Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TEST NOVÉHO FÓRA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 13:38    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
To musí být už paranoidní zabezpečení.

Ano, je to paranoidní. Ale chápu, že bezpečnost dat je pro existenci firmy zásadní.
Není to nastavení prohlížeče, je to PROXY na bráně do internetu. A není to potíž jen bastlírny. Třeba libovolné noviny mají 2 servery: na jednom jsou fotky a styly, a na druhém je všechno ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 13:45    Předmět: Citovat

DedVseved napsal(a):
Na první dobrou pěkná práce a palec nahoru Number one
Nechci zkazit prvotní nadšení z toho, že aktuální verze je rozhodně bezpečnější, protože na jiných fórech se také snaží mít aktualizované verze a díky děravému PHP Nuke bojují neustále se SPAMem.
Právě proto novej engine nestojí na subverzi php-nuke s fičurkama, ale na základním php bez fičurek od nějakýho soft-tunéra, kterej se zničeho nic rozhodne ukončit podporu svejch produktů.
_luky_ napsal(a):
Hill napsal(a):
To musí být už paranoidní zabezpečení.

Ano, je to paranoidní. Ale chápu, že bezpečnost dat je pro existenci firmy zásadní.
Není to nastavení prohlížeče, je to PROXY na bráně do internetu. A není to potíž jen bastlírny. Třeba libovolné noviny mají 2 servery: na jednom jsou fotky a styly, a na druhém je všechno ostatní.
Bastlírna nejsou "libovolný noviny", Bastlírna je diskusní fórum a je pro ni jako takovou naprosto zbytečný mít oddělenej textovej a obrázkovej server. Výhledově se uvažuje o zprovoznění nějakýho externího úložiště pro hlavně historický věci, který už dneska díky Bruselčíkama vynucenýmu sestřelení Uložto nejsou veřejně dohledatelný, ale zase - není to nejvyšší prioritou a bude se kolem toho muset ošetřit spousta dalších věcí, aby to nebylo jednoduše napadnutelný zvenku nějakýma potenciálníma parazitama s čelem drzejším než poplužní dvůr.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4151

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 17:30    Předmět: Citovat

Staré fórum je lepšie. V novom neviem vytvoriť "skrytú" tému. Zatiaľ.

Aha, tento smajlik sa tam zobrazuje inak. Pako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 9:46    Předmět: Citovat

Hlavní stránka mi bude chybět. Nevěřím že by ji nešlo udělat. Nemusí být součástí systému fóra. Muže to být extra php skript který slouží jako rozcestník.

Edit: napadlo mě přirovnání - Je to jako dům bez zahrádky. Dům je sice důležitější než zahrádka, ale bez ní to prostě není ono.


Naposledy upravil Zmije dne út únor 13 2024, 9:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 9:49    Předmět: Citovat

Za mě:
• Na nové EB mi chybí sloupec "Nové v diskusi". Na starou EB se připojuji prakticky každý den a vždy se jen podívám na pravý sloupec a tak nějak si pamatuji poslední téma, které tam naposledy bylo.
•Absence prostředního širokého sloupce na úvodním okně staré EB mi nevadí, stejně se tam nic neměnilo. Možná by na tomto místě mohl být seznam fór (tak jako když na staré EB kliknu na "Fórum".
•Levý sloupec staré EB bych oželel úplně - nikdy mě asi nezajímalo, kdo je online atd.

Jinak děkuji za to, že EB udržujete v chodu. Nedovedu si ani představit, kolik práce to musí být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2176

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 10:05    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
V práci máme takovou super-bezpečnou proxy...

To mas este dobre, my sme istu dobu mali taku, ze ak nebola na white-list domene, tak si musel zadavat meno a heslo aby si sa tam dostal. To sa nedalo ani zapamatat, ani ulozit. Az po dost velkych staznostiach to po par mesiacoch aspon upravili tak, ze sa opyta raz a potom par hodin je klud.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 10:48    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Za mě:
• Na nové EB mi chybí sloupec "Nové v diskusi". Na starou EB se připojuji prakticky každý den a vždy se jen podívám na pravý sloupec a tak nějak si pamatuji poslední téma, které tam naposledy bylo.
•Absence prostředního širokého sloupce na úvodním okně staré EB mi nevadí, stejně se tam nic neměnilo. Možná by na tomto místě mohl být seznam fór (tak jako když na staré EB kliknu na "Fórum".
•Levý sloupec staré EB bych oželel úplně - nikdy mě asi nezajímalo, kdo je online atd.

Jinak děkuji za to, že EB udržujete v chodu. Nedovedu si ani představit, kolik práce to musí být.
Nevím, co přesně používáš, ale nové příspěvky to umí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 13:38    Předmět: Citovat

Měl jsem na mysli červeně ohraničenou oblast, kterou jsem v nové EB nenašel.

PF



Nové_v_diskuzi.jpg
 Komentář:
 Velikost:  40.44 kB
 Zobrazeno:  26 krát

Nové_v_diskuzi.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 17:42    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Za mě:
• Na nové EB mi chybí sloupec "Nové v diskusi". Na starou EB se připojuji prakticky každý den a vždy se jen podívám na pravý sloupec a tak nějak si pamatuji poslední téma, které tam naposledy bylo.
•Absence prostředního širokého sloupce na úvodním okně staré EB mi nevadí, stejně se tam nic neměnilo. Možná by na tomto místě mohl být seznam fór (tak jako když na staré EB kliknu na "Fórum".
•Levý sloupec staré EB bych oželel úplně - nikdy mě asi nezajímalo, kdo je online atd.

Mám úplně stejnou připomínku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 17:52    Předmět: Citovat

Za poslední hodinu hodně chybí.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 18:52    Předmět: Citovat

Na těch posledních hodinách se pracuje, ale volbu Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy v novém fóru zastupují opět Nové příspěvky, případně Nepřečtené příspěvky (obě volby vpravo nahoře).
V menu Rychlé odkazy (vlevo nahoře) je vše podstatné z původního levého sloupce, některé funkce ještě přibudou, kdykoli se zjistí jejich skutečná potřeba. Využívali jsme je hodně zřídka.
Ten pravý sloupec na hlavní stránce tohoto původního fóra má jeden zásadní nedostatek, a to, že se v něm nové příspěvky ve vláknech, která už z tohoto sloupce byla vytlačená, neobjevují, topování se nezadařilo. Ale v zobrazení nových příspěvků topování běhá korektně, témata se řadí od toho, v němž naposledy nový příspěvek přibyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 19:04    Předmět: Citovat

Nebojte se, ZVYKNETE SI Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Úplně stejně jako si na podobný uspořádání zvykli uživatelé desítek a stovek dalších webů, který používají modernější enginy, sice pořád založený na jádru php, ale bez už dávno nepodporopvaný "nadstavby" php-nuke. Musíme se toho starýho "ňůku" vzdát, chcačky nechcačky - je to do budoucna moc velký bezpečnostní riziko,

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 20:42    Předmět: Citovat

Asi jsem to přehlédl, ale co se stane s obsahem starého fóra? Zmizí, zůstane, nebo bude překlopené do nového?

EDIT: Chlapi, odvádíte fakt kus práce - kam je možné zaslat příspěvek na chod, když původní účet je neplatný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4151

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 21:12    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Ale v zobrazení nových příspěvků topování běhá korektně, témata se řadí od toho, v němž naposledy nový příspěvek přibyl.
Tém zostáva na vrchu, aj keď bol nový príspevok zmazaný. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 13 2024, 21:56    Předmět: Citovat

feliz_navidad napsal(a):
Asi jsem to přehlédl, ale co se stane s obsahem starého fóra? Zmizí, zůstane, nebo bude překlopené do nového?

EDIT: Chlapi, odvádíte fakt kus práce - kam je možné zaslat příspěvek na chod, když původní účet je neplatný?
"Stará" Bastlírna se k nějakýmu teď zatím ještě neurčenýmu datu vypne. Teda ona se nevypne, ale zablokuje se přístup na ni. Veškerej obsah se zazálohuje a kopie zálohy se podrobí několika konverzím tak, aby se docílilo přechodu všech dat ze starýho enginu na novej, modernější a BEZPEČNĚJŠÍ. Pak se nová forma Bastlírny nahraje na hosting a spustí. Přesně stejným postupem vzniklo i testovací fórum - odkaz je na první stránce vlákna, akorát kvůli bezpečnosti se nejednalo o aktuální zálohu, ale půl roku starej "profil" ze srpna minulýho roku - proto na testovacím fóru nejsou lidi, co se na Bastlírnu zaregistrovali po srpnu 2023. Ale můžou se tam sami zkusit znovu zaregistrovat. To testovací fórum pak zmizí a poběží jen nová forma upravená z poslední zálohy. Kopie původních záložních dat zůstane zachovaná pro případ, že by novej engine zkolaboval, aby se s minimálníma ztrátama dalo v nouzi obnovit starý původní fórum.

A co se týče financování, původní účet spadnul do dědictví po Zdeňkovi, tam nic neposílej. Aktuálně hosting shodnej s dosavadním financuje mecenáš, kterej se k tomu sám nabídnul až do doby, než se vyřeší všecky otázky kolem dědictví - pak se zřídí novej příspěvkovej účet, na kterej budeme moct všichni znovu přispívat na provoz.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund