Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VCR Thomson VTH6300F - ERR

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: čt květen 26 2005, 15:48    Předmět: VCR Thomson VTH6300F - ERR Citovat

Prosím Vás, kto mi viete pomôcť??
Video mi píše s obľubou ERR. Správa sa čudne napr.

1. Keď tam vložím kazetu, tak ju vezme, priloží o hlavu, kazetu ani nepotočí, vypne sa motor hlavy a vypíše ERR, potom, keď chcem kazetu vysunúť tlačidlom EJECT hlava sa znovu roztočí a začne kazetu len tak pomaly pretáčať smerom k jej začiatku potom keď znovu kliknem EJECT tak pásku pekne zosunie z hlavy a vysunie kazetu von.

2. Alebo keď tam vložím kazetu priloží pásku o hlavu, pričom hneď nasleduje opačný proces a vysunie ju von.

3. Raz sa video spustilo "normálne", ale bol cez obraz nanesený taký akoby biely polopriesvitný "fľak". Nie po celom obraze iba cca 75% a hlavne v strede. Bol obdĺžikového tvaru s povynechávanými štvorcami - ale nie raster.

-Pokiaľ video spustím bez kazety, všetko funguje ako má. Môžem pozerať normálnu TV, prepínať kanály.. Ladiť som neskúšal nemal som doma diaľkové ovládanie, ale dnes večer to vyskúšam. Odmeriam aj napätia na zdroji a zajtra dám vedieť.
-VCR Daewoo písalo ERR pokiaľ neboli správne pozasúvané všetky konektory čo sa nachádzajú na mechanickej časti, teda aspoň mne to tak písalo.. Správa sa toto video obdobne??
-Nestretol sa s týmto niekto?? Ak áno prosím poraďte.. Ďakujem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmou



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 32
Bydliště: Brněnsko

PříspěvekZaslal: čt květen 26 2005, 16:22    Předmět: Citovat

Mám taky Thomsona, ale VPH7090 a měl jsem s ním podobný problém. Tehdy mě v servisu měnili motor(bylo to dost drahé). Po nějaké době od opravy začalo znovu zlobit, ale troch jinak, samo se vypínalo do uspávacího režimu, chyba byla v napájení - kondíky ve zdroji, po opravě všechno v nejlepším pořádku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: čt květen 26 2005, 18:40    Předmět: Thompson Citovat

Mohl by to dělat i mode přepínač.Zkusit vyčistit ale raději nový... Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2005, 15:52    Předmět: Možno budem vyzerať blbo ale, čo je ten mode switch?? Citovat

Prosím ťa povedz mi kde presne ten mode switch je??
-To je ten trimer na mainboarde, čo ho otáča mechanika, keď sa tam vloží kazeta??
-Neviem zmerať napätia Sad Nerozumiem tomu, napätia tam musia byť lebo video ide, motory sa krútia, TV sa dá normálne pozerať aj ladiť (už mám aj ten ovládač) Napätie na primárnej časti ide zmerať bezproblémov, po usmernení a s filtračným elytom má cca 300V. Na sekundárnej strane mi ide zmerať len tam kde je 14V a to tam mám 5V pulzi Sad to sa mi ešte nestalo Confused (Pre informáciu - som tretiak na el. technickej strednej, tak ma prosím nevaďte) Meranie mi nerobí problémy, ale tomuto vonkoncom nerozumiem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2005, 17:34    Předmět: Thompson Citovat

Mode switch slouží k tomu,že hlásí procesoru,nebo nějakému jinému zařízení jednotlivé polohy mechaniky.S měřením asi moc neuspěješ,protože od toho nemáš schema.V principu to vypadá něco jako potenciometr se spoustou vývodů,ale s tím,že jednotlivé dráhy jsou vyvedeny.A po tom se točí běžec,který je spřažen s mechanikou.Zkus tam vnutit trošku nějaké čistící kapaliny stylu kontox nebo podobně a uvidíš,jestli to něco udělá... Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: po květen 30 2005, 16:03    Předmět: Díky moc Citovat

Už som to našiel a tiež som mal pocit, že to robí asi troška neplechu. Kontox budem mať až zajtra, takže dám vedieť tak o dva dni ako to dopadlo.. Skúšal som to skúmať, že či to nerobí niečo inšie, tak som mechaniku popremazával a správa sa to trošku lepšie. Teraz už aj vezme kazetu, bez väčších problémov a nemá snahu ju vysunúť , ale ERR píše stále Sad Tak snáď ten kontox Very Happy

Ešte jedna otázočka (nechcem zakladať ďalšiu tému): S remienkami na VCR sú problémy stále, všakže?? A čo robiť s tými staršími videami, ku ktorým sa už remienky zohnať nedajú?? Používajú sa nejaké náhrady, alebo finty, čo to na nejakú dobu vschopia?? Na nete som videl fígeľ len ku kotúčakom, že kvapnúť kvapku jari na remienok, že to chvíľu preklzuje a potom to schytí a funguje zas nejaký ten rok.. Čo je na tom pravdy?? Robili ste to už niekto??

PS: KYBL ak to pomôže tak VERY THANKS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: st červen 01 2005, 15:20    Předmět: Už to fachá.. Citovat

Pekne som ho rozobral prečistil zložil a je to!! Very Happy
Video už nepísalo ERR ale PLAY Shocked Very Happy Shocked
Ešte raz dík KYBL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.11 sekund