Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Umelá inteligencia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 18:53    Předmět: Citovat

Folksvágny "transportéry" tuším od T4 a některý řady golfů to mají taky už z výroby, jako "daylights" používají podžhavenou H7 v dálkovým světle.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 19:08    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
U mýho bawa je denní svícení řešeno dálkovými žárovkami. Na 30%.
30% čeho? Napětí? Příkonu? Světelného toku?

P.S. Jestli PWM 30%, tak to je 55% Ueff, 40% příkonu a 12% světelného toku.


Naposledy upravil tomasjedno dne pá březen 08 2024, 20:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 19:39    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Folksvágny "transportéry" tuším od T4 a některý řady golfů to mají taky už z výroby, jako "daylights" používají podžhavenou H7 v dálkovým světle.

No to jsou věci, od kdy se dávaj H7 s kalíškovou clonkou do dálkovejch? Nechtěls náhodou napsat H1? Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 20:14    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Pred pár rokmi som špekuloval vyriešiť denné svietenie, vtedy ešte u Favorita, tak, že by som dal diaľkáče do série. Ale asi sa to nepozdávalo žandárom, ani STK.
Oprávněně, nemáš na takové řešení homologaci. Důvodem, proč se to takhle nedělá, bude podle mne ten fakt, že při poruše na jedné žárovce pak nesvítí ani ta druhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 22:07    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
No to jsou věci, od kdy se dávaj H7 s kalíškovou clonkou do dálkovejch? Nechtěls náhodou napsat H1? Laughing

Co je na tom divného? Výrobci někdy vymýšlí blbosti, ale mám je taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 23:02    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Duvsan napsal(a):
Pred pár rokmi som špekuloval vyriešiť denné svietenie, vtedy ešte u Favorita, tak, že by som dal diaľkáče do série. Ale asi sa to nepozdávalo žandárom, ani STK.
Oprávněně, nemáš na takové řešení homologaci. Důvodem, proč se to takhle nedělá, bude podle mne ten fakt, že při poruše na jedné žárovce pak nesvítí ani ta druhá.

Fakt, pravda. Muselo by sa to ošetriť prúdovou kontrolou. Nejaký bočník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2024, 23:53    Předmět: Citovat

Jako že když by to nesvítilo, tak by se místo toho rozsvítily potkávačky? S tím by asi byl homologační orgán happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 1:45    Předmět: Citovat

davemh napsal(a):

Co je na tom divného? Výrobci někdy vymýšlí blbosti, ale mám je taky.

To ta clonka na H4 není na paprsku dálkovejch vidět? Kdyť je vlákno polovinou schovaný v tý misce aby nesvítilo nahoru. Nebo to nějak konpenzujou tvarem paraboly připadně sklem?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 1:50    Předmět: Citovat

davemh napsal(a):
Celeron napsal(a):
No to jsou věci, od kdy se dávaj H7 s kalíškovou clonkou do dálkovejch? Nechtěls náhodou napsat H1? Laughing

Co je na tom divného? Výrobci někdy vymýšlí blbosti, ale mám je taky.
Třeba "dvojková" fábule (a roomster) po faceliftu (2010+) s projektorama (čočkovej světlomet) má jako dálkový druhou parabolu s druhou H7 taky. "Předface" měly bihalogenovej projektor, kterej s běžnou 55W H7 svítí s prominutím jak píča jako tlumenej i jako dálkovej, protože původně měl bejt xenonovej a Vlkohrad zakázal pro fábuli II xenon a už nebyl čas změnit velikost, aby halogen taky trochu svítil. Takže kdo si do "předface" fábule II/roomstera koupil klasický paraboly s H4, měl světla, kdo si připlatil za projektory, měl bludičky. Změnil to až facelift, kterej upravil optiku a pro dálkový světlo přidal druhou H7, která v režimu dálky svítí na rozdíl od H4 současně s potkávacím světlem - takže F II/R po faceliftu svítí vepředu dálkovýma 4x 55W, ne jako "předface" pouze 2x 55W ... Výrobce/dýzajnér světlometů - HELLA Autolights ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 11:28    Předmět: Citovat

Patrně jsem reagoval na překlep?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 17:20    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
davemh napsal(a):

Co je na tom divného? Výrobci někdy vymýšlí blbosti, ale mám je taky.

To ta clonka na H4 není na paprsku dálkovejch vidět? Kdyť je vlákno polovinou schovaný v tý misce aby nesvítilo nahoru. Nebo to nějak konpenzujou tvarem paraboly připadně sklem?
Vlákno krytý miskovitou clonkou je potkávací = clonka kreje vlákno tak, že svítí jen horní část paraboly, ktará svítí blíž před auto. Dálkový světlo má vlákno nezakrytý, aby svítila celá parabola. U jednovláknovejch žárovek (H1, H3, H7, H11 atp) je tvar výslednýho paprsku určovanej tvarem odrazný plochy a někdy i pevnou clonou. U "bixenonovejch" a "bihalogenovejch" světlometů je ta clona elektromagneticky odklopná, bez buzení je gravitací spadlá dolů a cloní větší část světla = potkávací režim, s nabuzeným elektromagnetem se vytáhne nahoru a světlomet svítí plným průřezem = dálkovej režim.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 21:06    Předmět: Citovat

Aké sú to žiarovky s tým elektromagnetom?
Ja čo poznám, tak clonka je zdola, odráža svetlo hore proti parabole svetlometu a tá ho zase odráža na cestu pred auto. Diaľkové vlákno je mimo clonku a svieti všesmerovo. Pevná konštrukcia, nič pohyblivé. A u Fábii mám jednovláknové žiarovky, stretávačky svietia stále, tedy i s diaľkovými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 22:53    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Aké sú to žiarovky s tým elektromagnetom?
Ja čo poznám, tak clonka je zdola, odráža svetlo hore proti parabole svetlometu a tá ho zase odráža na cestu pred auto. Diaľkové vlákno je mimo clonku a svieti všesmerovo. Pevná konštrukcia, nič pohyblivé. A u Fábii mám jednovláknové žiarovky, stretávačky svietia stále, tedy i s diaľkovými.
Elektromagnet s pohyblivou clonou je součástí světlometu, žárovka je jednovláknová s garantovanou geometrií vlákna (jako jsou třeba právě H7 nebo HID-xenonový výbojky). Platí to pro projektorový světlomety s čočkou, označovaný jako BI- (bi-xenon nebo bi-halogen), protože v jedný optice obsahujou tlumenej i dálkovej světlomet a k činnosti jim stačí jen 1 bodovej zdroj světla. Po náběhu výroby a prodeje v roce 2006 se zjistilo F II/R kvůli mnoha stížnostem i objektivním výsledkům měření, že jednožárovkovej bihalogenovej projektorovej světlomet (k mání výhradně za příplatek) má nedostatečný světelný pokrytí před autem. Normální světlomet s "obyčejnou" parabolou a žárovkou H4 (bezpříplatkový základní provedení) přitom byl v pořádku, svítil a dál svítí jak měl a má. Proto HELLA dostala úkol pro facelift v roce 2010 navýšit svítivost hlavně tlumenýho světla v projektoru. Takže se rozhodli, že pro tlumený světlo nechají projektor, ale úpravou vnitřní optiky dosáhnou toho, že tu část světelnýho toku, která původně byla pohlcená clonkou, bude nově odražená pomocnou reflexní plochou, přesměrovaná a "přičtená" do výstupního paprsku tak, aby výsledný ozáření plochy před autem bylo intenzívnější, než u původně společnýho potkávačně/dálkovýho projektoru. Vznikla tím potřeba do světlometu doplnit novej zdroj čistě pro dálkovej světlomet, když projektorová část přišla o tuhle funkci - řešením byl posun projktorový části na vnější stranu = blíž k obrysu auta a do místa původního projektoru se nastěhovala nová jednoduchá parabola pro H7 s funkcí dálkovýho světla. Větší nárůst svítivosti v režimu dálkovejch světel navíc způsobilo to co popisuješ - po faceliftu F II/R potkávačka svítí zároveň s dálkovým světlem, takže předface má vepředu buď 2x halogen H4 = 2x 55W potkávacích nebo 2x 65W dálkovejch, anebo 2x H7 55W bihalogen v libovolný funkci (už jen podle příkonu vláken projektorový světlo výrazně ztrácí na výkonu) a poface má vepředu buď 2x H7 55W v potkávačkách, anebo 4x H7 55W v potkávačkách a dálkách zároveň (rozhodně výraznej nárůst). "Klasickej parabolovej" světlomet zůstal po faceliftu s výjimkou malejch tvarovejch změn elektricky a tím i světelným výkonem beze změny.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 23:06    Předmět: Citovat

Takže v projektore bola pohyblivá clonka a ona robila rozdiel medzi stretávacím svetlom a diaľkovým. V princípe obmena systému s dvomi vláknami. Osobne sa mi tu nepáči pohyblivý element.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2024, 1:12    Předmět: Citovat

Nebola. Je tam. Proto se tomu říká bihalogen - že umí dvě věci, potkávačku i dálku, všecko s jednou jednovláknovou žárovkou. Bixenon umí to samý s HID výbojkou. Pro ni tahle technika taky původně vznikla, protože HID výbojkou se nedá blikat jako žárovkou nebo dvě mezi sebou přepínat jako vlákna v H4, ta HID musí svítit trvale. A protože i já jsem usoudil, že tahle "příplatková výbava" (já si ji nevybíral) je spíš na pendrek než aby byla k něčemu dobrá, dal jsem si do ní nejdřív Osram Night Breaker Plus a v současný době dokonce Night Breaker Laser. Obojí má přežhavený vlákno, namodralou baňku a dává to o 130 až o 150% vyšší svítivost při stejnejch elektrickejch parametrech - 12V 55W. Je to normálně homologovaný pro provoz na pozemních komunikacích v ČR, žárovka má na patici zřetelně natištěný E8 v kroužku - a přesto mě s nima v listopadu 2021 nejmenovanej kokot na místě technika vyrazil z STK ... to vůbec nemá cenu komentovat, co tam je za dementy - a že STK jsou v reálu jen ždímáním prachů z majitelů aut ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund