Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grafárna
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 0:46    Předmět: Grafárna Citovat

Předevčírem jsem si koupil počítačovou sestavu HAL3000 iBronze LE (s 17" LCD AOC).
Všechno dobrý, procák Celeron D 3.06GHz, hadr WD 160GB 7200 rpm, RAM 512MB, DVD palírna, čtečka karet,... ,ale on-board grafika je špatná- má totiž videoRAM jen 32MB!
Vzhledem k tomu, že se dá plomba krásně sloupnout (plechování je tryskaný- moc to na tom nedrží), tak jsem přemejšlel, že tam bouchnu jinou grafárnu, jenže ta dnešní nabídka grafáren je tak široká, že se v tom moc nevyznám.
Potřebuju výkonnou, aby bez kousání utáhla graficky náročný programy, např. hry (např. GTA San Andreas při rozlišení 1280×1024@32bit- s touhle grafikou to je při rozlišení 800×600@16bit jako prohlížení fotek).
Měla by mít vstup na kompozitní videosignál, nějaký výstupy, např. TV ani HDTV nepotřebuju.
Neví někdo o nějaký levnější, ale spolehlivý?
Předem dík!


Naposledy upravil MetalGod dne ne leden 28 2007, 3:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 1:41    Předmět: Citovat

Na to co si napisal nVidia 6600GT , da sa super taktovat od vyrobcu GAINWARD ma DDR3 pamete , 4300 bodov v 3DM 2005 snou mam momentalne , cena dnes cca. 2500, video vstup aj vystup DVI , VGA ... super grafarna mne vyhovuje najviac zo vsetkych co som mal NFS carbon hram na 1024x768 v pohode na viac ako strednych detailoch .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 2:28    Předmět: Citovat

A umožní ti základní deska výměnu grafiky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 2:37    Předmět: Citovat

Mourek napsal(a):
A umožní ti základní deska výměnu grafiky?

Jo, základovka je MSI P4M890M , chipset VIA P4M890M.
Grafika je on-board VIA VT8237A.
K dispozici mám 2x PCI sloty (32-bit), 1x PCIE x16 slot a 1x PCIE x1 slot.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 3:36    Předmět: Citovat

Bude mi na to stačit tohle?
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 7:23    Předmět: Citovat

Jsi to ty, co si předevčírem stěžoval, že má sestavu bez DVD RW protože nevěděl v době kdy ji kupoval, že ji bude potřebovat? Laughing Včera sis koupil další sestavu na hraní her a teď zjišťuješ že bez odpovídající grafiky? Laughing Laughing člověče, buď míň hraj ty hry a víc mysli, nebo na nás neval pohádky Laughing Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 9:49    Předmět: Citovat

metalgod napsal(a):
Bude mi na to stačit tohle?

v ziadnom pripade .... SAN andreas si natom zahras ale tym to konci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 9:59    Předmět: PC Citovat

Doporučuju VGA NVidia 6600GT/7600GT(GS) PCIe16, ale vzhledem ke zbytku PC - hlavně CPU, RAM, MBD ta sestava NENÍ na hry vůbec vhodná - viděl bych tam AMD64, 1024DDRAM, N-Force chipset a HDD hlavně ne SATA.
Doufám že to máš z výprodeje za málo Kč - je to hroznej SH*T (MSI)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 11:47    Předmět: Re: PC Citovat

warp napsal(a):
Doporučuju VGA NVidia 6600GT/7600GT(GS) PCIe16, ale vzhledem ke zbytku PC - hlavně CPU, RAM, MBD ta sestava NENÍ na hry vůbec vhodná - viděl bych tam AMD64, 1024DDRAM, N-Force chipset a HDD hlavně ne SATA.
Doufám že to máš z výprodeje za málo Kč - je to hroznej SH*T (MSI)!
No Problem je ze ATA je mrtva vše už je v SATE to bych zas jako problém neviděl. Take je pravda že AMD teď hodně pokulhava za Intelem.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 11:56    Předmět: Citovat

ATA/SATA - to je uplne jedno
pamate je malo na hry
procesor je shit
chipset je shit => integrovana grafika tiez (a to sa nehodnoti podla mnozstva pamate, kedze tu aj tak berie zo systemovej...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stan3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 13:25    Předmět: Citovat

Místo 6600GT vem 7300GT pro PCIe, je levnější(2200 Kč) a výkon je větší než u 6600GT.Integrované grafiky jsou tak akorát na kancelářskou práci stejně jako Celerony, takže ten procesor je pro hry docela na prd.Jedině že bys ho vyměnil za Pentium D 915.
Nezapoměň potom v BIOSu deaktivovat tu integrovanou(pokud to BIOS nedělá automaticky)
Návrat nahoru
Neregistrovanej_MetalGod
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 22:23    Předmět: Citovat

To je mi jasný, že to nebude výkonný, jako sálovej počítač Very Happy , mám ještě Asus se základovkou P5GD1-VM, procák intel celeron D 2.8GHz, RAM 512MB DDR2, grafika (a všechno) kolem chipsetu intel 915G, videoRAM 128MB jest. Když jsem to kupoval, tak prodavač o tomhle PC věděl s prominutím velký hovno, po instalaci Linuxu taky OK, ale jak naskočil šetřič obrazovky, tak mě málem kleplo.
Ten počítač mám hlavně na 3D grafiku, GTAčko beru na světlo jen proto, že na tom Asusu taky nechodí nejlíp, takže to chci vyparádit tak, aby 3D animace nevypadala, jako prohlížení fotek.
A co se tejče toho GTAčka- stejně si ho nezapařím, páč tam mám Linuxe (musí pro něj existovat ovladač na grafárnu!!!) a nechci si kupovat Woknouze za 3 litry.
Grafárna musí podporovat DirectX a OpenGL a měla by mít videovstup (kompozitní), výstup stačí VGA- nic víc!
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2007, 22:33    Předmět: Citovat

Vstup ma maloktora grafika - na to je lepsie kupit TV kartu (tie mavaju aj kompozitny aj S-VHS vstup).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po leden 29 2007, 0:24    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Jsi to ty, co si předevčírem stěžoval, že má sestavu bez DVD RW protože nevěděl v době kdy ji kupoval, že ji bude potřebovat? Laughing Včera sis koupil další sestavu na hraní her a teď zjišťuješ že bez odpovídající grafiky? Laughing Laughing člověče, buď míň hraj ty hry a víc mysli, nebo na nás neval pohádky Laughing Razz


Já si nestěžoval! To jsem psal ještě o "rodinným" PC ASUS (zákl. P5GD1-VM) a ta DVD palírna byl jen příklad!
Jen mě teď zajímalo, jak se tam (do ASUSu a vlastně i do HAL3000) dostat bez porušení samolepky, což už vím.
Je to sice kravina to (teď už HAL3000) přelepovat plombou, ale když to je...
Ten počítač jsem koupil levnej, protože na jinej s cenovkou 60000,- nemám a stejně tenhle mám na splátky.
Základovka je celkem chudá, ale má pár slotů na rozšíření, tak je chci využít.
Jenom nevím, jestli to 350W zdroj utáhne...

Kde jsou ty časy, kdy si moh člověk pořádně zapařit jedno až dvoudisketovou hru na stroji s RAM 1MB, CPU MC68000P8 na 7,14MHz (Amiga)...

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 29 2007, 9:22    Předmět: Citovat

Za 1: ten počítač si musel přece kupovat s tím,že je "jen" na kancelářskou práci,osazení tomu plně odpovídá.
2:Pentium může na VIA postavit jen idiot.
3:Paměti je fakt málo,já mám při několika otevřených stránkách ve FF zaplněno kolem 500MB,pokud dělám něco navíc vyšplhám se až k 700MB !!Nicméně při menší rozlišení a detailech by mohla stačit.
4: Proč nepoužít SATA disk??? Shocked Může mi to ten co to napsal objasnit???
5:do n-Vidie bych v téhle low-end kategorii nešel,alespoň ne do 7300GS,všechny mají 64bit paměťovou sběrnici,120bit má až verze GT-má navíc DDR3-ale stojí už cca 2200,nevím kolik máš strop.
6.Osobně jsem zastáncem ATI,tak bych ti poradil asi také tu X1300,ovšem pozor na očesané verze!! Asi nejlepší je tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35002
Pasivní chlazení je u ní moc dobře vyřešeno,měl jsem kdysi to samé ale na X1600 a fungovalo to squele,obzvláš jsem to ocenil když jsem slyšel u kamarádů co za pazvuky umí vyloudit chladič s větrákem na grafice.
7.Se zdrojem neměj obavy,mě 350W zdroj živil skoro rok(než jsem ji prodal) mnohem náročnější sestavu a bez problémů. nesmí věřit těm diskusím na netu,jak grafika žere 300W a podobný bláboly Very Happy

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund