Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výpadky DVB-T2 signálu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17764
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 16:55    Předmět: Výpadky DVB-T2 signálu Citovat

Zajímavej problém. Občas a spíš čím dál častěji se stává, že po zapnutí TV Panasonic je hláška "není signál". Před dvěma dny to udělalo i při sledování TV. Vypnutí TV dálkou nepomůže. Vyškubnutí TV z 230V a restart taky ne. TV z HDD při tý hlášce normálně jede.
Zkusil jsem párkrát schodit jistič zesilovače rozvodu TV signálu umístěnýho na blbě přístupný půdě. Je tam nějaký Ivo, možná už 20 let. Někdy to pomůže někdy ne. Vždy ale pomůže shodit hlavní jistič podružáku patra a půdy, tedy vypnutí napájení jak TV tak zesilovače.
Asi bude vyschlá filtrace v adaptéru zesilovače ale proč nestačí jen vypnout samotnej zesilovač? Že by brum od špatný filtrace nějak rozhodil tuner Panasonica a byl potřeba jeho restart?
Jo a ty Panasonicy jsou v baráku dva stejný, druhý je o patro níž na druhý větvi rozvodu. Dělají to oba, ten spodní většinou stačí vyškubnout z 230V. Jen jsem zatím nevypozoroval, jestli to je na obou ve stejný době.
No až mě opustí viróza, tak na tu půdu vylezu.
Dobrá duchařina, co?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 16:59    Předmět: Citovat

ja to tiež typujem na zlu filtraciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 17:06    Předmět: Citovat

Napáječ je první po čem bych šel. 20 let a bez údržby? Že se nestydíš! To byla ještě NOVA v analogu a ve III pásmu ne? Ano, zvlnění napájení zesilovače způsobí změnou zisku zesilovače v rytmu 50Hz. Některé tunery se s tím dokáží částečně vyrovnat, jiné ne. Jinak po Bydžově asi zase někde spustily BTS s LTE. Měl jsem několik stanic s plným signálem ale Q lítala 30-90%. Pomohly LTE filtry a nebo výměna zesu s LTE filtrem.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17764
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 18:08    Předmět: Citovat

Tak ne, našel jsem od toho krabičku, je to Ivo od Sepáka se dvěma UHF vstupama, který mají propusti. Asi jsem měl zasynchronizovanej ten před tím co byl ještě na analogu.
Je to tam od tý doby, co začalo vysílat Bojiště.
Hele, jestli si myslíš, že je tak jednoduchý tam vylýzt, tak si to přejeď zkusit. Laughing
Navíc, co funguje, to se zásadně neopravuje. Blbne to asi od ledna 2024.
Jo a zapoměl jsem napsat, že STB DiWay 2020 jede, i když Panasonic hlásí že není signál.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 22:41    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Je tam nějaký Ivo, možná už 20 let.

. . . a zdroj také 20 let ?
s domovními zesilovači IVO mám dost špatné zkušenosti, lepší byly zesiky TEROZ . . .
ty IVO byly náchylné na kmitání a trpěly na křížovky při nevyrovnaných signálech.

ale začal bych taky na zdroji a kontrolou zvlnění napájení.
Zkontrolovat se to dá třeba jen připojeným sluchátkem přes kondík 1uF,
musí to jen "lupnout" a nesmí být slyšet žádný brum.

nejlepší na to jsou stará vysokoohmová sluchátka, ale vyhoví i obyčejná sluchátka od walkmanu zapojená do malého tráfka (cca do 2W) 230V/12V.
a bacha na uši, nejdříve odzkoušet mimo "uši"a kdyžtak zařadit ještě nějaký odpor v sérii s kondíkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17764
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2024, 23:34    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
. . . a zdroj také 20 let ?

Ne, vždyť jsem dodatečně psal, že je tam od doby, co začalo vysílat Bojiště, tedy Chlum u HK.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 7:12    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Jo a zapoměl jsem napsat, že STB DiWay 2020 jede, i když Panasonic hlásí že není signál.
Oprav elyty v STB a máš pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 7:48    Předmět: Citovat

Přečti si to znova. Jirkovi seká Panák- TV s integrovanovaným DVB-T2. DiWay mu chodí!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 8:11    Předmět: Citovat

Aha, tak proč tam plete i ten STB. Řekl bych, že závada nebude na vašem přijímači. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 8:55    Předmět: Citovat

Zjevně Di-Way umí mezi rušeními zasynchronizovat rychleji, než Panasonic.

To rušení tam bude, nakonec ve zdroji antény je stabilizátor (obvykle 78L12), který stabilizuje, dokud na vstupu má 15 V. To tam může být, i když elektrolyt za usměrňovačem má třeba už jen 50 µF a/nebo se mu zvedl sériový odpor.
Ale krátkodobý hupanec síťového napětí může způsobit, že ten stablík na zlomek vteřiny vypne. Pak záleží na tom, kolik času potřebuje dekodér k identifikaci a opětnému dekódování dat.

Asi ti nezbude, než to zkusit s tím sluchátkem.

Sice jsem se s tím setkal v listopadu 2018 jen u jediného zdroje (odtud mám tu kapacitu 50 µF naměřenou na elektrolytu deklarovaném, jako 220 µF/ 35 V), a ještě víceméně náhodou, při kontrole sluchátkem. To říkalo, že zdroj nebručí, jen se najednou ozvala série prskanců. Přišly v době sepnutí akumulačních odběrů (dům s pěti byty, boilery, elektrickým akumulačním podlahovým vytápěním všech bytů a tehdy společným ovládáním tarifu). Jestli ty prskance způsobil samotný signál HDO, nebo až pokles napětí po sepnutí stykačů, to jsem v tom podkroví nestihl postřehnout. Ale samotné HDO to asi nebylo, to by se opakovalo víckrát za sebou.
Na to, že ve zdroji bylo na kondíku napětí kolem 38 - 40 V (v zásuvce bylo dlouhodobě 235 - 238 V), vydržel ten 35 V elektrolyt neuvěřitelně dlouho, prý tam byl nějak od roku 2010 - 2011, a stabilizátor to přežil... Neměl jsem s sebou tak malý kondík potřebné kapacity na napětí 50 V, takový se do zdroje nevešel, tak jsem napájecí zdroj vyměnil za nový. A zatím to asi funguje, nikdo nevolal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 9:36    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Jo a zapoměl jsem napsat, že STB DiWay 2020 jede, i když Panasonic hlásí že není signál.

Co preecho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 10:59    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
To rušení tam bude, nakonec ve zdroji antény je stabilizátor (obvykle 78L12), který stabilizuje, dokud na vstupu má 15 V. To tam může být, i když elektrolyt za usměrňovačem má třeba už jen 50 µF a/nebo se mu zvedl sériový odpor.

Švagr mi říkal, že na chatě kde má také k anténě ten origo napáječ do zásuvky, vždy zhruba po půl hodině provozu mu vypadává obraz. Přišel na zajímavý způsob řešení. Když obalil tento napáječ mokrým hadrem, zase mu to hrálo. Při návštěvě jsem ten napáječ vzal na opravu, při měření pod zátěží nevykazoval pro mne ani po hodině žádnou anomálií. Pro jistotu jsem připíchnul osciloskop a na výstupu napájení byl také krásně namodulován zhruba 200kHz kmitočet. Výměny el. kondenzátorů za nové nepomohly (ani ty staré nebyly mimo normu). Po ohřátí to tam bylo zase. Pomohlo buď přidat keramiky k vývodům stabilizátoru, nebo výměna samotného stabilizátoru. Přidal jsem ty keramiky, které tam původně nejsou ani projektované a švagr je od té doby plně spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 12:54    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Zajímavej problém. Občas a spíš čím dál častěji se stává, že po zapnutí TV Panasonic je hláška "není signál". Před dvěma dny to udělalo i při sledování TV.?

Mám stejný problém v Obědovicích na TV SONY a zdroj jsem kontroloval. Nečarujou něco na vysílači. Udělalo se teplo, tak se pustili do natírání. Very Happy

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17764
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 15:15    Předmět: Citovat

Tak vážení, problém je jinde, jen nevím kde. Po výměně transformátorovýho napaječe Tatarex Tomi za jinej s pulzákem to dělá dál a po rozlousknutí je elyt 470M/25V podle zajícometru i BM509 v pořádku. Při deklarovaným zatížení 100mA tam 12V je a oscilo žádnej brum a šum nevidí. 78L12 je blokovaná na vstupu i výstupu.
Takže dnešní závěr, napaječem to není, dělá to na obou stejných modelech Panasonic najednou, STB DiWay 2020 to nevadí. Přijímá se ze dvou vysílačů, takže natíráním to taky není, pokud to klekne, tak nejde příjem z ani jednoho.
Panasonic v přízemí (delší koax za rozbočovačem a průchozí a koncová zásuvka) stačí vyškubnout ze zásuvky a chytne se. Panasonic v patře vyškubnutí nepomáhá ale vždy to "opraví" schození hlavního jističe pro patro a půdu. Od rozbočovače je v patře koax cca o půlku kratší a napájí jen koncovku.
Tak co to do psích ramem může být???? Napadá mě jen zahlcení zesilovače rozvodu nějakým nově namontovaným ksindlem někde v okolí a rozdíl útlumu signálu na obou Panasonikách. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1757
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 16:09    Předmět: Citovat

Nechcem tu byť za "Vasilisu premúdru" -Bože chráň!!
Ale doma som mal pred x rokmi podobný "neidentifikovateľný" problém ... Všetko možné/nemožné som vyskúsal - nakoniec to mala na svedomí "zemná slučka".
Ani nie v pospojovaní PE po baráku, ..ale káblovka, 3xTV, AV-receiver a satelitné prijímače medzi sebou cez konvertor.
... V obýváku som medzi TV a zvukovým výstupom do receivera dal optiku (S/PDIF) a v jednej miestosti som vymenil TV za taký - bez PE a problém sa stratil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund