Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada PA003P a PAOO3N
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 23 2007, 0:05    Předmět: Náhrada PA003P a PAOO3N Citovat

Poraďte mi prosím,nevím čím nahradit koncové komplementární tranzistory PA003P, PA003N (jako budič jsou KSP42,KSP92) v zesilovači Torque(r.výr.2001), který používám ke klávesám (a který jsem si "odpálil" sámSad. Data jsem k těmto tranzistorům na webu nenašel, sháním je už dva měsíce. Zdroj je symetrický +/-85V naprázdno, výkon 75W při 8 ohmech. Plastik, rozměr všh caa 20x16x5, zhruba TO247.nebo SOT93. Za každou radu moc děkuji.
VMitacek@seznam.cz
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2007, 15:17    Předmět: Citovat

To zní jako noname popis, jestli jsou to obyčejný bipoláry, tak zkus BD249C/BD250C.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 23 2007, 22:05    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
To zní jako noname popis, jestli jsou to obyčejný bipoláry, tak zkus BD249C/BD250C.


Díky za radu, každopádně to zkusím, jen nevím, jak se mi to mé psaní zobrazí(lama:). Pak Ti určitě napíši, jak to dopadlo. Mám obj. těch konc.tranzistorů a také budících (i ty jsou v háji) v EltipuPardubice(8týdnů), ale je to tam nějaké mrtvé, tak to ještě potřetí zkusím pourgovat,příp.zrušit a pak budu shánět jinde.To co mi doporučuješ má přibližný rozměr a vývody pasují také,el.parametry snad také,jak jsem si našel.Moc díky.
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2007, 22:32    Předmět: Citovat

Nechci se hádat, ale mám tušení, že PA00x jsou darlingtony. Konec konců to se dá jednoduše ověřit dle zapojení atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 24 2007, 22:26    Předmět: Citovat

Sendyx, je to asi jak píšete. Schema sice nemám(těžko seženu), ale u konc.tr. PA003N je báze přímo spojena s emitorem předchozího KSP42 (NPN), bez dalších součástek. Kolektory obou jsou propojeny. To by měl být Darlington, pochopil-li jsem to zapojení kdysi dávno správně. Jen mne mate, že u konc.tr. PA003P je do propoje báze s emitorem KSP92 (PNP) připolen ještě R670ohm, druhý konec toho R jde na kolektor dalšího tr. BC546B(NPN). Kolektory PA003P a KSP92 jsou také propojeny. Za každou radu moc děkuji Vám i předchozímu Zdenkovi
Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne únor 25 2007, 19:36    Předmět: Citovat

2x85V?75W/8Ohm?Hmm,čudné nie náhodou 750W/8Ohm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 26 2007, 6:34    Předmět: Citovat

stephunk napsal(a):
2x85V?75W/8Ohm?Hmm,čudné nie náhodou 750W/8Ohm?


Tím, že píši +/- 85V naprázdno, napájení symetrické, myslím 85V na pojistkách, tedy proti GDN 2x42V. Pokud to špatně napsal, omlouvám se, jsem amatér,obstojně dovedu snad jen pájet. 2x75W je tutovka.

Ale v katalogu našel darlingtony
TIP142 N 100V 10A 125W SOT93
TIP147 P 100V 10A 125W SOT93

BDW83C N 100V 15A 150W SOT93
BDW84C P 100V 15A 150W SOT93

BDW83D N 120V 15A 150W SOT93
BDW84D P 120V 15A 150W SOT93

Řekněte mi, prosím, někdo jaké tam přijdou? něco z těchto, nebo jiné?
Pane Sendyx, alespoň řádek... Smile
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 26 2007, 19:57    Předmět: Citovat

Nepotěším, myslím, že ty PA00x mají menší velikosti interních odporů atd., bez znalosti schématu atd. je náhrada problematická. Bude to třeba po záměně upravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po únor 26 2007, 21:42    Předmět: Citovat

Aha myslel som že 2x85V symetrika Laughing
Na tie zámeny pozor,ako píšeš tak ksp a pa003 už dokopy tvoria darlingtona,takže skor by som tipol že to bude klasika-BDčko a podobne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 26 2007, 22:04    Předmět: Citovat

Pane Sendyx, bydlím poblíž Ostravy, kousek za Hlučínem v Hati. Pokud víte o někom, kdo by to byl schopen opravit, napište a zavezu to tam. Nevím o žádném. Snad jen, poptávat celou osazenou desku po opravnách při prodejnách hud.nástrojů, ale iluze si nedělám,Torque už pár let neexistuje.Díky za každou radu.
Návrat nahoru
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 26 2007, 22:48    Předmět: Citovat

Pane stephunk, nevím vlastně jak ten darlington funguje a znám to jen hodně zdáli, ze zapojení jednotlivých tranzistorů a na tu opravu bez orig.osazení, nejspíš nestačím. I tak moc dík. Ale to co píšete značí, že tranzistory s označením darlington mají ve svém pouzdře tranzistory dva, či ještě cosi navíc... a jak plyne z osazení desky Torq zes., jsou jednotlivě, takže konc.tr. jsou klasika, nějaké BDxxx, pochopil-li jsem dobře. Jistě nic nezkazím, seženu-li ty budiče KSPxx(z eltipu psali,že mají,ale zatím neposlali) a ty BDxxx bych potom vyzkoušel. Ale najde-li se někdo na opravu, rád mu ten verglík přenechám. Jednou už to s náhradami zkoušel u malého zes. 2x20W,který jsem si dělal sám a moc slavně to nedopadlo.Ale, žádná křeč. Horší je si zlomit nohu, než odpálit koncák...Smile
Návrat nahoru
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út únor 27 2007, 10:17    Předmět: Citovat

ak nezoženieš KSP tak MPSA 42/MPSA92-je to to isté, kspćiek mám doma asi 20-bohužiaĺ som zo 'zahraničia'.
Hej, darlingtonový tranzistor je tvorený 2 tranzistormi v jednom puzdre-viď napríklad datasheet TIP142,sú v ňom zaimplementované aj 2 odpory...
Nič to nie je-vymeň tie mpsa-ky, osaď BDčka ak pasujú vývody,nič nespáliš...oživuj bez záťaže,a bez signálu,to bude ok.Ale pozor, sú tu 2muchy:
-dostaviť kľudový prúd-vzhľadom k možno odlišným parametrom pa a bd ale rozdiel asi nebude moc veľký,
-aby sedeli vývody-aké je poradie vývodov toho PA-skús fotku dáku ukázať,lebo PA003 som ozaj ešte nevidel,ktorá krajina vyrobila ten amp?Bangladéš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladi
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út únor 27 2007, 11:33    Předmět: Citovat

stephuk, moc děkuju za Tvůj zájem Smile
Moc mi to bodlo, ta náhrada KSPxx. O tom zatím raděj mlčel. Z EltipuPardubice mi psali, že jsou, tak hlavní problém je v PA003x. Vývody jsem si vysledoval podle napájení tranzistorů, průřezu mědi na tišťáku,atd....s těmi problém není, je to B-C-E jako u BDxxx.
Ale ten klidový proud konce nevím jak nastavit a změřit. Musím si to trochu zkreslit, ale v konci toho moc není, nejvýš tak v emitorech vícewatový odpůrek. Anebo se seřizuje konec někde v obvodu předchozího KSPxx??? Můžeš mne nakopnout? Smile
No, výrobce je Torque V.Brit.Darlington, dělali různý vercajk pro muzikanty, (ten amp je vč.mixáčku, má mikro a tři další vstupy,atd. a byl jsem s jeho 2x75W nadmíru spokojen...na menší akce mi úplně vyhovoval), ale firma zanikla pred 5-6léty. PA003 je opravdu někde z Asie. Dá se sice sehnat po skladech velkých prodejců, ale tam se musí brát větší množství zboží, za 200-300$ a mít na placení kartu...a i kdybych to všechno měl, musely by mi to vyřídit děcka, neumím anglicky...a datasheet od toho PAkrámu skončí vždy na www s klikyhákama,hledal jsem to všelijak, i jako pdf. a dopadne to vždycky stejně Smile
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 27 2007, 11:35    Předmět: Citovat

Pochybuji, že by MPSA42 nebo podobný tranzistor uřídil přímo konec typu BD249 a spol, lidi rozum do hrsti, Rolling Eyes
Po osazení něčím jiným to může být totálně nestabilní, nebo ujíždět kliďák s teplotou, nebo nestabilní při funkci ochran atd.

Pokud jsi to zatím moc nestačil dovrtat, můžeš mi to klidně dovézt, ozvi se pomocí soukromé zprávy. Torque jsem docela často opravoval, dokonce by se daly ještě objednat originální díly, ale to asi nikdo nezaplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út únor 27 2007, 11:51    Předmět: Citovat

No s tým budením má standyx pravdu,skor BD139/140.
ak je to v dosahu navštív radšej jeho...
Možeš pri tom prísť o nervy a aj o kopu peňazí Laughing ,ináč kľuďak sa obyčajne nastavuje trimrom niekde pred tými budičmi a navyše podľa prechodového skreslenia takže ak nevieš presne čo robíš a nemáš osciloskop tak to isto nechaj na odborníka...Toť vśe, veľa šťastia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund