Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o pomoc se stavbou subwooferu s tda 2030-2050
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 09 2007, 22:38    Předmět: Citovat

bohužel máš pravdu,přesně jak říkaš to mam já naopak to io proto mi nesedi nožičky budu ho muset napájet z druhé strany aby seděly vývody. Cry Cry Sad jen ještě přijdu na to proč mam jen jeden vývod správně pod napětím asi budu muset zkontrolovat jestli tím opačným zapojením nemam naopak toho více.třeba špatně 1 zenerku.
Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 0:38    Předmět: Citovat

Ty seš ale případ. Návod je správně!

Co máš furt s nožičkama? TDA2050 je natvarovaný od výrobce. Jak bys ho tam mohl mít obráceně, když všechny součástky nastrkáš z jedné strany? Nemáš zrcadlově tišťák?

TL072 má na pouzdru shora na jedné straně malý prolis , tam jsou vývody č.1 a 8. ....

Diody mívají na straně katody nějakou značku, proužek.

Vyfoť to !
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 4:34    Předmět: Citovat

dobrá co nejdříve to vyfotím.
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 14:58    Předmět: Citovat

Tak tady je to slibované foto.

http://rapidshare.com/files/15840730/P2100138.JPG.html
Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 15:10    Předmět: Citovat

Tím se hodně vysvětluje - máš zrcadlově převrácený tišťák. Dělal sis ho sám?
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 16:01    Předmět: Citovat

bohužel dělal jsem jej sám,po roce a pul nicnedělání jsem to docela pěkně zkazil co???Je mi jasné že musím dát oba io ze strany plošných spojů,ale první musim zjsístit proč mam pouze jedno napětí na tl 072,asi bude špatně otočena zenerka,nebo...nevim,vezmu zase měřák a budu zkoušet.Ale už máme jasno v tom proč mi pořád neseděly ty nožičky ve schématu Laughing
Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 18:21    Předmět: Citovat

Můžeš ohnout nožičky TL072 na opačnou stranu. Je to trochu drsná metoda, ale pokud to uděláš jen jednou, vydrží to.

Je dost obtížné se pak v takovém hybridu orientovat, nejlepší by bylo vytisknout si zrcadlově převrácený osazovák a popsat si vývody podle nové situace.

Že se vyrobí tišťák zrcadlově je celkem běžná věc, ale doteď jsem si myslel, že se na to musí při osazování přijít.

Tak pošli ještě fotku ze strany mědi, třeba tam něco bude jinak.

V osazení diod se nezdá být chyba. C11, C12 máš 10x menší.
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 11 2007, 15:51    Předmět: Citovat

http://rapidshare.com/files/16012945/P2100141.JPG.html

toto je foto ze strany plošného spoje Laughing ,jinak na skoro vše už jsem přišel hlavně díky vám,dokonce i to napětí o kterém jsem psal už je oki(byla to nezapájena nožička io kde mělo napěti být) Smile ted jsem to zapojil a hrooozně to bručí a repro lítá jako zběsilé sem a tam,jako by tam šlo střídavé napětí.Dělá to extremní kravál,a zatím nevim čím to je,jdu to zkoušet najít,ale vím už že když odpojím tl 072 je to hned o moc lepší,syce tam je šum bez něj ale nelítá membrána repra jako zběsilá. Wink jestli někdo víte čim by to mohlo byt a jaké součastky by to chtělo přeměřit prosím poradte. Idea
Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út únor 13 2007, 8:50    Předmět: Citovat

Proc mas na prvni fotce jen dve usmernovaci diody?
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 15:02    Předmět: Citovat

tak celé jsem to předělal,podotýtkám že velice pečlivě,chyba na desce je vyloučena!!kontrolováno 3 lidma + prozvaněčkou celé zprávně navrženo postaveno samozřejmě to vyfotím Laughing a jaké překvapeni bylo když i po opravdu velice pečlivé praci jsem připojil napětí a ono opět ticho jako v hrobě Cry začínám si říkat jestli se m,i neoplatí raděj si zesilovač koupit od geniuse,protože tento mě bez mála už přišel na 400kč A FURT Z NĚHO NEMAM VŮBEC ŽADEN UŽITEK Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sad Přitom ted je vše podle plánku což do pul hodiny doložím hned jak to nafotím.Prosííííím poradte at už konečné hraju nebo to už vyhodím oknem.Ještě upřesním že tam mam TDA 2030A tudiž nemůžu použit zdroj napřímo ale používam stabilizátor na +- 15 voltu 1,5 ampery.Možná ho mám nevhodně napojen na diody,proto raději nafotím také.


index.3.gif
 Komentář:
doufám že jsem to třeba špatně nenapojil.to + - a 0
 Velikost:  18.86 kB
 Zobrazeno:  204 krát

index.3.gif


Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 20:53    Předmět: Citovat

Nemáš přerušenou měď (spoj) v zeleně označeném místě?


Zatopek spoje 999.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Zatopek spoje 999.jpg
 Velikost:  107.06 kB
 Staženo:  70 krát

Návrat nahoru
pelktech



Založen: Nov 25, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 21:07    Předmět: Citovat

Jestli se ti z repráku neozve lupnutí ani nic, tak bude chyba v integráku ( v tom, který je na konci - výkonový ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pelktech



Založen: Nov 25, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 21:09    Předmět: Citovat

Nbeo si omylem ťukl na chladič integráku zem, nebo +. Potom bys to nějak prozkratoval, protože pouzdro je spojeno s jedním z vývodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt únor 15 2007, 9:21    Předmět: Citovat

Z tveho popisu mi neni jasne, jakym zpusobem jsi pripojil ty dva 15V stabilizatory. Predpokladam, ze se jedna o typy 7815 a 7915. Kazdy z nich ma vyvody zapojene jinak. Meril jsi napeti na vystupu toho zdroje, jeste nez jsi pripojil TDA2030A? Bylo na plosce, kam se paji pin 5 +15V? Bylo na plosce, kam se paji pin 3 -15V? TDA2030A musi byt na chladici. Tento chladic je vodive spojen s pinem 3, tj. -15V, pokud ovsem neni TDA na chladic pripevnen izolovane. Nemas nekde chladic spojen se zemi? Pokud se prstem dotknes vstupu zesilovace, musi byt v repraku slyset brum. Kdyz neni nic slyset, tak zes nefunguje a asi bude spatne TDA, ale muze byt chyba i jinde.
Návrat nahoru
LubosZatopek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt únor 15 2007, 17:07    Předmět: fotky Citovat

tady skusím ty fotky
je to znova postaveno,fotky musím dát asi opět přes rapid.do bastlírny to dát nelze Cry ,zeptám se rovnou nebydlíte někdo v porubě nekde blíže duhy a nemáte čas se na to kouknout??Samozřejmě mych to zaplatil tu práci s tím.Ja už si fakt nevím rady.TAk tady je to zabaleno v raru včetně duležitých popisek.A detajlně.

http://megaupload.cz/C60Yfn8AAAEAAEU8rKIAAAAF/fotky_plosnak.rar.html
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund