Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD na NTB nemá obraz, čím to?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 12:39    Předmět: LCD na NTB nemá obraz, čím to? Citovat

Ahoj,
dostal se mi do rukou notebook, který má vadné LCD. Pokusím se na něj mrknout, ale zajímá mě váš tip, v čem může být vada.

Pokud notebook delší dobu stojí a zapne se, na LCD se na chvíli obraz objeví, poté jakoby začne vybledávat až nakonec zůstane jen světlá plocha. Mezitím se obraz jakoby prolne, tzn přivítá mě plocha acer, pak začne vybledávat, objeví se nápis insert disk, obrazovka stále bledne, ale do toho se jakoby prolije znovu ten acer, viděl jsem tam mám dojem i nad nápisem insert disk ten název jakoby osově přetočený nahoru (zrcadlově nad původním nápisem). Na tom LCD je čára, jakoby horní třetina obrazu byla nějak oddělená, tak to působí, no nakonec to vybledne, jak jsem psal. Když to vypnu a zapnu, je to stále bledé, je to třeba nechat tak cca 10 min stát, aby se zase něco objevilo(a to není vždy 100%, teď už to je většinou furt jen světlé). Co myslíte, že může být vadného? Na co se mám zaměřit?

Ten NTB má navíc i VGA výstup, když na něj připojím monitor, obraz je úplně normální.

Na jiném 4u jsem se dočetl, že takto se chová LCD, který má problém s napájením. Jenže nevím, na co se zaměřit. Už jsem rozebral i LCDčko.předpokládám, že vím, který je signálový konektor, vede z desky přímo na zadní část panelu, potom tam je druhý konektory, který má cca 20 aktivních pinů, jsou z něj vyvedeny repráčky, mikrofon a i napájení předřadníku pro panel. Jenže nechápu, proč do destičky s předřadníkem pro podsvětlení vede 15 vodičů a z něj jen 2 pro katodu(to bych rád věděl). Nicméně k mému problému, teď nevím, na napájení čeho se vlastně mám zaměřit? Když LCD je podsvětlené, znamená to že v signálovém kabelu je i šťáva pro elektroniku monitoru, pokud ano, předpokládám, že napájecí obvody jsou někde na desce uvnitř NTB poblíž napájecího konektoru a konektoru pro LCD, tady však mé teoretické znalosti končí, nevím, na co se mám zaměřit. Fotky dodám na požádání (část, která bude třeba)..
Návrat nahoru
lobcob



Založen: Sep 23, 2006
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 12:48    Předmět: Citovat

Hele, a nebude mít ten LCD přetrhaný ( překlinkaný ) kablíky, co do něj vedou? Takovou tu pásku s vodiči?
_________________
příjemný den
PEPA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 12:52    Předmět: Citovat

Nepředpokládám, z NTB vedezkroucený relativně pevný cmotek kablíků přes kloub a až na zadní stěně LCD to přechází do pásku s vodiči.
Návrat nahoru
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 12:52    Předmět: Citovat

Taky se mě zdá. Takhle se chová LCD když mu za běhu vytahnu ten přívodní datovej konektor. To co tam je, zacne postupne blednout az je jen všude bílo. Takže si to proměř, nebo zkontroluj jestli se nehnul ten ten přívod na LCD, to se stalo mě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lobcob



Založen: Sep 23, 2006
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 12:56    Předmět: Citovat

TAK BUDE BUĎ ŠPATNEJ LCD JAKO TAKOVEJ A NEBO SE POPIĎ POŘÁDNĚ PO ZAPOJENÍM DO PC A DO LCD ... TY KONEKTORY A VODIČE JAK VYPADAJ A TAK. JEŠTĚ JE MOŽNOST, ŽE BY TO MOHLO BÍT V NAPÁJENÍ LCD, KONDÍK , ALE TO UŽ HÁDÁM.
_________________
příjemný den
PEPA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 14:36    Předmět: Citovat

To blednutí není otázka 3 vteřin, ale třeba 10-15. Jinak všimněte si i poznámky o zrcadlově otočeném nápisu a podobně. Toto udělá LCD bez dat?
Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 16:31    Předmět: Citovat

za uvedené javy môže v prenosných dvd-platinium aj viac vecí.
1.Vypadnuté napájanie dekodéru pal,prípadne zlý tento obvod...
2.možný zvod nejakého kondenzátoru v 12V vetve
3.je moźné aj mechanické vykývanie napájacieho konektoru
U notebooku to bude najskor 2 možnosť poprípade iný problém no hľadal by som chybu v napájaní---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 16:49    Předmět: Citovat

http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/13813/NTB.rar_17.31MB.html

zde jsou fotky (18MB, 2800x2200). Radí mi, že mám zkusit najít napájecí část k tomu LCD. A že je pravděpodobně v tom LCD. Což znamená, že ho musím úplně rozebrat, a to se mi vzhledem k množství nálepek a samolepek atd nechce po jednom názoru. Co na to ostatní?
Návrat nahoru
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 16:52    Předmět: Citovat

LCD v notebookach jsou vetsinou napajeny 5V nebo 3.3V Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 21:43    Předmět: Citovat

lCD u vsech novych notebooku jsou napajeny 3.3V. Pokud je tam pinovy konektor tok z tveho pohledu po prave strane dva piny jsou napajeni. Hned za tim je pojistka . Tam si pohlidej napeti. Ty svazky kablu odchazeji casto. podle popisu bych typoval ze to je notebook z rady 212 220 nebo 514
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 22:35    Předmět: Citovat

Jj, je to travelmate 212TX. Z mého pohledu, ale nevím z jaké strany(předpokládám z pohledu na PCB Smile ). Chápu správně, že napájení do elektroniky LCD jde po dvou kabelech z desky MB po kabelu až do LCD. Takže chybu mám hledat v tom NTB, nebo přímo v tom LCD? NA fotce je popis pinů, které jdou do LCD.
http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/33352/PCB_LCD_zezadu.JPG_2.91MB.html
Návrat nahoru
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 22:57    Předmět: Citovat

Tak jsem zkoušel změřit DC napětí při pohledu na PCB LCD (tak jak je fotka viz výše), na pravých dvou kabelech (pro jistotu ani na levých ) ani volt. Předpokládám, že jsem měl měřit proti nim, ne proti zemi. Zkoušel jsem i pohýbat s kablíkem v kloubu a žádný efekt. Nějáký konkrétnější tip po tomhle zjištění?
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 23:26    Předmět: Citovat

To napajeni je zvojene a zemi je tam kupa. jako zem si vem treba sroub u LPT a zmer to. Mely by to byt ty cervene.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Millisx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út březen 13 2007, 9:34    Předmět: Citovat

Tak jsem změřil 2 pravé červené vodiče, na každém je přesně 3.85V. Co dál? Mám teda lézt dál do toho LCD?
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: út březen 13 2007, 10:48    Předmět: Citovat

Měříl jsi to zrovna když je bílý? V tom případě je asi v tahu LCD. stím nic moc nenaděláš. Ještě by to chtělo zkusit jiné LCD. Můžeš zkusit to uvnitř propájet ale moc šancí tomu nedávám.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund