Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PROSÍM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SDZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 15:39    Předmět: Citovat

Před několika lety jsem si dělal CO2.Trafo jsem navinul na napětí 180A/23V (+ úbytek na usměrňovači).V horní čtvrtině proudu to vařilo krásně,malé plechy se nedaly vařit vůbec.Bylo potřeba trafo převinout na možnost přepínání napětí.Jako regulaci jsem použil zapojení bez zpětné vazby s NE555.Tento časovač nepracuje v při teplotách pod nulu (obvod SA555 (SE555) jsem nesehnal).Vyrobil jsem regulátor nový s PIC 12F675.
Návrat nahoru
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 15:48    Předmět: Citovat

SDZ napsal(a):
Před několika lety jsem si dělal CO2.Trafo jsem navinul na napětí 180A/23V (+ úbytek na usměrňovači).V horní čtvrtině proudu to vařilo krásně,malé plechy se nedaly vařit vůbec.Bylo potřeba trafo převinout na možnost přepínání napětí.Jako regulaci jsem použil zapojení bez zpětné vazby s NE555.Tento časovač nepracuje v při teplotách pod nulu (obvod SA555 (SE555) jsem nesehnal).Vyrobil jsem regulátor nový s PIC 12F675.


Prečo by NE555ka namala fungovať pri teplotách pod 0. V katalógu to síce píšu ale ... Wink

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 15:52    Předmět: Citovat

Pří -20 jsem s tím měl problémy
Návrat nahoru
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 16:01    Předmět: Citovat

SDZ:

Mohol by si nejak popísať ten regulátor s PICkou. Celkom by ma to zaujímalo. S NE555 som postavil niekoľko regulátorov vlastnej konštrukcie (menších ale tiež pre indukčné záťaže) všetky pracujú bezchybne. MAA436ka je tiež dobrá naviac umožňuje ľahké zapojenie spätnej väzby. Uhol fázového riadenia sa dá riadiť napätím.

_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 16:59    Předmět: Citovat

Svářet při minus dvaceti je zločin. V tom svaru vznikne prudkým ochlazením takové pnutí, že má značně menší pevnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 17:08    Předmět: Citovat

citace:
Svářet při minus dvaceti je zločin. V tom svaru vznikne prudkým ochlazením takové pnutí, že má značně menší pevnost.


Já nejsem svářeč, ale mám pocit, že svařovaný materiál rozdíl 30 stupňů (kdybych vařil třeba při +10 st.) skoro nepozná, když byl ještě před chvílí ve stavu tekutého kovu při stovkách stupňů. Jemu musí připadat i +10st. jako pěkná kosa. To je jen můj dohad.
Návrat nahoru
SDZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 17:08    Předmět: Citovat

meno:
Byla to skoro náhrada za časovač 555.Rozdíl byl v tom ,že stačilo kolem něj míň součástek.Krystal jsem použil interní (4MHz),potenciometr jsem zapojil na AD převodník.Na jednom pinu čeká procesor na průchod dvoucestně usměrněnýho napětí nulou.Když nastala,spustil spoždšní,nastavil výstup na dalším pinu na log.1,spoždění (šířka impulsu),nastavil výstup na log.0,načetl se AD převodník a pořád dokola.
Dalo by se laborovat se zpětnou vazbou,ale pro moje potřeby to netřeba.
Návrat nahoru
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 17:30    Předmět: Citovat

citace:
Já nejsem svářeč, ale mám pocit, že svařovaný materiál rozdíl 30 stupňů (kdybych vařil třeba při +10 st.) skoro nepozná, když byl ještě před chvílí ve stavu tekutého kovu při stovkách stupňů. Jemu musí připadat i +10st. jako pěkná kosa. To je jen můj dohad.


Kdyby to tak bylo, tak by vůbec nezáleželo třeba na kalící teplotě. Přitom je rozdíl kalit do teplé, nebo studené vody.
Ocel je na okolní teplotu velmi citlivá. Něktré speciální jeřábové háky se nesmějí používat, když mrzne.
Sám jsem viděl, jak se dvacetimilimetrová hřídel za velkého mrazu zlomila, jako by byla ze skla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 17:32    Předmět: Citovat

To jsem čekal,že se najde nějakej šťoural....
Svařečský zkoušky mám a vím to moc dobře.Někdy se stane ,že je potřeba v zimě rychle něco svařit.
Pro šťouraky:Při takovejch mínusovejch teplotách vařím s předehřevem.

(že jsem vůbec o tom zmínil Sad )
Návrat nahoru
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 18:05    Předmět: Citovat

Když to víš, proč píšeš "svařovaný materiál rozdíl 30 stupňů (kdybych vařil třeba při +10 st.) skoro nepozná"? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 18:12    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Když to víš, proč píšeš "svařovaný materiál rozdíl 30 stupňů (kdybych vařil třeba při +10 st.) skoro nepozná"? Wink


Já jsem nic takováho nepsal ! Kde jsi to četl ?
Návrat nahoru
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 18:42    Předmět: Citovat

Promiň, to bylo na PavlaFF. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pygy



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 19:57    Předmět: Citovat

Ahojte
V prvom rade sa Vám všetkým chcem poďakovať. Čo sa týka GUDE GE 185 F, prúď sa riadi asi zasúvaním jadra (ešte som ho neotváral).
Mám 4x tyristor ČKD T100/1000 typ 211 zrejme mi nebu nič platné lebo sú podľa označenia iba do 100A.
Čo sa tyká oživovania mám známeho , ktorí by to mal zvládnuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 20:13    Předmět: Citovat

Můstek ze čtyř 100 A tyristorů nebo diod vydrží 200 A.
To je málo?
Ale hlavně máš na sekundáru příliš nízké napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Datel_new
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so březen 03 2007, 19:01    Předmět: Citovat

Tak jsem zkoumal to zapojení a nenašel jsem označení operáku V1-V4.Jakej tam má přijít ?

pygy Máš-li svářečku s regulací zasouváním jádra,sestroj si na to usměrňovač na tomto principu (na CO2 nevhodné):
http://img145.imageshack.us/img145/5062/schemauda160mv7.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund