Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozbila se mi pračka LG direct drive
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 18:33    Předmět: Rozbila se mi pračka LG direct drive Citovat

typ F1222TD

Problém nastal, že při odstřeďování to čím dál víc házelo a když to nebylo vyvážené, tak to až tvrdě tlouklo, což těm mejm slepicím vůbec nevadilo Very Happy

Tlumiče už za moc nestály, je to princip s tuhou vazelínou, to se časem vymačká ven a pak to netlumí.
Jeden jsem vyndal, nebylo to tak hrozný, tak jsem ho strčil zpátky, s tím, že je objednám a vyměním.
Jinak jsem žádnou jinou vůli nenašel, bez prádla buben neházel ani na 1200 ot.

Co byste s tím dělali ?

ps. bude pokračování
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31877
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 19:13    Předmět: Citovat

Stejná zkušenost loňskej listopad, stáří 13,5roku, šla do SD, pravděpodobně vnitřní buben vylomil nějakou výztuhu na vnitřní straně "vany", protože nakonec začala ta "vana" téct podobně jako prorezlá tatramatka.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 19:41    Předmět: Citovat

U jedné pračky (Ardo) mi odešli tlumiče. Jednou jsem je vyměňoval. Při té příležitosti se navíc utrhl pružinový závěs - to byl ten hlavní impuls pro výměnu. S těmi tlumiči to ale byla dost blbá práce.
Pak už mi na pračkách dříve odcházela ložiska - asi přes gufera tam natekla voda - myslím, že je to aktuálně nejvyužívanější kurvítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 20:43    Předmět: Citovat

Takže ženuška chtěla ještě vyprat, než to pořádně opravím, tak jsem jí to zadekloval a ono to vesele teklo Very Happy

Zadní víko bubnu probroušené skrz, v klidu je tam mezera asi 10mm, ale když se to zatíží vibrací bubnu s prádlem, tak se na spodní straně zareje vnitřní buben do zadní stěny plastový vany.

Co si pamatuju, tak plechový vany tam měli zpevnění zadní stěny hliníkovým křížem, tady jsou jen plastový žebra, jako v polokeckách, taky to hned rozšlapu, jak se to odlepí od toho papundeklu, co je tam jako vložka.

Rozebírat to nebudu, buď je vyhnitý vnitřní ložisko a pod zátěží je tam vakl, nebo popraskaly nějaký výztuhy v zadním díle vany.

Směr šrot, zítra objednám v Datartu F4TURB09E, jsem zvědavej, jestli mi to přinese ta koza ? Laughing

Nebo máte lepší tip ?

Vyndali byste z toho něco ? ten motor by se dal použít, jen se mu musí udělat základna s ložiskem.
Řížení je komplet zalitý, to můžu věnovat, ale bude to zas jen pračka.



LGpracka.png
 Komentář:
 Velikost:  190.08 kB
 Zobrazeno:  38 krát

LGpracka.png



LGvana.jpg
 Komentář:
 Velikost:  249.69 kB
 Zobrazeno:  56 krát

LGvana.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 21:16    Předmět: Citovat

Aktuálně mám LG pár měsíců. Jsem s ní spokojený, snad vydrží dlouho. Wink Je to teda ale ten krapet dražší model. Starou nerozebírej a nech si jí odvézt tou firmou co ti přiveze novou - nebudeš mít doma bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31877
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 21:29    Předmět: Citovat

Řízení LG je zalitý pružným silikonem - jde to sloupat, nechal jsem si ho právě na demont. Ty vylámaný výztužný žebra potvrzuju, kusy z nich rozbroušený na cáry jsem vytahoval z vypouštěcího filtru, nejdřív jsem si myslel, že to jsou vydřený kostice z podpirakuw kozactwa powislego ženský části rodiny, ale když jsem tam našel i plochý kusy široký skoro centimetr, první dojem mě rychle přešel. Jako náhradu si polovička vybrala AEG Lavamat Slim teď zfleku nevím typ, ale je na 7,5kg, LG bylo "jen" na 5,5kg. Z Planea ji dovezli druhej den, maník mi ji s rudlíkem pomoh dostrkat až do koupelky, před vejtahem si na něj nabral tu starou a odfrčel.

Hele, s LG celkem spokojenost, ale poslední dobou si jak žena, tak dcera stěžovaly, že "jakoby to blbě máchalo" = v prádle zůstávaly zbytky prášku nebo pracích gelovejch kapslí. Muselo se všecko vyházet do vany, propláchnout vodou a znovu vyždímat. S AEG od první chvíle naprostá spokojenost, po doladění pozice vůči okolí (musí se nechávat asi 1cm mezera aby měla prostor na klepání se - ona sice vůbec neskáče ani necestuje, ale nějaký vibrace hlavně do stran tam přeci jen vždycky budou) je o běžícím praní nebo ždímání jen v bezprostředním okolí uvnitř koupelny, jinak mimo koupelnu není vůbec slyšet.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne út leden 16 2024, 21:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1288
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 21:34    Předmět: Citovat

Ten "tlukot" upozorňoval, že jsou v háji hlavní ložiska díky netěsnícímu guferu. U známých jsem na to včas upozornil i stačilo vyměniti ložiska a onen těsnící prvek. Funguje jim to dosud (cca od zimy 2017). Téžžž bezřemenová LG. Plastová vana byla půlitelná a gufero nestálo moc peněz.

Chce to aspoň jednou za půl roku přezkoumat stav ložisek (vzít za okraj nerezového bubnu, snažit se ho "přizvedávat" a posoudit tím, jestli mají ložiska vůli). Ale málokdo (z technicky založených) na to pamatuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31877
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 21:38    Předmět: Citovat

Pračka je technika, kterou nemá obsluha co zkoumat - ani nemá vyžadovat nějakou "půlroční obhlídku", jak píšeš, Petře. Pračka je čistě pudová záležitost - buďto pude, nebo nepude.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1288
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 22:02    Předmět: Citovat

A pak jsou lidi jednoho dne nepříjemně překvapení. Těch inzerovaných deset let záruky na motor se nemá šanci uplatnit, anžto "vždy" u eL Gé Very Happy odejde něco jiného. Ale je to fikaný marketingový tah. Odchází čerpadlo, gufero -> ložiska, dveřní zámek apod.

Ovšem na to, jaká pseudoznačkovost se v tom skrývá, se zase tak špatně neopravovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 23:44    Předmět: Citovat

Hmm, když to tady čtu, jsem zvědavej, jak mi ještě dlouho vydrží automatka Romo Zerowatt koupená v roce 1992. Možná přežije i Kristova léta, už jí k tomu moc nechybí. Nojo, licence z izraelských dílů. Jedinný, co se měnilo tak byla manžeta a 2 x urvaný zámek zavírání.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31877
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 5:34    Předmět: Citovat

Jako když jsme ji kupovali v červnu 2010, tak jsem si taky říkal, jestli na tu 10letou záruku někdy vůbec dojde. Protože tam jsou v podstatě jen nepohyblivý díly, dokud se mechanicky nepohne osa bubnu vůči ose "vany" (třeba vinou vadnejch ložisek), tak se na tom motoru v podstatě nemá co pokazit, veškerá (i silová) elektronika je v tom řídícím boxu za panelem. Ale - svoji práci udělala a po 13,5 letech už měla nárok to vzdát. Tohle byl největší problém Tatramatek, kterým urezly vinou blbý konstrukce (a z ní vyplývající nedostatečný povrchový úpravy v místě svaru držáku s "vanou") zadní držáky "vany" a pračka kolikrát nevydržela těsná ani 2-3 roky a po 5 letech se vyrvaly držáky úplně ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 6:27    Předmět: Citovat

Problém těch hodně starých praček je ten, že ve srovnání s novými pračkami mají bestiální spotřebu, děsivý zvuk a perou mizerně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 8:05    Předmět: Citovat

S tím bych asi trochu polemizoval. Spotřeba se liší jen ve spotřebě motorů, tam to může dělat rozdíl i 100W , jinak systém ohřevu vody je stále stejný. O hlučnosti, je to právě zase o použitém motoru a o konstrukci lopatek. Spíše se srovnává stará vylágrovaná s novou a to je poněkud nefér. Kvalita praní je víc o způsobu praní a použitých přípravcích, než o kvalitě pračky. Když hospodyňku nikdo nenaučil používat pračku tak to není o novém modelu pračky, ale o novém modelu lidí co pračku obsluhují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 8:36    Předmět: Citovat

Je to fér - já starou vylágrovanou nechci ani zadarmo, raději si na férovku koupím novou. A kvalita praní závisí na kvalitě pračky, potažmo velikosti bubnu a způsobu praní. Kvalitu obsluhy zde hodnotit nelze, hodnotíme stroj.
A ještě ke spotřebě, 100 W rozdíl je hodně (možná pro o samotě žijícího důchodce peroucího jednou za týden ne). Bude i velký rozdíl ve spotřebě vody, potažmo i v el. spotřebě. Pokud budeš ohřívat na vysokou teplotu dvojnásobné množství vody, projeví se to i na elektroměru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 8:48    Předmět: Citovat

Praní je furt stejné, ohřev vody a točení bubnem. Liší se to nejspíše ve způsobu máchání kvůli úspoře vody a v množství zpracovávaného prádla. Spotřeba elektřiny není zase tak důležitá, jak by se zdálo při přepočtu na koruny. Kdo chce ušetřit, tak může chodit a žít déle ve špíně.
Jinak tu starou pračku bych ani nerozdělával a dal ji odvézt těm, co mi dovezou novou a aspoň bych hned využil ten poplatek v ceně, který tam za to kdysi byl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund