Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém se zesilovačem s TDA7250
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gabe



Založen: Apr 21, 2005
Příspěvky: 47
Bydliště: Vrchlabí

PříspěvekZaslal: út leden 30 2007, 23:05    Předmět: Citovat

Ahoj.
Taky nejsem příznivec tohoto zesu s TDA, nicméně proměřit všechny podezřelé součástky a po výměně zapojit do napájecí cesty Uz+ a Uz- odpory cca.30ohm/10W a změřit na nich úbytky napětí, aby jsi neměl znovu problém!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venom



Založen: Oct 05, 2005
Příspěvky: 21
Bydliště: NJ City

PříspěvekZaslal: st leden 31 2007, 21:50    Předmět: Citovat

zdar,už mi to fičí.byli to jenom koncové tranzistory...Takže je vše OK.
Děkuji za zájem... Cool Laughing Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 31 2007, 22:58    Předmět: Citovat

To JENOM si možná co nevidět zopakuješ Very Happy
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
valla



Založen: Feb 12, 2006
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st červenec 25 2007, 21:18    Předmět: Citovat

ja mam takyto problem mam zosik z tda7250 ked som ho ozivoval tak som odpalil koncove tranzistory a ta tda7250 bola studena Exclamation a potom mi neco v nom rachlo a koncaky boli studene a tda7250 hrozne tepla Exclamation -zhorela my????-prehnal som to z napajanim z trafa ide 45V a po usmerneni a vyhladeni ide 52V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 0:49    Předmět: Citovat

Záleží na tom, zda je to napájecí napětí souměrné, či nikoli. Pokud vím, je TDA7250 určený pro souměrné napájení. Pokud je tam po usměrnění +-52V, tzn 104V mezi větvemi, TDA7250 to jistojistě neustojí. Já jsem jej zkoušel provozovat jen na +-45 (90V mezi větvemi, což by měl podle datasheetu spolehlivě vydržet) a vždy při skokovém vybuzení (nebo např. špička) místo omezení nebo vypnutí buzení odpálil koncové tranzistory, málem mi to ustřelilo hlavu Laughing
Popiš podrobněji svůj problém a uvidíme co se dá dělat.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
valla



Založen: Feb 12, 2006
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 8:56    Předmět: Citovat

takze ja mam problem ze symetrickym zdrojem ked prilozim na +/- merak tak tam mam uz 56Vjednosmernych ked dam medzi 0/+ tak tam mam 28V jednosmernych a z trafa my ide 2x24V striedavych mam to zapojene podla tohoto len tam mam 5000uF.http://sos.sk/a_info/resource/p/ne069.pdf
tych 45V tam ma byt pri zatazi?lebo na prazno tam je 56V.proste my zhorela ta tda7250 prehnal som to z napetim asi nejsem si isty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 9:53    Předmět: Citovat

valla napsal(a):
takze ja mam problem ze symetrickym zdrojem ked prilozim na +/- merak tak tam mam uz 56Vjednosmernych ked dam medzi 0/+ tak tam mam 28V jednosmernych a z trafa my ide 2x24V striedavych mam to zapojene podla tohoto len tam mam 5000uF.http://sos.sk/a_info/resource/p/ne069.pdf
tych 45V tam ma byt pri zatazi?lebo na prazno tam je 56V.proste my zhorela ta tda7250 prehnal som to z napetim asi nejsem si isty


no teda jestli te chapu dobre,tak to napajis ze symetrickyho trafa 2x24V...takze po vyfiltrovani tam mas bratru 2x34V,coz da 68V...kdyby ses podival do datasheetu,tak to TDAcko ma maximalni napajeci 100V,tedy 2x50V

z toho tedy plyne ze si to s napajenim neprehnal a mas dostatecnou rezervu

EDIT//maximalni provozni(v zatezi) je 2x45V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 11:25    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
...EDIT//maximalni provozni(v zatezi) je 2x45V

Bohužel ani to ne, jak už jsem psal, s takto velkým napájecím napětím je to nepoužitelné.
Jinak těch 2x34V je v pořádku, pokud jsi neudělal chybu při osazování DPS tak to musí fungovat. Teoreticky při takovémto napájecím napětí neexistuje možnost, že by ten TDA7250 samovolně odešel, samozřejmě za předpokladu správného zapojení.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: so srpen 04 2007, 6:56    Předmět: Citovat

Zesilovač s TDA7250 jsem stavil asi před dvanácti roky. Původně jsem měl použité MJ11014 / MJ11015. asi po roce provozu v jednom kanále odešly, zřejmě jsem je upekl nedostatečným chlazením. Překopal jsem tedy mechanické uspořádání s ohledem na chlazení a osadil je koncáky BDX66C / BDX67C a od té doby až po dnes bezproblémový chod. Z počátku bylo v konstrukci EI trafo, asi po pěti letech jsem vyměnil za toroid.
Ještě k 7250; původní který jsem koupil ve stavebnici zůstává teplotně vlažný i po delším provozu. Jiné dva kusy co mám v šuplíku, ale mám je odzkoušeny, hřejí podstatně více.
http://img74.imageshack.us/img74/6288/svmhifiazmqs0.jpg
http://img74.imageshack.us/img74/7324/svmhificzmwi8.jpg
http://img403.imageshack.us/img403/7425 … azmfl3.jpg
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: so srpen 04 2007, 6:59    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
kerim



Založen: Oct 18, 2004
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2007, 14:03    Předmět: Citovat

Muzu li ti neco doporucit tyto zesilovace mam doma snad tri lezej sedej mi doma jsou na nic. porid si lepsi stavebnici treba od aldax.cz nebo tak nekde nebo seac jsou jeste dobrý Smile jinak to TDAcko prezije snad vsechno ja snim pokusoval az az Very Happy vzdycky to chvilku slapalo a a pak kamos prisel se super bednama co prej hrajou jako blázen ale jelikoz se konala v nich vyjybka Very Happy tak tohle posrada jakykoliv ochrany proti indukcni zatezi na vystupu a hrálo to pak to zacalo kmitat a pak fe vyfouklo z vetráku pouze dým a bouchli mi tranzistory Very Happy tak jsem zo opravil a pak zase neco stim fakt to jsou smejdy a navic ty DPS od EZK stojej za hov*o sem 2x pájel fakt na malou teplotu a hend se to odvarilo proste fakt fuj EZK Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2007, 21:10    Předmět: Citovat

kerim napsal(a):
.......a hend se to odvarilo proste fakt fuj EZK Smile

Bohužel musím jenom souhlasit. Tento zesilovač opravdu není spolehlivý, už jsem jich pár viděl a zatím byl každý předtím minimálně jednou opravovaný. Jinak ty plošné spoje na svou cenu opravdu nic moc. Rozhodně to není stavebnice pro začátečníky, jak se udává. Někomu to funguje bez problémů, ale myslím že to jen proto že s tím nehraje naplno, nebo má zrovna náhodně dobrou kombinaci komplexní zátěže.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kerim



Založen: Oct 18, 2004
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2007, 23:27    Předmět: Citovat

Jef SOuhlasim ja to pouzil jednou na ozvučení zahradní párty mel jsem dva moduly 2x125W takze celkem 4x125W napajel jsem to z trafa jako blázen doporucenym papetim mozna o 5 voltu minus ale to je jedno ted a proste hralo chvilku pak se zakourilo z vetráku a finito jeden kanal pryc muzu bejt rad ze ty bedny chudinky prežily...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: so srpen 11 2007, 1:11    Předmět: Citovat

kerim napsal(a):
Muzu li ti neco doporucit tyto zesilovace mam doma snad tri lezej sedej mi doma jsou na nic. porid si lepsi stavebnici treba od aldax.cz nebo tak nekde nebo seac jsou jeste dobrý Smile jinak to TDAcko prezije snad vsechno ja snim pokusoval az az Very Happy vzdycky to chvilku slapalo a a pak kamos prisel se super bednama co prej hrajou jako blázen ale jelikoz se konala v nich vyjybka Very Happy tak tohle posrada jakykoliv ochrany proti indukcni zatezi na vystupu a hrálo to pak to zacalo kmitat a pak fe vyfouklo z vetráku pouze dým a bouchli mi tranzistory



Podobnú skúsenosť mám aj ja, koncáky som menil 4-krát, kým som došiel na to, že sú napäťovo poddimenzované a odídu nap. špičkami, nie prúdovým preťažením. Naviac som mal dlhé prívody ku bedniam (cca. 50m v kine), čo situáciu určite nezlepšilo. TDA-čko k podivu prežilo vždy. Už by som koncák od EZK veru nestaval... Rolling Eyes

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
valla



Založen: Feb 12, 2006
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 20:28    Předmět: Citovat

dnes som tak rozmyslal ze ci by za tie koncove tranzistory sa nedaly nejake teslacke KD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund