Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Folie pro vyrobu DPS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út květen 17 2005, 10:35    Předmět: Folie pro vyrobu DPS Citovat

Ted jsem objevil zajimavou vec, na adrese: http://www.cadware.cz/cad304.htm nabizeji folii pro vyrobu DPS. Myslim, ze je to zajimava alternativa k beznym zpusobum kusove vyroby. Mozna se nekomu bude hodit.

P.S. to neni reklama, jen upozorneni na zajimavy vyrobek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út květen 17 2005, 10:45    Předmět: Citovat

Spatne to nevypada jen jak to jde podle toho co pisou je to dost narocne na preneseni obrazce na DPS.A cenove je to asi take trochu jinde nez normalni(foto) zpusob.Jiste je ze pro nekoho kdo neni vybaven na foto a potrebuje nutne jen jeden prototyp to reseni je i s rizikem jisteho odpadu nez se dopidi spravneho postupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: út květen 17 2005, 14:46    Předmět: Citovat

fotocesta je jednoduchšia,tu davať pozor aby som tu foliu nespalil tak to prve 3 by som zničil určite a laserovu tlačiareň nemam Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1272
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: út květen 17 2005, 22:52    Předmět: Citovat

Keď som prechadzal na inú technologiu vyrobu PCB ,tak som skúšal aj túto alternatívu, potial pokial mi tu foliu v tlačiarni nezožulo. Cry Potom vyhrala FOTO cesta. Po vychytaní nedostatkov profi vzhlad. Laughing
_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: st květen 18 2005, 19:19    Předmět: Citovat

Před pár léty to zkoušeli kolegové v práci a nějak se jim to krabatilo. Je to pro jedince silných nervů. Fotocesta je fotocesta, pro amatérskou výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st květen 18 2005, 19:40    Předmět: Citovat

Tak to vypada, ze to radsi nebudu ani zkouset. Rikal sem si, ze to bude jednodussi jako fotocesta, ale asi to nestoji za to.

Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: st květen 18 2005, 21:49    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tak to vypada, ze to radsi nebudu ani zkouset. Rikal sem si, ze to bude jednodussi jako fotocesta, ale asi to nestoji za to.

Confused


Mal som tie iste myslienky ako ty....tiez asi od toho ustupim...

_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Vena



Založen: Nov 02, 2004
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st květen 18 2005, 21:56    Předmět: Citovat

Taky o tom premyslim koukal sem ze na www.ges.cz maji dva druhy folie jedna je za 70Kc ma oznaceni FPCB-BL a pak tam maji za 17Kc FPCB-WT tak to mozna s tou levnejsi zkusim 20Kc me snad nezabije

ta levnejsi se pry neda strkat do kopirky ale to by me zas tak nevadilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ellyas



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 18:52    Předmět: Citovat

Pardon, že oživuju evidentně dead topic, ale nedá mi to: dneska jsem tu modrou fólii koupil v GESu.
Původně jsem se zařídil na přežehlování toneru, takže jsem si koupil laminovačku v Alfě za nějakých 500 +- pár drobných a po pár neúspěších a zkouknutí pár videí na YouTube jsem došel k tomu, že ta fólie nebude marná, tak jsem dneska pořídil i tu.

Poznatky :
- Při přežehlováni toneru přez klasický papír .. děs a hrůza
- Vysondoval jsem že existuje nějaký speciální přežehlovací papír ,který dokonale přenese toner a následně jedné reklamce jsem si pár kusů na zkoušku zajistil i s kontaktem na výrobce.
Je to papír CPM 6.5 a vyrábí to nějaká firma TheMagicTouch distributor v ČR nevím
- Píšou sice že minimálně lisovat pod tlakem 60 psi a při teplotě 160°C ale -> zjistil jsem že úplně bohatě stačí těch 120°C co dává laminátor.
Jen je třeba DPS protáhnout vícekrát.

Postup :
- Nejprve vytisknout na přenášecí papír.
- Dokonale odmastit cuprex přiložit papír s tonerem.
- Zaaretovat lepící páskou a protáhnout párkrát laminátorem. (Já to řeším tak nějak "by-voko" a cca. 10x protáhnu)-Akce na tři minuty
- Pak za tepla ten přenášecí papír sloupnout a přiložit ústřižek toho modrého a zase přilepit po stranách páskou. Dát pozor ať je fólie pořádně napnuta.
- Celý proces opakovat zase cca. 10 protažení při různém natáčení ať je prohřáta a prolisována plocha dps rovnoměrně.
- Pak už jen nechat vychladnout sloupnout a šup s tím do chloridu.

Je to sice trochu zdlouhavější než ten GES návod co k tomu dávají ,ale odpadne tím riziko zničení ruku na srdce vážně předraženého modrého papíru. Taky se tím trochu šetří.

Fotocestu znám a používal jsem ,ale po tom co jsem si osahal to přežehlování. Už mne nikdo k fotolaku ani párem volů nedostane.
Jen ta cena no ,ale pokud se mi povede sehnat nějakou alternativu podobnou tak to tady dám.

Resumé:
- Kvalita spojů je dokonalá jako z fabriky ,tloušťka mědi zachována a zvládne to bez problému ochránit i cesty 0.4mm a snad i menší.
- Čas i s leptáním cca 40 min - oboustranná DPS.
- Krásně čistá práce ,žádný smrad ,rychlé a suché tudíž jasná volba.

- Pravda je že si nedovedu představit jak bych pochodil s žehlickou ,ale toner sám o sobě se mi dvakrát neosvědčil. Možná mám jen blbou tiskárnu ale podleptává mi to a dělá mapky. Ale s tím modrým něčím je ta měď nedotčena.
Ještě jsem někde viděl něco podobného ale v zeleném provedení a prodávalo se to na role. Pokud najdu předám dále.

Pro takové to domácí bastlení mi tohle přijde jako možná nejlepší varianta ,tak jsem si dovolil přispět svou troškou do mlýna.
Hledal jsem právě nějaký levnější zdroj a narazil jsem na tohle Fórko a nedalo mi to.

Ps:
I se chystám na malou řídící desku k tomu laminátoru tak bych sem potom postnul schéma a seznam součástek až to spáchám


EDIT: No přiznám se ani to nebolelo dát tomu obsahu i jakous takous formu .. a vzhledem k tomu co se tu začíná rojit pod Hillem .. bylo to zřejmě i nutností.
K tomu homogennímu paketu textu mužu říct jen to že když človek vstával ve 3 ráno tak ve večerních hodinách považuje obsah přednější než-li dodržovat jistou fazónu - tímto to berte jakožto jistou omluvu a snad se to nadále bude ubírat směrem hodnotným ve smyslu informačním.


Naposledy upravil ellyas dne čt duben 05 2012, 21:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 21:41    Předmět: Citovat

Dobrej přístup, oceňuji zejména to, že se pachatel chytl za nos a nezačal vyvádět jako puberťák, žvatlajíc cosi o češtinářským fóru. Laughing

Eh, tak nic, smaž mi to Hille prosím taky.


Naposledy upravil forbidden dne čt duben 05 2012, 21:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 21:42    Předmět: Citovat

Fajn, bereme. Tak nějak mají příspěvky vypadat, zvlášť, když obsahují užitečné informace, jako tento.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ellyas



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 22:01    Předmět: Citovat

Tak
Než se odeberu pro dnešek do plání snových ještě přihodím co jsem zjistil.
Alternativa existuje je to prakticky ten samý materiál jen v zeleném provedení a pás dlouhý 4,5m a široký 20cm vyjde na cca. 9 USD.
Což je podstatně lidštější cena ..

Odkaz:

http://search.digikey.com/us/en/products/50-1225/182-1021-ND/653189?cur=USD

http://www.youtube.com/watch?v=L-cYd8OQqCs&feature=related

Snad se někomu podaří najít něco v Evropě - nějak se mi nedaří najít jak to mají s poštovným ale prý zasílají i do ČR.

Edit:

Nějak se mi rozleželo v hlavě. Uvažuji nad obědnávkou někdy během měsíce nad 200 USD ať mám zásobu a neplatím zbytečné poštovné.
Tudíž pokud obědnám byla by následně možnost na dobírku za nákupku fólie pár kousků když tak přeposlat. Rěkněte si zda by jste uvítali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2012, 8:05    Předmět: Citovat

Před časem se to tady probíralo v jiném vlákně a asi jsi to neiděl. Existuje fólie pro fotocestu. Dělám i s ní a je to opravdu perfektní věc. Sice je to fotocesta kterou jsi zavrhnul, ale na úplně jiném principu. Nezanedbatelnou výhodou je cena a dostupnot u nás. Jedinou nevýhodou je potřeba mít předlohu v negativu.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ellyas



Založen: Apr 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2012, 15:09    Předmět: Citovat

Jo vypadá to zajímavě ale když to vezmeš kolem a kolem.
V konečném důsledku při obědnávce te zelené fólie za velkou louží v dostatečném počtu vyjde levněji ta cesta přežehlením .
Někde jsem ještě viděl sítotisk po amatérsku taky s nějakým fotocitlivým lakem ale to už je zase na jistou sériovost šlo mi teď o to že já tuhle "tiskovou" metodu oběvil pro sebe relativně nedávno.
A po předchozích zkušenostech s jinými metodami - fotolak , fix a trubičkové pero co se času a pracnosti v poměru k výsledku týče je to pro mne trochu jako oběv žárovky.
Funguje to vážně bezvadně při dodržení jisté technologie(žehličkou ne) a až bude ta výše avizovaná fólie tak to bude i levnější ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2012, 15:24    Předmět: Citovat

To bylo jen info, abys věděl, že existuje i jiná fotocesta než lak ve spreji. Objednávka za velkou louží je přece jen o něčem jiném než tady doma. Když vezmu clo, DPH, výpalné poště tak už asi taková láce nebude.
Ale každý má tu svou metodu za nejlepší. Wink

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund