Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA AZK 201 oprava, rozžhavená anoda EL34 !
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 0:02    Předmět: TESLA AZK 201 oprava, rozžhavená anoda EL34 ! Citovat

- zdravím dosmyčil jsem domů tenhle zesák, nezkoušel jsem ho zapojit, ma 100V výstup a vnitřek zachovalý jen vyměním par popraskaných kondíku na předzesu a mělo by to snad běžet.
- jen problém stím výstupem ? co radíte ? naco bych to mohl napojit ? nebo jak upravit trafo aby jsem měl normální ohmáž třeba 8ohm ? bude třeba asi odmotat co ? nebo nové trafo ?
- nebo co tak napojit to na 100V repro ? ael to na kytaru asi nepujde ehe Smile

- jelikož to má výstupní trafo mužu to zapojit teoreticky i bez záteže že ? a vlastně dyť to sou elektronky ty se snad bez záteže mužou zapojit ne ?

-na výstupu to má 2xEL34 a na začatku GZ34 pro usměrnění jinak klasika v předzesu ECC83
- pokud upravím výstup bude to na kytarku jak dělané samosebou ještě s jiným předzesem.

- nemáte někdo schéma ?Confused?? byl bych štasten Smile

- sorry za laické dotazy ale lampáč mám v ruce prvně tak bych byl rád kdybyste mi par věcí oželili Smile



Nepojmenovaný.jpg
 Komentář:
to je on odkrytý

Stáhnout
 Soubor:  Nepojmenovaný.jpg
 Velikost:  34.32 kB
 Staženo:  502 krát



Naposledy upravil jopek dne čt duben 12 2007, 18:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 2:13    Předmět: Citovat

Bude treba prevodovy transformator 100V (255ohm)/8ohm... alebo previnut trafo vystupne ktore je v zosiku...

100V repraky ani neexistovali. Tie co mali 100V vstup mali v sebe implementovane one prevodove trafo ale samotna cievka v repre asi nemala 255ohmovy aspon ja som vzivote take nevide.

Lampac sa nesmie zapinat bez zataze! Zapinat aj hej ale budit ho bez zataze tak ho odpalis... Ked to nemas zatazene ide vystupak na prazdo a indukuje sa v nom vysoke napatie opacnej polarity v radoch KV (daco ako ked odpojis rele bez ochranej diody). Najskor ti vysokym napatim zvikne medzi zavitovy skrat primaru vystupaku a tym sa zvacsi zataz pre koncove lampy a tie prekrocia povolenu anodovu stratu a povedia ti zbohom.... Takze lampac nezapajat nikdy bez zataze !!!

Este pred prvym zapojenim by bolo dobre sformovat elektroliticke kondiky.. ak zosik nebol 30rokou pouzivany kondiky budu odformovane a tak mozes znicit zasa pre zmenu napajacie trafo....

Preto kondiky pripoj externe na zdroj a pomali zvisuj na nich napatie alebo aspon pripajaj zosik cez regulacne autotrafo a sleduj prud...
Schemu mam v knihe od Koteka ale urcite bude aj na nete skus radiojournal.cz alebo podobne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 6:14    Předmět: Citovat

Tenhle zesík mám taky doma. Potřebuješ ale k němu připojit převodní trafo 100V/8R. Nebo bys musel výstupní trafo převinout, ale tení to napájecí, takže svěřit někomu kdo tomu opravdu rozumí, jinak zkazíš jeho vlastnosti a tím i zvuk. Pokud pohledáš na internetu určitě nějaké najdeš, třeba tohle: http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&ipp=12&lang=cz&cur=CZK&of=1&gcat=RMF000&inc=detail&gesid=GES08202165

Mám k tomu schéma, ale scaner jsem půjčil a bude vrácen někdy příští týden. Pokud je do té doby neseženeš tak Ti je oskenuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 6:26    Předmět: Citovat

Jestli chceš 100V trafo 3-4.5-6W, tak mám z tlampače. Je to tuším 1666Ω->4Ω
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 18:06    Předmět: Citovat

Zdárec! Tenhle zesík mam taky. Jen v horšim stavu... Vyměň všechny vazebáky, protože budou určitě v háji.
Výstupní impedance k tomuto zesiku je 500ohmů. 255ohmů je pro 50W zesíky. Jinač mam odzkoušeno se 100V trafem jak prodávají na GES.cz a zvuk je krásný. Very Happy Ale když tam narveš 2 trafa ze školních rozhlasů (3-4,5-6W) paralelně a připojíš je na jednotlivé repro v bedně, tak to vyjde levněji a výkon zesilovače o moc neklesne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 18:21    Předmět: Citovat

pocul som ze v najhorosm sa da pouzit aj klasicke trafo napajacie pre daku lamovicu... Namiesto zhavenia pripojis repro a namiesto teraz neviem ci 110V rozsahu alebo Ua pripojis vystup zo zosiku... Hrat to nebude uplne HiFI (trafo nema prekladane vynutia, ma hrube plechy ... ) ale hrat to bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 20:47    Předmět: Citovat

2:pole - hej chlope moc pekny zesik lampovy na tvych page .)

- jinak oukej ten převodovy bude asi nej. i když další trafo semi pod tim zboří barák Smile
- diky za oželení elektronek a jejich vystupu, a stěma 100V reprama sem to pravě nikdy nevěděl jak to je, ale je to tak viz
http://www.volny.cz/mikrolink/rozhlas.htm

- ty kondiky mam teda vypajet jo a pomalu do nich pouštět napětí ?
mam doma zdroj regulovatelny 0-30V takže nevim co ztoho dostanu, popř autonabíječku na 12V zkuste mi někdo ještě více rozepsat to formovani kondu, umim si to představit že do nich nemužu po 30 letech pustit naplno šlehu bo byjeto odrovnalo,ale pomalu je lze obnovit že ? popiště třeba stou autonabiječkou zda byto šlo ?

- schema jsem už sehnal
- ktomu vystupnímu trafu, něco domam mám ze starých beden mrknu nato ale jinak bych byl rád kdybyste doporučili konkrétní typ
- ty trafa ze školních zesů bude to stačit s výkonem ?

- jo a proč všeci pišete vystup do 8ohm budu totiž potřebovat do 4 neměl by byt problem ne ?

2:primaregy: pls napiš konkretní typ trafa odzkoušené věci jsou lepší Smile

2:pole: hehe sem sice z ostravska, ale neviem co to je lamovica ??? Very HappyVery Happy , pravě sem zvažoval o nějake variantě spiš vyměnit to trafo ktere tam ted je, za nějaké co se normal používá do kytarovych zesu ktere maji na vystupu 2x el34 jen byto chtělo vědět vystupni parametry ještě před trafem

2Wýkon: u některých kytarovych maji 2xel34 vykon až 50W zaleží to asi na zapojení a na buzení že ?

- pokud el34 mají ještě stříbrny povlak měly by byt celkem ok, protože na prvni pohled staré elektrony už mivaji vypaleny povlak ne ?

- nedal by se taky upravit třeba ten vystup 1,55V/ 600ohm ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 23:51    Předmět: Citovat

jopek:

No formovanie kondenzatorou staci do googklu napisat a hned ti to vyhodi moju oblubenu stranku Smile

http://www.volny.cz/pjenicek/radio/navodyj1/formelt1.htm

Cely proces formovania kondikou je vlastne o tom. Ze elektrolit. kondenzator ma 2 elektrody jedna je hlinikova folia a druha samotny elektrolit (tekuta gebuzina) Dielektrikum tvori oxid ktory sa vytvory chemicky na onej hlinikovej foli.

A tu je problem, ze sa casom tento oxid chemickymi reakciami "rozpusta a ztensuje" a sa moze sa az uplne stratit... Ak das kondik pod napatie a pomaly priadvas - elektrolizou sa to dielektrikum opat obnovuje (ako ked daco chromujes)... O tom je formovanie (nepopisal som to uplne presne ale to ti staci na pochopenie Smile - niesom chemik tak tym procesom nechapem.

No 30V nenaformujes nic.. Treba plne 450V napajanie alebo na kolko je ten C urceny.

Kludne to formuj priamo v zapojeni ale tak ze to zapojis cez regulacne auto trafo a pomaly pridavas a kontrolujes I Smile

Onen zosik pokial nechces sebou tahat dalsie prevodove trafo, tak sa da celkom pekne prerobit na lampovu kvalitku 50W atovu 2 kanalovy aparat podla overeneho zapojenia napriklad od marshalla a podobne. Staci kupit vystupak z GESu (maju ho tam do litra) a ostatne mas v zosiku - napajacie trafo tusim staci. Schemu marshalu zozenies na www.drtube.com

JO a diky za pochvalu mojho lampaca Smile ak chces pozdriet dalsie moje aparatusy klikni sem Smile http://www.konstant.kinecko.sk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: út duben 03 2007, 20:01    Předmět: Citovat

Koukal jsem se a je to typ 2AN 673 46. Jsou ve všech těch plastových závěsných "reprobednách". Primár 1,5-3-6W Sekundár 4Ohmy. Když si seženeš dva, tak na jeden připoj basový repro a na druhý výškový. Cool
Zesík by možná utáhl i tři, ale to jsem nezkoušel a ani neměřil, protože 3 trafíčka nemam. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st duben 04 2007, 21:17    Předmět: Citovat

2: pole oukej..dakujem moc za ty kondiky.....uvidzem co stim zrobim, jinak stou předělávkou na kytarovy apec si mi dal brouka do hlavy a jsem skoro rozhodnut že to vykutím, už jsem se nato předem díval,,,JCM800 vypada hodně jednoduše,ale chtěl bych sehnat na dva kanaly....
jo hlavně nechapu proč tam jsou dva vstupy ? a na každem ještě low hi citlivost, na takovy podobny jsem hral na konciku, ale nebylo moc času to zkoumat a ani mito nikdo nepopsal.. Sad
takže asi to fakt předělam a na konec kupim klasiku trafo a bude to Smile jo naco mysliš že byse daly ještě použít ty dvě lampy které mi zbydou, ted tam byly tuším na mikrofony, myslim EF86 ??????
- 2:primaregy: mno ja to budu davat jen na basovy repro, protože to budu hulit kytarou takže jedno trafo stačí Smile
jo a prosimtě mohl bys mi vysvětlit co přesně tohle natom trafu znamená ?
1,5-3-6W jako to jsou vstupní výkony ? ve watech ?

2:pole - co je tohle za hlava ? http://www.lampac.kvalitne.cz/fotky/zosiky/Marshall3.JPG má to dva kanaly ??? kdyžtak rubni mi tu schema budu moc rad Smile

- jinak tahle semi nejvíce zamlouvá http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine/lampac/lampac.htm
- tos dělal ty ?

PS: sorač za blbé dotazy, ael už jsem vytahl starou knižku od dědy o lampovych zesácích takže už pilně študuju :)je to:
ING.Meluzin Populárná radiotechnika rok vydaní 1952 Smile tak uvidime co ztoho vytahnu Smile

TESLA AZK 201 - ještě k zemi, ta se musela připojit zvlášť že ? takže když to budu předělavat rubnu jí na zemnici kolik jak to byva ted všude:) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2007, 0:37    Předmět: Citovat

Kompletní manuál je na http://www.radiojournal.cz/ v sekci schémata. Mohl by jsi mi změřit výšku sloupků traf a typ plechů? (vombat@tiscali.cz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2007, 21:44    Předmět: Citovat

hjo to schema už mam stejně se tam nepiše co stou zemí Smile
- ty sloupky ti změřím

KYTAROVY ZESÁK v třídě A nebo B ????????????
- poraďtě když se tak ted dočítám o elektronkach. tak ta tesla AZK 201 pracuje ve třídě A a chcu ji teda předělavat na kytarovy zesak, pokdu bych nechaval v této třídě tak překopu jen předzesák, pokud bych však chtěl větší výkon rubnul bych i konec na předělání a pracoval by ve třídě B s výkonem kolem 50W že ? tak klasicky pracujou marshally...
mno poradtě ? co je na kytaru fajn ??? je to áčko dosti poznat ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2007, 10:24    Předmět: Citovat

Na adrese, co jsem Ti poslal je společný servisní manuál pro AZK201 (20W) a AZK401 (40W) včetně schémat, nastavení a rozdílů mezi nimi. Přesně jsem se nedíval do schematu, ale AZK201 bude třída B (AB), záleží jak je nastaven pracovní bod elektronek. Pro výkon 50W budeš muset určitě přemotat výstupní trafo, možná i síťový, aby dalo požadovaný výkon. Osobně bych přemotal výstupní trafo, aby mělo 8 a 16 ohmů výstupní impendanci při zachování 20W výkonu. Ostatní je ekonomicky nevýhodné, to můžeš postavit nový zesák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12325
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2007, 10:41    Předmět: Citovat

AZK201 je tuším skoro čisté A, má to automatické předpětí katodovým odporem, pokud se nepletu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2007, 19:09    Předmět: Citovat

Sendyx má pravdu - AZK201 je A třída, AZK401 je B třída.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund