Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

eTechničák

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 0:07    Předmět: eTechničák Citovat

Dělají si z nás zase srandu?
Od 1.1.2024 se ruší papírové velké techničáky, nahrazuje je elektronická databáze.
Mám dvě auta.
U prvního jsou vyplněny všechny údaje - ale jeden špatně. Skutečný počet sedadel je 4, v papírovém techničáku 4, v CoC 4, ale v eTechničáku se píše 2.

U druhého jsou vyplněny jen údaje: datum registrace, číslo typ. schválení, datum příští TP, druh a kategorie vozidla, VIN, typ a objem motoru, palivo, barva karoserie, počet sedadel, provozní/tech. přípustná/tech. povolená hmotnost a počet náprav. Většina údajů chybí - výrobce, značka, typ, kola, pneu, vlek, zatížení náprav, spotřeba, emise, hluk, rozměry, předpis EK…
A navíc uvedená “největší technicky přípustná hmotnost” je nesmyslné číslo, menší než “provozní hmotnost”.

To se jim zas něco povedlo. Už se těším, až si budu objednávat ekologickou známku pro Německo nebo Francii, a dozvím se, že sorry jako, ale že v techničáku nemám Euro XX.
Taky bych mohl jít na dopravní inspektorát a seřvat je tam, ať to dají do pořádku - jenomže při tom mi zabaví velký techničák, můj jediný skutečný doklad, jak to doopravdy je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 0:51    Předmět: Citovat

Nejprve zkuste mrknout na https://www.dataovozidlech.cz/otevrenaData/vypisy a v sekci Vyhledání vozidla do položky Číslo TP vyplňte číslo stávajícího velkého techničáku a poté klikněte na tlačítku Vyhledat viz přiložený obrázek data_o_vozidlech.png. Vyhledaná data k tomu techničáku by se měla zobrazit pod tou sekcí Vyhledání vozidla. Pak zkontrolujte jestli tam budou stejné chyby jako v aplikaci eTechničák. Pokud to bude v těchto výpisech správně pak je zřejmě problém v aplikaci eTechničák, která některá data nezobrazuje správně nebo je nezobrazuje vůbec.

Já jsem si u svého auta kontroloval záznamy přes dataovozidlech.cz a také přes Portál občana a záznamy jsou naštěstí správně dle velkého techničáku. Podle toho co píšou na MD to přepisovali ručně a tak mohla vzniknout spousta chyb.

Zdroj: mdcr.cz

citace:
Jak napravit chybu v záznamech u svých vozidel v registru silničních vozidel (RSV)?

Vzhledem k tomu, že se údaje do elektronického registru přepisovaly a zapisují ručně, chyba bohužel může vzniknout.

Případné chyby opraví úředník na registru ve chvíli, kdy se mu např. při přeregistraci vozidla dostane do ruky velký technický průkaz, který má přepsat, zkontrolovat, následně ten průkaz odebere. Díky tomu potom budou data aktualizovaná a dostupná.

Při jakékoliv návštěvě RSV má úředník zkontrolovat aktuálnost a úplnost záznamu o vozidle v RSV. Tak může například opravit chybu v případě rozměrů kol a pneumatik.

Případné chyby tedy reklamujte na dopravním inspektorátu. Když vám budou chtít velký papírový techničák vzít tak by vám měli současně také vydat nový malý techničák, který má nově obsahovat v poli EMISNÍ LIMIT právě údaj o EURO normě viz označení na přiloženém obrázku novy_maly_technicak.jpg.

Zdroj: registr-vozidel.cz

citace:
Neuvažuje se o žádné termínové lhůtě výměny velkých technických průkazů. Ty zůstanou v platnosti až do doby, kdy u daného vozidla dojde k nějaké změně v údajích. U starších vozidel tak bude velký technický průkaz odebrán při nejbližším úkonu provedeném na registru vozidel a bude vydán nový malý technický průkaz, který se stane jediným dokladem v papírové podobě. Velký technický průkaz bude pouze v digitální formě.

Pokud si chcete uchovat údaje pro sebe v případě, že by Vám přeci jen papírový velký techničák odebrali tak si pro jistotu udělejte jeho kopii, ale bude to jen pro vaše účely tj. k prokazování EURO normy v zahraničí vám v případě odebrání velkého papírového bude sloužit jen ten nový malý techničák.



data_o_vozidlech.png
 Komentář:
 Velikost:  37.83 kB
 Zobrazeno:  27 krát

data_o_vozidlech.png



novy_maly_technicak.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.1 kB
 Zobrazeno:  38 krát

novy_maly_technicak.jpg




Naposledy upravil Valdano dne čt leden 25 2024, 7:29, celkově upraveno 6 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 7:05    Předmět: Citovat

Velký techničák si nech, na úřad dones kopii a nahlaš, žes originál ztratil.

Já mám u obou svých aut taky kraviny. Většina údajů není vyplněna vůbec a to, co tam je, je často špatně. Na felicii mám např. uveden jediný rozměr pneumatik, a to 185/60 R14 na disku 4J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 8:53    Předmět: Citovat

Nemusíš ani tvrdit, že jsi ho ztratil. Stačí když uřednici řekneš, popř. v žádosti uvedeš, že chceš původní zneplatněný TP zpět. Takhle jsem do dělal léta a vždy a všude to fungovalo, známý to letos udělal stejně.
A jinak pokud tam máš něco špatně, tak při prvním přepisu nebo manipulaci, zkrátka při předložení starého TP na úřadě tam ty údaje úředník doplní.

Právě pokud ten TP zapřeš, tak si zaděláváš na problém, že to ten úředník nebude mít z čeho doplnit a napíše tam "katalogové" nesmysly.

Chyby vznikly před lety při překlápění dat z původních lokálních systémů do toho centralizovaného (jistě si vzpomínáte na tu změnu od kdy se mohlo ochodit na kterýkoliv úřad). Když jsem měnil trvalé bydliště, tak jsem také u aut registrovaných před touto změnou měl v databázi nesmysly a úřednice to tam přepisovala snad dvě hodiny.


Naposledy upravil houmr dne čt leden 25 2024, 9:00, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 8:56    Předmět: Citovat

Lukáši, tahle legrace něco stojí, ztratil jsem velký techničák k přívěsnému vozíku a při výměně poškozené SPZ to státo pětikilo + 250 za novou SPZ. Naopak, když jsem jedno vozidlo odhlašoval, tak mi samozřejmě velký techničák vrátili, ale s ustřiženým rohem, s poukazem, že je můj. Registr vozidel je sice centralizovaný, ale papírové doklady zůstávají uloženy v tom místě, kde bylo vozidlo registrováno nebo kde byla provedena změna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom82



Založen: Apr 06, 2022
Příspěvky: 131
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2024, 17:56    Předmět: Citovat

V případě mého auta se jim to podařilo přepsat do puntíku, včetně dalších záznamů, kde jsou uvedeny všechny možné rozměry kol, uff...
Jedná se o vozidlo z roku 1999, jsem druhým majitelem.



Screenshot_800.jpg
 Komentář:
 Velikost:  186.45 kB
 Zobrazeno:  38 krát

Screenshot_800.jpg



Screenshot_798.jpg
 Komentář:
 Velikost:  77.93 kB
 Zobrazeno:  43 krát

Screenshot_798.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 19:53    Předmět: Citovat

Však otevřeně dopředu psali , že tam budou chyby .... Lukáš zase 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund