Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA AZK 201 oprava, rozžhavená anoda EL34 !
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2007, 19:36    Předmět: Citovat

B to není, rozhodně AB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 15:08    Předmět: Citovat

Tak jsem našel na půdě najaké staré trafa mužete poradit co zthoo by bylo vhodné ? zapojil bych to zatím normalka na ten 100V vystup.
zkoušel jsem je proměřovat ohm metrem, lae nic moc sem se nedověděl, jen že to menší ma na prmáru 0-1,5 250ohm a pak se to snižuje podle watů
a vtom velkém se nemužu vyznat...pišou tam samé primáry a sekundár nikde Very Happy



01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  01.jpg
 Velikost:  68.91 kB
 Staženo:  90 krát


02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  02.jpg
 Velikost:  54.96 kB
 Staženo:  92 krát


003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  003.jpg
 Velikost:  74.66 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2007, 17:59    Předmět: Citovat

Sekundár jsou černé vodiče vyvedené na pájecí očka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: po duben 09 2007, 18:29    Předmět: Citovat

Jj, AKZ201 pracuje ve třídě A. Wink Předělání na třídu B (AB) se asi nevyplatí. To bych si raději postavil jinej zes. Laughing

Trafo zapoj na "primár 100V" a "12,5W". A repro dej na ty černý vývody. Typuji, že to bude 4Ohm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st duben 11 2007, 16:56    Předmět: 1proces formování Citovat

- elyty jsem naformoval a vypadá to že běží všechny ok !
- zapojil jsem lampy a zapnul to
- dal jsem to na 12,5W ze 100V a výstup toho převodního jsem napojil na bednu o 12ohm (dvě ARo 711 seriově), rozšumělo se to, zapojil jsem i kytaru do mikrofonního vstupu a pomalu zesiloval a hraje to s občasným výpadkem... teda skoro pravidelným vynechavaním, po 2-3s.....a navíc tam jde brum vypada na 50Hz a taky co 2s pulzy při kterych brum naroste a pak to stichne a zase znovu, navíc divné jedna EL34 se uvnitř rozsvítilí modře, a nakonec se totálně rozžhaví anodové chladící plechy, zato ta druhá jede normálně,.,... pak jsem to radši vypnul, vím že rada je těžká protože jsem ještě nevyměnil ani jeden vazební kondenzátor ani ty zté hnědé sračky Very Happy ale pokud někoho něco napadá poradtě, kondiky vyměnim jen co vyjde čas koupit nové
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2007, 17:39    Předmět: Citovat

- tak tedy měřil jsem napětí na katodě a(s ní spojené) [G3]hradící mřížce je asi 40V na obou el34
- pak na Ochranné [G2] je asi 327V
- a pak na Řídící mřížce[G1] te el34(1) co blbne je 24V mřížku jsem zkusil odpojit ale žhaví to dále
- a na té co se zdá jede ok el34(2) je 4V

- vazební kondík M22 má odpor (+-)200kOhm u el34(1) bude dobré ho vyměnit (není z té hnědé hmoty, ale má lesklý jakoby kovový obal (TC183))?

- ještě při zapnutí a pokud jsou kondiky uplně vybité zajiskří snad žhavení v ECC83
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2007, 20:19    Předmět: Citovat

A jejééj! Vyměň ty dva M22/400V, ale pro jistotu bych vyměnil i C39, C27, C10, C11, C7, C8, C9, C1, C2 a C4. To jsou vazebáky Very Happy Osobně jsem ale vyměnil téměř všechny kapacity (hnědý sráče), protože měli příšerný hodnoty.
Ty záblesky asi budou v poho. to je jen slabší místo na začátku žhavícího vlákna. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2007, 20:35    Předmět: Citovat

ok dik...za vypsaní, vazbáky už naštěstí poznám dneska jsem dočet knihu o lampačich. a celkem už něco konečně vím, jen si myslím že to vazbákama moc nebude, zkoušel jsem totiž odpojit vstup na té elce a i tak to žhnulo a žhnulo,
- doufám že stím jiskřením se nemýlíš .) nechtěl bych hned o ty ECC přijít, hazi to takove jiskřičky že to jde při zapnutí slyšet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2007, 20:40    Předmět: Citovat

Téměř všechny hnědé epoxidové kondenzátory po čase popraskají a navlhnou. Vždy je potřeba je preventivně vyměnit. Zvlášť citlivé jsou kondenzátory v G1 elektronky, poškozený kondenzátor propouští stejnosměrný proud a posouvá, nebo ruší předpětí elektronky, která je potom přetížená. Též je nutné přeměřit katodové odpory a raději vyměnit katodové kondenzátory.
To bude příčina, proč je rozpálená anoda.
Modrý výboj je znakem zhoršeného vakua, ktreré mohlo vzniknout přetížením elektronky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2007, 21:22    Předmět: Citovat

Taky vyměň elektronky, jejich patice, část kabeláže, potenciometry, elyty a budeš mít průměrný kytarový zes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 14:33    Předmět: Citovat

- na co je na EF86 jakoby stínění, na každé elektronce jsou nasazeny plechové obaly spojené drátem a ten pak vede nevim kde ?
- ef86 snad vydavaly nějaké nepříjemné brumy do okolí ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 15:38    Předmět: Citovat

Odpověděl sis sám, je to stínění, ale opačné. Ne že by elektronka "vydávala nepříjemné brumy", ale mohla by je přijímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2007, 20:15    Předmět: Citovat

Tak zkontroluj katodové odpory a jukni se jestli to nemůže dělat vazebák pro indikátor vybuzení Wink
// Jaký jiskřičky jsou slyšet? Sad Při žhavení elektronky nebývá nic slyšet... (pokud na ní nemáš hned plné anodové napětí. Což tady není... V usměrnění je GZ34...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po duben 16 2007, 17:39    Předmět: Citovat

oukej zkusim zkontrolovat, zatím jsem nesehnal všechny kondiky takže ještě se zitra stvuju do ges tam snad uspěju Smile

- k samotnému zesu, jedna ECC83 tam je rozdělena na dva kanály a každý má pak vlastní korekce, to chcu zachovat, před touhle ECC 83 jsou jako předzesilovače použité 2x EF86 a ještě tam zbývá 1/2 ECC83 z téhle kombinace bych chtěl nějak zkutit kytarový efekt, asi něco jako crunch, už jsem se dival na koncepci třeba mesa boogie, funguje to podobně jako fuzz že ? normal přebuzená elektronka, umím si přdstavit že signál z kytarky zesílím na té 1/2 ECC83 a pak to pustím do jednoho kanálu a druhý zůstane čistý, zvažuju však ještě udělat druhý efekt s EF86 jenže jsou to pentody a vtom už se jaksik motám nevím jak bych to měl nějak zapojit, podle mě by snad efekt s těmito EF86 měl byt brutálnější protože by měly mít větší zesílení než ECC83, poraďte popř.ještě oželte funkci zkreslení v lampových kytarových zesácích,, u tranďáku to celkem chápu a stavěl jsem už několik efektu s tranzistory

- jo a třeba ta mesina nebo i marshall nepužívají u vstupní elektronky vazební kondenzátor, ale stačí jim tam obvykle odpor asi 68K, je to tím, že snímač kytary by nějak neměl ovlivnit odpor a napětí elektronky ,jenže co když před to dám ještě efekt na kytaru ? zněj asi tež neleze moc velké napětí co ? a sam má vazební kondík...mužu teda vazbák na vstupu vynechat ? protože v tehel tesle je na každém vstupu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopek



Založen: Apr 02, 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne duben 29 2007, 20:06    Předmět: Kondíky Citovat

- zháněl jsem ty vazební kondíky, ale nesehnal hlavně je problém sehnat na tak velké napětí.....sehnal jsem jen pár do předzesáku a korekcí
- co hlavně nemužu sehnat vazbáky před El34 byly tam 0,22yF / 1000V
- stačily by tam nové do 400 V ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund