Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tuner Emerson TSH 113 VÍTĚZSTVÍ, řešení je na straně 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12470

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 14:11    Předmět: Citovat

Jo, díval jsem se blbě. Ale i tak je něco fatálně špatně. Doporučuji zcela "odmašlit" laděný obvod a ponechat pouze L111/C121 a z.v. C119. Potom zkontrolovat znovu.
Wink


Naposledy upravil masar dne po duben 15 2024, 14:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 14:23    Předmět: Citovat

Základna je na 0.05µs (na té bílé značce) takže 74MHz. Ověřeno porovnáním s oscilátorem T710A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12470

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 14:34    Předmět: Citovat

Dávat doplnění do starého příspěvku dělá vlákno poněkud nepřehledným.
Takže budeme čekat na výsledek.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 15:05    Předmět: Citovat

masar - pravda pravdoucí, odpovědí přišly dřív než jsem čekal, příště si dám pozor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 17:29    Předmět: Citovat

Nevím, o kolik se liší to Tvoje HP-čko od mýho 100 MHz HP1741A ale když jsem ho projížděl generem, tak nad 60 MHz padaly oba vstupy jak švestky ze stromu i když VF milivoltmetr skoro neklesal. Časovku mám stejnou 0,5 a pokud dám MAG10, tak 74 MHz je zobrazení stejnej počet dílků jako máš Ty.
Nediv se, že tu lidi psali jiný kmitočty, na fotce není nastavení časovky jednoznačný. První časovka je středovej knoflík s výřezem v průhledný stupnici. Druhá časovka na DLYD a MIXED je ten spodní tmavej knoflík s bílou čárkou a ten by měl být pokud nepoužíváš DLYD a nebo MIXED v poloze OFF a nahoře vpravo jen tlačítko MAIN a všechny čudlíky s šedým podkladem by neměly do zobrazení kecat.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 20:07    Předmět: Citovat

Dík za popis je to skutečně HP1741A a trochu, tedy trochu dost jsem bojoval s ovládáním. Použití středového a spodního knoflíku časovky mi nebylo jasné vůbec, no nějak se podařilo to nastavit a použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 15 2024, 21:31    Předmět: Citovat

Tak to máš asi nějakej novější, nebo naopak starší typ, některý popisy čelního panelu mám jinak, třeba místo tlačítka Sate Displ já mám Ch1=X, Ch2=Y na přepnutí na Lissajousovy obrazce. Ty tři řádky Main Trigger tam nemám vůbec, jen z boku tlačítka je popis Pos a Neg. A tlačítko Norm a TV tam nemám vůbec.
Obsluhou v normálním režimu je to téměř stejný jako Tek465.
Ale když zapneš paměťovej režim tlačítkem vzadu, pak je ovládání opravdu vyšší dívčí. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út duben 16 2024, 17:16    Předmět: Citovat

Tak jsem se snížením indukčnosti u L111, snížení kapacity C120 na 3,9pF a manipulací s ladicím napětím dostal na rozsah oscilátoru 98,7 až cca 116 MHz (takže se nedostanu až na příjem 108MHz). Tuner je vyloženě tupý, neleze z něj stále mf kmitočet (jako anténu používám kus drátu). Mám takové podezření, že se v tom někdo šťoural a úplně to rozladil, nebo je též možno, že někdo nahradil původní nefunkční tuner jiným na rozsah OIRT. Pro dnešek jsem toho nechal a jdu na pivo. Stejně si od začátku zahrávám s myšlenkou nahradit stávající tuner tím ze Z710A, jehož vrak se mi tu bez užitku válí, to by se však rovnalo kapitulaci. Pořád mi to nedá, pokusit se ten původní zprovoznit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12470

PříspěvekZaslal: út duben 16 2024, 18:05    Předmět: Citovat

Pro co největší rozsah kmitočtů musíš minimalizovat ostatní kapacity obvodu. Tzn. C120 odstranit zcela a C121 na co nejmenší kapacitu.
Psal jsem hned na začátku, že kapacity na tvém schematu odpovídají dílu pro vých.normu. Odpovídá tomu i tvoje měření kmitočtu. Pravděpodobně bude třeba přeladit i vstupní obvod a propust. Pokud máš k dispozici silný signál, měl bys ho zachytit připojením antény na vstup směšovače(MB).
V prvé řadě musíš ověřit mf část s detektorem.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út duben 16 2024, 22:10    Předmět: Citovat

Než jsem do toho začal zasahovat tak jsem si myslel, že je to jenom trošku poprzněné. Není tomu tak, k nalezení jsou fotky tohoto dílu (na polských stránkách) kde má cívka oscilátoru o dost míň závitů než ta co mám na dílu já, totéž první na vstupu a propust. Evidentně je to díl pro OIRT, nechtěl jsem do toho zasahovat abych to nerozladil ale nic jiného nezbude. Pro pamětníky - kdysi jsem postavil semizdá Tunerkit74 kde byla mf řešena s MH7403, cívky a kapacity podle předpisu a ono se to rozběhlo. Tady mají cívky podle všeho moc závitů. Jo teď by se hodil měřič rezonance...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 16 2024, 22:31    Předmět: Citovat

Ten VKV oscilátor s TTL švábem byl myslím i v Bémovi und his band - "Integrované obvody a co s nimi", 1990 , SNTL Praha, ISBN: 80-03-00131-5 . Jestli to byl zrovna MH7403 netuším z hlavy, musel bych to pohledat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st duben 17 2024, 9:35    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
100 MHz HP1741A ale když jsem ho projížděl generem, tak nad 60 MHz padaly oba vstupy jak švestky ze stromu i když VF milivoltmetr skoro neklesal.
A jakými kabely jsi měl ty tři přístroje propojené ???
Možná by se dalo dosáhnout jiných výsledků se sondou s výrazně větší šířkou pásma (200MHz), případně i aktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 17 2024, 10:29    Předmět: Citovat

No jasně, nepřizpůsobení, 50R výstup VF generu do 50R VF milivoltmetru a osciloskop přes T-čko a 10M sondu. Jen jsem chtěl poukázat na to, že sondou 1:10 od HP na těch 75MHz skoro nic nebude.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2024, 15:00    Předmět: Citovat

Tak jsem (opět) zvítězil. Po delším pročítání a hledání na fórech jsem našel ucelený návod, viz přílohu, začal jsem bodem 4. Navíc jsme odvinul z cívky oscilátoru 1,5 závitu a už to chodí, je to i slušně citlivé, stereo bez problémů. V jednom příspěvků se "masar" zmiňoval, že součástky tuneru na schematu odpovídají normě OIRT, nakonec se ukázalo že měl pravdu. Zmátlo mě to, že tuner má stupnici na normu CCIR, někde v komentáři už jsem vyslovil podezření, že minulý šťastný majitel přede mnou vstupní díl vyměnil. Takže nastaven oscilátor na 98MHz a 119MHz pro krajní polohy jezdce stupnice (pomocí dalšího tuneru), potom jsem přibližně nastavil laděné obvody nahoře a dole podle indikátoru síly pole, několikrát to opakoval a je hotovo. Ladicí napětí je 3 - 24V, zbývá drobnost - nastavit stupnici ukazatele frekvence aby souhlasila se stupnicí s jezdcem. Dík za účast a snahu pomoci všem. Ještě že máme ty internety....


gfe 101.jpg
 Komentář:
 Velikost:  180.04 kB
 Zobrazeno:  31 krát

gfe 101.jpg



GFE 101 přeladění.jpg
 Komentář:
 Velikost:  155.11 kB
 Zobrazeno:  34 krát

GFE 101 přeladění.jpg




Naposledy upravil jardafiala dne pá duben 19 2024, 22:30, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2024, 15:06    Předmět: Citovat

Poznámka - půjčený osciloskop majitel nepoužívá, určitě by potřeboval nějakou údržbu a seřízení, chce za něj 2000Kč. Teď se rozmýšlím, tak dotaz - je taková cena přiměřená?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund