Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký multimetr používám na běžná měření.
Zásadně levný, škoda peněz.
30%
 30%  [ 37 ]
Levný, ten drahý si šetřím.
34%
 34%  [ 42 ]
Mám jeden kvalitní a tím měřím vše.
35%
 35%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 122

Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2007, 16:34    Předmět: Citovat

Třeba když se viklá stůl, tak slouží velmi dobře Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brkon



Založen: Apr 15, 2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po duben 23 2007, 15:36    Předmět: Citovat

V roce 1994 jsem zakoupil YF-3503 ktrý má pouze mauální rozsahy funguje do dnes i když už ho používám pouze sporadicky, poté jsem asi před 5ti lety koupil Mastech MY-68 ktery dnes používám jako hlavní měřák a zatím funguje bezvdně, ktomu mám ještě zmetex M-3870D, který používám na kalibrační měření, se všemy jsem spokojen akurát zmetex žere baterky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 25 2007, 23:04    Předmět: Citovat

To:PavelFF
Je to takový malý obchůdek blízko Hlavního nádraží ČD. Jmenuje se to tuším "Vše za 39" nebo takový nějaký nejapný název. Osobně jsem tam za 39,- našel asi tak 3 nebo 4 věci Laughing ale jinak tam mají pár zajímavých věcí. Ještě mě zaujala jakási ruční svítilna s 21 bílími LED za 75 korun. Ta svítilna je jako na svícení nepoužitelná ale jedna LEDka mi vychází na necelých 3,60- což považuji za LUXUSNÍ cenu Wink . Jen tak lehce jsem si jednu oměřil a dává podobné výsledky jako tato: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=511-374&lk=&sk=&pict=&jaz=
Je asi pravda že to nebudou žádné extra LEDky ale za tu cenu...
Jinak se omlouvám za lehce off topic Embarassed

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 28 2007, 8:19    Předmět: Citovat

to jeff111: Včera jsem obcházel ulice okolo nádraží, ale "Vše za 39" jsem tam nenašel. Ne že by tam nebyly vietnemské obchody, ale nepřipadaly mi, že by se tam prodávaly voltmetry. Mohl bys upřesnit místo ještě trochu víc. Je to na povrchu nebo v podchodu?
Návrat nahoru
HDC
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá květen 04 2007, 23:51    Předmět: Citovat

Řadu let používám Metex M-3650B a LCR metr MIC -4070D , jsem s nimi spokojen.Chystám se koupit klešťák s DC proudem alespoň 400A.Zatím jsou cenově vysoko.
Návrat nahoru
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 11:22    Předmět: Citovat

Co říkáte na tento měřák DM502:

http://www.merici-pristroje.info/digitalni_multimetry.html

Mě tam štve ten test baterií, praktický význam v tom nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 11:41    Předmět: Citovat

Včera som od pouličných predavačov kúpil za 270 Sk tento Mastech. Na aukr8ch sa pon[ka za viac ako 300 Czk.

Odskúšaný a je 100 %OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 14:02    Předmět: Citovat

Ja v dielni používam stolný DMM Philips PM2527 kúpený na burze za500,- Skk, na presnejšie merania v teréne zasa už starší HC-81 (GM), vo vrecku bundy zvyknem nosiť malý METEX P-10 http://www.gme.sk/index.php?action=detail&sklcis=722-155&lk=40451ed60ac6158ad992e1d94c9b6036&sk=1283976143&pict=&jaz=
Pôsobí to veľmi dobre u zákazníka, ktorý potrebuje niečo zmerať a vy sa ukážete ako vždy pripravený... Cool

Samozrejme mám aj niekoľko lacných merákov, ktoré sa voľne povaľujú na rôznych miestach, garáž, pivnica, auto, montážny kufor. Mr. Green

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medabeda



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2007, 2:28    Předmět: Citovat

HC-81 jsem používal mnoho let a mohu říci,že téměř ke 100% spokojenosti.Její předností byla rychlá odezva na změnu veličiny.Typoval bych to řádově na 0,1 sekundy,aut.přepínání rozsahů,možnost zapamatování max. a min. hodnoty.I po cca 6.letech denodenního používání přepínač fungoval 100%.Nevýhoda byla poměrně velká spotřeba.Baterie v ní vydržela tak 3 týdny,tak jsem do ní dal nabíjecí a namotoval konektor na nabíjení,aby se nemusela vyndavat.Pak jsem ho po jednom měření dobíjení autobaterie zapoměl na střeše auta a odjel.
Tím jsem byl před rozhodováním,co koupit za rozumnou cenu místo něho.Po dlouhém váhání jsem šáhnul po METEX M-3850D.Jeho předností je poměrně dlouhá výdrž baterie,cca 3měsíce,možnost měřit ještě několik desítek hodin i při indikaci slabé baterie,bez ztráty přesnosti.Odolnost odporových rozsahů na např.síťové napětí.Samozřejmě max.i min.hodnota,zablokování aut.přepínání rozsahů.Dále oddělení stejnosměrné složky od střídavé,při měření střídavých napětí.Jeho jedinou nevýhodou je,že je ,,líný´´.Rychlé změny v časech do 1 sekundy vůbec neregistruje..Jednou se mi ho podařilo odpravit na rozsazích měření kapacit,když jsem měřil na ellytu 100M/350V.Sice jsem si ho kleštěmi zkratl,ale on se po nějakém čase opětně sám nabil na nějaké napětí,malý záblesk a měření kondů bylo v čudu.Oprava v Praze za 1100,-Kč.Od té doba musím rozsahy v řádech uF a výše přepočítávat.Ukazuje x0,68.No ale předtím měřil jen do 400uF,tak teď měří až do 588uF.A blbé je, že nenaměří žádné střídavé napětí na řádkovém rozkladu,natož na impuls.zdroji.Takže teď přemýšlím nad nějakou sondou,která by na těchto místech uměla změřit alespoň střídavé napětí špička-špička.
Pro takové rychlé orientační měření doma používám DT830B,z aukra za 65,-Kč.
Méda Béda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st květen 14 2014, 21:04    Předmět: Citovat

Tuhle jsem na Aurku pořídil dva měřáky DT9205A a kapesní váhu. No, zvýšil jsem tím poměr špatný nákup/dobrý nákup na 0,15 (což se tak jako tak vyplatí). Ale znovu zdůrazňuju, že na Aukru se fakt musí umět nakupovat, jinak bude ten poměr aj větší než 0,7 a spíš proděláte. Kde byl problém? Viz. Moje dnešní zpráva prodejci:

__________

Zde je email, který jste zaslal/a uživateli Rudla_sro (9592) Email odeslán: St 14. květen 2014, 20:52:23 CEST

Strana nabídky: DIGITÁLNÍ MULTIMETR DT9205A
Obsah zprávy
Dobrý den,

před několika dny jsem od vás koupil dva měřáky DT9205A a kapesní váhu. Jsem spokojený s váhou a jedním měřákem, druhý kus DT9205A má ale tyto závady:

1. Vůbec neměří kapacitu, ať zasunu jaký chci kondenzátor na jakém chci rozsahu.
2. Na rozsahu 200mV má vstupní odpor jen 1M, místo deklarovaných 10M (!!!), na ostatních rozsazích sice v pořádku, ale ne moc přesně (a ta přesnost je u měřicích přístrojů důležitá).
3. Prozváněčka reaguje na přechodové odpory různými pazvuky, které se u dobrého kusu nevyskytují.
4. Vůbec neodpovídá vzhledu, jaký je u DT9205A běžný, přepínač rozsahů jde velmi ztuha, má nekvalitní vnější provedení, pro připojení 9V baterie je nutné rozebrat celý měřák, vnitřní provedení je doslova otřesné a katastrofální a neuvěřitelně odflinknuté... ...zkrátka, přijde mi to, že jde o dost nepodařený čínský padělek.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jak problém vyřešíme? Nechci rušit celou objednávku, věci, co jsem objednal, tak potřebuji- hned. Byla by tedy možná výměna přístroje- kus za kus?

Předem děkuji za informaci.

S pozdravem:

Jiří Gracias

_______________

Zdraví Jura.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 04 2016, 22:47    Předmět: Citovat

Nie som si celkom istý, ale snáď sa do témy vojdem. Už asi pred tromi? rokmi som sa tu pýtal na nový multimeter. Odvtedy som tú tému odsúval z dôvodu (ne)rentability (pre moje bastlenie). Ale môjmu lacnému číňanovi jaksi prestávam veriť a občas postrádam TrueRMS a tiež by sa občas zišla pamäť (prechodné hodnoty). Tak som narýchlo prebehol ponuky a zistil som, že sa v tom vôbec neorientujem. Ide o sporadické merania, presnosť nemusí byť laboratórna, len nech sa podľa toho dá nastaviť zdroj či nabíjač. Proste domáce hobby. Takže kto má vo veci prehľad.

Predostieram vytipované kúsky:
http://www.gme.sk/mt-1705-p722-538
http://www.gme.sk/b35-p722-544
http://www.gme.sk/b35t-p722-554
https://www.sos.sk/products/ut-139-c
https://www.sos.sk/products/ut-61-d
Alebo ešte možno niečo od Axiometu.
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červen 04 2016, 23:23    Předmět: Citovat

No tak pokud bych si měl vybrat z těch nabízených, tak by to byl nějaký Unitrend. Oni jakž takž umějí vyrábět multimetry. Jsou na trhu aspoň 16 let, nejspíš i déle. Tenhle je hezký, ale měří jenom do 600V. Má ale různé pokročilé funkce. https://www.soselectronic.cz/ut-139-c
https://www.youtube.com/watch?v=3KP1pB4JdGw
Tenhle měří do 1000V.
https://www.soselectronic.cz/ut-61-d
Nejsou teda asi moc blbuvzdorné. Na rozsahu odporů asi nepřežijou připojení třeba na 400V. A pojistky jsou někdy jenom na 250V. CATIII 1000V to asi zrovna není.
Ty multimetry Unitrend občas mají osazené ochrany a občas zase ne. Nedá se jim věřit. http://www.eevblog.com/forum/testgear/uni-t-ut61d-new-version!/
Pro běžné použití bude asi dobrej.

Ten Proskit ne, protože má sdílenou zdířku na napětí a proud.

Ten Owon za ty prachy ujde, ale není to výrobce s dlouholetou tradicí v multimetrech. Vstupní ochrany jsou asi nic moc. http://www.eevblog.com/forum/testgear/owon-b35t-bluetooth-multimeter-teardown/
Nevěřím, že to je CATIII 1000V.
https://www.flickr.com/photos/mubes/sets/72157653558933870/

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne so červen 04 2016, 23:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červen 04 2016, 23:38    Předmět: Citovat

Sám bych si koupil nějaký Brymen z tme.eu. Možná BM907S nebo BM829S. Ty jsou značně blbuvzdorné. Takové Fluke pro chudé. Furt nestojí víc, než kolik lidi běžně utrácejí za pitomý mobilní telefon.
Abych teda zbytečně nemachroval, tak v domácnosti máme Metru PU120, Profitec (Unitrend) DT-890G, UT70A a Metex M-3650D. Nejmladší z nich UT70A je 6 let starý a žádný z nich nemá True RMS ani automatické rozsahy.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 9:08    Předmět: Citovat

Já mám už mnoho let Metex 3860. Ten automatické přepínání rozsahů má a už na to jednou dojel - při měření v TV se nestihl přepnout, když jsem se dotkl nějakého impulzního výstupu H trafa, byť jeho špičkové napětí se do maxima vešlo. Naštěstí oprava tehdy moc nestála. True RMS se hodilo při kontrole žhavení obrazovky, jinak ho na nic nevyužiju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 18:20    Předmět: Citovat

BM829S by měl mít odolnost CATIV 1000V na všech rozsazích. Je na to testovanej podle nějaké UL normy. Metex M-3860D je snad jenom CATII 1000V. Ale moc tomu nevěřím.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund