Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký multimetr používám na běžná měření.
Zásadně levný, škoda peněz.
30%
 30%  [ 37 ]
Levný, ten drahý si šetřím.
34%
 34%  [ 42 ]
Mám jeden kvalitní a tím měřím vše.
35%
 35%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 122

Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 19:12    Předmět: Citovat

A co ta přesnost u seřizování těch lamp?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 19:24    Předmět: Citovat

To není kritické... ale taky jsem jednou dobře vydělal. Měnil jsem zákazníkovi 6L6 GT, použil jsem nějaký noname voltmetr za cca 600Kč, který byl sice nový, ale měl pofiderní baterii a žádnou indikaci jejího vybití. A tak jsem místo požadovaného klid. proudu nastavil trojnásobek. Než jsem zjistil, co jsem spáchal, byla jedna elka už jak vánoční stromek a já byl o 4 litry chudší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 19:24    Předmět: Citovat

Explozi měřícího přístroje jsem jednou zažil na vlastní oči. V práci používám jeden typ měřícího přístroje, jehož typ se mi teď nevybavuje, ale je napájen dvěma tužkovýma monočlánkama. Měřil jsem s ním rozložení napětí na kondenzátorech měniče ( 3000VAC,DC /24V - 150A DC). Při normálním provozu je na kondech kolem 750V, ale protože nespínala jedna tyristorová skupina střídače, tak do měřáku vlítly 3KV a za ohlušující exploze mu odletěl přepínač rozsahů. Vypařily se veškeré vodivé cesty plošného spoje až k jiskřišti, kterým je tento měřák vybaven. Měřák byl samozřejmě na odpis..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 19:29    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy co to bylo za přístroj ?

Mrkni se někdy na bezp. video od Fluke.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2007, 16:15    Předmět: Citovat

U těch "dražších" mě přiváděl k šílenství test diod - než to něco načítalo, byly dvě tři vteřiny v háji, navíc občas byly i bez tónu. Čili na orientační "propípání" nějakýho kabelu nebo rychlý oměření polovodičů alespoň pro mě pohroma...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2007, 19:37    Předmět: Citovat

Teď si z hlavy nevybavím, co to je za typ. Používám ho stále, i když mám už druhý. Má duální stupnici a živí ho dvě tužkové baterie. Musím se v Pondělí mrknout na štítek a opsat označení. Nebyl rovna nejlevnější - stál kolem 2500Kč a ten samý typ vyráběla i firma LG.



Doma používám METEX 3850 a když je potřeba, starý UNI 21 (analogový). Přece jenom si myslím, že mít kvalitní vercajk je základem úspěchu. Ono je hezký, že se prodávají měřáky za 99KČ, ale s nimi bych si netroufnul změřit ani proud procházející zapnutým autorádiem. Kolikrát ty káblíky mají tak tenký jádro, že proud 5A je docela hustě zahřeje a o vzniklým úbytku napětí raději nemluvím. Navíc se brzo zlomí. U některých je dokonce jeden závažný problém, že vlivem technologie "plivance na plošných spojích" je jistá závislost na okolním světle. To znamená, že na prudkým slunci to měří hovadiny..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: so březen 17 2007, 20:47    Předmět: Citovat

Na laboratórne merania radšej drahšie - sú o čosi presnejšie. Na bežné merania v praxi lacné - svojou presnosťou úplne vyhovujú. Ešte treba rozlišovať, či na slaboprúdové, alebo silnoprúdové obvody. Ale pre každú oblasť sa dá nájsť ten príslušný "merák". Používam pre slaboprúd na bežné meranie lacné DT 830 - ky, poznám tri prevedenia: bez indexu, B a C. Sú "jednočipové", (zodpovedajú 99 FT 580B -ke). Už som jeden aj prúdovo preťažil a odpálil odpor pre povrchovú montáž 1 ohm. Nahradil som ho obyčajným a pracuje ďalej, aj presnosť som ociachoval pomocou DU20 a je OK!.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po březen 19 2007, 17:01    Předmět: Citovat

Takže: ten měřící přístroj, co nepřežil 3KV z nabité kondenzátorové baterie je DM 322.


A to má jištěn jak proudový rozsah (1X 20A; 1X 820mA) tak i napěťový rozsah (1X 1A naletovaná ).

Navíc umí zvukově upozornit, když jsou při měření napětí připojeny šňůry na měření proudu



DM332.jpg
 Komentář:
 Velikost:  3.37 kB
 Zobrazeno:  9168 krát

DM332.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Split



Založen: Dec 02, 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: Komárno

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2007, 15:58    Předmět: Citovat

UT30C ja sam vlastnim a ma napriklad aj meranie teploty
_________________
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 28 2007, 19:22    Předmět: Citovat

Já používám pro běžné opravy TV, monitorů a jiné spotřební elektroniky běžný DT830. Mám jich doma několik verzí, a zdá se mi, že je jejich přesnost, bezpečnost a jiné vlastnosti pro běžná měření zcela dostačující. Vzhledem k jejich ceně mě pak ani nemrzí, když mi některý umře (mnohdy mojí vinou, jako třeba měření na primáru zdroje pod napětím se zařazeným rozsahem 200ohm Laughing Embarassed ).
A k té jejich bezpečnosti - no povězme si na rovinu, když blbec dostane cokoli do ruky tak je schopen se o to zabít. Pokud jej drží v ruce člověk s určitými základními znalostmi a zkušenostmi z oblasti elektroniky, těžko se mu může něco stát. K naprosto bezpečnému přístroji bysme museli jít s cenou tak o dva řády výš.
Ty šňůry se samozřejmě před měřením musí nejdřív vyhodit a vyrobit pořádné. Já jsem z původních použil hroty, kabely a banánky jsem použil vlastní, dostatečně dimenzované. Už se mi stalo, že i úplně nový kabel byl vadný. To lanko uvnitř se tak po třech ohnutích přelomí.
Za nejlepší kompromis mezi cenou a technickými parametry považuji DT9205, má velmi širokou škálu rozsahů V i A metru a to jak ss. tak st., nejvyšší rozsah ohmmetru 200Mohm!! a měření kapacit s rozsahy od 20n do 200u. Měřič zkratů reaguje velmi rychle (což se nedá říct o některých mnohem dražších). Dále má pěkně velký displej, externí vypínač a data hold. Jediné nedostatky na které jsem přišel je horší přesnost na rozsahu 200Mohm, pomalé měření na vyšších rozsazích ohmmetru, nutnost dodatečné kalibrace měřiče kapacit (protože původně měl ten můj chybu tak 20% oproti skutečnosti) a auto power off který vypne právě když potřebuji měřit Laughing . Tyto závady se mi ale zdají nepodstatné, dokonce i přívodní kabely se zdají být použitelné! V Brně jej kupuji u vietnamce za 245Kč.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 28 2007, 21:17    Předmět: Citovat

jef111: Kde je přesně ten vietnamec?
Návrat nahoru
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2007, 14:10    Předmět: Citovat

cca před 10lety jsem si koupil první mulťák DMM 3800 za 900Kč a po cca 5letech ne moc častého používání je skoro nemožné změřit odpor, pokadém přepnutí dost rozdílná hodnota.
Před cca 3 roky to byl z GM - Haoyue M890G za 395Kč , za ty prachy to šlo.
Měření kapacity a teploty to mě potěšilo.
Trochu méně jistý mi připadá proudový rozsah 200mA a pak až 20A ss (st jen 200mA).
Ale co jsem chtěl jsem zhruba změřil. Až na to , že těsně po záruce mi začala
mizet desetinná tečka, takže měření se stalo i tipem.
Teď mám ještě Fluke 79III a je z nich nejlepší.
Za ty peníze aby nebyl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 409
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: st duben 18 2007, 12:36    Předmět: Re: Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími Citovat

Zdravim,
tak ja mam lacnejsi multimeter,pesnejsie tento model : Mastech M - 3900
Mam ho uz asi 4 roky a musim povedat,ze slape naprosto spolahlivo.Nemal som s nim nejake problemy.Baterka v nom vydrzi dost dlho a na take bezne servisne meranie bohate postacuje..
V tych casoch,ked som ho kupoval,ma vysiel neakych 990 sk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2007, 0:03    Předmět: Citovat

Při koupi něčeho levnějšího si dávejte pozor, není Fluke jako Fuke, není Metex jako Metix.

http://www.aukro.cz/item181608744_digitalni_multimetr_profi_zluty_dh_sleva_.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: pá duben 20 2007, 11:43    Předmět: Re: Multimetry - zkušenosti s těmi nejlevnějšími Citovat

[quote="vlkus"]Zdravím, chci si koupit levný multimetr, aby jakš takš přibližně přesně měřil a abych si ho moh koupit přímo v prodejně v Brně.

GES
99 FT 580B
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=price,asc&page=index&of=1&gcat=I2H000&inc=detail&gesid=GES07300018

Používám měřáky za 10.000.- a též i ten uvedený z GES za 99.-Kč a mohu směle doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund