Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Technická po novém
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17766
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 17:36    Předmět: Technická po novém Citovat

Dnes jsem byl s Citroušem na technický kontrole. Byl jsem objednanej na určitou hodinu. Řekli si dvojku (minule, před dvěma roky to bylo míň, 16 stovek?) Přijel jsem, mám to 1,5 km, studenej motor a hned že mám jet na emise. Ty byly i za studena v pohodě, dehet čmoudil 0,01. Ale vlastní technická, to bylo dílo. Zaprvé se naučili za Covida lidi nenechávat u auta, jak u emisí, tak STK mě vyhodili ven do zimy. No a zadruhý, do STK linky navezou 4-5 aut, co se vejde a pak se v tom rochněj. Výsledek je, že jsem čekal přes hodinu.
No a pak to vypuklo. Jak asi víte, od 1.1.2024 jsou zrušený velký techničáky. Jede se na nějakou databázi a v ní je, jak jinak bordel. Já tam třeba nemám zapsaný tažný zařízení a asi 8 typů alternativních povolených disků a rozměrů gum. Takže pokud by jeli striktně podle databáze, tak skrz STK neprolezu. No technik mi říkal, že přihlédli k velkýmu již neplatnýmu techničáku a dali mě to. Ale jak to bude příště za dva roky netuší. Jestli to někam hlásí aby se údaje doplnily jsem se nezeptal.
Takže jsem odjel bez razízítka ve velkým techničáku, jen s flastrem na čísle a kusem papíru, že byla provedená technická a že je OK.
Jo a taky jsem se od technika dozvěděl další věci. Při přepisu na novýho majitele dopravka ty velký techničáky zabaví. Pokud tam jsou nějaký záznamy o přípojným zařízení a gumách, je prý dobré pro sichr si velkej techničák okopírovat a nechat na matrice ověřit.
No a malej techničák se už taky nemusí vozit s sebou. To technik označil jako státní podporu zlodějů aut. Třeba modelová situace: Někdo Vám šlohne auto z řadovky garáže kam nechodíte každej den, takže o tom nevíte třeba 1-2 dny a pak to teprve nahlásíte. Protože řidič už nemusí mít s sebou malej techničák, tak pokud ho zastavěj s kradeným autem, může klidně tvrdit, že má auto půjčený. No a po nahlášení a než to semelou datový služby policajtů, tak už to auto je zcela bez problému v Polsku nebo ještě mnohem dál. Ono vlastně stačí když to auto ukradnou večer před barákem a přijdete na to až ráno.
Tak je to státní podpora zlodějů nebo né? To zas někdo na ministerstvu vymyslel trakař. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 17:57    Předmět: Citovat

Technik na STK má povinnost při nesouladu digitálního a papírového techničáku ten papírovej nafotit stejně jako auto, napsat do poznámky protokolu že je nesoulad mezi TP a RSV a fotky TP i s fotkama auta odeslat. Na www.dataovozidlech.cz klikneš na "data ke stažení" a tam dole na strance zadaš bud číslo ORV nebo TP nebo VIN a uvidíš digitální techničák. Pokud v něm něco chybí, můžeš to řešit na registru vozidel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 17:58    Předmět: Citovat

Jedině hardwerový tajný vypínač. Jinak normální bordel, co čekat v kocourkově. Auto prodávat naštěstí nikdy nebudu.
Zlatě dávat auto přímo domů technikovi STK Very Happy

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 18:02    Předmět: Citovat

Naštěstí se mně toto moc netýká neb mám služební auto, ale že řidič/majitel nemusí mít techničák u sebe by nemělo automaticky znamenat, že se nechává trvale v autě - právě pro případ krádeže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 18:06    Předmět: Citovat

Čím dál víc jsem přesvědčen o tom, že jediným smyslem všech podobných digitalizací je, aby ta správná firma dostávala ročně desítky miliónů za "údržbu databáze".
Já mám v databázi také spoustu chyb, klasika - chybějící tažné, pneu, Euro, ale chybí i datum STK, u vozíku mi přidali 500kg na nosnosti a u motorky mám záznam kromě typu, VIN a data uvedení do provozu úplně prázdný Smile

PCmaniac99 napsal(a):
Pokud v něm něco chybí, můžeš to řešit na registru vozidel.

Proč by to měl řešit majitel vozu? Ať si to řeší stát, když si to vymyslel...


Naposledy upravil feliz_navidad dne čt leden 25 2024, 18:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 18:06    Předmět: Citovat

Jestli se fakt nemusí vozit, tak ho tam netřeba nechávat, mimo ciziny. Já osobně na tyhle blbosti kašlu, jedu postaru, tech. + řidičák u sebe.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 19:31    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
velkej techničák okopírovat a nechat na matrice ověřit.

Jen technická. Technický průkaz nelze podle zákona o ověřování ověřit (udělat z něj ověřenou kopii), neboť jde o o listinu, jejíž jedinečnost nelze nahradit. Takhle to do nás hustili na školení báby z ministerstva vnitra. To samé pas, občanka, směnka...
Takže pokud to někde ověřili, tak v rozporu se zákonem.
zákon napsal(a):
§ 9

Vidimace se neprovede

a) je-li předložená listina, z níž je vidimovaná listina pořízena, listinou, jejíž jedinečnost nelze vidimovanou listinou nahradit, zejména občanský průkaz, cestovní doklad, zbrojní průkaz, řidičský průkaz, vojenská knížka, služební průkaz, průkaz o povolení k pobytu cizince, rybářský lístek, lovecký lístek nebo jiný průkaz, vkladní knížka, šek, směnka nebo jiný cenný papír, los, sázenka, protest směnky, geometrický plán, rys nebo technická kresba,


metodika MV napsal(a):
Velký technický průkaz - nelze vidimovat, dle §9 písm. a) má charakter průkazu

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 19:33    Předmět: Citovat

Mám také několik aut a přívěsů a u mě to je tak 50/50%. U jednoho přívěsu je napsáno "hmotnost do 750kg" a není napsaný žádný rozměr kol ani pneu.
Pokud to podle toho bude někdo kontrolovat, tak je to v pohodě.
U poloviny aut chybí všechny doplňky a změny dopsané do TP. To samozřejmě po první STK doplní státní úřednici, kteří to zanedbali.

P.S. Pamatuju dobu kdy se přestalo uvádět v TP číslo motoru. Tenkrát pár horlivých techiků to kontrolovalo a dnes ani "pes neštěkne".

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 19:35    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
To samozřejmě po první STK doplní státní úřednici, kteří to zanedbali.


ROFL

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 20:44    Předmět: Citovat

Ted jsem se díval do databáze a koukám že mám na Favoritovi psané pouze že je 2 místný. Co s tím dělat?


data podle databaze.jpg
 Komentář:
 Velikost:  35.91 kB
 Zobrazeno:  36 krát

data podle databaze.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 22:16    Předmět: Citovat

Vyházet zadní sedačky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1699
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 22:28    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
No technik mi říkal, že přihlédli k velkýmu již neplatnýmu techničáku a dali mě to

To je chybný výklad. Staré technické průkazy, ve kterých se neprovádí žádné změny zůstávají v platnosti.

Zdroj: registr-vozidel.cz

citace:
Neuvažuje se o žádné termínové lhůtě výměny velkých technických průkazů. Ty zůstanou v platnosti až do doby, kdy u daného vozidla dojde k nějaké změně v údajích. U starších vozidel tak bude velký technický průkaz odebrán při nejbližším úkonu provedeném na registru vozidel a bude vydán nový malý technický průkaz, který se stane jediným dokladem v papírové podobě. Velký technický průkaz bude nov2 pouze v digitální formě.

Celeron napsal(a):
Takže jsem odjel bez razízítka ve velkým techničáku, jen s flastrem na čísle a kusem papíru, že byla provedená technická a že je OK.

STK i emise se nově zaznamenávají jen do databáze. Do techničáku už ne.

Celeron napsal(a):
Při přepisu na novýho majitele dopravka ty velký techničáky zabaví.

Jak je uvedeno přímo v registru viz citace výše jakákoli změna údajů tj. nejen přepis znamená odejmutí velkého techničáku a současně vydání nového malého techničáku, který nově obsahuje některé údaje jako např. specifikaci EURO normy v položce EMISNÍ LIMIT viz označení na přiloženém obrázku novy_maly_technicak.jpg.

Celeron napsal(a):
Pokud tam jsou nějaký záznamy o přípojným zařízení a gumách, je prý dobré pro sichr si velkej techničák okopírovat a nechat na matrice ověřit.

To je nesmysl. Po odejmutí se stává velký techničák definitivně neplatným a nelze jej pak už v žádném případě použít jako oficiální doklad bez ohledu na ověření. Takže kopii si můžete udělat jen pro vlastní potřebu a bez ověřování pokud si ty informace chcete jen pro sebe uchovat a nic víc.

Pro oficiální dokladování po odejmutí velkého techničáku je už pouze ta databáze, a proto je dobré zkontrolovat zda jsou v záznamech pro vaše auto v databázi nějaké chyby a pokud ano tak zajít na inspektorát s velkým techničákem, aby to opravili.

Zkuste mrknout na https://www.dataovozidlech.cz/otevrenaData/vypisy a v sekci Vyhledání vozidla do položky Číslo TP vyplňte číslo stávajícího velkého techničáku a poté klikněte na tlačítku Vyhledat viz přiložený obrázek data_o_vozidlech.png. Vyhledaná data k tomu techničáku by se měla zobrazit pod tou sekcí Vyhledání vozidla.



novy_maly_technicak.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.1 kB
 Zobrazeno:  34 krát

novy_maly_technicak.jpg



data_o_vozidlech.png
 Komentář:
 Velikost:  37.83 kB
 Zobrazeno:  24 krát

data_o_vozidlech.png




Naposledy upravil Valdano dne čt leden 25 2024, 22:37, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 22:30    Předmět: Citovat

Podle databáze mám tohle:
Tak to jsem asi jedinej, který ji má s RZ Very Happy



Sadílek.jpg
 Komentář:
 Velikost:  112.19 kB
 Zobrazeno:  30 krát

Sadílek.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1699
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 22:35    Předmět: Citovat

Pokud Vám údaje v databázi registru nesouhlasí se velkým techničákem, který zůstává v platnosti až do doby jakékoli změny, tak to reklamujte na inspektorátu.

Zdroj: mdcr.cz

citace:
Jak napravit chybu v záznamech u svých vozidel v registru silničních vozidel (RSV)?

Vzhledem k tomu, že se údaje do elektronického registru přepisovaly a zapisují ručně, chyba bohužel může vzniknout.

Případné chyby opraví úředník na registru ve chvíli, kdy se mu např. při přeregistraci vozidla dostane do ruky velký technický průkaz, který má přepsat, zkontrolovat, následně ten průkaz odebere. Díky tomu potom budou data aktualizovaná a dostupná.

Při jakékoliv návštěvě RSV má úředník zkontrolovat aktuálnost a úplnost záznamu o vozidle v RSV. Tak může například opravit chybu v případě rozměrů kol a pneumatik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 23:48    Předmět: Citovat

No, takže jak jsem psal tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=105783
když si to půjdu nechat opravit, tak mi velký techničák seberou, a když to udělají blbě, tak si pak můžu jít stěžovat leda na lampárnu, protože už nebudu mít doklad žádný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund