Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klíčky od auta, jak fungují.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 9:01    Předmět: Klíčky od auta, jak fungují. Citovat

Letos to bude 17 let co jsem si koupil nový Renault Thalia. Dostal jsem k němu jeden klíček s tlačítkem (a baterií) na dálkové zamykání a jeden klíček bez tlačítka, myslel jsem, že je to jen obyčejný klíček. Když jsem chtěl nechat přidělat další klíček bez tlačítka, v Autoklíčích potřebovali dodat i auto, aby tam něco nastavili. Takže z toho se domnívám, že v klíčku bez tlačítka bude taky nějaká elektronika co se s autem domluví (a napájená asi bude nějak bezkontaktně z auta). Schválně jsem zkoušel klíček s tlačítkem a vyndanou baterkou a auto jsem nenastartoval.
Jak vlastně ten klíček bez tlačítka funguje?
V těch Autoklíčích mi to udělali na počkání, když jsem se ptal v autorizovaném servisu, prý by to museli zadat výrobci, trvalo by to dlouho a stálo by to balík.

Když už jsem tady: Budu muset k benzínce, vzhledem k diskusím ohledně E10, jak se to projevuje u aut (a taky u benzínových pil a sekaček) se začínám zajímat o nějaký benzín kde se to (snad) neprojeví. Koukal jsem se na benzínky co je mám poblíž, našel jsem jen dvě, kde nabízeli něco jiného než Natural 95 (je to z doby kdy byl pořízen ten záznam na Google Maps, možná je to už jinak). Je to tam pod nějakými firemními názvy.
https://maps.app.goo.gl/XqHAhtYHDDfN3eVUA
https://maps.app.goo.gl/QbUeuGge2SrKAwg56
Co to znamená a pod čím mám ten kvalitnější benzín hledat?
BTW: Poptával jsem se v qelbech na zahradní techniku a tam mi moc neporadili.

EDIT: U benzínky z druhého odkazu jsem se dnes ptal, v benzínu Optimal 95E jsou prý stejné biosračky, akorát jsou tam nějaká aditiva. Paní na benzínce mi říkala, že benzín 98 mají tady
https://maps.app.goo.gl/bne4jc4MpEn1MvB66

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne so únor 03 2024, 13:19, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurosdi



Založen: Jan 07, 2017
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 9:12    Předmět: Citovat

V klúči je pasívny čip-transponder. V spínacej skrinke je cievka,ktorá si ho prečíta. Klúčik s DO a s baterkou by mal štartovat aj bez baterky v klúči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 9:19    Předmět: Citovat

některé starší renaulty měly v klíčence dobíjecí baterku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1623
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 10:50    Předmět: Citovat

U Fiatu jsem to řešil nalepením původního klíčku s čipem těsně k zámku zapalování. Pak jsem startoval pouhou mechanickou kopií. Imobilizér je pak samozřejmě nefunkční, což ale u starýho krámu vzal čert.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2179

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:41    Předmět: Citovat

stary nissan mal rfid chip priamo v tom plastovom vnutri. a v zapalovani je cievka, ktora citala jeho id. podobne to ma aj stara kia. po otoceni kluca sa kontroluje a ak je ulozeny v rj, tak dovoli nastartovat. tiez ma pri vyrobe druheho upozornovali, ze da sa s nim odomknut/zamknut, ale nenastartujem, lebo verzie klucov v tym chipom ma len servis.
v kii mam problem, ze nie vzdy mi ten kluc spravne precita. problem je ked je velmi sucho, alebo vlhko. pripadne, ked mam zlu naladu - nezartujem, fakt sa musim par krat pomaly nadychnut a ho nacita

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1733
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:55    Předmět: Citovat

Dám to sem netřeba nového vlákna - od ropáka SUZUKI LIANA 1,4DDis mám teď jeden klíč bez čipu ze kterého je čip pod volantem, druhý bez čipu který jsem si vypiloval když nebyl k nalezení třetí (samozřejmě ho trpaslíci vydali hned potom co jsem si klíč vyrobil, parchanti) .
Teď mě mate to, že ten třetí nalezený, má má poškozený čip a startovat s ním nešlo. Nejspíš je čip poškozený dlouhodobým vystavením teplu. A TEĎ - jak to že se klíč s evidentně vadným čipem nepohádá s tím co je pod volantem? Sem myslel, že je čip teplem smazaný a v čtečce bude neviditelný ale to vypadalo to že ne, čtečka a programátor čipů ho vidí....Záhada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 12:09    Předmět: Citovat

V Mazde je nejaky postup, ako imobilizer prepnut do nastavovacieho modu. Myslim, ze na to treba dva funkcne kluce. Potom sa daju pridavat dalsie kluce (cipy), pripadne vymazat vsetky ostatne. Zatial som to nepotreboval, kluce mam 3 originalne. Pouzivam sa ale len jeden a je uz dost zodraty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1722
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 15:19    Předmět: Citovat

To Yarda1:
Jestli tvoje auto zvládá ten nový benzín E10 můžeš zjistit zde:
https://www.e10info.eu/cs/muzu-pouzivat-palivo-e10/

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 477
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 16:24    Předmět: Citovat

Auto na benzín žádný nemám, tak v něm vyšší obsah lihu neřeším, ale co jsem různě četl, tak bez lihu by měli být vysokooktanové benzíny.
A do zahradních strojků si můžeš koupit ASPEN.
Já ty prachy co za něj chtějí teda nedám a ani za ty vysokooktanové benzíny nechci utrácet. Do teď jsem kupoval nejlevnější BA95 od bratrů Ondrů a dával do něj trochu VIFu. Hodlám v tom pokračovat, jen toho VIFu dám trochu víc. To těm pilkám a sekačkám musí stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2179

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 17:48    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
V Mazde je nejaky postup, ako imobilizer prepnut do nastavovacieho modu

to ma vacsina azijskych aut. Vies si bud "vyblikat" zavadu, alebo pridavat kluce. Osobne som to nikdy neskusal, lebo co ak by sa mi podarilo zmazat a nepodarilo pridat a uz by som nenastartoval Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 18:41    Předmět: Citovat

gepard napsal(a):
To Yarda1:
Jestli tvoje auto zvládá ten nový benzín E10 můžeš zjistit zde:
https://www.e10info.eu/cs/muzu-pouzivat-palivo-e10/
Kromě auta mám i motorku ČZ175, už ji v servisu museli čistit od nějakých sajrajtů aby nastartovala, taky pilku a křovinořez dvoutakt. V Mountfieldu a Werco jsem se ptal, jestli je k mání nějaký benzín co by tam nedělal škody. nabízeli mi akorát nějaké přísady.
Hape napsal(a):
...A do zahradních strojků si můžeš koupit ASPEN...
O tom jsem zatím neslyšel, nepíší tam, jestli se hodí i do dvoutaktů (s olejem). Asi bych se praštil přes kapsu a jeden kanystr koupil. Až tak moc nejezdím a nesekám. Ale nejdřív se poptám.

Našel jsem palivo i pro dvoutakty.
https://www.garden-parts.cz/aspen-2t-palivo-pro-dvoutaktni-motory-25-l/p-3631

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund