Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém domácí síť
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 14:16    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
A samy sebe ty pocitace vidi ve svy skupine?

nevidí
Jediný co vidím tak na XP sdílený soubory ale jinak nic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 14:18    Předmět: Citovat

To:NOHITS
Příští týden Ti ty Win2000 někde uploadnu, pak se ozvi nejlépe na SZ nebo mail. Na té konfiguraci jak jsi psal Ti to určitě pojede, měl jsem je na podobné a bylo to OK. A ta síť potom taky pojede, to jsem si (téměř, u widlí nikdo nikdy neví Laughing ) jist.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 14:23    Předmět: Citovat

Tak ted to nechapu, pokud mas zaply sdileni, tak na kazdym pocitaci pri prochazeni site musis ve sve pracovni skupine videt i sam sebe (svuj pocitac).
U obou pocitacu musis mit ve vlastnostech site nastaveny:
1. protokol TCPIP (to mas kdyz funguje ping)
2. klient site Microsrot
3. sdileni souboru a tiskaren
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 14:35    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tak ted to nechapu, pokud mas zaply sdileni, tak na kazdym pocitaci pri prochazeni site musis ve sve pracovni skupine videt i sam sebe (svuj pocitac).
U obou pocitacu musis mit ve vlastnostech site nastaveny:
1. protokol TCPIP (to mas kdyz funguje ping)
2. klient site Microsrot
3. sdileni souboru a tiskaren

To všechno nastavený mám a teď :
ve win XP se vidím , vidím aji sdílený soubory
ve win 98 nevidím nic, píše mě t ože síť je nedostupná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 14:55    Předmět: Citovat

Jo tak tohle znam taky, Win98 jsou dost liny a po zapnuti pocitace nekdy dost trva nez muzes prochazet siti. XPcka vypadaji nastaveny v pohode, problem bude na tech 98. Zkusil bych par veci:
1. pohrat si s nastavenim klienta, je tam volba myslim prihlaseni do windows, nebo k siti Microsoft, to nevim ted jiste, nemam to tu ted po ruce
2. zkusit si pohrat s konfiguraci sitove karty, hlavne nastaveni rychlosti a duplexniho rezimu, nejkompatibilnejsi by melo byt 10 MBps a half duplex (mas to doufam spojeny crossover kabelem?)
3. odebrat sitovku ve spravci zarizeni a po restartu nastavit vsechno znova
4. zkusit jinou sitovku (nejkompatibilnejsi je asi 3Com - u tech se mi nikdy nestalo, ze by neco nechodilo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 15:18    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Jo tak tohle znam taky, Win98 jsou dost liny a po zapnuti pocitace nekdy dost trva nez muzes prochazet siti. XPcka vypadaji nastaveny v pohode, problem bude na tech 98. Zkusil bych par veci:
1. pohrat si s nastavenim klienta, je tam volba myslim prihlaseni do windows, nebo k siti Microsoft, to nevim ted jiste, nemam to tu ted po ruce
2. zkusit si pohrat s konfiguraci sitove karty, hlavne nastaveni rychlosti a duplexniho rezimu, nejkompatibilnejsi by melo byt 10 MBps a half duplex (mas to doufam spojeny crossover kabelem?)
3. odebrat sitovku ve spravci zarizeni a po restartu nastavit vsechno znova
4. zkusit jinou sitovku (nejkompatibilnejsi je asi 3Com - u tech se mi nikdy nestalo, ze by neco nechodilo)

nemám tam křižák ale přímej kabel a takhle to mám zapojený

http://www.nohits.wz.cz/problem_sit.jpg

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 15:26    Předmět: Citovat

Pokud to mas zapojeny bez switche/routeru (sitovka-sitovka), tak by mel byt krizenej kabel, mozna nektery novy sitovky umi oba mody, ale jistota je jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 15:29    Předmět: Citovat

Tak jsi me predbehl s tim obrazkem, mimochodem proc nekoupis obycejnej router a nezapojis ho misto toho PC se dvema sitovkama? Pouzity se daji sehnat i za 500,- a zbavis se zavislosti na zapnutym "hlavnim" PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 15:42    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tak jsi me predbehl s tim obrazkem, mimochodem proc nekoupis obycejnej router a nezapojis ho misto toho PC se dvema sitovkama? Pouzity se daji sehnat i za 500,- a zbavis se zavislosti na zapnutym "hlavnim" PC.

na to sem přišel až když sem koupil switch Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 16:03    Předmět: Citovat

Co je to s tim popisem jakasi karabicka? Pokud je to ovislink tak v nem je switch. a po uprave softu umi nektere i routovat. Jinak muzou se ti bit adresy v siti pkud je mas pridelene napevno tak je ve wifi siti uz nekdo muze mit.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 17:42    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Co je to s tim popisem jakasi karabicka? Pokud je to ovislink tak v nem je switch. a po uprave softu umi nektere i routovat. Jinak muzou se ti bit adresy v siti pkud je mas pridelene napevno tak je ve wifi siti uz nekdo muze mit.

Jenze pokud je to majetek ISP tak do toho moc hrabat nemuze, dale je mozne ze ma jen jednu IP od providera. Kazdopadne nejakej obycejnej router, treba Edimax BR6104 nebo tak neco by bylo mnohem elegantnejsi. Na druhe strane neni duvod aby to nechodilo tak jak to ma. Krom toho me psal, ze to sdileni pres net use funguje, tak co resit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 18:41    Předmět: Citovat

To všechno co tady řešíte je sice možné, ale velmi málo pravděpodobné. Podle mého názoru je problém nepochybně v těch Win98, protože ať se děje co se děje, prostě na svém počítači musí v položce okolní počítače vidět sám sebe. Pokud tomu tak není, neváhal bych a postupoval bych takto: formát disku -> instalace Win2000 (nebo podobný) -> nastavení sítě a všech potřebných práv. Pokud se bude držet tohoto postupu, výsledek je zaručený. Může se stát, že v těch Win98 "najednou" začne síť fungovat, ale stejně tak může zase "najednou" přestat. Toto chování Win98 (a 95 a ME) znám VELMI DOBŘE. Dosud jsem nepřišel na žádný spolehlivý lék na tento projev (a to už ty Win98 vlastním od doby, kdy byly vydány), ani klasické, ani SE, ani service pack, různé opravy, prostě NIC.
Někdy je lepší rovnou přeinstalovat systém za 3 hodiny komplet, než se 10 hodin trápit s jeho opravou. A stejně to nakonec tak většinou dopadne. Vím o čem mluvím. Ale to je samozřejmě věc majitele, jak se rozhodne.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pelktech



Založen: Nov 25, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 19:12    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
Win2000 poběží úplně stejně jako ty Win98. Jen trochu déle startují, jinak běží pěkně, měl jsem je i na Pentium 150 (ne mmx) s 96MB RAM a taky to bylo použitelné.
Já mám na Intel Pentium 2 ( 350MHz ), 192MB RAM dané Win XP Prof. a jede docela v pohodě.

Jo když jsem si zkoušel sesíťovat dva komply, tak mi to dělalo podobné věci, jak tobě, tak doufám, že se to povede rozjet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2007, 20:04    Předmět: Citovat

Asi si seženu ty 2000 jo a ten win 98 sem dneska instaloval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 10 2007, 8:15    Předmět: Citovat

a když nepoužiješ okolní počítače? a dáš najít počítač?. Předpokládám , že máš stejný subnet např 192.168.1.x, dále stejnou skupinu (pozor na překlep) , PC s internetem zadávám jako bránu a maska je 255.255.255.0. Pak by to mělo chodit, pokud nechodí tak dej hledat, najde li to tak se ke sdílené složce připoj a udělej si zástupce na plochu. Samozřejmě musíš na obou PC mít stejného uiživatele se stejným heslem. obecně pamatuji že např WinXp neviděly Win98. Jít by to mělo. Pingy chodí tak předpokládám že máš PC propojeny kříženým kabelem nebo hubem,switchem. KAbel prověř taky, může dělat problémy i on. Jinak nejhorší PC kam jsem dal WinXp byl celeron 433 ,192MB RAM a dal jsem tamgrafiku, vypnul integrovanou. Samozřejme jsem zrušil všechny efekty a nastavil vzhled ala W95. A je to normální psací stroj , ve spojení se skenerem i kopírka. Ted jsem to dočetl celý, switch je , kabely zkontroluj, a co se týká neprocházení v siti u 98, tak jsem to dělal tak , že jsem nainstaloval98 nastavil síť a šel vyřídit problémy u ostatních uživatelu , a až jsem se vrátil tak W98 viděly síť a někdy i něco jiného než sebe. A ještě horší problém byly WIN ME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund