Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung LE26B350F1W-Horší obraz přes Scart, vrčí zvuk

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 17:27    Předmět: Samsung LE26B350F1W-Horší obraz přes Scart, vrčí zvuk Citovat

Zdravím všechny přítomné. Tento TV mi daroval soused jako nefunkční, zjistil jsem vadný MB označen BN41-01207C (jeden HDMI vstup viditelně odpálený). TV mi tu ležel již dosti dlouho a já tak spíše ze zvědavosti jsem skusil hledat funkční MB. Většinou jsem nacházel celkem drahé tyto MB na to že je to starý TV do kterého jsem nemínil moc investovat. Až u Poláků jsem natrefil na 4x levnější a tak jsem si jej nechal poslat.
Ten od Poláka je z 32" Samsungu a můj je 26", BN41-01207C souhlasí akorát na tuneru je štítek s odlišným značením, viz přílohy. Každopádně po namontování a zapnutí se displej rozzářil. Propojil jsem TV se sat. přijímačem přes HDMI kábel a vyzkoušel oba vstupy, vše v pořádku. Pak jsem ještě vyzkoušel vstup Scart ale tu jsem byl zklamán neboť v obraze jako by byly vytrhávané řádky a zvuk šel slaběji. Vyzkoušel jsem ještě dva kabely ale nic se nezměnilo.
Proto se zde obracím na zkušenější zda může toto způsobovat ten fakt že MB je z TV s jinou uhlopříčkou.



1708009281701 (1).jpg
 Komentář:
Moje televize 26"
 Velikost:  251.69 kB
 Zobrazeno:  25 krát

1708009281701 (1).jpg



1708009281713 – kopie (1).jpg
 Komentář:
Moje televize 26"
 Velikost:  184.51 kB
 Zobrazeno:  27 krát

1708009281713 – kopie (1).jpg



84d2ed5a4d3fa8da271a7e980e72.jpg
 Komentář:
Od Poláka 32"
 Velikost:  194.74 kB
 Zobrazeno:  22 krát

84d2ed5a4d3fa8da271a7e980e72.jpg



a12d1de7459bb7684a6eb9ecd73d.jpg
 Komentář:
Od Poláka 32"
 Velikost:  163.31 kB
 Zobrazeno:  22 krát

a12d1de7459bb7684a6eb9ecd73d.jpg




Naposledy upravil otakarv dne pá únor 16 2024, 10:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 19:20    Předmět: Citovat

Co s tím má společného uhlopříčka pokud je stejné rozlišení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 19:30    Předmět: Citovat

Bolo by vhodne ten obraz odfotit.
A pri zvuku nestaci pridat volume?

Inak si mal stastie, ze si neodpalil panel. Neviem teda, ci je to aj pri tychto Samsungoch, ale velke panely byvali na 12V a mensie na 5V. Plosak bol rovnaky, len boli inak osadene odpory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 10:47    Předmět: Citovat

Včera jsem se vyjádřil dost nepřesně za což se omlouvám.
1) Nemyslel jsem to že by uhlopříčka měla vliv na můj problém ale měl jsem asi napsat správněji zda tento problém může způsobovat MB z jiného televizora s jiným označením co je na tuneru.
2) Odfotil jsem obrazy jak při připojení Scart tak i HDMI. Při provozu přes Scart jsou vidět "duchy" hlavně na psaném textu a na fotce se objevilo "moaré" (foceno mobilem, jinak to nebylo skoro viditelné) což bylo výraznější když na obrazovce svítil v levém horním rohu rámeček s označením vstupu, při HDMI to nedělalo.
Ten zvuk jsem také včera špatně popsal, on vrčí a zesílit se dá normálně, upravil jsem v názvu témy.

rnbw napsal(a):
Inak si mal stastie, ze si neodpalil panel.

Tak o tomto jsem nevěděl a děkuji za informaci.



1708073875214 (1).jpg
 Komentář:
Scart
 Velikost:  229.83 kB
 Zobrazeno:  64 krát

1708073875214 (1).jpg



1708073875334 (1).jpg
 Komentář:
HDMI
 Velikost:  199.57 kB
 Zobrazeno:  48 krát

1708073875334 (1).jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 12:57    Předmět: Citovat

To vypadá, jako z nezatíženého a z toho důvodu přebuzeného analogového vstupu. Má videosignál na připojeném scartu amplitudu do 1,2 V ? Jestli je tam víc, pravděpodobně nemá vstup video impedanci 75 Ω, ale vyšší.
Zkontroluj to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 13:06    Předmět: Citovat

A skus aj cinch vstupy, ak tam teda su.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 15:38    Předmět: Citovat

Jako zdroj signálu používám sat. přijímač AB Cryptobox 650HD se kterým na jiných televizorech co jsem zkoušel nebyl problém. Napadlo mě vyzkoušet jiný sat. přijímač a to Amiko HD8155 a s ním je podstatně lepší obraz a zvuk také přes ten scart. Televizor má cinch vstupy ale ty sat. přijímače je nemají leda že bych vyzkoušel (pokud najdu ten kabel) ze sat. přijímače scart a do TV ty cinche. Zatím jsem tu amplitudu neměřil, musel jsem vše odložit a uvolnit stůl, momentálně nemám dílnu tak se dělím o kuchyň. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 15:42    Předmět: Citovat

Skus aspon zmerat, ci je na vstupe (pin 20 na SCARTe) odpor 75 Ω na zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandur



Založen: Aug 15, 2022
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 16:08    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Jako zdroj signálu používám sat. přijímač AB Cryptobox 650HD se kterým na jiných televizorech co jsem zkoušel nebyl problém. Napadlo mě vyzkoušet jiný sat. přijímač a to Amiko HD8155 a s ním je podstatně lepší obraz a zvuk také přes ten scart. Televizor má cinch vstupy ale ty sat. přijímače je nemají leda že bych vyzkoušel (pokud najdu ten kabel) ze sat. přijímače scart a do TV ty cinche. Zatím jsem tu amplitudu neměřil, musel jsem vše odložit a uvolnit stůl, momentálně nemám dílnu tak se dělím o kuchyň. Sad


a kto ta ucil pripajat na SCART telku ked mas v boxe nastavene rozlisenie 1080i a format CVBS alebo rozdielove signaly YUV..
ten abcomacky cinsky srot si nastav na 576i zvol RGb a uvidis ze na scarte ti obraz bude bez "duchov". Vies ono satelity su konstruovane tak ze pouzivas bud HDMi alebo scart a podla toho si nastavujes aj rozlisenie v menu boxu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jozo1234



Založen: Sep 28, 2021
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 20:57    Předmět: Citovat

scart musí bežať bez ohľadu na to, ako nastavíš HDMI out a bez ohľadu na to či je to čínsky šrot alebo nie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandur



Založen: Aug 15, 2022
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 22:18    Předmět: Citovat

a skusal si alebo len strelas od buka.. pozri si co sa useje v tom istom menu ked prepnes z 1080i na 576i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund