Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikropájka
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
venca666



Založen: Mar 02, 2014
Příspěvky: 92
Bydliště: u mě Doma

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 12:37    Předmět: Mikropájka Citovat

Neví někdo, kde by se dal sehnat naprogramovaný MCU do mikropájky YIHUA 937D? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 12:52    Předmět: Citovat

Za cca $40 v dalším kusu té stanice Smile Náhradní díly se nedodávají. Nebo si to můžeš v rámci rozcvičky naprogramovat sám. Což se pochopitelně ekonomicky nevyplatí.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca666



Založen: Mar 02, 2014
Příspěvky: 92
Bydliště: u mě Doma

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 12:56    Předmět: Citovat

Ne, Já si chci postavit svoji mikropájku (Krabičku na míru) protože ty co se prodávají mají moc velké rozměry a do poličky na stole se mi nevejde a tento typ je naprosto vyhovující, nemá žádné inteligentní zbytečné funkce... Na netu jsem žádné zapojení s LED displejem nenašel, pouze LCD. Mám 3 pájecí pera typ 937. Na aliku jsem našel spoustu modulů, ale to je pro HAKKO T12 a tyto pééééra jsou jinak zapojené.

Odstraněna citace předcházejícího příspěvku, viz bod 4f "Pravidel". jimirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ingwarr



Založen: Jun 08, 2023
Příspěvky: 81
Bydliště: Trnavský, Ružindol,

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 9:59    Předmět: Citovat

ahoj, ono stríco googl ti nič nenašiel? tak tu maš. Je tam všetko, som zvedavý na výsledok ak sa rozhodneš pre samo domo vyrobu.

https://www.instructables.com/Universal-Soldering-Station/

Ved si mohol kupit yihua a dat do menšej krabičky Very Happy Niekedy vyrabat sa neoplatí. Hlavne kupit medene hroti čínan predava ocelove Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 11:16    Předmět: Citovat

Co máš proti ocelovým hrotům? Vydrží proti mědi navěky, jen mají horší tepelnou vodivost ale to se dá řešit dvojkov provedením hrotu. Ocelový hroty má třeba i Ersa a to je ňáká fy přes profi pájecí techniku.
Zkusil jsem si udělat ocelový hrot na ERS50 (trubička původní, špička ocel) a maká to bez problémů.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ingwarr



Založen: Jun 08, 2023
Příspěvky: 81
Bydliště: Trnavský, Ružindol,

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 11:46    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Co máš proti ocelovým hrotům?


Mám aj tie ocelove, to som nevedel že su ,až ked sa na ne prilepil magnet. Very Happy dotial som to neriešil. Pravdou je že med cin žerie, snad ponikovanie by pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 12:14    Předmět: Citovat

Ingwarr napsal(a):
Hlavne kupit medene hroti čínan predava ocelove Wink

...si mal napísať, že predáva AJ oceľové Wink Tie čierne sú fajn aj na bezolovo.



obrázok_2024-03-07_121301552.png
 Komentář:
 Velikost:  180.64 kB
 Zobrazeno:  29 krát

obrázok_2024-03-07_121301552.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 12:46    Předmět: Citovat

Ty červený jsou jen holá měď? Ty musí cín s olovem sežrat za odpoledne. Na 120W kopytu s měděným hrotem je potřeba před každou prací hrot opilovat, ten pájecí klín je pěkně sežranej a má vyžraný dolíky do hloubky.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca666



Založen: Mar 02, 2014
Příspěvky: 92
Bydliště: u mě Doma

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:17    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Co máš proti ocelovým hrotům? Vydrží proti mědi navěky, jen mají horší tepelnou vodivost ale to se dá řešit dvojkov provedením hrotu. Ocelový hroty má třeba i Ersa a to je ňáká fy přes profi pájecí techniku.
Zkusil jsem si udělat ocelový hrot na ERS50 (trubička původní, špička ocel) a maká to bez problémů.


Měděné hroty z číny už nikdy! zapájel jsem 100 součástek a hrot je k vyhození a to pájku žhavím na 200°C Nejlepší hroty má ERS50 ty hroty mi vydrželi několik let a žhavil jsem je na 320°C. Jenže taky nejsou zrovna levný. Já si hroty dělám vlastní. tělo měděné a do něj jsem mosazí zaletoval karbidové tyčky a na fréze pěkně vytunil. Zkusil jsem bronzové hroty, ale ty se neosvědčili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:28    Předmět: Citovat

Normalne hroty su poniklovane (ci co to je).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca666



Založen: Mar 02, 2014
Příspěvky: 92
Bydliště: u mě Doma

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:29    Předmět: Citovat

Ingwarr napsal(a):
Celeron napsal(a):
Co máš proti ocelovým hrotům?


Mám aj tie ocelove, to som nevedel že su ,až ked sa na ne prilepil magnet. Very Happy dotial som to neriešil. Pravdou je že med cin žerie, snad ponikovanie by pomohlo.


Poniklovat měděný hrot by nepomohlo. Mám to vyzkoušené. Ta čínská měď je ošizená, že tu tuplem vyhoří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:50    Předmět: Citovat

To Celeron - tých medených som kúpil na skúšku 5 v sade. Je to čistá meď.. bez nejakej povrchovky, ale na jemnulinké spájkovanie pri 190-200° sú k nezaplateniu. Prepalovanie na vyšších teplotách im naozaj strašne moc uberá na hmote materiálu... Prestup tepla je super.. Samozrejme nie na veľké pady. Pri jednej oprave mi veľmi pomohli. To sa s inými "kopytami" nedá porovnať.
Tie "akože strieborné" -či poniklované sú dobré aj trváce, ale majú poväčšine veľkú dieru na výhr. teliesko (vymedzujem ich ešte medenou trubičkou z 0,2mm plechu - niekedy vojde aj 0,312!. a špatne vedú teplo- rozdiel medzi špičkou a nastavenou teplotou je aj 30-40°C.
Najviac mi vyhovujú tie čierne "viac kovové"- tepelný prestup sa približuje tým celomedeným, ale trvácnosť nie je až taká ako u tých "niklových". Kompromis!
Hroty T-SB z tej čiernej sady zvládajú 350-400°C a cínujem s nimi Φ4mm lanko-drôty- cez prekovy..
Ale zistil som jednu vec - pri používaní medenej vlny na očistenie hrotu formou "ďubania" do kôry sa hrot ocínuje na väčšiu plochu/dĺžku a potom ťahá cín ďaleko od špičky.. lepšia je vlhká špongia...
A ako píše venca - ERSA je vynikajúca - trváca - vydrží niekoľko rokov pri "pár letovancôf" - ale skôr poviem,že pri našej 6-7 hodinovej práci tak pol roka - len tá cena je úžasná... a ich hroty majú "strašnú ergonómiu" Buď je to dobré "kopyto" na hrubú robotu, alebo nahovno tenký špic... Rúčka je v podstate "neopraviteľná" - zalomí sa drôt aj pri použití dodatočnej výstuhy na kábli, lebo dnu sa nedostaneš.. Všetko je zaliate - a normálne neopraviteľné... Za 70-80€ máš kúpiť novú... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ingwarr



Založen: Jun 08, 2023
Příspěvky: 81
Bydliště: Trnavský, Ružindol,

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:52    Předmět: Citovat

venca666 napsal(a):
Poniklovat měděný hrot by nepomohlo. Mám to vyzkoušené. Ta čínská měď je ošizená, že tu tuplem vyhoří.


medene hroty si robim sam z medenej tyče 6mm, činan nema fantaziu. mam jeden na odpajkovanie z dražkou v stred 1mm z velkou plochou aby nahrieval z oboch strana keď sú vývody u seba tak ich dokáže spoločne nahriať keď dám medene lanko na odsatie.
Tak mne tie hroty vydržia, nepajkujem každý deň. Ani ten oceľový nevydrží keď sa prehreje, to sa mi stalo keď som omylom na takom pajkovacom pere zmenil program omylom Laughing číňan to nezamkol.


Naposledy upravil Ingwarr dne čt březen 07 2024, 16:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca666



Založen: Mar 02, 2014
Příspěvky: 92
Bydliště: u mě Doma

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 15:57    Předmět: Citovat

Ingwarr napsal(a):
venca666 napsal(a):
Poniklovat měděný hrot by nepomohlo. Mám to vyzkoušené. Ta čínská měď je ošizená, že tu tuplem vyhoří.


medene hroty si robim sam z medenej tyče 6mm, činan nema fantaziu. mam jeden na odpajkovanie z dražkou v stred 1mm z velkou plochou aby nahrieval z oboch strana keď sú vývody u seba tak ich dokáže spoločne nahriať keď dám medene lanko na odsatie.
Pozrel si link?


JJ, pozrel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 16:10    Předmět: Citovat

Ešte dodám... tie Solderig TIP-y na obrázku sú z jedného chlieva - myslím tým mikrospájky typu T9xx..a im podobných - Rúčky sú aj jednoduché za pár šupov s triakovou či procesorovou reguláciou bez spojenia s PE, ale sú aj staničky s iným napájaním, oddelené od siete a s prepojením na PE....
To som len tak naokraj... lebo som tu bol už zdrbaný za to, že propagujem niečo nebezpečné...
Keď niekto nevie čo ide robiť a ako TO má spraviť ... Tak radšej nech to nerobí... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund