Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Platforma na generování SMS z internetu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 0:24    Předmět: Platforma na generování SMS z internetu Citovat

Mám zařízení, který po WiFi pošle svůj havarijní stav na internet. Prosil bych poradit nějakou odzkoušenou free platformu, co by tyto zprávy přežvejkala do SMS a poslala na mobilní čísla, co bude mít v seznamu. Zkoušel jsem Sendiblue a Brevo, to je ale spíš na marketingový emailový kampaně. Email zase není tak úplně ideální.
Na netu jsem našel, že se na to co potřebuju používá Twilio, je bohužel placený.
Něco jinýho?
Jo kdyby šlo z internetu aktivovat GSM modul s datovou kartou, tak by to asi taky byla možnost ale až ta poslední.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 0:47    Předmět: Citovat

U O2 si můžeš poslat email na adresu ve tvaru: +420602456789@sms.cz.o2.com Přijde ti SMS, sice jen pár prvních znaků, ale třeba by ti to stačilo.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 10:15    Předmět: Citovat

Pouze glosa: při čtení dotazu jsem skoro zamáčkl v oku vzpomínku na doby, kdy (tuším všichni) operátoři umožňovali zdarma posílat SMS ze svých webů a dokonce na to existovaly nezávislé free programy.

To byly časy...

Ale jinak se máme stále lépe.

P.S.: tohle by použít nešlo? Není to ovšem free.

Ono dneska chtít od komerčních subjektů, aby něco bez skrytých úhrad* umožnily zdarma a navíc to spolehlivě fungovalo, je skoro z říše scifi.

(*) např. dnes tak "normálního" šmírování

P.S.2: tady je nějaký, snad ne tak starý přehled možností SMS z webu.

Jinak dle mého názoru bych asi rovnou preferoval ten GSM modul. Je to přímá cesta beze všech řetězových obezliček (kde stačí, aby se podělal jeden článek) a při vhodné volbě tarifu je to téměř zdarma.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 11:31    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
U O2 si můžeš poslat email na adresu ve tvaru: +420602456789@sms.cz.o2.com Přijde ti SMS, sice jen pár prvních znaků, ale třeba by ti to stačilo.


Nejsem u O2 ale zkusil jsem to. Nic mi nepřišlo. Ale stejně by to asi neřešilo můj problém.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 11:35    Předmět: Citovat

Tak posílej email.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:02    Předmět: Citovat

Na různé zakázky používáme v práci modemy GSM-BGS5-EEN. Komunikuje se s nimi přes ethernet pomocí textových AT příkazů. Jsou použitelné pro obecné zasílání SMS dle programu, který si případně napíšete. Vzhledem ke komunikaci přes ethernet se dají připojit i na internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2168

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:08    Předmět: Citovat

Zadarmo to asi nebude, ale su nejake sluzby, ktore umoznuju posielanie sms cez nejake ich api, alebo, kedze sme na elektro fore esp + gsm modul.
pripadne nejake raspi + gsm modul

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:10    Předmět: Citovat

Záleží, zda jsi za to ochoten platit Smile T Mobile snad umožňuje, když si to u nich zapneš, pak doručovat SMS z emailu zdarma, Vodafone to úplně vypnul.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:18    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):

P.S.: tohle by použít nešlo? Není to ovšem free.

Tak jsem se zaregistroval a dal na jejich chat dotaz, jestli to co chci ten jejich SMS Manager umí.
Došla odpověď "Dobrý den, ano, je možné sestvit HTTP požadavek, který odešle SMS. Zde je odkaz na dokumentaci: https://smsmanager.cz/api/http". Jenže z tý dokumentace nejsem vůbec moudrej, takže nemám páru, jak to udělat.

JirkaZ napsal(a):

Jinak dle mého názoru bych asi rovnou preferoval ten GSM modul. Je to přímá cesta beze všech řetězových obezliček (kde stačí, aby se podělal jeden článek) a při vhodné volbě tarifu je to téměř zdarma.


Jestli myslíš použít nějakej modul pro Arduinisty, tak s tím je pytel problémů. Mají většinou G2 a G3. G3 zařízli už před dvěma roky, G2 má taky skončit do cca 4 let. No a G4 to většinou neumí.
Navíc recenze tvrdí, že ty moduly jsou "na heslo" někomu chodí, někomu né hlavně kvůli strašnýmu (až několik A) odběru při registraci a vysílání. Prý PRCák těžce poddimenzoval napajecí cestu na desce. No to je na baterkový napájení nesmysl.

To matahari: Psal jsem, že email není ideální. SMS přijde každýmu ať má jakejkoliv mobil jakkoliv nastavenej.
Nebo jsi myslel něco jinýho?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:21    Předmět: Citovat

V alarmu mám GSM modul Siemens a chodí naprosto spolehlivě.

Bohužel teď ho nemám po ruce, takže nemůžu upřesnit typ. Co to umí nebo neumí zatím neřeším, SMS to odesílá spolehlivě a myslím, že i bude. Edit: jo, ty jsi myslel 2G, 3G a 4G (LTE), aha. No, píšou, že v roce 2028 2G ukončí, ale jak to opravdu bude, to se teprve ukáže.

Každopádně bys ho musel někde shánět, protože už se tuším nevyrábí...

Edit: bez záruky by mělo jít o Siemens TC35 (nebo TC35i).

Jinak impulsní odběr bude u všech GSM modulů velký. Důvodem je navazování spojení s BTS, kdy to (zejména zpočátku) vysílá max. výkonem. To by měl řešit pořádný elektrolyt (případně i superkapacitor) paralelně k napájení.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne čt leden 18 2024, 12:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:31    Předmět: Citovat

Odkazovaný GSM modem od SEA Praha, který jsem zmínil je také spolehlivý, ale cenově je to spíš pro profesionální použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:42    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Jenže z tý dokumentace nejsem vůbec moudrej, takže nemám páru, jak to udělat.

Podle mého názoru to jejich rozhraní funguje tak, že se prostě na příslušný odkaz tj. v případě Send

https://http-api.smsmanager.cz/Send

zašlete z klienta GET požadavek, který obsahuje použité tím odkazem podporované parametry, které se uvádějí oddělené znakem &. Obecný popis pro použití GET metody při HTTP dotazech viz tento odkaz.

Takže to bude zřejmě něco jako viz příklad níže.

kód:
https://http-api.smsmanager.cz/Send?apikey=XXXXXX&number=420777111222&message=text&gateway=lowcost


Naposledy upravil Valdano dne čt leden 18 2024, 12:56, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:43    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

To matahari: Psal jsem, že email není ideální. SMS přijde každýmu ať má jakejkoliv mobil jakkoliv nastavenej.
Nebo jsi myslel něco jinýho?

Zachytil jsem, že máš veřejnou IP a nejspíš i nějakou doménu.

Na serveru, kde mám také email na vlastní doméně, jsem kdysi vyhodnocoval kamerový RTSP stream a případně poslal jednoduchý jednořádkový email:

kód:
echo "Naruseni prostoru" | mail -s "Pozor, naruseni prostoru" me@mujemail.cz


Na telefonu jsem používal pouze pro tuhle schránku extra aplikaci s dost razantním a bez potvrzení se opakujícím zvukem.

Ale budiž, když máš požadavek na SMS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:51    Předmět: Citovat

Ještě bych to závěrem shrnul, jak to vidím já (s těmi modemy):

1) spolehnout se na 2G a sehnat někde ten Siemens TC35 či podobný. Je k němu úplně všechno včetně Arduino příkladů.

2) dodělat nějakého levného PRCáka.

3) koupit profi modem třeba už s 4G (LTE), náklad tak 3 až 4 kKč a doufat, že zase bolševik ruku v ruce s korporáty něco za rok neudělá úplně jinak. Holt spotřební kolotoč, který zmiňuju v jiném vláknu. Levnější cesta, ovšem s větším podílem vlastní práce by mohla být třeba tady (vypadá to docela "průmyslově", ale nezkoumal jsem blíže).

4) nezapojoval bych do věci další svévolné subjekty, tzn. do toho patří všechna webová řešení závislá na někom. Je to obdoba úchylnosti zvané cloud a budeš něčím otrokem... Jo, změnil jsem názor (resp. se mi rozsvítilo), jakkoliv jsem původně tuto cestu uvedl výše.

Všechno záleží na požadavcích a kapse. Jako obvykle nepíšeš, zda se jedná o hračku, nebo o "mission critical" zařízení, či něco mezi tím.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne čt leden 18 2024, 13:39, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 12:56    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Záleží, zda jsi za to ochoten platit Smile T Mobile snad umožňuje, když si to u nich zapneš, pak doručovat SMS z emailu zdarma, Vodafone to úplně vypnul.

Kdysi jsem měl od T-Mobilu opačnou funkci, SMS do emailu.
Jenže i kdyby to měli funkční, zatím jsem ani nezkoumal, jak pošlu z toho mýho ESP email aby se to někde přechroustalo na textovku.

Na netu jsem našel pár příkladů, třeba tohlehttps://www.youtube.com/watch?v=ImVK5cGVrpQ&t=313s Jenže to má napsaný v Java kterou neumím a když jsem to zkusil zkompilovat v Expressiv IDE, tak to na ESP-01S vůbec nic nedělalo (vypadá to že to je na starou ESP-01 s menší flash a mírně nekompatibil) a na Wemosu D1 se to neustále točilo do Watch Dog.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund