Potřebuju algoritmicky najít stejné obvodové celky v netlistu dvouosého řízení čehosi. Ve schematu, popsaném textovým souborem Netlist, je pro každou osu shodné obvodové zapojení, liší se jen referenčními čísly součástek. Je tam také část společná.
Potřebuju vyhledat a vypsat referenční označení párových součástek z první a druhé osy.
Netlis obsahuje seznam součástek, tj. referenční číslo, čísla vývodů s odpovídajícími názvy drátů (netname).
Existuje na to vhodný algoritmus, metoda nebo program? _________________ pro mládež - Hamíkův koutek
Tak pokud je to normální text, tak to natáhnu do tabulkáče a libovolně zpracuju, ne?
Konkrétní příklad dat by neškodil, ale určitě je to zase přísně tajný (jako obvykle, že...). _________________ Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.
Založen: Jan 12, 2009 Příspěvky: 7124 Bydliště: Plzeňsko
Zaslal: so únor 24 2024, 14:26 Předmět:
Pokud návrhář není idiot, tak těm součástkám úmyslně přidělí podobná čísla, například v rozsahu 100 až 199 a 200 až 299.
Kdybych měl takovou úlohu algoritmizovat, asi bych začal od součástek s největším počtem spojů v obou netlistech.
Tedy s integrovaným obvodem s nejvíce vývody, který se vyskytuje v obou schématech, a pokud možno v každém jenom jednou.
Ať už by to byl operační zesilovač, nebo něco složitějšího.
Nemám informaci, že by něco takového bylo hotové a dostupné na trhu, ale stejně tak nemůžu vyloučit, že to některý drahý návrhový systém už neobsahuje.
Takovou věc by pak využil návrhář, který je idiot, a spoléhá se na automatické přidělování čísel. _________________ Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Zná algebra vhodný algoritmus pro určení podobnosti topologie síťových grafů?
Tak třeba nějaká podobnost z rozpoznávání obrazu...? Jak funguje algoritmus rozpoznávání textu?
Asi bude dobrý začátek najít součástky stejné hodnoty se sudým počtem výskytů. A mezi nimi hledat shodné topologie podle hodnot.
A začít párovou součástkou s největším počtem pinů. _________________ pro mládež - Hamíkův koutek
Založen: Oct 30, 2010 Příspěvky: 6674 Bydliště: Praha
Zaslal: so únor 24 2024, 22:11 Předmět:
Kolik je tam součástek a kolikrát to budeš dělat? Ne, že bych byl proti algoritmizaci, ale aby v tomhle případě nebylo lepší vytisknout si dva papíry, vzít tužku a odškrtávat a zapisovat. _________________ Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Založen: Jun 30, 2005 Příspěvky: 1574 Bydliště: Pardubický kraj
Zaslal: ne únor 25 2024, 0:57 Předmět:
Škoda, že teď nemám času ani za mák, zní to jako zajímavá úloha.
Testovací data by nebyla (jestli to nejde zveřejnit, tak data podobného obvodu ve stejném formátu)?
Vzásadě by to mělo jít řešit různě, od grafů přes statistické metody až po AI.
Grafy jsou klasické algoritmy, to ostatní je spíš černá magie.
Nevronová síť by se dala přirovnat k brůtálně velkému a složitému filtru FIR. Nebo spíš kaskádě brutálních filtrů zapojených zasebou.
Trénování sítě je vlastně hledání koeficientů těch filtrů.
Jestli to budeš dělat ručně, tak se vyplatí začít součástkami s více vývody
Založen: Jan 17, 2007 Příspěvky: 6543 Bydliště: Milotice u Kyjova
Zaslal: st únor 28 2024, 0:25 Předmět:
notvl, než to programovat, tak to budu přepisovat ze schématu
ale asi, jestli si to dobře představuju, tak by to mohlo vést na shlukovou analýzu, popřípadě na RBF neurony, používali se (možná i používají) na čtení písma z rastrových obrázků, ale stejně, pokud výsledek má být že odpor R101 je to samé jako R1035 v druhé ose, tak rychlejší bude to ručně přepsat ze schématu
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.