Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký multimetr používám na běžná měření.
Zásadně levný, škoda peněz.
30%
 30%  [ 37 ]
Levný, ten drahý si šetřím.
34%
 34%  [ 42 ]
Mám jeden kvalitní a tím měřím vše.
35%
 35%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 122

Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 23:49    Předmět: Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími Citovat

Zdravím, chci si koupit levný multimetr, aby jakš takš přibližně přesně měřil a abych si ho moh koupit přímo v prodejně v Brně.

GME

149 HC-DT860D
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-265&lk=3d4c66ce478907062be6215f15e4ed31&sk=1265598149&pict=&jaz=
179 HC-DT860E
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-264&lk=3d4c66ce478907062be6215f15e4ed31&sk=1265598149&pict=&jaz=
180 HC-UT33D
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-239&lk=3d4c66ce478907062be6215f15e4ed31&sk=1265598149&pict=&jaz=
195 HC-DT830C
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-139&lk=6d300f13a0c5545f2c90eea29f38404c&sk=1265598149&pict=&jaz=
245 DMM-3900
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-122&lk=6d300f13a0c5545f2c90eea29f38404c&sk=1265598149&pict=&jaz=
395 HC-M890G
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-205&lk=6d300f13a0c5545f2c90eea29f38404c&sk=1265598149&pict=&jaz=

GES
99 FT 580B
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07300018
185 FT 588
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07300017
194 DT 33D
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07313026
282 FT 3900
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07300015


Nevíte ještě o nějakých jiných solidních obchodech?[/url]


Naposledy upravil dayslypper dne čt březen 15 2007, 15:19, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marostv



Založen: Oct 13, 2006
Příspěvky: 439
Bydliště: BARDEJOV

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 0:17    Předmět: Citovat

Ja som mal metex model si už nepanetam ale stal ma 4500sk ,ale ked som ho spalil na starom TV povedal som si dosť,od vtedy davam prednosť lacnym multimetrom .Teraz použivam multimeter DT9205A a som s nim spokojny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1272
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 1:14    Předmět: Citovat

Už sa to tu pár krát rozoberalo. Vysledky boli následovné :
Na 80 % meraní stačí lacný merák.
Drahší merák ma tieto výhody : Presnosť, True RMS, spolahlivosť (prepínač), rozšírenie o neobvyklé rozsahy.
Nevýhody : cena

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 1:24    Předmět: Citovat

Je to samozřejmě věc přístupu k otázce bezpečnosti, ceny, přesnosti, spolehlivosti.

Já jsem volil cestu koupě několika nejlevnějších měřidel za 99Kč (dříve stávaly kolem 199Kč) - typ 830 a jeho odvozeniny. http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07300018 Výhoda několika kusů je v tom, že jich můžu navěsit najednou do obvodu víc a můžu sledovat víc veličin najednou bez rozpojování. Kupodivu, ještě mi z neodešel ani jeden z 5, ani jim nezlobí otočný přepínač, ačkoli se musí vždy po skončení práce otočit do polohy vypnuto. Vstupní odpor je "jen" 1MOhm, což je někdy trochu málo.

Taky jsem si koupil jeden typ 3900 ( tehdy byl asi za 350Kč)
http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-122&lk=6d300f13a0c5545f2c90eea29f38404c&sk=1265598149&pict=&jaz=
Ten jsem kupoval proto, že má vstupní odpor 10MOm, má rozsah ss proudu od 20uA a lepší proudové rozsahy. Vypínač je zvláštní tlačítko, takže teoreticky otočný přepínač není tak namáhaný, ale zrovna ten mi už docela dost zlobí. Musí se občas hledat správná poloha, jinak ukazuje třeba dvě desetinné tečky najednou(nebo žádnou) a ukazuje blbosti.

Co se týče přesnosti, opět je to věc názoru. Na oživování většiny přístrojů to bohatě stačí (pokud se člověk neživí třeba seřizováním jiných voltmetrů). Porovnáním jednotlivých voltmetrů mezi sebou a měřením přesných odporů se ukazuje, že přesnost je lepší, než uvádí návod. Ona taky podle návodu není nijak vysoká.
Pokud si někdo koupí 4,5 místný voltmetr (nebo ještě více místný) , a chce takovou přesnost využívat, tak podle mě musí nechat přístroj jednou za rok ověřovat a/nebo seřídit. Stojí to dost peněz.

Ještě je tu bezpečnost. Tyto laciné přístroje jsou na tom zcela jistě mnohem hůř, než nějaký FLUKE za 17 tisíc Kč. Například nevydrží připojení síťového napětí na odporové či proudové rozsahy a mohou při tom ještě údajně ohrozit obsluhu (asi při následné explozi?). Nezažil jsem to. Víc ti o tom asi napíše Sendy(x). FLUKE má kromě mnoha jiných i tu výhodu, že s ním můžeš házet o zem. Já to se svými měřáky za stovku nedělám, nevydržely by to.
Návrat nahoru
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 8:38    Předmět: Citovat

Lacne meraky? Napriklad tento? : http://www.spotrebitel.cz/article/articleview/9793/1/5/ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 9:11    Předmět: Citovat

A kam se u toho Solid měřáku strkaly ty měřicí šlauchy? Shocked Nevidím zdířky.
Aha, jsou tam asi nějak z boku, možná nějaký pidikonektor, no to je fakt vynález.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kucik



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 9:53    Předmět: Citovat

Doporučuji koupit DMM-3900 mám ho už 3 roky a v pohodě, je o něco lepší než ty úplně nejlacinější, kromě výše zmíněných vlastností má taky dle mejch zkušeností přesnější Ohm-metr. NEDOPORUČUJI ale HC-M890G asi po půl roce mi na něm začal blbnout otočný přepínač, a pak přestal fungovat Ohm-metr lze ho nyní používát pouze jako indikátor zkratru - můj spolužák si ho koupil taky a naprosto stejné závady. Bohužel sem někam zašantročil záručák... a kromě toho, měřiče hfe jsou na všech mulťasech divné, ale dají se použít alespoň pro párování, tento však ani pro párování...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 10:44    Předmět: Citovat

Bezpečnost by měla být při měření a vůbec při práci s elektřinou na prvním místě.


Cedule2out.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Cedule2out.jpeg
 Velikost:  36.09 kB
 Staženo:  275 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 11:01    Předmět: Citovat

Ten 3900 z GME mam aj ja (teda myslim, ze je to on - akurat je zlty). Problemy s otocnym prepinacom sa objavili pomerne skoro - po rozobrati sa ukazalo, ze jeden kontakt bol z vyroby osadeny nakrivo. Nejako som to narovnal, cele vycistil a uz je to lepsie. Akurat ma stve, ze nema auto power off (teda niekde som cital, ze ma, ale sam sa nevypol nikdy) - ale na druhu stranu zerie menej ako DVM890L.
DVM890L (to je asi to iste ako ten HC-M890G) sa mi tiez posral - sice mera, ale na vyssich rozsahoch odporu ukazuje stale nejaku hodnotu, aj ked nic nie je pripojene (a nepodarilo sa mi zistit, cim to je).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyxa



Založen: May 18, 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 11:30    Předmět: Citovat

Můj názor na lacinější i dražší je stejný jediný rozdíl je v použitém přepínači který po čase začne vykazovat ůnavu materiálu ty které mají auto off nemusíš vypínat takže se tak rychle neopotřebí lepší jsou ty které mají automatický rozsah a nemusí se kvůli přesnosti měření pořád dokola otáčet mám několik multimetrů přepínám je dost málo a zatím drží -můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kucik



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 11:42    Předmět: Citovat

Ten 3900 sece namá autoff, ale má zvláš vypínač, takže se nemusí otáčet přepínačem když ho chci vypnout. Používám ho prakticky deně a ten přepínač neblbne narozdíl od HC-M890G. A to autoff mě někdy docela štve, zvlášť když dlouho člověk měří, něco ladí a během toho mu to vypne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 15:04    Předmět: Citovat

Ja mám pár kvalitných starých analógových prístrojov. Digi multimeter kupujem zásadne typ (vzor) 830. Keď zdochne mám z neho aspoň meracie sondy poistku , klips na 9V baterku a piezo bzučiak zvyšok letí do koša ! Pár ich mi už aj zdochlo ! Drahší multimeter nemá význam kupovať všetky pracujú na podobnom základe ako 830ka trestnosť je rovnaká a rovnako skoro zdochnú ! Dobré sú už profesionálne stolné prístroje ale ich cena je už niekde inde. Uvažujem skôr o kúpe nejakého Teslackého BMka !
_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 16:53    Předmět: Citovat

890 ma tiez samostatny vypinac - automaticke vypinanie ma obcas sralo, ale aspon rovnako ma serie, ked to v noci zabudnem vypnut a zistim to az rano Smile Inak v manuale k tej 890 je napisane, ze automaticke vypinanie sa aktivuje len vtedy, ked sa merana hodnota nemeni - to by bolo super, len keby to bola pravda...
Inak ked som rozobral tu 3900vku po tej 890, tak som bol normalne sokovany, ze je to o poriadny kus modernejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 18:55    Předmět: Citovat

v budoucnu bych chtěl například měnit lampy u kytarového aparátu, nebo si i časem postavit lampový zesilovač (spíše pro reprodukovanou hudbu). ale zatím jsem oboje nikdy nedělal. takže nevím, jak přesný měřák musí být
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 18:59    Předmět: Citovat

Jestli se chceš vrtat v takových věcech a navíc jsi to nikdy nedělal, tak bych investoval do nějakého velmi bezpečného přístroje. Ono 500V na anodách a k tomu nějaká rezonanční špice jsou pekelné zkoušky přístrojů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund