd 20mA ak sa to bude napájať zo zdroja 6,6V teda spolu 600mA
Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:36    Předmět: Citovat

Ok tak to zaedituj...nič v zlom Very Happy
Pamätám chlapíka čo bral 400ks 50000mcd 5mm oranžových lediek na podsvietenie podlahy-mliečne sklo 15mm-škoda že už som to nevidel naživo-musela to byť paráda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: so duben 07 2007, 21:42    Předmět: Citovat

No tak si konečne rozumieme ! Wink
V každom prípade napájanie priamo zo siete so zrážacím kondom by som určite nevolil ! Ak sa ten kond prezarí tak môžeš kupovať nové LED a nepomôže ti ani rýchla poistka ani odpor s poistnou funkciou. Ak tie LED nescípnu rovno tak sa aspoň zhorší svietivosť prípadne značne skráti životnosť. Vyskosvietivé LED sú na to extrémne citlivé (mám s tým svoje skúsenosti) Wink

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marcelto



Založen: Dec 27, 2004
Příspěvky: 347
Bydliště: SVK-TN-SI-SI

PříspěvekZaslal: út květen 01 2007, 0:56    Předmět: Citovat

Ja mám takéto svetlo spravené ale z 40.LED, mám tam v sérii zo siete odpor a kondenzátor potom je dvojcestní usmerňovač alebo takzvaný Grécák, elektrolyt odpor a paralelne na ledkách je zenerka ktorá je zložená z dvoch kusov na napätie o 10 voltov väčšie ako je na sériovo spojených ledkách plus predradení odpor. Zenerka tam nemá žiadnu funkciu slúži len na orezanie napäťových špičiek a je ako ochraná. Zapojenie som navrhol sám a je cca dva roky v nepretržitom povoze, skúšal som ho aj na 400V, išlo bez problémov len by bolo treba vymeniť ochrany odpor alebo dať menšiu kapacitu omezovacieho kondenzátoru. A k tomu prerazenému kondenzátoru asi toľko, že toto schéma som dal aj kamarátovi a on dal omezovací kondenzátor na malé napätie, tak je jasné že sa po chvíli povozu kondenzátor prerazil a tam sa osvedčili zenerky tie sa pri zvecnenom prúde prerazili potom sa prepálil omezovací odpor a prdla aj poistka, svetlo dokonalo ! Vymenil prerazený kondenzátor, vihoraní odpor a omezovacie zenerky a svetlo mu už tiež svieti nejakí ten rok, ledky neboli poškodené vôbec ! Škoda bola asi 5Sk za zenerky, 5Sk za omezovací odpor, 4Sk za poistku a cca 20Sk omezovací kondenzátor, spolu asi 34Sk ! Ale radšej vymeniť dve alebo tri zenerky ako 40 alebo 80 LED, kde by bolo viacej práce z opravou a o cene už ani nehovorím !!! Je síce pravda že sa môže zenerka prepáliť ako preraziť ale z vlastných skúsenosti viem že pri väčšom prúde za väčšinou prerazí do skratu a omezovacie odpory nedodajú takí prúd aby zenerku prepálili, to skorej zhoria tie odpore. Ak by mal o to schéma niekto záujem, tak mi napíš SZ a ja to schéma pohladám. Nehovorím že to schéma je bezchybné ale mne a kamarátovi to už nejakí ten čas slúži k 100% spokojnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út květen 29 2007, 16:45    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Při použití předřadného kondu ..... bych doporučil dát do série ještě nějaký malý odpor...

Odpor musí být zařazen hlavně z důvodu připojování ke zdroji. Připojím-li zařízení s předřadníkem (kondenzátorem) vybitým, v čase kdy je napájecí napětí v maximu, projde zařízením impuls proudu, jakoby tam žádný předřadník nebyl (a sériový odpor to zachrání). Ještě horší bude situeace, bude-li kondenzátor nabitý na opačnou polaritu. To už asi modré LED nesnesou (při absenci odporu).
Škoda, že zadání neobsahuje požadovaný výsledek (malá spotřeba zařízení, světelná křivka, ......?). Řešení by bylo snazží a rady jednodušší.
Ahoj Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zbek



Založen: Nov 06, 2005
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 11:24    Předmět: Citovat

Tak světýlko z LED už svítí Embarassed Je tam 70led v serii na 3,3V , dvocestný usměrnovač filtrační kondíčky a před usměrnovaček dva 1kom odpory 5W v serii . Ještě jsem tam dal ochraný prvek 3x zenerdiodu paraelně k ledkám, proud ledkama teče cca 18mA použita tato ledka http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi=845&cat=530&open=&z=galerie
_________________
zbek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nxn



Založen: Apr 18, 2007
Příspěvky: 662
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 18:29    Předmět: Citovat

Koukám že tady dokážete rozebírat ohmův zákon celý hodiny Laughing
_________________
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund