Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spínač do lampičky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janulinka4



Založen: May 08, 2022
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 11:44    Předmět: Spínač do lampičky Citovat

Ahojky všem,

Podědila jsem po dědečkovi bednu s náhradními díly starých lampiček.
Jsou zánovní a je mi líto je vyhodit, u všech chybí přívodní kabel a spínače.
Přívodní kabel si vezmu třeba z nefunkční rychlovarné konvice ale když jsem našla spínače které potřebuji jejich cena mi vyrazila dech.
Těch spínačů jsem chtěla objednat tak 15-20,


Jestli se nepletu oba dva spínače jsou Jednopólové ale ten druhý má pouze černý kroužek že?
https://mojeelektro.cz/vypinace-snurove-vestavne-a-nozni/16852-vypinac-do-lampicky-3274-01824-tlacitkovy.html
https://mojeelektro.cz/vypinace-snurove-vestavne-a-nozni/26881-vypinac-vestavny-3274-01820-tlacitkovy.html

Ale přece nedám za obyčejné spínače 1400 Kč celkem tak se chci zeptat jestli mi můžete doporučit kde bych je sehnala levněji.

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 11:55    Předmět: Citovat

Je to českej výrobce, má odpovědnost za kvalitu, nemůžeš čekat cenu jako za žlutej šrot. Tu je třeba mají o něco levnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 11:58    Předmět: Citovat

Kdyby se vešlo toto: https://www.hadex.cz/l334-vypinac-stiskaci-pbs-17a-2-on-off-250v2a/ Kvalita je samozřejmě zcela neznámá.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 12:05    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Je to českej výrobce, má odpovědnost za kvalitu, nemůžeš čekat cenu jako za žlutej šrot. Tu je třeba mají o něco levnější.

Tohle zrovna žádná extra kvalita není, mnohokrát se mně už rozsypal, klidně bych použil ty z toho Hadexu.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 12:35    Předmět: Citovat

Nojo, tam jde spíš o to, že tento způsob "propiskovýho spínání" asi obecně nic moc nevydrží. Tomu z Hadexu bych se třeba já osobně vyhnul zdaleka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 12:47    Předmět: Citovat

Myslím, že CZ a China produkce si zrovna v tomto nezadá, ty CZ byly svou mizernou životností přímo proslulé. Rodiče jej měli v lampičce a táta vypínač měnil, co pamatuji, mnohokrát. Soused má tenhle tahový se šňůrkou v galerce a mění jej taky opakovaně. Varianta je vyhodit jej úplně a použít průchozí na šňůru, ty jsou určitě lepší, nemají ten propiskový mechanizmus.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 15:26    Předmět: Citovat

Janulinka4 napsal(a):
https://mojeelektro.cz/vypinace-snurove-vestavne-a-nozni/16852-vypinac-do-lampicky-3274-01824-tlacitkovy.html
https://mojeelektro.cz/vypinace-snurove-vestavne-a-nozni/26881-vypinac-vestavny-3274-01820-tlacitkovy.html
zeptat jestli mi můžete doporučit kde bych je sehnala levněji

Pokud se to tam vejde. Dal bych tam spíš tyto páčkové vypínače. Vyjdou levněji než ty vámi odkazované a mají konstrukci, která víc vydrží. Nicméně než budete nakupovat tak si v těch lampičkách raději předem ověřte průměr otvoru a kolik je místa pod krytem, aby se to tam pak vešlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 16:51    Předmět: Citovat

Nechci vám do toho házet vidle ale do starých kovových lampiček bych použil vždy trojdrát a dvoupólový vypínač. Nejlépe kolébku- mezišňůrový. Ten bude makat. Na obrázku je páčkový přepínač kterému se napříště obloukem vyhnu. Papírové parametry dobré ale materiál šunt. Opravu jsem popsal na EB – Páčkový přepínač xxxxx. Po pár přepnutí, i naprázdno, nedotahuje pro ohnuté kontakty! Kdo ale má opravovat fungl nový spínač.
Luboš



vypínac dvoupolový.png
 Komentář:
 Velikost:  194.21 kB
 Zobrazeno:  14 krát

vypínac dvoupolový.png



přepínač.png
 Komentář:
 Velikost:  95.82 kB
 Zobrazeno:  13 krát

přepínač.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:05    Předmět: Citovat

hajeklubos napsal(a):
... Na obrázku je páčkový přepínač kterému se napříště obloukem vyhnu. Papírové parametry dobré ale materiál šunt. Opravu jsem popsal na EB – Páčkový přepínač xxxxx. Po pár přepnutí, i naprázdno, nedotahuje pro ohnuté kontakty!...


Díky za upozornění, mám přesně tyto typy ve skladu a možná jsi mi ušetřil jednu megaostudu.

Ten PRCák (odkud to na 99% je) je opravdu maxiprase, trvale a pořád.

Můžu jen poprosit o odkaz na konkrétní příspěvek? Při letmém hledání jsem ho nenašel... Díky.


_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1333
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:06    Předmět: Citovat

Doporučujete ty plastové čínské páčkové spínače. Několikrát jsem je použil
a po kratší době vyhodil - jsou to z principu vaklkontakty. Kontakty pro přívody jsou nýtovány k vnitřku přes plast krytu. Nýtování po krátké době povolí, zejména při větším proudu, a je z toho " zlobidlo " a potenciálně zdroj požáru . Já je tedy rozhodně nedoporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:23    Předmět: Citovat

Hadex spínače fakt nebrat. Jednopólový mám vyzkoušený tyto, dvoupólový tyto. Nejsou sice levný, ale spínají 6-8 A a drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:23    Předmět: Citovat

hajeklubos napsal(a):
Na obrázku je páčkový přepínač kterému se napříště obloukem vyhnu.

Tazatelka chce z hlediska ceny levnější než ty, na které sama odkazuje a ani ty nejsou nic moc. Takže logicky nemůže čekat žádnou extra super kvalitu.

Už několikrát jsem ten vypínač použil a žádný problém s tím nebyl. Třeba jste měl smůlu na nějakou horší sérii apod. Ten, na který odkazuji není přepínač, ale jen vypínač ON-OFF. Je to typ KN3(C)-101, ON-OFF a má dvě šroubovací svorky pro připojení vodičů.

Malé lampičky budou mít malý odběr tj. tam by stačil i přepínač nebo vypínač na menší proudy jako je třeba tento, ale ten by byl zřejmě moc malý do původních otvorů v těch lampičkách.



Vypínač páčkový KN3(C)-101, ON-OFF.png
 Komentář:
 Velikost:  151.45 kB
 Zobrazeno:  14 krát

Vypínač páčkový KN3(C)-101, ON-OFF.png




Naposledy upravil Valdano dne po březen 18 2024, 17:51, celkově upraveno 6 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 628
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:29    Předmět: Citovat

Jirko zadej do-hledat- Páčkový přepínač oprava- Vyskočí to jako první. Je to z února 2021. Letoval jsem výstuhy na houpačku kontaktů. Po úpravě OK.
Tvůj spínač je trochu jiný ale ze stejného hnízda.
Ještě dodatek. Vůbec nešlo o proud. Ta kolébka se prohnula a pero netlačilo na kontakt. A přechoďák byl na světě.
Luboš


Naposledy upravil hajeklubos dne po březen 18 2024, 17:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:39    Předmět: Citovat

Takže tohle, OK.

Velmi poučný je i sinclairův příspěvek tamtéž. Když jsem ten přepínač hledal podle obrázku, tak jsem zjistil přesně to, co píše (a ono to plyne i z "retro" vzhledu): totiž že jde o prastarou americkou spolehlivou konstrukci, kterou jako obvykle PRCák obšlehnul a náležitě zprasil.

Nemám slov.

To může skončit jedině absolutním krachem úplně všeho za doprovodného potlesku zákazníků "alíku" a podobných...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne po březen 18 2024, 17:53, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po březen 18 2024, 17:39    Předmět: Citovat

...nebol by do tej retro lampy tento typ vhodnejší?? A ešte s takou echt zažltnutou plastovou maticou ? .. len či tam vojde..


obrázok_2024-03-18_173628351.png
 Komentář:
 Velikost:  19.34 kB
 Zobrazeno:  32 krát

obrázok_2024-03-18_173628351.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund