Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DTV BEKO RCNA 400 E30ZX no frost voda v chladničce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2024, 12:17    Předmět: DTV BEKO RCNA 400 E30ZX no frost voda v chladničce Citovat

Zdfravím. V roce 2016 jsem si pořídil Beko lednici s mražákem. Poslední měsíc, dva se mě na spodku lednice, pod šuplíkem se zeleninou, objevuje voda. Při prvním zjištění to bylo jezero. Po nějakém týdnu kontrola a opět voda. Místy i s ledem. Hledal jsem odtokový kanálek že ho pročistím ale nenašel jsem ho a ani v návodu o kanálku není zmínka. Prosím můžete mě prosím poradit co s tím? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2024, 19:34    Předmět: Citovat

Zkus ten odtokový kanálek hledat na druhé straně od kompresoru. Když je to Nofrost, tak je tam vetilátor za přepážkou, nebo jak je to řešené? Lednice musí být pár centimetrů od zadní stěny a mít volné místo se teplotním senzorem vpravo v chladničce.
Je to v místnosti s obvyklou teplotou? Když se mi ucpávala-zamrzala Siemens, tak jsem jí musel vypnout na 4 hodiny, aby zamrzlý kanálek roztál.
citace:
Kondenzace na boční stěně prostoru chladničky (MULTIZONE, COOL
CONTROL a FLEXI ZONE)
• Velmi nízká teplota prostředí. >>> Neinstalujte chladničku v prostředí, kde teplota klesá pod 10 °C.
• Časté otevírání a zavírání dveří. >>>Otevírejte dveře méně často.
• Vysoká vlhkost v prostředí. >>>Neinstalujte chladničku v prostředí s vysokou
vlhkostí.
•Skladování potravin s obsahem kapalin v otevřených nádobách. >>>Nevkládejte potraviny s obsahem kapalin v otevřených nádobách.
• Dveře jsou dokořán. >>>Zavřete dveře.
• Termostat je nastaven na velmi chladné úrovni. >>>Nastavte termostat na vhodnou
úroveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2024, 20:33    Předmět: Citovat

Mám ji v kuchyni na stejném místě několik let. Na tu vodu na dně si stěžuje dost lidí. Ale řešení vcelku žádné. Na zkoušku jsem zvedl teplotu v lednici na 8 stupňů, bylo 5, jestli to v tom kanálku nezamrzlo. Moc nevěřím v úspěch. Našel jsem video poláka kde vnitřní zadní díl byl v jeho lednici předsun. On za to chytnul a vnitřní zadní díl oddělal. Bylo tam žebrování a pod tím kanálek. U mě je vnitřní zadní plocha bez předsunutí, jen je vidět drážka, že to není celek. Ale v lednici jsou potraviny a tak jsem toho moc neviděl. Počkám den dva co teplota a nakonec z lednice vše ven a bude se zkoumat. Třeba budě někdo vědět víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2024, 21:38    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=103572

https://www.beko.com/cz-cs/produkty/chladnicky-s-mraznickou/kombinovana-lednice-mraznicka-dole-59-5-cm-rcna400e30zx

NeoFrost™
Lepší než jednoduchý NoFrost
NeoFrost™ jsou oddělené chladící okruhy, které v mrazáku drží suchý studený vzduch a v chladničce zase ideální vlhkost. Nemíchá se tak vzduch mezi lednicí a mrazákem, tím pádem potraviny v lednici neosychají, nemíchají se pachy a vydrží déle čerstvé. Navíc mrazák není třeba odmrazovat a v lednici se na zadní stěně netvoří nepříjemné kapky.

Bude to chtít hledat, kde turci udělali chybu a co časem provozu přestane fungovat jak by mělo.

Toto je zřejme to zmíněné video. Krycí deska tam není předsunutá, to jen od 1:00 ukázal, jak ji demontovat Wink
https://www.youtube.com/watch?v=JpJrg_YeISQ
řešil to odkloněním/podložením výparníku

a jak to vidím, a co už popisoval kejki v tom druhém vlákně, manuál má požadovat, že by lednice měla stát trochu nakloněná na záda, aby ta voda byla správně sbírána do kanálku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2024, 22:58    Předmět: Citovat

Nakloněná krapet dozadu je furt, měřeno vodováhou na skleněné poličce. Možná moje práce v době instalace jen si to nepamatuji. Jako je to beko ale od roku 2016 jede v pohodě. Ty šuplíky v mrazáku jsou sice ze slušně řečeno méně pevného plastu ale s trochou opatrnosti se to dá. To video bude asi ono jen po polsky neumím vůbec nic. Je možné v kostce napsat obsah ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2024, 9:09    Předmět: Citovat

Budeš asi muset udělat dvě věci. Rozmrazit a nechat ze dva dny nezapnuté, aby to pro jistotu povolilo všude, kde je to zamrzlé. Potom vzít něco vhodného a prošťournout tu cestu pro odtok do výparníku nebo kde to tam je. Já měl problém vždy (asi 3x za 20 let) jen s tím ucpaným odtokem - papírem atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2024, 9:13    Předmět: Citovat

Jestli je to zamrzlé, tak to při chlazení nerozmrzne. Mrazák i lednička mají nějakou tepelnou kapacitu, dobu, co vydrží. Fakt to zkus na 4 hodiny vypnout a pak zase zapnout.
V tom videu ukazuje, že se zřejmě zkroutila ta izolace a voda z výparníku teče po ní a taky je nakřivo výparník. Takže podložil výparník a vše v pořádku.

Na zamrzání otvoru si tam stěžuje víc lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 26 2024, 20:26    Předmět: Citovat

Při oddělávání zadního vnitřního krytu je potřeba oddělat nahoře zprava a zleva dva malé čtverečky. Pod nima je šroubek. V dírce stála voda. Zkusil jsem nějaký pevnější drát ale odvod je trubka harmonika a nejde to úplně rovně dolů. Různě jsem s drátem otáčel a nic. Pak jsem vzal hadičku podobnou pro akvária. To už šlo lépe a dostal jsem se až dolů. Podle délky hadičky. Injekční stříkačkou jsem se pokusil odsát bordýlek. Moc jsem toho nevzal, stříkačka byla trochu marod. Nakonec průplach teplejší vodou.


lednice.jpg
 Komentář:
 Velikost:  286.65 kB
 Zobrazeno:  30 krát

lednice.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund